Προς το περιεχόμενο

Επιλογή 46αρας LCD/LED TV ?


spy28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σε όλους :)

 

Ψάχνω για 46αρα TV LCD/LED

 

• Μεχρι 1000€

• Θα χρησιμοποιήται για απλά (όχι HD κανάλια , αλλά SD) κανάλια και για Blu-Ray ταινίες

• Θα προτιμούσα 3D TV , SAMSUNG ή SONY

 

1) Πολλά reviews στο ιντερνετ λενε οτι οι καλήτερες είναι οι SAMSUNG τι παίζει με αυτό?

 

2) Ποιά specifications πρέπει να κοιτάω? Ξέρω για τα contrast kai response time αλλά έχω ακούσει για DNLA και άλλα τέτοια

 

 

Περίμενω προτάσεις για TV ή τουλάχιστον για μάρκα

Επεξ/σία από spy28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπερα' date='στα λεφτα αυτα και για τη χρηση που θες παρε την PANASONIC TX-P50GT30.[/quote']

 

+1 χαλαρα!

Κριμα να δωσεις τοσα χρηματα κ να παρεις lcd που εχουν χειροτερα χρωματα κ πολυ χαμηλοτερη αντιθεση.

 

Συν οτι στα χρηματα αυτα θα παρεις 50" αντι για 46". Γιατι το μεγεθος μετραει.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πάω πάνω από 46άρα , η απόσταση απο την TV είναι μικρή αν και θα λάβω υπόψην αυτήν την PANASONIC.

 

@haHa Τόσο καλύτερες είναι οι plasma? δν έχω πολυκαταλάβει την διαφορά

 

 

Μέχρι τώρα ήμουν σιγουρος ότι οι καλήτερες μάρκες με διαφορά είναι οι SONY,SAMSUNG αλλά αποτι βλέπω εδώ προτάθηκε PANASONIC και σε άλλο Forum , LG

Επεξ/σία από spy28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σειρά της Samsung D8000 είναι πάρα πολύ καλή, αλλά υπερβαίνει το όριο που έχεις βάλει για προϋπολογισμό.

Για κοίτα και την Samsung EH6000. Όμως νομίζω ότι δεν είναι 3D. Πάντως δες πρώτα σε κάποιο μαγαζί την τηλεόραση που θες, να παίζει, πριν την αγοράσεις. Οι πλάσμα έχουν ορισμένα πλεονεκτήματα αλλά προσωπικά δεν τις προτιμώ.

Επεξ/σία από kostas_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μέχρι τώρα ήμουν σιγουρος ότι οι καλήτερες μάρκες με διαφορά είναι οι SONY,SAMSUNG αλλά αποτι βλέπω εδώ προτάθηκε PANASONIC και σε άλλο Forum , LG

 

Πολυ λογικο. Γιατι ο καθενας θα σου απαντήσει με βαση τις δικες του επιλογες που ανταποκρίνονται στα δικα του γουστα. Το σωστο να ειναι να κανεις μια βολτα στα καταστηματα να δημιουργησεις μια βαση στο τι σου αρεσει.

 

Στο budget και στην τεχνολογία που αναφερεις η πιο καλη λυση Sharp Aquos LC-46LE810E και η Samsung UE46D6000 D6000. Δεν ειναι 3D αλλα τα πανε πολυ καλα. (με μια ιδιαιτερη προτιμηση στην πρωτη). Εαν πας σε πλασμα η Panasonic ειναι απο τις πιο καλες.

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάω πάνω από 46άρα , η απόσταση απο την TV είναι μικρή αν και θα λάβω υπόψην αυτήν την PANASONIC.

Κακως. Ειναι κατω απο 2.5 μετρα η αποσταση?

Αν οχι , τοτε καλυτερα να παρεις 50αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη TV επειδή με ενδιαφέρει και εμένα, είναι κατάλληλη για χρήση με PS3 (για videogames) ?? :rolleyes: Η ισχύει ότι και για όλες τις πλάσμα οτι δεν είναι για videogames?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παιχνιδια με σκοτεινα πλανα σε συνδυασμό με παίξιμο την ημερα, ειδικα αμα υπαρχουν και στατικοι πινακες, logo κτλ δεν ενδείκνυται. Οπως επισης πολλοι στα games αναζητουν πολυ ευκρίνεια και οξύτητα, κατι που οι πλασμα υστερουν εναντι στα lcd led.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παιχνιδια με σκοτεινα πλανα σε συνδυασμό με παίξιμο την ημερα, ειδικα αμα υπαρχουν και στατικοι πινακες, logo κτλ δεν ενδείκνυται. Οπως επισης πολλοι στα games αναζητουν πολυ ευκρίνεια και οξύτητα, κατι που οι πλασμα υστερουν εναντι στα lcd led.

 

Ολα αυτα τα ''αρνητικά'' χαρακτηριστικά δεν ήταν απο πλάσμα τηλεοράσεις αρκετών ετών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Ειναι εγγενή προβλήματα της τεχνολογίας. Το IR και Burn υφίστανται ακομα και μάλιστα στα νεα μοντέλα (30 series) εχουν επιδεινωθεί. Το θεμα της ευκρίνειας ισχύει και θα ισχύει λογο μεγαλύτερου dot pitch. Η φωτεινότητα βελτιώθηκε μονον, αλλα υπο αντίξοες συνθηκες φωτισμού παλι δεν επαρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...