Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο οσο γνωριζω εχει.ειχαν και μια ενημερωση στην περιοχη εκει οτι πλεον εχουν φτασει και εκει.στον χαρτη που εχουν για καλυψη ειμαι μεσα.

απλα λογικο μου φαινετε να μαζευουν και αιτησεις και μετα να ξεκινησουν το σκαψιμο στην γυρω περιοχη.

τωρα εγω που ειμαι σε στενο ισως τους παρει λιγο παραπανω.δυστυχως δεν εχω βρει καποιο σχεδιαγραμμα μεχρι που και σε ποια σημια ακριβως εχουν βαλει ινα οποτε αναμονη και οποτε με το καλο ερθει.

φανταζομαι οταν ερθουν οι τεχνικοι για την εγκατασταση στην οικοδομη θα γνωριζουν καλυτερα να μου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια φορα τον μηνα συνήθως βγαίνουν άδειες για δρομους! ποτε δε ξες ποιος θα ειναι ο τυχερός! εγω για 20 μετρα ακομα περιμένω την αδεια για την Επιδαύρου ωστε να φτασει στην πολυκατοικία μου, έχω και τον εξοπλισμό για παρηγοριά :-P

 

Τι πακέτο επέλεξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη εβαλα το 120/8.. ειπα ετσι για το καλο τον πρώτο μήνα να το χαρώ! μετα λογικά θα παω στο 40/4 και θα μείνω εκεί..

σκεφτόμουν μήπως και αγοράσω καποιο cable ρουτερ δικο μου με wireless να μην εχω 2 συσκευές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι τοτε..γιατι εχω γεμισει με συσκευες και καλωδια και θα προτιμουσα 1 και καλη.

εχεις κανει την εγκατασταση στην οικοδομη?για την τηλεοραση τι καλωδιο ερχεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι τοτε..γιατι εχω γεμισει με συσκευες και καλωδια και θα προτιμουσα 1 και καλη.

εχεις κανει την εγκατασταση στην οικοδομη?για την τηλεοραση τι καλωδιο ερχεται?

το ιδιο καλώδιο που ανεβαίνει χωριζεται με splitter που σου δινουν εννοείται και η μια άκρη μπαίνει στην τηλεόραση και η αλλη στο modem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραια καθως pc και tv ειναι διπλα διπλα...

υγ : μου ειπε η κοπελα πως αμα παω καποιον ακομα απο την οικοδομη στο δικτυο τους θα παρω ενα μηνα δωρεαν..δλδ με καθε ατομο και ενας μηνα τσαμπα..

ευτυχως ειμαι και διαχειριστης οποτε θα κανω τα κουμαντα μου με την εγκατασταση οπως ακριβως θελω και βολευει χωρις γκρινιες κλπ  :-D  :-D

 

τωρα που ξανακοιταξα την καλυψη την Επιδαυρου δεν την εχει μεσα αλλα ειναι ακριβως διπλα απο το κυκλακι.

Επεξ/σία από Mondler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια καθως pc και tv ειναι διπλα διπλα...

υγ : μου ειπε η κοπελα πως αμα παω καποιον ακομα απο την οικοδομη στο δικτυο τους θα παρω ενα μηνα δωρεαν..δλδ με καθε ατομο και ενας μηνα τσαμπα..

ευτυχως ειμαι και διαχειριστης οποτε θα κανω τα κουμαντα μου με την εγκατασταση οπως ακριβως θελω και βολευει χωρις γκρινιες κλπ  :-D  :-D

 

τωρα που ξανακοιταξα την καλυψη την Επιδαυρου δεν την εχει μεσα αλλα ειναι ακριβως διπλα απο το κυκλακι.

 

σσστ ειναι μεσα και δεν το ξερει κανεις.. :P και εγω απο μεσα ηθελα να το περασω αλλα δεν μπλεκω με 80χρονους για κανενα λογο.. 

