Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lavazza Rosa όχι.

Εκτός αυτόν που πρότεινε ο @zacharis1955 που θα προσπαθήσω να τον δοκιμάσω προτείνω και τους Rioba των Makro (εμένα μου "έκατσε" στη γεύση ο Gold που είναι 80% arabica. 20% robusta)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοειται, περιπου ενα χρονο και κατι, αν θες να κοιταξω στα κουτια.

 

 

Barbara εδω εισαι,

http://www.banggood.com/8pcs-Speed-5-Razor-Blades-Shaver-Razor-Blades-Kit-p-922178.html

(τα ειχα παρει περυσι βεβαια στα 7,5 ευρω)

 

Ελλεινά, μην κάνετε το λάθος. Τα πήρα. Ούτε στο πρώτο ξύρισμα δεν ξυρίζουν καλά. Η πράσινη ταινία που πρέπει να είναι λιπαντική, είναι βαμμένο χαρτί που δεν κάνει κάτι.

 

Πεταμένα λεφτά. 1000 φορές ένα κλασικό bic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim μηπως εισαι υπερβολικος?

καταρχην η πρασινη ταινια δεν ειναι λιπαντικη, αλλα ενδεικτικη για το ποτε θελει αλλαγμα το ανταλλακτικο,

και γενικα κανει οτι κανουν τα υπολοιπα.

Οσο για την ποιοτητα, δεν μπορεσα να καταλαβω διαφορα.

 

Γιατι υποψιαζομαι οτι αμα σου εδιναν δυο λεπιδες, ενα ελληνικης αγορας και ενα μπανανε οπως λεει η μπαρμπαρα,

θα μπερδευοσουν στο ποιο ειναι ποιο?  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίστε το σε safety razor και ξεχάστε την σπατάλη με τα ανταλλακτικά των cartridge razors. Αγνοήστε τις σειρήνες του marketing για ξυράφια με πολλαπλές λεπίδες και ξυριστείτε πολύ καλύτερα με μια λεπίδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω ασχοληθει και με τα δυο ζητηματα.

1)Για τα ξυραφακια απο το bangood.

ΤΑ εχω παρει 2 φορες (τα αντιστοιχα fusion proglide).Ειναι γνησια μεν,κατωτερων προδιαγραφων δε(το κουτι ειναι οriginal 100% αλλα με αραβικα ,ρωσικα κτλ πανω).

Ξυριζει ακριβως οπως τα ελληνικα απλα η ταινια φθειρεται πολυ πιο γρηγορα.Αν ξυριζεσαι με καλο τζελ (οπως εγω) και κοντρα δεν εχεις θεμα.Τα προτεινω ανεπιφυλακτα (εχω ηδη στοκαρει 2κουτια των 8).

 

2)Για espresso

Για μηχανη δε θα παρω θεση γιατι η κουβεντα θα κρατησει εις το διηνεκες.Εννοειται ο,τι πληρωνεις παιρνεις οποτε αναλογως με το μπατζετ πραττεις.

Για καφε ομως θα προτεινω ανεπιφυλακτα τον μαυρο jacobs,Αυτη την περιοδο παιζει σε πολυ καλγ προσφορα απο βασιλοπουλο.

Εχει συσκευασιες -20% τυπωμενο πανω και ο ΑΒ του κανει αλλο ενα -20% δικο του και κατεβαινει γυρω στα 3 ευρω και κατι τα 250γρ(12 και κατι το κιλο.

Ο καφες ειναι εξαιρετικος και η τιμη πολυ καλη  αν σκεφτεις οτι κανονικα παιζει στα 5 ευρω η οτι τους κοκκους 100% arabica (οπως αυτος) τους παιρνω πανω απο 14-15 ευρω το κιλο( με χειροτερα αποτελεσματα).

Στοκαρα σημερα (πηρα 5-6 με ημερομηνια ληξης (07.16).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Για τα ξυραφακια απο το bangood.

ΤΑ εχω παρει 2 φορες (τα αντιστοιχα fusion proglide).Ειναι γνησια μεν,κατωτερων προδιαγραφων δε(το κουτι ειναι οriginal 100% αλλα με αραβικα ,ρωσικα κτλ πανω).

