Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Android σε HTC HD2!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γινετε,μονο το exe αρχειο ειναι μεσα στο συμπιεσμενο φακελο!Ξανα κατεβασε το!

http://forum.xda-dev...38&d=1298225404

 

ευχαριστω πολυ!!!! αλλα ξεζιπαροντας το δεν βγαζει καν εικονιδιο ουτε επιλογη run as administration!!! xaos!!!!!!xaaxxaaxaxaxa!! τι γινεται εδω???

 

κ ακομα μπαινει το avg..κ δεν το αφηνει να ανοιξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ευχαριστω πολυ!!!! αλλα ξεζιπαροντας το δεν βγαζει καν εικονιδιο ουτε επιλογη run as administration!!! xaos!!!!!!xaaxxaaxaxaxa!! τι γινεται εδω???

 

κ ακομα μπαινει το avg..κ δεν το αφηνει να ανοιξει..

 

Δε γινεται να μη σου βγαζει exe αρχειο!

Τι λογισμικο τρεχει το κομπιουτερ σου!

Ξανα κατεβασε το με απενεργοποιημενο το antivirus!Μηπως και στο μπλοκαρει και δεν κατεβαινει ολοκληρωμενο το αρχειο!

Στη αισχατη,δοκιμασε απο αλλο PC!

Παντως ειναι πολυ περιεργο,αυτο που συμβαινει!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αθτο λεω κ γω!!! θα το κανω! αα κ να υποθεσω οτι το radio rom δε το χρειαζεται το κιν μου διοτι ηδη εχω κανει update τη ρομ!ευχαριστω πολυ παντως!! πολυ καλος οδηγος!

 

λοιπον φιλε μου μπηκε κανονικοτατα!!! ειναι απιστευτο..αλλα οταν κλεινς το κιν μπαινει παλι στα windows! ετσι πρεπει??κ απλα μετα επιλεγω αδροιδ??εθχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αθτο λεω κ γω!!! θα το κανω! αα κ να υποθεσω οτι το radio rom δε το χρειαζεται το κιν μου διοτι ηδη εχω κανει update τη ρομ!ευχαριστω πολυ παντως!! πολυ καλος οδηγος!

 

λοιπον φιλε μου μπηκε κανονικοτατα!!! ειναι απιστευτο..αλλα οταν κλεινς το κιν μπαινει παλι στα windows! ετσι πρεπει??κ απλα μετα επιλεγω αδροιδ??εθχαριστω παρα πολυ!

Αν εισαι με haret μεθοδο,μπενεις απο τα wm στα android!

 

Αν η ROM που εχεις ειναι με radio 2.15 τοτε εισαι ενταξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ext partition είναι ένας χώρος στην sd που διαμορφώνουμε κατάλληλα ώστε να χρησιμοποιείται ως προέκταση της εσωτερικής μνήμης. Οι cyanogen rom, όπως η typhoon, μετά την εγκατάσταση της, μας αφήνει για το ευρωπαϊκό hd2 περίπου 225mb ελεύθερο χώρο για αποθήκευση εφαρμογών. Αν κάποιος δεν έχει πολλές εφαρμογές ή δε σκοπεύει να δοκιμάσει nand roms με htc sense, τότε δεν είναι απαραίτητο να κάνει το ext partition.

 

Για τους υπόλοιπους

Η διαδικασία που ακολουθεί θα κάνει format στην sd γιαυτό φροντίστε να έχετε πάρει backup πριν την εκτελέσετε

 

1. Ξεκινάμε τον magldr και μετά το clockwork recovery

 

2. Πάμε στην επιλογή advanced--->partition sd card

 

3. Επιλέγουμε το μέγεθος του ext partition. 1gb είναι αρκετό. Στη συνέχεια μας ζητάει αν θέλουμε να κάνουμε swap file. Αυτό είναι προαιρετικό και αν θέλουμε στη συνέχεια να το χρησιμοποιήσουμε (θα γράψω την διαδικασία) επιλέγουμε 256. Διαφορετικό το αφήνουμε 0.

 

Περιμένουμε λίγο και μόλις τελειώσει είμαστε έτοιμοι. Οταν συνδέουμε τη κάρτα μας στο pc δε θα βλέπουμε το ext partition αλλά μόνο τον υπόλοιπο (fat32) χώρο στον οποίο θα αντιγράφουμε τα αρχεία μας.

 

Επειτα φλασάρουμε τη ρομ και είμαστε έτοιμοι. Δε χρειάζεται κάθε φορά που αλλάζουμε ρομ να κάνουμε από την διαδικασία από την αρχή.

 

 

 

Υ.Γ. το θεμα δεν ειναι δικο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, η μετατροπή μπορεί να γίνει και με ελληνικό μενού; γιατί τα βιντεάκια βλέπω είναι στα αγγλικά.

 

ευχαριστώ

Η Ελληνικη ειναι μεσα σχεδων σε ολες τις rom του android!Την αλλαζει απο το μενου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΧΑΙΡΕΤΩ

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

ΕΒΑΛΑ ΤΟ ANDRIOT ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΛΑ...

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ WINDOWS.

ΠΗΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΙΡΕΤΩ

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ' date=' ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

ΕΒΑΛΑ ΤΟ ANDRIOT ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΛΑ...

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ WINDOWS.

ΠΗΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ

[/quote']

Εννοείς ότι μπαίνεις στα windows?

Έτσι είναι!Και από κει ξανά μπαίνεις στα android,αν είσαι με την haret μεθοδο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι λειτουργει, καθε φορα να το αλλαζω εγω με το χερι, δεν μενει μονο του σε android;

 

Υπαρχει αλλος τροπος να μενει μονιμα andriod;

Με δυο τρόπους!

1.Να το φλασαρεις στη nand!

2.Να το φλασαρεις στην sd με την μεθοδο του magldr χρησιμοποιόντας nativesd rom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχεις χρονο να μου γραψεις ακριβως πως πρεπει να το κανω αυτο,

 

τα βήματα

Κυριακή γιατί δε έχω το κομπιούτερ!Θα σου γράψω μόνο για την nativesd,επειδή την nand την αποφεύγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι σπασμενη η οθονη του και περιμενω να ερθει η καινουρια για να την αλλαξω και μετα θα ξαναπερασω τα wp και τα android στην ιδια sd!

Και μολις τελιωσω,θα ποσταρω και τον οδηγο,για wp7.5 και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!

Απλα επειδη ολο αυτο θελει ξανα ψαξιμο,γιατι εχουν μπει καινουρια πραγματα στην ολη διαδικασια,προτιμω να γραψω τον οδηγο,ακριβως μετα που θα τα ξαναπερασω στο κινητο!

Υπολογιζω σε κανενα 20ημερο το λιγοτερο.Δυστυχως!

Μήπως έχουμε κάτι νεότερο σχετικά με dualboot(android&wp) στην ιδια sd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...