Προς το περιεχόμενο

φθηνες εκτυπωσεις στην αττικη


GIBSONLP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να κανω εκτυπωση καποιων ηλεκτρονικων βιβλιων (δωρεαν διαθεσιμα, δεν υπαρχει θεμα με πνευματικα δικαιωματα). Ειναι εγχρωμα και μιλαμε για καπου για 1000 σελιδες, τα προτιμω σε 500 φυλλα με εκτυπωση και στις δυο μεριες.
Ετσι οπως τα υπολογιζω ισως να συμφαιρει καλυτερα να αγορασω εναν εγχρωμο εκτυπωτη. Πριν ας δουμε την λυση των επαγγελματιων, με σημερινες τιμες τι κοστος θα βρω στην αγορα για την μια σελιδα (και στην αναφερομενη ποσοτητα που γραφω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α ειναι 2-3-5 ξερωγω βιβλια αξιζει τον κοπο και το κοστος να παρεις εκτυπωτη ;

Βαλε κοστος αγορας,μελανια (που σιγουρα με 1 cartridge δεν βγαζεις 1000 σελ ) (βασικα δε ξερω οποτε ας μη μιλααω,με ΗΡ εκτυπωτη που ειμαι βιβλια δεν τυπωνω γιατι τα λεφτα για μελανι ειναι πιο πολλα απο το να εκτυπωνα το βιβλιο σε φωτοτυπαδικο)

Συν βιβλιοδεσια.

 

Δε ξερω,γενικα για το θεμα εκτυπωση βιβλιου προσωπικα προτιμω εξω . Συν η βιβλιοδεσια,ε

1000 σελίδες έγχρωμες;;;;;

 

Κάτω από 200-300€ δεν παίζει να σου πάρουν. Μπορεί να λέω και λίγο

(Και παρα πολλα λεω , αλλά ) με 0,09€ που κανει η σελιδα πες για εγχρωμη εκτυπωση στα φοιτητο φωτοτυπαδικα , με 90€ το εχει παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κάνει 9 λεπτά η έγχρωμη τότε η ασπρόμαυρη πόσο έχει; Σε πληρώνουν για να την πάρεις;

 

Μερικές που είχα βγάλει γύρω στο ευρώ έκαναν οπότε και μισό ευρό να πούμε ότι θα κάνει πάει στα 500€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,035 € κάνει η 1 σελίδα ασπρόμαυρη κατα μεσο ορο στα φωτοτυπαδικα γυρω απο Σχολές και Πανεπιστήμια .

Για έγχρωμη υποθέτω κάπου μεταξύ 0,05 μεχρι 0,09 , και υποθετω γιατι δεν τυπωνω εγχρωμες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε οι φθηνότερες τιμές που θα βρεις είναι 2,5λ η ασπρόμαυρη και 14λ η έγχρωμη

Καλές τιμές βέβαια που παίζουν στην αγορά είναι αμέσως μετά τα 3λ για ασπρόμαυρη και τα 15λ για έγχρωμη, αλλά γνώμη μου μπορείς να παζαρέψεις και στα 13,5λ αν είναι να τυπώσεις τέτοιο όγκο.

Ζύγισέ τα και δες αν μπορείς με τα 135-150Ε να πάρεις εκτυπωτη/μελάνια/χαρτί και να κάνεις τη δουλειά σου και αν ναι κάν' το....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωγραφου παίζει σε καλό μαγαζί 3 λεπτά η ασπρόμαυρη (στο κεντρο εχω βρεί και με 2.5 αλλα εχει ακριβα τις εγχρωμες) 10 λεπτά η εγχρωμη (καπου εχω δει και με 0.09).

 

Προσωπικά εχω παρει εγχρωμο λειζερ που γεμιζω μονος μου τα τονερ και βρηκα την υγειά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα σήμερα ένα μαγαζί στην Στουρνάρη. Για ασπρόμαυρες μου είπαν οτι το κόστος εκτύπωσης πηγαίνει με το πλήθος των σελίδων, η τιμή μπορεί να είναι από 0.03 ως 0.05. Τους είπα για μια εκτύπωση 250 σελίδων και μου είπαν συνολικά 8.75 ευρώ δηλαδή 0.035 ευρώ/σελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα σήμερα ένα μαγαζί στην Στουρνάρη. Για ασπρόμαυρες μου είπαν οτι το κόστος εκτύπωσης πηγαίνει με το πλήθος των σελίδων, η τιμή μπορεί να είναι από 0.03 ως 0.05. Τους είπα για μια εκτύπωση 250 σελίδων και μου είπαν συνολικά 8.75 ευρώ δηλαδή 0.035 ευρώ/σελ.

Φάσμα έξω από Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου 3λ ή 2,5λ για εκτυπώσεις άνω των 100σελ.

i-Copy έξω από Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου 3λ

 

Κάτω από 2,5λ πάντως δεν έχω βρει (λογικό βέβαια αν βάλεις ΦΠΑ/χαρτί/μελάνι +όλα τα υπόλοιπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα φωτοτυπάδικα γύρω απο Σχολές και Τμήματα στηρίζονται στον ανταγωισμό του απέναντι και στην ποσότητα των εκτυπώσεων.<br><br> Γιαυτό βλέπεις πχ στην Αρμενοπουλου ασπρόμαυρες με 3,5 λεπτά και ελγχρωμες με 9

 

Και εννοειται αν πας για μεγάλα πακέτα η τιμή πέφτει . Πάλι κέρδις θα έχεις.

Πλούσιος δε θα γίνεις,αλλα θα στηριχτείς στονοτι αυτος θα σου ξαναερθει και πιθανως θα στείλει και άλλους απο τη παρεα να σουρθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά αν και εχει περάσει καιρός απο τοτε που δημοσιευτηκε το θεμα, υπάρχει ενα φτηνό φωτοτυπείο κοντα στην ΑΣΟΕΕ, κοδριγκτωνος 14 (όπως ανεβαινεις το δρομο αριστερα κολλητα στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ, είναι πράσινο το μαγαζι απεξω) το οποίο έχει την φωτοτυπια 2 λεπτα  και ειναι και πολυ εξυπηρετικοι.Προσφατα το ανακαλυψα και σας το προτεινω ανεπιφυλακτα,μου ειπαν κιολας ότι μπορω να τα στελνω και με μαιλ και να περναω να τα περνω χωρις να περιμενω στην ουρα.Α!! αν το λεω σωστα το μαγαζι λεγεται COPY & CREATIONS. ελπιζω να φανει χρησιμη η πληροφορια μου αν και καθυστερημενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...