Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα στην παρέα. Μένω σε κεντρικό δρόμο της Θεσσαλονίκης και έχω κάνει στο παρελθόν αίτηση στην HCN. Πριν από 7 χρόνια δεν προχωρήσαμε λόγο του ότι "δεν μπορούσαν να πάρουν άδεια" για να σκάψουν πάνω στο κεντρικό δρόμο ( δεν έχει πρόσβαση από αλλού η οικοδομή).

Προφανώς έχω τσεκάρει και είμαι μέσα στην περιοχή κάλυψης.

Με τα λίγα και τα πολλά έκανα ξανά αίτηση τώρα και πιστεύω πως το ποιο πιθανό είναι να συνδεθώ με last mile. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία για τις ταχύτητες. Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα το 360/360 αλλά αμφιβάλω αν θα μπορώ να έχω συμμετρική σε "κοινόχρηστο" δίκτυο. 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πακέτα σε αυτή την περίπτωση είναι:

50/5, απερ. σταθερά, 50' κινητά - 23€/μήνα

100/10, απερ. σταθερά, 100' κινητά - 28€/μήνα

300/30, απερ. σταθερά, 300' κινητά - 33€/μήνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Τα πακέτα σε αυτή την περίπτωση είναι:

50/5, απερ. σταθερά, 50' κινητά - 23€/μήνα

100/10, απερ. σταθερά, 100' κινητά - 28€/μήνα

300/30, απερ. σταθερά, 300' κινητά - 33€/μήνα

PS. -1ευρώ αν δεν θες σταθερό.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jkoukos είπε

Από 6 μήνες με βύσμα έως την Δευτέρα Παρουσία με τον σταυρό στο χέρι.

🤣 Οπότε το ξεχνάω και πάω με την cosmote για 2 χρόνια και μετά βλέπουμε... Κοινώς ο χάρτης είναι ότι να'ναι, γιατί με έχει εντός κάλυψης δικτύου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/5/2024 στις 7:42 ΜΜ, jkoukos είπε

Γιατί δεν τους ρωτάς αν σου δίνουν σύνδεση μέσα από το δίκτυο της Cosmote;

Και να πάρω ποιο πακέτο; Αν δεν είναι το συμμετρικό 360 ή αντε και το 120 δεν βρίσκω το λόγο να μη πάω στη cosmote. Επίσης αν είχαν κάτι ενδιαφέρον δε θα το έλεγαν στην απάντησή τους;

Επεξ/σία από beastgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τιμές των πακέτων είναι χαμηλότερες των αντίστοιχων της Cosmote και επίσης δεν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Οι τιμές των πακέτων είναι χαμηλότερες των αντίστοιχων της Cosmote και επίσης δεν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου.

Δε βλέπω κάτι τέτοιο στο site τους. Η cosmote δίνει 100/10 με 28ευρώ. Η HCN δίνει 30/3 με 19 ευρώ. δεν έχουν κάτι σαν της cosmote αλλά και να είχαν η διαφορά μάλλον θα είναι μικρή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν τα έχουν (σε εμφανές σημείο) στο site τους τα πακέτα όταν δίνουν από δίκτυο άλλων, αλλά είναι αυτά που έγραψα σε ένα μήνυμα λίγο πιο πάνω. Νόμιζα ότι η Cosmote δίνει γύρω στα 33€ την 100άρα όπως γράφει στο site της, γι' αυτό είπα ότι αξίζει στα 28€ από την HCN. Φαντάζομαι θα είναι κάποια τηλεφωνική προσφορά ή από κατάστημα.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Δεν τα έχουν (σε εμφανές σημείο) στο site τους τα πακέτα όταν δίνουν από δίκτυο άλλων, αλλά είναι αυτά που έγραψα σε ένα μήνυμα λίγο πιο πάνω. Νόμιζα ότι η Cosmote δίνει γύρω στα 33€ την 100άρα όπως γράφει στο site της, γι' αυτό είπα ότι αξίζει στα 28€ από την HCN. Φαντάζομαι θα είναι κάποια τηλεφωνική προσφορά ή από κατάστημα.

Nαι αυτό το παρατήρησα και εγώ. η cosmote διαφημίζει το 100άρι με 32 αλλα στο τηλέφωνο μου οταν ζήτησα οπτική ίνα μου είπαν 28. Σιγά μη μου κάνανε εμένα εκπτωση προσωπικά, λογικά σε όλους τα ίδια λένε. Δεν καταλαβαινω γιατί απλά δε βάζουν τις σωστές τιμές στο site τους. Εγώ που βαριέμαι να παίρνω τηλ δηλαδή θα πληρώνω πιο ακριβά; Συνηθως ηλεκτρονικές αιτήσεις πρέπει να είναι πιο φθηνές αλλά τέλοσπάντων. 

Και αυτό με την HCN πάλι δεν το καταλαβαίνω. Μου έστειλαν μια σελίδα mail, δεν μπορούσαν να πουν και τι μπορούν να προσφέρουν; Με το τσιγκέλι θα τους το βγάλω; 😀

Όπως είπα, θα κάτσω cosmote μέχρι νεωτέρας. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Cosmote το έκανε αυτό λόγω ΕΕΤΤ που την ανάγκαζε να έχει υψηλότερες τιμές από τον ανταγωνισμό, αλλά απ' όσο θυμάμαι στο FTTH δεν έχει πλέον αυτόν τον περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...