Ξυριζει ακριβως οπως τα ελληνικα απλα η ταινια φθειρεται πολυ πιο γρηγορα.Αν ξυριζεσαι με καλο τζελ (οπως εγω) και κοντρα δεν εχεις θεμα.Τα προτεινω ανεπιφυλακτα (εχω ηδη στοκαρει 2κουτια των 8).

 

Έχω πάρει ακριβώς τα ίδια και επιβεβαιώνω ακριβώς ότι λέει ο louben.

Αυθεντική συσκευασία, ξυρίζουν σωστά, η λιπαντική ταινία φθείρεται γρηγορότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim μηπως εισαι υπερβολικος?

καταρχην η πρασινη ταινια δεν ειναι λιπαντικη, αλλα ενδεικτικη για το ποτε θελει αλλαγμα το ανταλλακτικο,

και γενικα κανει οτι κανουν τα υπολοιπα.

Οσο για την ποιοτητα, δεν μπορεσα να καταλαβω διαφορα.

 

Γιατι υποψιαζομαι οτι αμα σου εδιναν δυο λεπιδες, ενα ελληνικης αγορας και ενα μπανανε οπως λεει η μπαρμπαρα,

θα μπερδευοσουν στο ποιο ειναι ποιο?  :huh:

 

Δεν είμαι υπερβολικός, όχι. Απλά, όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, είχα ακούσει και εγώ καλά σχόλια. Τι να πω, έτυχε σε μένα τέτοια παρτίδα? Ας δοκιμάσει όποιος θέλει, μπορεί να ήμουν άτυχος εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Arielli εσπρεσιερα που ηθελε ο φιλος, μου ηρθε μαιλ προσφορων απο eshop και την δινουν 42,99 μεχρι 20 Ιουνιου. Δειτε τις φωτο στο σποιλερ.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω εναν εκτυπωτη, εχετε κατι να προτεινετε?

 

 

εχω εναν lexmark x264dn εδω και 4 χρονια  και εχει βγαλει προβληματα και εχω φτασει τις 165,000 εκτυπωσεις...

ηταν ιδανικος γιατι το drum των 9,000 σελιδων κανει ~30ευρω.

 

τωρα κοιταω για αυτον μαλλον... https://www.skroutz.gr/s/2810440/Lexmark-MS410d.html

 

 

εχετε κατι να προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Arielli εσπρεσιερα που ηθελε ο φιλος, μου ηρθε μαιλ προσφορων απο eshop και την δινουν 42,99 μεχρι 20 Ιουνιου. Δειτε τις φωτο στο σποιλερ.

 

 

Είσαι ωραίος ευχαριστώ που με θυμηθηκες .αυτή θα παρω :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσαμε τις καφετιέρες ψάχνω κάτι για ΕΛΛΗΝΙΚΟ καφέ.

Θα ήθελα ή ένα ηλεκτρικό μπρίκι τύπου «μεράκι» αλλά πιο φθηνό, ή ένα ηλεκτρικό μάτι που να ζεσταίνει γρήγορα – ταχύθερμο. Για να το κάνει αυτό πιστεύω ότι πρέπει να είναι τουλάχιστον 800 watts γιατί ένα που είχα παλιά 450 ήταν πολύ αργό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω εναν εκτυπωτη, εχετε κατι να προτεινετε?

 

 

εχω εναν lexmark x264dn εδω και 4 χρονια  και εχει βγαλει προβληματα και εχω φτασει τις 165,000 εκτυπωσεις...

ηταν ιδανικος γιατι το drum των 9,000 σελιδων κανει ~30ευρω.

 

τωρα κοιταω για αυτον μαλλον... https://www.skroutz.gr/s/2810440/Lexmark-MS410d.html

 

 

εχετε κατι να προτεινετε?

Samsung SL-C410W

http://www.you.gr/proionta/ektypotes-polymichanimata/ektypotes/ektypotes-laser/ektyp-samsung-clp-410w

Παιδια τι προτεινετε για κινητό απο ελλαδα στα 130€? οθονη με αφορα καλη μην ψαχνουμε την σκια για να δουμε και καλη ραμ.

Aξίζει να δώσεις λίγα παραπάνω:

 

Nokia Lumia 735

https://www.skroutz.gr/s/5536025/Nokia-Lumia-735-8GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...