Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι καλύτερες εταιρείες hosting;


spiralas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Ε τότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις hoster. Πάρε ένα service σαν το Amazon SES και στέλνε όσα θες. $1 κόστος ανά 10.000 e-mails.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε στέλνουμε μαζικά emails, απλά κάποια στιγμή μέσα στην ημέρα επειδή υπερβαίνουμε τα 100 emails/hour, μας "κόβει" την κίνηση ο server γιατί νομίζει ότι είναι σπαμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το hosting πάντως δεν είναι η καλύτερη λύση για να στέλνεις e-mails. Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιείς μια υπηρεσία ειδικά γι αυτό το σκοπό σε δικό σου domain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω βρει αυτό το πακέτο στην iphosting, το οποίο μου φαίνεται ενδιαφέρον, όμως θέλω να είμαι προσεκτικός με την αλλαγή του hosting μας, δε θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων..

Πώς σας φαίνεται το purple standard? https://www.iphost.net/el/hosting-compare/

 

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν πως το ένα site θα είναι addon στο άλλο.. Δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό, γνωρίζει κανείς τι είναι;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από doctrine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και μόνο που βλέπεις unmetered/unlimited μακρυά. Αυτά είναι παπατζιλίκια των hosters για να δελεάζουν αφελείς. Ζήτα συγκεκριμένες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο να πω το story, μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.. Εμείς ως οργανισμός, όταν στέλνουμε κάποιο email, βάζουμε κοιν. τον εαυτό μας για να βλέπουμε όλοι τα emails όλων. Αυτό, έχει ως αποτέλεσμα κάποιες ώρες τις ημέρας να μας μπλοκάρει ο server γιατί πιάνουμε τα 100 emails.. Προσπαθώ να ψάξω κάποιο κατάλληλο πακέτο hosting. Νομίζω ότι είμαστε πιο κοντά σε VPS. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται κάποιος να συντηρεί το VPS, κάποιος προγραμματιστής για παράδειγμα. 

 

Εάν γνωρίζει κανείς κάποια άλλη λύση, παρακαλώ ας την μοιραστεί.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας παιδιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, doctrine είπε

Λίγο να πω το story, μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.. Εμείς ως οργανισμός, όταν στέλνουμε κάποιο email, βάζουμε κοιν. τον εαυτό μας για να βλέπουμε όλοι τα emails όλων. Αυτό, έχει ως αποτέλεσμα κάποιες ώρες τις ημέρας να μας μπλοκάρει ο server γιατί πιάνουμε τα 100 emails.. Προσπαθώ να ψάξω κάποιο κατάλληλο πακέτο hosting. Νομίζω ότι είμαστε πιο κοντά σε VPS. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται κάποιος να συντηρεί το VPS, κάποιος προγραμματιστής για παράδειγμα. 

Εάν γνωρίζει κανείς κάποια άλλη λύση, παρακαλώ ας την μοιραστεί.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας παιδιά..

Μία άλλη λύση είναι να παρατήσετε το email για ενδοεπικοινωνία και να χρησιμοποιήσετε το https://slack.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το να χρησιμοποιείς πλατφόρμα τρίτου για κάτι τόσο σημαντικό όσο το e-mail είναι κάκιστη πρακτική. Σε αυτά τα θέματα πρέπει να έχεις την μέγιστη δυνατή ανεξαρτησία. Το ιδεατό είναι να στήσεις δικό σου mail server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, lalalaxi είπε

Διαβάζοντας όλους εσάς που εκθειάζετε την κρεταφορς μπήκα να αγοράσω πακέτο και έπεσα σε αυτό...

Προσωπικά δεν εκθειάζω κανέναν και ούτε είμαι πελάτης τους, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με αυτό που ανέβασες.
Μπορείς να το εξηγήσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vadou είπε

Προσωπικά δεν εκθειάζω κανέναν και ούτε είμαι πελάτης τους, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με αυτό που ανέβασες.
Μπορείς να το εξηγήσεις;

Τι δε καταλαβαινεις; error 500 σημαινει οτι επεσε κομητης στη creta  αρα 0 αξιοπιστια καθως δεν ειχαν συστημα αποφυγης συγκρουσης αλλα και συστημα πυροσβεσης.

ρε τι διαβαζουμε... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, lalalaxi είπε

Διαβάζοντας όλους εσάς που εκθειάζετε την κρεταφορς μπήκα να αγοράσω πακέτο και έπεσα σε αυτό...

Χτες κάναμε κάποιες αλλαγές στον κώδικα της σελίδας για να προσθέσουμε στο μέλλον νέες λειτουργίες. Απ' ότι φαίνεται μία από αυτές τις αλλαγές επηρέασε τον κώδικα της παραγγελίας των πακέτων hosting. Θα το διορθώσουμε το συντομότερο. Να αναφέρω ότι το πρόβλημα αυτό δεν έχει να κάνει με τις ιστοσελίδες που φιλοξενούμε αλλά μόνο με τη δικιά μας και συγκεκριμένα μόνο με την παραγγελία νέου πακέτου hosting.

UPDATE: Το πρόβλημα έχει διορθωθεί. Εάν χρειαστείς κάποια βοήθεια με την παραγγελία σου μπορείς να στείλεις μήνυμα στο support cretaforce.gr ώστε να σε εξυπηρετήσουμε άμεσα.

Επεξ/σία από CyberCr33p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...