Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Android σε HTC HD2!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχουμε κάτι νεότερο σχετικά με dualboot(android&wp) στην ιδια sd;

Συγνωμη που το ξεχασα!

Δεν το δοκιμασα,ακομη!

Απλα δεν ειναι τιποτα δυσκολο!

 

-Απλα μεσον του cab sender στελνει το storagelock στο κινητο!

-Μετα κατεβαζεις το cab με τα gb που χρειαζεσαι για το android!

http://xboxmod.sylve...EAK.CAB/SDCARD/

-Πριν το στειλεις και αυτο στο κινητα,κανεις unlock απο το κινητο!Αυτο γινεται απο το εικονιδιο του storagelock!

-Μετα στελνεις απο το cab sender το cab με τα gb που θες στο κινητο!

-Μολις μπουταρει ξανα,μετα το install του cab,στα wp κανεις reset!

-Οταν ξανα μπεις στα windows,μετα το reset,τοτε κανεις unlock με το storegelock title και κανεις shutdown!

 

-Μολις κλεισεις το τηλ.,βγαζεις την sd και βαζεις στο pc/laptop!

-Εκει θα βρεις φορμαρισμενο κομματι της sd με τα gb που επελεξες και ακολουθεις την εγκατασταση του android με την μεθοδο του magldr!

 

Απλα αυτη τη διαδικασια δεν την εχω δοκιμασει ακομη,απλα αυτη ειναι η διαδικασια!

Αν θες δοκιμασε το,απλα δε ξερω τι προβλημα θα αντιμετοπησεις ή οχι,για να σε βοηθησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνωμη που το ξεχασα!

Δεν το δοκιμασα,ακομη!

Απλα δεν ειναι τιποτα δυσκολο!

 

-Απλα μεσον του cab sender στελνει το storagelock στο κινητο!

-Μετα κατεβαζεις το cab με τα gb που χρειαζεσαι για το android!

http://xboxmod.sylve...EAK.CAB/SDCARD/

-Πριν το στειλεις και αυτο στο κινητα,κανεις unlock απο το κινητο!Αυτο γινεται απο το εικονιδιο του storagelock!

-Μετα στελνεις απο το cab sender το cab με τα gb που θες στο κινητο!

-Μολις μπουταρει ξανα,μετα το install του cab,στα wp κανεις reset!

-Οταν ξανα μπεις στα windows,μετα το reset,τοτε κανεις unlock με το storegelock title και κανεις shutdown!

 

-Μολις κλεισεις το τηλ.,βγαζεις την sd και βαζεις στο pc/laptop!

-Εκει θα βρεις φορμαρισμενο κομματι της sd με τα gb που επελεξες και ακολουθεις την εγκατασταση του android με την μεθοδο του magldr!

 

Απλα αυτη τη διαδικασια δεν την εχω δοκιμασει ακομη,απλα αυτη ειναι η διαδικασια!

Αν θες δοκιμασε το,απλα δε ξερω τι προβλημα θα αντιμετοπησεις ή οχι,για να σε βοηθησω!

Δεν πειράζει θα περιμένω,όταν και αν μπορέσεις και το δοκιμάσεις,ανεβάζεις και ένα οδηγό στα Ελληνικά για εμάς που δεν ξέρουμε Αγγλικά!Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει θα περιμένω,όταν και αν μπορέσεις και το δοκιμάσεις,ανεβάζεις και ένα οδηγό στα Ελληνικά για εμάς που δεν ξέρουμε Αγγλικά!Ευχαριστώ.

Ασχοληθικα τον τελευταιο καιρο με τα windows8 και γι'αυτο το αμελησα το τηλ. καπως!

Ασε να βρω λιγο χρονο,για να περασω και στο hd2 της κοπελας μου,τα 7αρια και να στα γραψω ολα πιο αναλυτικα!

Συγνωμη παντως που το καθυστερω,αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου τον τελευταιο καιρο! :-(

Παντως το ψαξιμο το εχω κανει,μενει να ξανακανω την διαδικασια απο την αρχη,για να γραψω και τον οδηγο!Οπως και αυτο για dualboot στην ιδια sd!

Σκεψου οτι ακομη χρωστω και τον οδηγο για nativesd στα amdroid!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχοληθικα τον τελευταιο καιρο με τα windows8 και γι'αυτο το αμελησα το τηλ. καπως!

Ασε να βρω λιγο χρονο,για να περασω και στο hd2 της κοπελας μου,τα 7αρια και να στα γραψω ολα πιο αναλυτικα!

Συγνωμη παντως που το καθυστερω,αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου τον τελευταιο καιρο! :-(

Παντως το ψαξιμο το εχω κανει,μενει να ξανακανω την διαδικασια απο την αρχη,για να γραψω και τον οδηγο!Οπως και αυτο για dualboot στην ιδια sd!

Σκεψου οτι ακομη χρωστω και τον οδηγο για nativesd στα amdroid!

Μην αγχώνεσαι,χάρη μας κάνεις και εκτός αυτού,το καλό πράγμα αργεί!!Να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χαιρετώ.Μήπως έχουμε νεότερα;

Ναι!Έκανα τρεις προσπάθειες και κατελιξα και στις τρεις,να ξανά περνώ τη rom για τα 7,από την αρχή!:-(

Κάτι λάθος κανω και δε μπόρεσα μέχρι στιγμής να το βρω!

Είπα να ξανά δωκιμασω και πιο μετά,γιατί είμαι εξωτερικό και δεν έχω πρόσβαση σε PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια θα βλεπω οτι υπαρχει λαος που στηριζει hd2 ακομα μπραβο παιδες, εχω και εγω ενα αλλαεχω ενα προβλημα το ανοιγω και κολλαει μενει στο boot και οταν παω να περασω αλλη rom γτ το εχω android μου βγαζει σφαλμα και δεν μπορω να κανω εγκατασταση μπας και bootarei κανονικα μηπως γνωρηζεις κανεις καμια λυση γτ το λυπαμε που δεν το δουλευω και το εχω να καθεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα παιδια θα βλεπω οτι υπαρχει λαος που στηριζει hd2 ακομα μπραβο παιδες, εχω και εγω ενα αλλαεχω ενα προβλημα το ανοιγω και κολλαει μενει στο boot και οταν παω να περασω αλλη rom γτ το εχω android μου βγαζει σφαλμα και δεν μπορω να κανω εγκατασταση μπας και bootarei κανονικα μηπως γνωρηζεις κανεις καμια λυση γτ το λυπαμε που δεν το δουλευω και το εχω να καθεται

Δωκιμασες να του περάσεις τη στοκ ρομ(wm6.5)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα στους fun του leo  .  μετα απο παρα πολυ καιρο  ειπα να "παιξω" λιγο με το τηλεφωνο  βαζοντας καποια android rom 

Για οποιον έχει διάθεση να πειραματιστει :  

     

η  εδω :  

εγω ξεκινησα το το σεταρω , εχουν γινει ολα  οπως τα περιγραφουν τα παιδια   στα video αλλα αντιμετωπιζω ακομα καποια θεματακια  που  υποθετω πως  γιαυτα ευθυνεται η cd card  μου που  μαλλον δεν ειναι  της προκοπης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπερα στην κοινοτητα. κατεβασα την NexusHD2-KitKat-CM11.0  v4.7 που ειναι zip και μεσα εχει πολλα αρχεια.πως μπορω να την βαλω στην 8gb καρτα μου και να τα εγκαταστησω μονο στην καρτα?? Θελω να εχω δυο λειτουργικα την μανισια rom και την android ωστε να μπορω να διαλεγω ποια θελω να ξεκινησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...