Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iPad 3 με διπλάσια ανάλυση, 23 Μαρτίου στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοι που το κατακρινουν και μιλάνε για πολιτισμούς γιατι το Θαψανε? μάλλον δεν έχουν λεφτα να το πάρουν:-) όσα δεν φτάνει η αλεπού! Φοβερό μηχάνημα I can't wait!!!!!!!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλα ρε την παλευεις; Δηλαδη εσυ που θα το παρεις με 45 δωσεις και 2ετες συμβολαιο εισαι μαγκας; Καποιοι που το κατακρινουν εχουν αλλο Tablet στα ιδια χρηματα. Απλα καποιοι προτιμησαν κατι καλυτερο. Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις ιδεα τι αγοραζεις.

 

Να υποθεσω οτι ουτε με αυτο θα μπορουμε να διαβασουμε φλασακια και φορητους σκληρους δισκους...;

 

Γιατι ποτε θα μπορεσεις; Και να περασεις μουσικη απο τον κολλητο σου; Και να του περασεις τραγουδια που αγορασες δωρεαν; Καλα εισαι κουζουλος;

 

Ψιτ αν και off topic εδω και ώρα, βάλτε διπλα διπλα τις οθόνες ενός nexus και ενός iPhone 4s και μετα σχολιαστε ελεύθερα. Και προφανώς ξεχνάτε και τη δομή των pixels στο κάθε ενα που πρακτικά κανει το real ppi value του nexus καπου στα 200...

 

http://www.flatpanel...l&id=1319022037

 

 

:)

 

Δεν ασχολουμε με 3.5 inches οθονη απο τοτε που εκανα αυτο που ειπες ;) Πλεον βαρεθηκα να το συζηταω. Για αυτο αλλωστε θελετε πολλα ppi στο iphone γιατι για να δεις στην οθονη θελεις μεγενθυτικο φακο... Εν ετη 2012...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Oι εφαρμογές παίζουν και στο iPad2 δεν είναι αποκλειστικότητα του iPad3.

Αν η μνήμη είναι στο 1Gb θα κρατήσει πιο πολύ στον χρόνο.

Η οθόνη δεν είναι κατι το ιδιαίτερο , παρόμοιες αναλύσεις παρουσιαστήκαν και στα Android Tablet.

Επίσης , μέχρι να γίνει JB , ζήσε Μάη μου...

 

 

 

φιλε αυτο που ειπες για την οθονη μη το πεις παραεξω...!!! μη γραφεις ο,τι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αυτο που ειπες για την οθονη μη το πεις παραεξω...!!! μη γραφεις ο,τι θες.

Γιατι,τι παραπανω νωμιζεις οτι θα κερδισεις απο το Τ700 της Asus(1920x1200)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω σε λίγο καιρό κόσμος να ζητιανέυει όχι λεφτά αλλά πρίζα για να φορτίζει το tablet του.

"Βάλε κύριε λίγο το tablet στην πρίζα σου' date=' λυπήσουμε με , δεν έχω σπίτι- δουλειά,κλπ."

Και δεν κάνω εξ-ολοκλήρου πλάκα....[/quote']

No money no honey και το ipad 1 μια χαρα ειναι . Ε λιγο υπομονη θελει γιατι ειναι πιο αργο ok . I will survive!!

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

 

φιλε αυτο που ειπες για την οθονη μη το πεις παραεξω...!!! μη γραφεις ο' date='τι θες.[/quote']

 

1000000+

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ποτε τα βαλεις διπλα-διπλα δωσε μονος σου την απαντηση

Δυστυχως δε τα εχω δει διπλα διπλα!Μπορεις να μας ενημερωσεις,εσυ που τα εβαλες! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Tο 90% των κατόχων iPad δεν ξέρει τι είναι κατσαβίδι

2) Μου φαίνεται για παραπάνω από 2 βίδες :D και παραπάνω από 2 λεπτά

 

Σωστο αλλα οχι ανεφικτο

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δε τα εχω δει διπλα διπλα!Μπορεις να μας ενημερωσεις,εσυ που τα εβαλες! :devil:

 

 

αφου κανεις μας δε τα χει βαλει ηταν αστοχη η αρχικη σου ερωτηση. εδω θα ειμαστε, προσεχως εδω ολες οι απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου κανεις μας δε τα χει βαλει ηταν αστοχη η αρχικη σου ερωτηση. εδω θα ειμαστε, προσεχως εδω ολες οι απαντησεις

Οπως και η δικη σου αρχικη παρατηρηση,προς τον Vasilisxd ηταν αστοχη!

