Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Android σε HTC HD2!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι σπασμενη η οθονη του και περιμενω να ερθει η καινουρια για να την αλλαξω και μετα θα ξαναπερασω τα wp και τα android στην ιδια sd!

Και μολις τελιωσω,θα ποσταρω και τον οδηγο,για wp7.5 και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!

Απλα επειδη ολο αυτο θελει ξανα ψαξιμο,γιατι εχουν μπει καινουρια πραγματα στην ολη διαδικασια,προτιμω να γραψω τον οδηγο,ακριβως μετα που θα τα ξαναπερασω στο κινητο!

Υπολογιζω σε κανενα 20ημερο το λιγοτερο.Δυστυχως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σπασμενη η οθονη του και περιμενω να ερθει η καινουρια για να την αλλαξω και μετα θα ξαναπερασω τα wp και τα android στην ιδια sd!

Και μολις τελιωσω,θα ποσταρω και τον οδηγο,για wp7.5 και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!

Απλα επειδη ολο αυτο θελει ξανα ψαξιμο,γιατι εχουν μπει καινουρια πραγματα στην ολη διαδικασια,προτιμω να γραψω τον οδηγο,ακριβως μετα που θα τα ξαναπερασω στο κινητο!

Υπολογιζω σε κανενα 20ημερο το λιγοτερο.Δυστυχως!

ενταξει θα το περιμενω με μεγαλο ενδιαφερον γιατι πραγματικα αυτο που κανεις το κανεις καλα. καλο σου απογευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σπασμενη η οθονη του και περιμενω να ερθει η καινουρια για να την αλλαξω και μετα θα ξαναπερασω τα wp και τα android στην ιδια sd!

Και μολις τελιωσω,θα ποσταρω και τον οδηγο,για wp7.5 και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!

Απλα επειδη ολο αυτο θελει ξανα ψαξιμο,γιατι εχουν μπει καινουρια πραγματα στην ολη διαδικασια,προτιμω να γραψω τον οδηγο,ακριβως μετα που θα τα ξαναπερασω στο κινητο!

Υπολογιζω σε κανενα 20ημερο το λιγοτερο.Δυστυχως!

"...Και μολις τελιωσω...και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!..."

Να'σαι καλά,θα περιμένω και εγώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...Και μολις τελιωσω...και τον οδηγο για dualboot(android&wp) στην ιδια sd!..."

Να'σαι καλά,θα περιμένω και εγώ!!

Πίστεψε με θέλω να το κάνω εδω και καιρό,αλλα είχα το θέμα με την οθόνη,που με αγχωνε,μέχρι να βρω για να την φτιαξω και το άφησα το θέμα με τους οδηγούς!:-(

Τώρα περιμένω να έρθει η οθόνη και να πανε όλα καλα και ξεκινώ αμέσως για το dual boot και τους οδηγούς!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παντως μεγαλο ενδιαφερον και μεχρι να φτιαξουμε dualboot , να δοκιμασει κανεις και τα win 7.5

εχω την αισθηση απο χθες που τα χρησιμοποιω οτι εχουν φτιαχτει για το leo .

ευκολα και γρηγορα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μηπως εχει παρει κανεις απο κανενα e bay , η κανενα amazone η οπουδηποτε τελος παντων , καμια μπαταρια για το leo που να του βγηκε της προκοπης ? ειχα παρει προ ετους ενα σετακι με δυο μπαταριες και ενα φορτιστη αλλα ηταν για πεταμα . εριξα μια ματια σημερα αλλα δεν βρηκα κατι να μου γεμιζει το ματι , εχει ςκανεις καμια ιδεα / επισης και για ενα καπακι μπαταριας γιατι το δικο μου εχει ξεφλουδισει εχει γινει χαλια και εχει σπασει και το ενα δοντακι που εχει απο μεσα κι απο οτι ξερω λειτουργει σαν ψηκτρα για να κρυωνει τον επεξεργαστη και λεω να βρω κανενα καπακι καινουργιο , αν εχει κανεις αγορασει τιποτα τετοιο και εχει αποψη ειναι ευπροσδεκτη :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μηπως εχει παρει κανεις απο κανενα e bay , η κανενα amazone η οπουδηποτε τελος παντων , καμια μπαταρια για το leo που να του βγηκε της προκοπης ? ειχα παρει προ ετους ενα σετακι με δυο μπαταριες και ενα φορτιστη αλλα ηταν για πεταμα . εριξα μια ματια σημερα αλλα δεν βρηκα κατι να μου γεμιζει το ματι , εχει ςκανεις καμια ιδεα / επισης και για ενα καπακι μπαταριας γιατι το δικο μου εχει ξεφλουδισει εχει γινει χαλια και εχει σπασει και το ενα δοντακι που εχει απο μεσα κι απο οτι ξερω λειτουργει σαν ψηκτρα για να κρυωνει τον επεξεργαστη και λεω να βρω κανενα καπακι καινουργιο , αν εχει κανεις αγορασει τιποτα τετοιο και εχει αποψη ειναι ευπροσδεκτη :mellow:

