Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Android σε HTC HD2!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατατοπιστικος οπως παντα ( δεν ξερω και το μικρο σου ονομα , εγω ειμαι ο κωστας )

μια διευκρινηση μονο : γραφεις .Κατεβαζουμε την rom για τα wm6.5!ΕΔΩ!,,,,,,,,,,,, αν θελεις γραψε το link γιατι δεν το βγαζει

σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατατοπιστικος οπως παντα ( δεν ξερω και το μικρο σου ονομα , εγω ειμαι ο κωστας )

μια διευκρινηση μονο : γραφεις .Κατεβαζουμε την rom για τα wm6.5!ΕΔΩ!,,,,,,,,,,,, αν θελεις γραψε το link γιατι δεν το βγαζει

σε ευχαριστω

Είναι η ίδια rom που εχεις περάσεις στο πρώτο στάδιο,για να αναγνωρίσει κ τα 576mb ram!

Φύλαξε την κάπου!

 

Υ.Γ.Ειναι το πραγματικό μου όνομα που βλέπεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα / για πες μια γνωμη : ποια rom να βαλω για nand ?

Δε ξέρω ειλικρινά!

Δε δοκίμασα ποτέ να βάλω κάποια ρομ της nand!

Έχω μόνο με sd μέσο του magldr(όχι haret),που σε μια γρήγορη sd έχει την ίδια σταθερότητα και ταχύτητα με αυτή της nand και είναι και πολύ πιο εύκολη η εγκατάσταση τους!

 

Εχε υπόψη σου ότι για ics & jb θα πρέπει να χρησημοποισεις και την sd,γιατί το μεγεθος της rom είναι μεγαλητερη από 1gb(η nand του hd2 είναι μολις 500mb)!

Η μεθοδος είναι διαφορετική από αυτή που περιγράφω στον οδηγό!

Έχω βάλει κάποιο βιντεο γι'αυτο!

Η μέθοδος για την nand που περιγράφω στον οδηγό είναι μόνο για την 2.3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εβαλα - πολυ ευκολα- την nexusHD-ics-cm9-hwa-sd-v2,7 , αλλα οχι με magldr

την εβαλα με haret γιατι μου ηταν πολυ πιο ευκολο

προς το παρον δειχνει να πηγαινει καλα . στη πρωτο μπουταρισμα εβγαλε προβλημα στην καμερα αλλα μετα απο ενα shutdown δουλεψε

εχω κανει δυο τρια shutdown και δειχνει να πηγαινει καλα

μου εκανε εντυπωση οτι στο μενου ( δεν το εχω ψαξει ακομα καλα ) δεν εχει τα γνωστα τρια soft buttons αλλα αρκειται στο να χρησιμοποιει τα 5 κουμπια του leo . απο μια μερια ειναι καλο απο την αλλη παλι οχι . εχει κι αλλο ενα σπαστικο , οτι στην επιφανεια εργασιας με παρατεταμενο πατημα δεν ανοιγει καρτα για να προσθεσεις εφαρμογη αλλα μονο για να αλλαξεις ταπετσαρια

δεν ξερω βεβαια αν αυτο ειναι λογικη του ics η της συγκεκριμενης rom

θα την δοκιμασω μερικες μερες και τα λεμε

και τωρα η κρισιμη ερωτηση : εχω ενα αλλο κινητο - ενα huawei - δηλωσει στο market και οταν κοιταω μια εφαρμογη μου βγαζει αν τρεχει η οχι στο τηλ μου . τωρα σκοπευω να δωσω τον ιδιο λογαριασμο gmail που ηδη εχω για να συγχρονιστουν οι επαφες μου στο leo κλπ κλπ / αυτην την διαδικασια ακολουθω ? η κατι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εκτορα . η διαφορα οταν βαζεις μια rom με haret η με magldr ειναι η σταθεροτητα ? η οικονομια στην μπαταρια ? και τα δυο ? η κατι αλλο ?