 

Εχουν φτασει μεχρι Πυλαιας-Χανδρινου , στο incanto αν το ξες. Ειμαι 70 μετρα πανω απο εκει :P 8 Ιουλίου έκανα αίτηση και 25 Αυγούστου μου έκαναν την εγκατάσταση μεχρι τον δρόμο..είπαν στο επόμενο πακέτο αδειών θα είμαι μέσα... αι να δούμε.. ετσι κι αλλιώς θα λείπω για 2 βδομάδες ακόμα, δεν βιάζομαι...(...ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω το incanto και μάλιστα μολις παραγγειλα απο εκεί φαι!

 

βασικά ειχαν αδειες και αυτοί και ο εργολαβος τους και στο δήμο λειπαν άτομα οπότε φαντάζομαι σιγά σιγά τώρα θα ξεκινήσουν να ξανα σκάβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω το incanto και μάλιστα μολις παραγγειλα απο εκεί φαι!

 

βασικά ειχαν αδειες και αυτοί και ο εργολαβος τους και στο δήμο λειπαν άτομα οπότε φαντάζομαι σιγά σιγά τώρα θα ξεκινήσουν να ξανα σκάβουν.

 

πηγα μια βολτα στο καταστημα χαριλαου τωρα για να κανει αιτηση ενα φιλαρακι μου,εκανα και μια ερωτηση για το αν υπαρχει καποιο νεο...αλλα η κοπελια βαριοταν τοσο πολυ (θα ειχε και νευρα με ατομα που ρωτανε καθε μερα "ποτε θα ερθει σπιτι μου εχει περασει 1 μηνας και δεν αντεχω αλλο") που δεν με ρωτησε καν σε ποια διευθυνση θελω ενημερωση, απλα μου ειπε δεν υπαρχει κατι, αν υπηρχε θα παιρναν τηλ. BOOM! δεν πειραζει παντως δεν την πιεσα και εγω καθολου μιας και στο facebook ο εκπροσωπος της hcn ειπε πως θα προσπαθησουν μεσα στον Σεπτεμβριο να συνδεσουν οποιον ειχε κανει αιτηση μεσα στο καλοκαιρι. 40αρα για αρχη και 120 τον χειμωνα για κανα μηνα, ετσι για να δω πως ειναι τα 12mb/sec :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε..ελπιζω μετα την εκθεση να αρχισουν να σκαβουν και να περασουμε καλο ιντερνετικο χειμωνα :D :D

Να λυσουν και το προβλημα με τις βροχες μεσα στον χειμωνα ομως. Ακουω αρκετα παραπονα ακομα πως οταν βρεχει πέφτει το ιντερνετ ή μειώνεται δραματικά η ταχύτητα... ακου εκεί παιρνουν bandwith ασυρματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ισχυει πραγματικα ή ειναι urban legend? 

μου φαινετε λιγο δυσκολο να στηριζουν το δικτυο τους ασυρματα αλλα στην Ελλαδα ολα τα εχουμε δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ισχυει πραγματικα ή ειναι urban legend?

μου φαινετε λιγο δυσκολο να στηριζουν το δικτυο τους ασυρματα αλλα στην Ελλαδα ολα τα εχουμε δει

ισχύει, με post της εταιρείας πρόσφατα αναφέρθηκε πως χρησιμοποιούνε wireless συνδεση και πως οταν υπαρχουν κακες καιρικες συνθήκες επηρεάζεται. Επίσης υποσχέθηκαν πως μεσα στον χειμωνα θα εχουν σκαψει και θα γινει καλωδιακή η σύνδεση τους. ελπιζω να μην αργήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει, με post της εταιρείας πρόσφατα αναφέρθηκε πως χρησιμοποιούνε wireless συνδεση και πως οταν υπαρχουν κακες καιρικες συνθήκες επηρεάζεται. Επίσης υποσχέθηκαν πως μεσα στον χειμωνα θα εχουν σκαψει και θα γινει καλωδιακή η σύνδεση τους. ελπιζω να μην αργήσουν.

 

Eγω παντως οσες φορες και να εχει βρεξει δεν ειχα μεγαλο θεμα με το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...