Προς το περιεχόμενο

WD σκληρός δίσκος και εγγύηση


lighto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΙΣΩΣ χειροτέρεψε η κατάστασή του.

 

Όσο για το τί κάνεις...ΑΝ θες τόσο πολύ Firewire, χτυπήσου και γκρίνιαξε, μπας και (τσέκαρε αν υπάρχει άλλο παρόμοιο μοντέλο με Firewire, και "απαίτησε" αυτό...). Αλλιώς, συμβιβάσου (που θα έλεγα είναι το καλύτερο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω φως με αυτα που μου λενε,η περνω αυτον η τπτ :mrgreen:

 

btw καλυτερα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303953

η

my book essential usb3 3TB? αν ειναι να πληρωσω την διαφορα δλδ.

 

αν ειναι να προτεινω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρμα??

 

μηπως δ τα ειπα καλα.μου δινουν τον essential usb3 2TB

και απλα ζητησα τον ιδιο αλλα σε 3ΤΒ και να πληρωσω την διαφορα γιατι δεν μου τον δινουν αλλιος,και ας ηταν ο δικος μου ακριβοτερος

 

αν παω ρμα υποθετω τον essential θα στειλουν παλι.γιατι ο δικος μου σκληρος εχει καταργηθει

 

 

μου ειπε ΑΝ γινεται κ ολας(αυριο θα ξερω),χοντρικα η διαφορα θα ειναι 40ε,δεν ξερει ακριβως ποσο

 

αυτον http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303953 μπορεις να βγαλεις τα 2ΤΒ κ να βαλεςι πχ 2+2? να χεις δλδ 4ΤΒ γινεται?

Επεξ/σία από lighto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ΑΜ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΙΟΜΑΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ;! (...μην ψαρώνεις, Σε πειράζω)

 

 

 

Βασικά έπρεπε να τον πάρεις στο λεκτικό παραμάζεμα. τί σκατά θράσος ο μαλάκας που στο 'πε. Τί νομίζει, ΔΥ ότι είναι, και φέουδό του το μαγαζί; Να κόψουν τον λαιμό τους να εξυπηρετήσουν, τα λαμόγια, κι όχι να προσπαθούν και να σε "τρομοκρατήσουν" κι όλας.

 

"...άραξε μην έρθω και κατασκηνώσω εκεί και με βλέπεις καθημερινά από τις 9" έπρεπε να του είχες πει, τουλάχιστον.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για την θεματοπειρατεία του ποστ σου, αλλα θέλω να ρωτήσω κάποιον που έχει εμπειρία με το RMA της WD. Είχα έναν ελεμεντ 1 TB εξωτερικό, ο οποίος τα έφτυσε (δεν τον βλεπουν τα win kai to bios) αλλά έκανα την παπαρια να τον βγάλω απο το κουτι του. Στο κουτι υπάρχουν σημαδια που τον ανοιξα οποτε δεν μπορω να τον στήλω πισω με το κουτι. Αν τον στήλω σκέτο το δίσκο μπορούν να καταλάβουν ότι είναι απο εξωτερικό δίσκο ελεμεντς? Θα μου τον στήλουν πισω έτσι όπως είναι και θα χάσω το 20αρικο?

Τον δίσκο τον έβγαλα απο το κουτι για να τον συνδεσω με σατα της μητρικής μπας και δουλεψει, αλλα τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά δεν μπορείς να στείλεις τον δίσκο σκέτο, όταν είναι από εξωτερικό κουτί (το serial number του είναι καταχωρημένο και ξέρουν ως τί πουλήθηκε). Επίσης θεωρητικά, αν έχει σημάδια το κουτί, δε θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Και ναι, θα τον έχεις στείλει "τζάμπα".

 

Αλλά πρακτικά δεν ξέρω, εγώ τουλάχιστον, αν σε παίρνει να δοκιμάσεις κάτι από τα δύο. Αν θα ρίσκαρα κάτι εγώ, θα ήταν να τον στείλω με το κουτί πάντως. Αν είναι σε τόσο εμφανή χάλια (να λείπουν κομμάτια/κομματάκια), ίσως να μη λέει το "ρίσκο"...

 

 

 

 

Στο BIOS, δεν αναγνωρίστηκε ο σκληρός όταν τον σύνδεσες στη SATA;

 

(...μπορείς σε ΑΥΤΗΝ την περίπτωση, να την ψάξεις να βρεις σκέτη πλακέτα, πάντως, να αντικαταστήσεις την -πιθανώς- προβληματική...)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την βλα΄κία να τον ανοιξω με μαχαιρι γιατι δεν είχα εργαλεία οποτε είναι εμφανές ότι ανοίχτηκε. Εγώ σκέφτομαι να τον στείλω μόνο του χωρις τη θήκη μπας και δεν καταλαβουν ότι είναι απο εξωτερικό. Πλακέτα για να βρώ δύσκολάκι, γιατι μένω στο εξωτερικό. Θα προσπαθήσω να τον ξανασυνδέσω στη μητρική μπας και αλλαξε κάτι, αλλά φοβάμαι πως είναι "χτυπημένος" γιατι κανει κατι μικρά τριξίματα όταν στροφάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...