τελικα η nexusHD-ics-cm9-hwa-sd-v2,7 που εχω βαλει κανει πολλα νερα - ακομα - ειδικα στις; εγκαταστασεις απο το google play εχει κολλησει αρκετες φορες

αναρωτιεμαι αν φταιει η rom η κατι αλλο μαλλον θα την βγαλω και βαλω καποια πιο παλια

ισως τα ics δεν κουμπωνουν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα σαν την americandroid δεν υπαρχει καμια . νομιζω οτι αν την βαλει κανεις με magldr τρεχει καλυτερα . οσον αφορα τον οδηγο θελω να σου πω κατι εκτορα. εγραψα απο πριν στην sd τον φακελο android και μετα ακολουθησα τον οδηγο παραλειποντας το :

 

3.Στο φάκελο Android/MAGLDR υπάρχουν οδηγίες για το τι αλλαγές θα πρέπει να κάνουμε για να μπορέσει να τρέξει η rom στο MAGLDR.

 

δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα , την ειδε κανονικα και τρεχει καλα προς το παρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδη η καινουρια am.android που σου εδωσα,δε χρειαζεται να κανεις κατι,ειναι ετοιμη να χρησιμοποιηθει και για τους δυο τροπους(haret&magldr)

H εγκατασταση μεσο magldr ειτε σε sd,ειτε σε nand,ειναι αυτονομη(δε τρεχει απο τα wm) και ειναι πολυ πιο γρηγορη,σταθερη και πληρως συμβατη με το play!Με αλλα λογια,μετατρεπεται κανονικα σε android κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ειναι ετσι ακριβως οπως το λες. τωρα αντιμετωπιζω ενα αλλο θεματακι . ενω στο αλλο android κινητο που εχω οταν ενεργοποιω τον χωρο αποθηκευσης ανοιγει δυο αφαιρουμενους δισκους ( προφανως το ενα ειναι ενα partition που χρησιμοποιει το android αν καταλαβαινω σωστα και ενα αλλο που δειχνει και ποσος χωρος διαθεσιμος υπαρχει κλπ κλπ , εδω ανοιγει μονο ενας αφαιρουμενος δισκος και εως εδω κανενα προβλημα . ομως συμβαινει το εξης : εφτιαξα μεσα απο το pc ( ισως εδω ειναι το λαθος μου ) ενα dir που το ονομασα music περασα ενα σκασμο τραγουδια και οταν εψαξα να το βρω ανοιγοντας το μενου αφου ειχα αφαιρεσει προηγουμενως βεβαια το καλωδιο usb δεν το βρηκα , ανοιξα την μουσικη , κολλησε και βρισκω μεσ ασε ενα φακελλο που τον ονομαζει lost.dir αυτα τα αρχεια στα οποια δινει οτι σχημα του κατεβει ( δηλαδη τα εδειχνε σαν αρχεια scan to pdf ( ειχα εγκαταστησει αυτο το προγραμμα ) το απεγκατεστησα και τωρα τα δειχνει σαν αρχεια χαρτων google .

τα σβηνω μεσα απο το pc και δεν σβηνονται , προφανως θα πρεπει να τα σβησω μεσα απο το τηλ αν καταλαβαινω παλι καλα

αναρωτιεμαι ομως πως να περασω τα τραγουδια στην sd καρτα ?

πρεπει να τα βαλω σε ενα συγκεκριμενο φακελλο ?

η αληθεια ειναι οτι αυτο δεν το εχω κανει στο αλλο μου κινητο και δεν ξερω αν κανω καποια βλακεια ( προφανως κανω κατι λαθος αλλα δεν ξερω τι )

θα μου δωσεις τα φωτα σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω τα περνω στο φακελλο που ηδη υπαρχει(music) και τα αναγνωριζει μια χαρα!

Φυσικα για να παιξουν,μπενω στο player και απο εκει τα κανω inport για να ορισω με ποιο προγραμμα πρεπει να τρεχουν τα συγκεκριμενα αρχεια(mp3).Μολις ορισω το πρωτο,αμεσως ολα τα αρχεια mp3 τα αναγνωριζει το player που εχω εγω ορισει!

Ισως δεν εχουν οριστει να τρεχουν απο το player,αλλα απο καποιο αλλο προγραμμα,γι'αυτο δε στα παιζει!

