Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένο φίλε μου είναι μόνο το τι καταφέρνει να σε καθηλώσει μπροστά στην οθόνη.Και σ'αυτό μια βαρετή σειρά οπως το GoT δεν τα καταφέρνει καλά.Μιλάω πάντα για μένα, έτσι ?

 

 

στα γρηγορα tudors,spartacus,rome,borgias,camelot,Pillars of the Earth και η xena

 

Τις περισσότερες δεν τις έχω δει, αλλά είσαι σίγουρος ότι είναι φάντασι.

Για το Spartacus έχω πει τη γνώμη μου, όσο για την Xena εντάξει τώρα...

 

Το θέμα ρε παιδιά είναι το εξής: Γνωρίζω προσωπικά δέκα άτομα που τους αρέσει να παρακολουθούν σειρές.Απ'αυτούς, δεν υπάρχει κάποιος που να τρελαίνεται με το GoT, το ίδιο και εγώ που με το ζόρι μπορώ να παρακολουθήσω ένα επεισοδιο χωρίς να με πάρει ο ύπνος στη μέση (μετά από μια μέρα σκλήρης δουλειας).

Η απορία μου λοιπον είναι πως γίνεται να υπάρχει αυτός ο χαμός στο ίντερνετ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεδομένο φίλε μου είναι μόνο το τι καταφέρνει να σε καθηλώσει μπροστά στην οθόνη.Και σ'αυτό μια βαρετή σειρά οπως το GoT δεν τα καταφέρνει καλά.Μιλάω πάντα για μένα, έτσι ?

 

 

 

 

Τις περισσότερες δεν τις έχω δει, αλλά είσαι σίγουρος ότι είναι φάντασι.

Για το Spartacus έχω πει τη γνώμη μου, όσο για την Xena εντάξει τώρα...

 

Το θέμα ρε παιδιά είναι το εξής: Γνωρίζω προσωπικά δέκα άτομα που τους αρέσει να παρακολουθούν σειρές.Απ'αυτούς, δεν υπάρχει κάποιος που να τρελαίνεται με το GoT, το ίδιο και εγώ που με το ζόρι μπορώ να παρακολουθήσω ένα επεισοδιο χωρίς να με πάρει ο ύπνος στη μέση (μετά από μια μέρα σκλήρης δουλειας).

Η απορία μου λοιπον είναι πως γίνεται να υπάρχει αυτός ο χαμός στο ίντερνετ ?

 

Απο την αλλη εγω ξερω ατομα που δεν βλεπουν σειρες ή που εχουν δει μονο ο,τι εχει παιξει η τηλεοραση, και αφου ειδαν στην Nova την 1η season,

εγιναν φανατικοι. Τρεις απο αυτους αγορασαν και ολα τα βιβλια, απο τους οποιους ο ενας σπανια διαβαζει κιολας.

Οποτε ολα ειναι θεμα γουστου.

 

Αντικειμενικα παντως ειναι μια πολυ ποιοτικη σειρα.

Το αν ειναι καλυτερη ή χειροτερη απο την ταδε, ειναι υποκειμενικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και που είναι το κακό να βλέπεις τη Strahovski με εσώρουχα ?

 

[email protected] και δες οσες strahovski θες.

 

 

Το θέμα ρε παιδιά είναι το εξής: Γνωρίζω προσωπικά δέκα άτομα που τους αρέσει να παρακολουθούν σειρές.Απ'αυτούς, δεν υπάρχει κάποιος που να τρελαίνεται με το GoT, το ίδιο και εγώ που με το ζόρι μπορώ να παρακολουθήσω ένα επεισοδιο χωρίς να με πάρει ο ύπνος στη μέση (μετά από μια μέρα σκλήρης δουλειας).

Η απορία μου λοιπον είναι πως γίνεται να υπάρχει αυτός ο χαμός στο ίντερνετ ?

 

Εγω παλι ξερω καμια εικοσαρια ατομα, ητε φανατικοι με σειρες ητε αδιαφοροι, που μετα το πρωτο επεισοδιο του got μετρουσαν τις ωρες για να δουν το επομενο επεισοδιο. so what???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ρε παιδιά είναι το εξής: Γνωρίζω προσωπικά δέκα άτομα που τους αρέσει να παρακολουθούν σειρές.Απ'αυτούς, δεν υπάρχει κάποιος που να τρελαίνεται με το GoT, το ίδιο και εγώ που με το ζόρι μπορώ να παρακολουθήσω ένα επεισοδιο χωρίς να με πάρει ο ύπνος στη μέση (μετά από μια μέρα σκλήρης δουλειας).

Η απορία μου λοιπον είναι πως γίνεται να υπάρχει αυτός ο χαμός στο ίντερνετ ?

 

Και εγώ γνωρίζω άτομα, όχι έναν, που μετά το τέλος της πρώτης σεζόν, μέσα στον επόμενο μήνα την ξαναείδαν 5 φορές. Το δείγμα που παίρνεις των 10 ατόμων δεν είναι (προφανώς) αντιπροσωπευτικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα κατανοητα και σεβαστα , ο καθεις με τις αποψεις του..ακομα και τη συγκριση του GOT με τις αλλες σειρες επισης θα τις καταλαβω..Αλλά παιδιά έλεος όχι σύγκριση Lotr με Got..Δεν υφίσταται..όχι επειδη μου αρεσει η μια περισσοτερο απο την άλλη όμως είναι αυτα τα 2 ασύγκριτα μεγεθη..Δεν μπορει κανεις να ζητα το λογο που το GOT δεν εχει επικες σκηνες με μαχες κλπ οταν αφενος δεν προβλέπονται απο τα βιβλια να γινονται ενδεχομενως συνεχεια, αφετερου οταν η παραγωγη εχει πολυ συγκεκριμένο budget (λόγω tv)....

