Προς το περιεχόμενο

WD σκληρός δίσκος και εγγύηση


lighto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Οπότε αν πάθει κάτι τον στέλνω πίσω στο μαγαζί και αναλαμβάνουν να τον στείλουν εκεί που τον αγόρασαν ώστε να πάει μετά στην wd ή το μαγαζί θα βγάλει μόνο του άκρη δίνοντάς μου πχ άλλο σκληρό?

Ναί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν παθει κατι ο δισκος θα αναλαβει την αντικατασταση το μαγαζι που τον αγορασες.Απλα σε περιπτωση που κλεισει το μαγαζι τι γινεται με την εγγυηση του δισκου.Θα εχεις προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από Blue. Είναι πλέον σαπιοδίσκοι, οι πρώην Green, φουλ προβληματικοί. Τα ίδια χάλια και οι Purple που υποτίθεται είναι για DVR (μου βγήκαν 3 δίσκοι off σε 6 - 8 μήνες). Βάλε και το χάλι που δημιούργησε η WD με τους σάπιους SMR, έδεσε το γλυκό. Και είμαι "παιδί" της WD. Η ποιότητα έχει πέσει στα τάρταρα. Μόνο Black, Red Pro, Gold & Ultrastar αξίζουν πλέον αλλά ακριβοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εγώ έχω ΠΟΛΛΟΥΣ smr δίσκους, και Seagate και WD, εδώ και πολλά πολλά χρόνια, αποκλειστικά για αποθήκες, και δουλεύουν όλοι άψογα, με 100% υγεία στο HDSentinel. Τους έχω όμως πίσω από ακριβά gold τροφοδοτικά και ups στα PC. Να προσέχετε τα ρεύματα στο PC, είναι η πρώτη αιτία πρόκλησης βλαβών στους δίσκους και γενικότερα στα ευαίσθητα εξαρτήματα του PC.

On 22/07/2023 at 18:45, atheatos said:

SMR μακριά ανεξαρτήτου χρώματος. 

 

On 22/07/2023 at 00:00, SaFiS said:

Μακριά από Blue. Είναι πλέον σαπιοδίσκοι, οι πρώην Green, φουλ προβληματικοί. Τα ίδια χάλια και οι Purple που υποτίθεται είναι για DVR (μου βγήκαν 3 δίσκοι off σε 6 - 8 μήνες). Βάλε και το χάλι που δημιούργησε η WD με τους σάπιους SMR, έδεσε το γλυκό. Και είμαι "παιδί" της WD. Η ποιότητα έχει πέσει στα τάρταρα. Μόνο Black, Red Pro, Gold & Ultrastar αξίζουν πλέον αλλά ακριβοί...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, RTW4ever said:

Παιδιά εγώ έχω ΠΟΛΛΟΥΣ smr δίσκους, και Seagate και WD, εδώ και πολλά πολλά χρόνια, αποκλειστικά για αποθήκες, και δουλεύουν όλοι άψογα, με 100% υγεία στο HDSentinel. Τους έχω όμως πίσω από ακριβά gold τροφοδοτικά και ups στα PC. Να προσέχετε τα ρεύματα στο PC, είναι η πρώτη αιτία πρόκλησης βλαβών στους δίσκους και γενικότερα στα ευαίσθητα εξαρτήματα του PC.

 

 

Μα δε λέει κανείς μην πας σε SMR γιατί θα χαλάσουν σύντομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...