Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το αν θα είναι προβληματικές θα φανούν στο πρώτο εξάμηνο. Δε χρειάζεται να πας για day one. 

 

Οσο για το 360, 2-3 χρόνια δε βγάζεις με αυτό τώρα αν έχεις παίξει ό,τι multiplatform θα σε ενδιέφερε ήδη στο PS3. Αν όχι, δες πόσα είναι αυτά, πόσο σε ψήνουν οι αποκλειστικότητες του 360 και κρίνεις. Και πάλι, όμως, αν ο κύριος λόγος που θες να το κάνεις αυτό είναι ο φόβος των βλαβών στα πρώτα μοντέλα του PS4, θα πρότεινα να περίμενες κανά 6μηνο μετά την κυκλοφορία του προτού αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρο δεν είναι , αν κυκλοφορήσουν τα ac 5 κ.λ.π στις τωρινές κονσόλες δεν θα έχουμε αρκετή εξέλιξη των γραφικών στο βαθμο που μπορούν οι νέες κονσόλες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AC έχει ήδη αρκετά μεγαλύτερο αριθμό προπαραγγελιών για τις νέες κονσόλες σε σύγκριση με τις τωρινές. Οπως είπε κι ο Νίκος, μην περιμένετε μετά το 2014 άλλα παιχνίδια πέραν των αθηλτικών. Οσο για αποκλειστικότητες, αυτές τις ξεχνάτε από τα Χριστούγεννα και μετά. Ηδη έχει παρατραβήξει αυτή η γενιά, σιγά μην κάθονται οι εταιρείες να ασχολούνται με κονσόλες 9-10ετίας όταν θα έχουν περάσει σε νέες engines.

 

Τώρα, αν θέλετε να πάρετε 360 ή PS3 τώρα, έχοντας ήδη μία από αυτές τις κονσόλες, μπορείτε να πιστεύετε ό,τι θέλετε, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα. "Φουλ παιχνίδια 3 χρόνια ακόμα" δεν παίζει σε καμία περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αποκλειστικοτητες συμφωνω. Αντε να βγει κανα ξεμπαρκο

Για τα υπολοιπα ομως εγω δεν αποκλειω τιποτα.

MGS5, Watchdogs, AC,  για παραδειγμα θα βγουνε, οπως και πολλα αλλα που βαριεμαι να ψαχνω τωρα γιατι ειμαι κουδουνι απο ουζα και ηλιο

Οι εταιριες Vole θα ασχοληθουν αν δουν οτι ενα μεγαλο ποσοστο απο τα 80Μ Χ2 κονσολες που εχουν πωληθει (βγαλε τις καμμενες και τις διπλες μενουν 130Μ - τεραστιο νουμερο) μενει ακομη σταθερο εκει. Κοροιδα ειναι να χασουν τα εσοδα; Ποσο μαλλον αν οι μηχανες που εχουν εξελιξει τοσο μεχρι τωρα που φτασαμε στο τελος της γενιας παραμενουν σταθερες. Πορτς της κακιας ωρας θα ειναι αλλα θα βγαινουνε. Το χρημα κανει κουμαντο.

2 χρονια τα εχουν μεσα στο νερο ακομη χαλαρα. Μετα θα αρχισει η κατω βολτα, οταν θα υπαρξει βαση 25+Μ απο τις NextGen

Τωρα να δωσεις ΠΣ3 για να παρεις Χ360; Κακη επιλογη τη δεδομενη στιγμη κατ εμε. 5 τιτλους παραπανω θα παιξεις και θα χασεις GT6 και Beyond που θα βγουνε + οτι δινει το plus (υποθετω βεβαια οτι εχεις παιξει ολα τα υπολοιπα exclusives). Ολα τα υπολοιπα θα βγαινουν και στις 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει σε καμμία περίπτωση τώρα η αλλαγή ps3 με 360. Η MS έχει εγκαταλήψει το 360 - εκτός αν θες να παίξεις kinect παιχνίδια- ενω η sony προς το παρών υποστηρίζει full ( και με το plus έχει παρει και τα σώβρακα της MS...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αποκλειστικοτητες συμφωνω. Αντε να βγει κανα ξεμπαρκο

Για τα υπολοιπα ομως εγω δεν αποκλειω τιποτα.