 

Υ.Γ.Αυτη τη στιγμη εγω,εχω τα jb,αλλα απ'οτι θυμαμε και στα am.android,ετσι τα περνουσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη σου μερα . εσυ προφανεστατα εχεις γινει ειδημων στο θεμα . απαιχτος. για πες μου ποια εχεις βαλει κι αν εισαι ευχαριστημενος .σε βλεπω οτι εχεις πειραματιστει πολυ , εχεις καταληξει τελικα στην καλυτερη επιλογη ? υποθετω android βεβαια η dual με καποια win .

για πες ποια ειναι η επιλογη σου ? ααααααα να σου πω . το χρησιμοποιεις σαν κυριο κινητο ? η εχεις και καποιο αλλο και με αυτο κανεις το hobby σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη σου μερα . εσυ προφανεστατα εχεις γινει ειδημων στο θεμα . απαιχτος. για πες μου ποια εχεις βαλει κι αν εισαι ευχαριστημενος .σε βλεπω οτι εχεις πειραματιστει πολυ , εχεις καταληξει τελικα στην καλυτερη επιλογη ? υποθετω android βεβαια η dual με καποια win .

για πες ποια ειναι η επιλογη σου ? ααααααα να σου πω . το χρησιμοποιεις σαν κυριο κινητο ? η εχεις και καποιο αλλο και με αυτο κανεις το hobby σου ?

νομιζω οτι τα περισσοτερα προβληματα που εχω οφειλονται στην καρτα που εχω βαλει . ειναι μια βλακεια που πηρα και μαλλον αυτη φταιει για ολα . kingston ειναι η καλυτερες μαλλον . καμια

 

Kingston microSDHC 16GB Class 4 SDC4/16GB μοιαζει να ειναι καλη επιλογη ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλυτερη rom για android,ειναι αυτη που εβαλες και για sd,οι καλυτερες για το hd2,ειναι οι sandisk(4class κ ανω)!

Ναι,παιζει πολυ μεγαλο ρολο ποσο καλη ειναι η sd!Eγω χρησιμοποιω αυτη που ποσταρες στο λινκ,αλλα 8gb!

Mονο αυτο το κινητο εχω και το χρησιμοποιω dualboot με wp7.5!Τον τελευταιο τριμηνο,ειμαι κυριος σε wp7.5,γιατι με βολευουν καλυτετερα!

 

Δεν ειμαι ιδετερα γνωστης,απλα το ψαχνω για να ειμαι up to date και να μπορω να λυσω καποια προβληματα που τυχων θα συναντισω!

Οταν με ρωτατε,συνηθως το ψαχνω στο xda,για να μπορεσω να σας απαντισω σε καποια πραγματα,που ισως δε τα γνωριζω ουτε εγω!

Επισης,εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω σαν ενα απλο κινητο,παρα σαν smartphone!Αλλα μ'αρεσει να πειραματιζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλυτερη rom για android,ειναι αυτη που εβαλες και για sd,οι καλυτερες για το hd2,ειναι οι sandisk(4class κ ανω)!

Η καρτα που εχεις ειναι μια χαρα!Και εγω αυτη χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη,αλλα 8gb!

Mονο αυτο το κινητο εχω και το χρησιμοποιω dualboot με wp7.5!Τον τελευταιο τριμηνο,ειμαι κυριος σε wp7.5,γιατι με βολευουν καλυτετερα!

 

Δεν ειμαι ιδετερα γνωστης,απλα το ψαχνω για να ειμαι up to date και να μπορω να λυσω καποια προβληματα που τυχων θα συναντισω!

Οταν με ρωτατε,συνηθως το ψαχνω στο xda,για να μπορεσω να σας απαντισω σε καποια πραγματα,που ισως δε τα γνωριζω ουτε εγω!

Επισης,εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω σαν ενα απλο κινητο,παρα σαν smartphone!Αλλα μ'αρεσει να πειραματιζομαι!

εχεις φτιαξει κανεναν οδηγο και για win 7.5 ? σοβαρα τωρα , ειχα διαβασει πολλα για android στο leo αλλα ηταν τα πιο πολλα κακογραμμενα και περιπλοκα και κουραστικα. ο δικος σου οδηγος ηταν ο καλυτερος και γιαυτο αποφασισα να πειραματιστω κι εγω . διαφορετικα δεν θα ειχα κανει τιποτα απολυτως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...