και οχι, δεν μπορεις να συγκρινεις κινηματογραφο και τηλεοραση..οχι κατηγορηματικα

ας μιλησουμε λιγο λογικά..

 

και σορρυ red bear, χωρις να θελω να σε προκαλεσω..γιατι χαρακτηριζεις το κοσμο που τον ενδιαφερει η σειρα, ως τρελαμενο και quoting "εθισμενο φαν" που δεν ξερει να κρινει..δηλ λες οτι σε οποιον αρεσει η σειρα κανει τραγικο λαθος βασει αυτου που πιστευεις (και καλά κάνεις και το υποστηριζεις εφοσον αυτη ειναι η γνωμη σου) αλλά δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λόγος να μπαινεις σ'ενα thread "Game of Thrones : Season 2 [spoiler Free up till Season 1]" και αφου εχεις παραθέσει την αποψη σου (που καλα εκανες και δεν χρειαζεσαι το δικο μου οκ σε αυτο) να του ασκεις τοσο σκληρη κριτικη επειδη μονο και μονο του αρεσει..

Απλά λές τη γνωμη σου, επιχειρηματολογεις και σταματας εκει..the end.

 

και μια παρακληση..spoilers .. προς σεβασμο των υπολοιπων φιλων .ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν θεωρω ουτε καν το lost(πολλα λαθη και πολλα αναπαντητα ερωτηματικα που κατεληγαν κουραστικα)

καλυτερο του got

 

βεβαια μιλαω και ως φαν των βιβλιων που με κανει μη αντικειμενικο αλλα η αποψη μου ειναι αυτη

 

 

απο εκει και περα η κριτικη ειναι για να γινεται κουβεντα και εξαλλου εχει τοσες σειρες η τηλεοραση που ο καθενας πορωνεται με οτι δηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν θεωρω ουτε καν το lost(πολλα λαθη και πολλα αναπαντητα ερωτηματικα που κατεληγαν κουραστικα)

καλυτερο του got

Συμφωνω μαζι σου

 

απο εκει και περα η κριτικη ειναι για να γινεται κουβεντα και εξαλλου εχει τοσες σειρες η τηλεοραση που ο καθενας πορωνεται με οτι δηποτε

Ναι για τη κριτικη της σειρας ,οχι στη κριτικη των ανθρωπων επι προσωπικου επειδη μονο και μονο παρακολουθουν τη σειρα..ο καθεις πραττει οπως θελει.

nothing further

Εχουμε βγει νομιζω λιγο off topic με ολη αυτη τη φιλοσοφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά τα 10 επεισόδια μου φαίνονται πολύ λίγα για μια τέτοια σειρά. Ναι, σε άκυρη στιγμή το γράφω αλλά μου κακοφάνηκε τώρα που τα έβλεπα ανά βδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά τα 10 επεισόδια μου φαίνονται πολύ λίγα για μια τέτοια σειρά. Ναι, σε άκυρη στιγμή το γράφω αλλά μου κακοφάνηκε τώρα που τα έβλεπα ανά βδομάδα

Τωρα να δεις πως θα σου φανει που θα πρεπει να περιμενεις μεχρι τον Απριλιο του ´13 για να δεις τον επομενο κυκλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά τα 10 επεισόδια μου φαίνονται πολύ λίγα για μια τέτοια σειρά. Ναι, σε άκυρη στιγμή το γράφω αλλά μου κακοφάνηκε τώρα που τα έβλεπα ανά βδομάδα

 

φιλε εγω μαζι σου. το λεω απο περσυ. δεν γινεται τετοια σειρα, με τοσα πραγματα που εχει να μας δειξει να ειναι 10 επεισοδια η σεζον.

η δικαιολογια που επικαλεστηκαν στο φορουμ ειναι οτι ειναι πολλα τα λεφτα και δεν βγαινουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κατάφερα και τελείωσα την season.

Μία απορία έχω άμεση σχετικά με το 9ο.

 

 

 

την σπαθιά στη μάπα γιατί την έχωσε στον Tyron?

 

 

 

Αν δωθεί απάντηση στην συνέχεια δε χρειάζεται να ξέρω. Απλά έχω την αίσθηση ότι κάτι έχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κατάφερα και τελείωσα την season.

Μία απορία έχω άμεση σχετικά με το 9ο.

 

 

 

την σπαθιά στη μάπα γιατί την έχωσε στον Tyron?

 

 

 

 

Η Cersei τον εβαλε να σκοτώσει τον Τυριον γιατι πιστευει ότι επίτηδες έστειλε τη Μυρσελα μακρυα της και εβαλε σε κινδυνο τον Τζοφρι. Περα απο αυτα ομως παιζοταν και παιχνιδια εξουσίας και ο Τυριον τα πηγαινε καλα, δεν του ειχε και ιδιαιτερη συμπάθεια οποτε δεν ηθελε πολυ να γινει ότι εγινε.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...