Χαιρετώ.Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτές: http://viewitem.eim.ebay.gr/2X-New-Battery-For-HTC-HD2-T8585-1350MAH-High-Capacity/270871040551/item .Έχω μάθει ότι οι ANKER είναι καλές,αλλά δεν βγάζει για το HD2(ρώτησα τον αντιπρόσωπο).

Για καπάκι μπαταρίας δες αυτό: http://viewitem.eim.ebay.gr/Rear-Fascia-Back-Door-Case-Battery-Metal-Cover-Black-For-HTC-Touch-HD2T8585/280924710328/item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ.Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτές: http://viewitem.eim....0871040551/item .Έχω μάθει ότι οι ANKER είναι καλές,αλλά δεν βγάζει για το HD2(ρώτησα τον αντιπρόσωπο).

Για καπάκι μπαταρίας δες αυτό: http://viewitem.eim....0924710328/item

το καπακι ειναι μια χαρα, ειχα βερι κει εγω ενα αναλογο αλλα αυτο που βρηκες εσυ ειναι καλυτερο -)

οι μπαταριες ομως νομιζω δεν κανουν παρα το οτι λεει πως ειναι οκ για ενα λογο : εχουν απο οτι δειχνει η φωτο μεγαλυτερο παχος και πιθανα θελουν και διαφορετικο καπακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το καπακι ειναι μια χαρα, ειχα βερι κει εγω ενα αναλογο αλλα αυτο που βρηκες εσυ ειναι καλυτερο -)

οι μπαταριες ομως νομιζω δεν κανουν παρα το οτι λεει πως ειναι οκ για ενα λογο : εχουν απο οτι δειχνει η φωτο μεγαλυτερο παχος και πιθανα θελουν και διαφορετικο καπακι

Όχι σίγουρα δεν είναι πιο 'χονδρές'και δεν χρειάζεται άλλο καπάκι.Αυτές που θέλουν άλλο καπάκι είναι μεγάλης χωρητικότητας(άνω των 2000mAh)και ή το δίνουν μαζί ή το γράφουν. Επεξ/σία από captnemo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια!!!!!!

εχω φτασει το βημα Εγκατάσταση Android στη NAND μέσω MAGLDR ,ολοκληρωνο τα βηματα 1εωσ8 και μου βγαζει τα αυτα

Error happen

Read below for more information

 

Error Description: USB init failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

εαν εχει καποιος καμια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια!!!!!!

εχω φτασει το βημα Εγκατάσταση Android στη NAND μέσω MAGLDR ' date='ολοκληρωνο τα βηματα 1εωσ8 και μου βγαζει τα αυτα

Error happen

Read below for more information

 

Error Description: USB init failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

εαν εχει καποιος καμια ιδεα[/quote']

 

Ποια ρομ χρησιμοποιησες,για να δω αν είναι η σωστη,για την nand?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα απο εμενα παιδια το κινητο φυσαει αλλα λιγο μνημη να ειχει μεγαλυτερη για τις εφαρμογες δεν περνιονται ολες στην sd καρτα, αν και καπου ειχα διαβαση για εικονικη μνημη σαν επεκταση της μνημης του κινητου το εχει δοκιμασει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα απο εμενα παιδια το κινητο φυσαει αλλα λιγο μνημη να ειχει μεγαλυτερη για τις εφαρμογες δεν περνιονται ολες στην sd καρτα, αν και καπου ειχα διαβαση για εικονικη μνημη σαν επεκταση της μνημης του κινητου το εχει δοκιμασει κανεις?

Eγω δε το ξερα,οτι υπαρχει κατι τετοιο!Εχεις κανενα λινκ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα!!! ειμαι νεος στη παρεα κ οπως ολοι θελω κ γω να βαλω adroid στο hd2..εχω ομως θεμα με το hspl4 γιατι οταν το κατεβασα κ το ξεζιπαρω δε το εμφανιζει σε exe..τι γινεται? κανω λαθος?? εχω μπλοκαρει κ θα ηθελα βοηθεια!!! ευχαριστω!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...