MGS5, Watchdogs, AC,  για παραδειγμα θα βγουνε, οπως και πολλα αλλα που βαριεμαι να ψαχνω τωρα γιατι ειμαι κουδουνι απο ουζα και ηλιο

Οι εταιριες Vole θα ασχοληθουν αν δουν οτι ενα μεγαλο ποσοστο απο τα 80Μ Χ2 κονσολες που εχουν πωληθει (βγαλε τις καμμενες και τις διπλες μενουν 130Μ - τεραστιο νουμερο) μενει ακομη σταθερο εκει. Κοροιδα ειναι να χασουν τα εσοδα; Ποσο μαλλον αν οι μηχανες που εχουν εξελιξει τοσο μεχρι τωρα που φτασαμε στο τελος της γενιας παραμενουν σταθερες. Πορτς της κακιας ωρας θα ειναι αλλα θα βγαινουνε. Το χρημα κανει κουμαντο.

2 χρονια τα εχουν μεσα στο νερο ακομη χαλαρα. Μετα θα αρχισει η κατω βολτα, οταν θα υπαρξει βαση 25+Μ απο τις NextGen

Τωρα να δωσεις ΠΣ3 για να παρεις Χ360; Κακη επιλογη τη δεδομενη στιγμη κατ εμε. 5 τιτλους παραπανω θα παιξεις και θα χασεις GT6 και Beyond που θα βγουνε + οτι δινει το plus (υποθετω βεβαια οτι εχεις παιξει ολα τα υπολοιπα exclusives). Ολα τα υπολοιπα θα βγαινουν και στις 2

Δε διαφωνώ. Απλώς κι αυτά τα παιχνίδια που λες για μέσα στο 2014 είναι. Για μετά τίποτα. Προς το παρόν τουλάχιστον. Ports της κακιάς ώρα κι εγώ δεν αποκλείω, ειδικά από καμιά Ubisoft και ίσως κανένα Call of Duty, αλλά αυτό δεν είναι "φουλ παιχνίδια για 2-3 χρόνια" και σίγουρα δεν είναι αρκετό για να δικαιολογήσει 200-250 ευρώ κονσόλα όταν το PS4 έχει 150 ευρώ παραπάνω και είναι και future proof για μια 6ετία σίγουρα και θα παίζει και τα νέα παιχνίδια στην καλή τους έκδοση. 

 

360 ίσως να αξίζει αν το βρεις από κάνα φίλο σε χαμηλή τιμή κι αν έχεις παίξει ό,τι άλλο exclusive έχει βγει στο PS3 και δε σε νοιάζουν τα 2-3 exclusives που θα βγουν. Κάτι που και πάλι συζητιέται, δεν ξέρω. Αν η νέα γενιά αργούσε ή ήταν απαγορευτικά ακριβή ίσως να άξιζε περισσότερο μια αλλαγή κονσόλας με κονσόλα της ίδιας γενιάς. Τώρα σίγουρα είναι περίεργη κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

αγορα Xbox 360 RGH

Παιδια ψαχω Xbox 360 με RGH η JATG σε καλη κατασταση με ενα χειριστιριο
στα 100-120 ευρω
στα 60-500 gb μνημη
και να παιρνει HDMI
 
και ανταλαγες
Δινω DS Lite με Action Replay σε καλη κατασταση (δεν ειχε ποτε βλαβει) και Pokemon Diamond
 
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αγορά Xbox 360

 

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Xbox 360 αλλά επειδή έχω να ασχοληθώ με κονσόλες από την εποχή του PS2,έχω μερικές απορίες:
 
1.Σε περίπτωση που μου την βαρέσει,να την φλασάρω,τι χρειάζομαι;;Μπορεί να γίνει στο PC της υπογραφής;;
 
2.Ποιες κονσόλες δεν βγάζουν YLOD;;Αυτές που έχουν HDMI;;Μάλλον θα κινηθώ σε Fat κονσόλα για αυτό και ρωτάω...
 
3.Τι διαφορές έχει η Elite από την Arcade εκτός από τον HDD;;Επειδή την κονσόλα την θέλω σε μαύρο χρώμα και απ'όσο ξέρω,μόνο η Elite βγαίνει σε μαύρο χρώμα (εκτός από Slim) με ενδιαφέρει αν υστερεί κάπου.
 
4.Το WiFi Adapter είναι άχρηστο αν δεν έχεις Xbox Live Gold;;
 
Αυτά προς το παρών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαμαντι απο αποψη αξιοπιστιασ ειναι η εκδoσεισ slim που εχει βγαλει. 

 

εαν θεσ να παιζεισ παιχνιδια online θα σε συνηστουσα να μην την φλασαρεισ , θα φαει ban η κονσολα απο το xbox live, και θα ειναι για παντα αν δεν κανω λαθοσ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...