 

Σωστο αλλα οχι ανεφικτο

 

Sent from my iPad using Insomnia

Εχω ανοιξει τοσα λαπτοπς,αλλα μολις ειδα το βιντεο,νωμιζω οτι θα τρεμουν τα χερια μου μονο με τη σκεψη να το ανοιξω!Προφανως και τα αλλα tablet καπως ετσι θα ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και η δικη σου αρχικη παρατηρηση,προς τον Vasilisxd ηταν αστοχη!

 

 

Εχω ανοιξει τοσα λαπτοπς,αλλα μολις ειδα το βιντεο,νωμιζω οτι θα τρεμουν τα χερια μου μονο με τη σκεψη να το ανοιξω!Προφανως και τα αλλα tablet καπως ετσι θα ειναι!

 

η ελευση της νεας οθονης αγχωσε πολυ κοσμο, λογικο να θελετε απο καπου να πιαστητε. για ευστοχες απαντησεις σε αστοχες ερωτησεις σου ειπα, εδω θα ειμαστε (ελπιζω και συ). καλη σου μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ελευση της νεας οθονης αγχωσε πολυ κοσμο, λογικο να θελετε απο καπου να πιαστητε. για ευστοχες απαντησεις σε αστοχες ερωτησεις σου ειπα, εδω θα ειμαστε (ελπιζω και συ). καλη σου μερα

Δεν αγχωνει κανενα,ιδιως εμενα που θα επερνα ουτε android tablet!

Απλα ετσι θα πηγαινει το θεμα,ο ενας θα βαζει κατι περισσοτερο,μετα θα ερθει η σειρα του αλλου να βγει με κατι καλυτερο και η ζωη κ οι ηλιθιοι καβγαδες για πραγματα τοσο ασημαντα θα συνεχιζονται επαοριστο!

 

Ετσι κι αλλιως η Asus ανακοινωσε απο πιο πριν,οτι ασχετα με το Τ700,θα βγαλει πριν το τελος του πρωτου εξαμηνου,tablet με 2040Χ1538,οποταν το ipad δε θα ειναι το μονο προιον με τετοια αναλυση στην αγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μπορεί κανείς να εξηγήσει τι κερδίζουμε στην πράξη από την τεράστια ανάλυση σε οθόνη ούτε 10";

Δηλαδή αν ήταν 1600χ1200 πόσο χειρότερη θα ήταν; Τι θα άλλαζε στην εμπειρία χρήσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ελευση της νεας οθονης αγχωσε πολυ κοσμο, λογικο να θελετε απο καπου να πιαστητε. για ευστοχες απαντησεις σε αστοχες ερωτησεις σου ειπα, εδω θα ειμαστε (ελπιζω και συ). καλη σου μερα

Όντως ανχωθήκαμε πολύ. Να δείς πόσο θα ανχωθούν αυτοί που θα τα σκάσουν για να το πάρουν και θα διαπιστώσουν ότι δε θα μπορούν να παίζουν τα παιχνίδια σε αυτή την ανάλυση με αξιοπρεπή FPS (γιατί πάρα πολλοί για αυτό θα το αγοράσουν) και η μπαταρία θα κρατάει 5 λεπτά με μια φόρτιση. Εκτός αν η Apple κατάφερε να ενσωματώσει μια AMD 7970 σε tablet form factor με 10w κατανάλωση και δεν το ξέρω.

 

Τελικά, μπορεί κανείς να εξηγήσει τι κερδίζουμε στην πράξη από την τεράστια ανάλυση σε οθόνη ούτε 10";

Δηλαδή αν ήταν 1600χ1200 πόσο χειρότερη θα ήταν; Τι θα άλλαζε στην εμπειρία χρήσης;

Πέστα Χρυσόστομε. Η απάντηση είναι ότι 1600x1200 δεν είναι πουλ μουρ γιατί οι απέναντι βγάλαν 1080p (επίσης άχρηστο σε tablet). Οπότε έπρεπε να πάει για το WOW factor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...