Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μπαν σου κοβει την προσβαση απο το xbox live και χανεις την εγγυηση της κονσολας.

Μπανακια εχουν πολυ καιρο να πεσουν.Αν δεν πεσουν και φετος με τον ερχομο του halo 4 ισως να μην πεσουν ποτε.

Τα νεα μοντελα σλιμ δυστυχως δεν φλασαρονται ακομα.Και το media mark εχει τα καινουργια μοντελα που δεν φλασαρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν νομιζω οτι στα media εχουν τις slim,χωρις να ειμαι σιγουρος.

Εχετε ακουσει πουθενα αλλου για παρομοια τιμη του xbox?

 

Δεν νομιζω οτι στα media εχουν τις slim,χωρις να ειμαι σιγουρος.

Εχετε ακουσει πουθενα αλλου για παρομοια τιμη του xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Αγορά Xbox 360

Καλησπέρα παιδιά,
Εδώ και μήνες με ταλαιπωρεί η σκέψη μίας τέτοιας αγοράς αλλά αποφάσισα να την κάνω τέλος μήνα που θα μπεί και ο μισθός...έχω ψάξει λίγο τις τιμές σε skroutz και από δω και απο κεί απλώς άνοιξα αυτό το topic μήπως ξέρει κανένας σας καμιά πιο οικονομική λύση....βρήκα στο skroutz προσφορά το 360 με 250 gb + 2 games  187 ευρώ, ένα παιχνιδάκι που θέλω στο 45άρι και τώρα θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο είναι μια ετήσια συνδρομή για xbox 360 live gold στην Ελλάδα και που μπορώ να την βρω?
Απο δω ισχύει http://cardscodes.com/Xbox_Live-k29-0-3-default.html στα 37 ευρώ?
 
Επίσης για να μην τρέχω για μπαταρίες κάθε 3 και λίγο μπορώ το ασύρματο που θα πάρω με κάποιο καλώδιο να το κάνω ενσύρματο ή θα πρέπει να πάρω μηχανάκι που να το φορτίζω ενώ παίζω? Και θέλω να αγοράσω και ένα εξτρά χειριστήριο ενσύρματο? Που θα βρω ένα φθηνό για 360? Και πόσο θα μου πάει? Κανά 25αρι?
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι τα 2 παιχνίδια στο πακέτο που λες και ποιο είναι αυτό που έχεις βρει με το 45άρι και πού το έχεις βρει; Πιθανότατα θα υπάρχει αλλού φτηνότερο το παιχνίδι, γι' αυτό ρωτάω. Το πακέτο, εκτός κι αν είναι προπέρσινα παιχνίδια, σε καλή τιμή φαίνεται.

 

Για Gold προτείνω να πάρεις από το http://www.goldxbox.gr/ , στα €33 η ετήσια. Και οι πόντοι είναι σε πολύ καλές τιμές εδώ.

 

Επαναφορτιζόμενο πακέτο για το ασύρματο μπορείς να βρεις και φτηνότερο στο eBay, απλώς θα κρατά λιγότερο η μπαταρία. Βέβαια, πλέον έχει πέσει η τιμή του official σε σημείο που ίσως να μην αξίζει η μανούρα με τα 3rd party. Για το ενσύρματο δες Amazon. Οσο λες έχει, αν θυμάμαι καλά. Αν το δεις ανεβασμένο δώσ' του 1-2 βδομάδες, γιατί κάνει κάτι ανεβοκατεβάσματα το Amazon σε τυχαίες φάσεις. 

 

 

Αν θες τη γνώμη μου, πάντως, θα σου πρότεινα να περιμένεις ως την E3, για την περίπτωση να γίνει καμιά μείωση τιμής. Ούτε ένας μήνας δεν έχει μείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οπότε λες να περιμένω μετά την έκθεση μπορεί να χει πέσει η τιμή ε?Καλώς....τα παιχνίδια είναι το Forza Horizon & Skyrim, έχεις κανά άλλο πακέτο να προτείνεις? Το ασύρματο να το κάνω ενσύρματο με εξάρτημα δεν παίζει? Και για να αγοράσω από ebay,amazon ενσύρματο και play & charge kit δεν θα μου είναι extra τα μεραφορικά? Καμια προσφορά από ελληινκό κατάστημα δεν παίζει? Btw πο΄λυ καλή προσφορά για το gold membership, thanx!!!! :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το βρίσκω το πακέτο που λες. Αντε στην καλύτερη να βρεις κανένα με παρόμοια παιχνίδια +1 μήνα Gold τώρα. 

Το αν θα πέσει η τιμή μετά την έκθεση κανείς δεν το ξέρει, αλλά αφού είναι σε λιγότερο από ένα μήνα δεν είναι και τόσο μεγάλη η αναμονή. 

 

Το ασύρματο, απ' όσο ξέρω, ενσύρματο δε γίνεται. Νομίζω ότι παίζει χωρίς μπαταρία μέσα αν έχεις συνδεμένο το official καλώδιο φόρτισης, αλλά με μεγάλη έμφαση στο "νομίζω", οπότε μη βασιστείς μόνο σε εμένα γι' αυτό. Το amazon.co.uk αν κάνεις παραγγελία από 25 λίρες και πάνω έχει δωρεάν μεταφορικά. Οπότε αν βρεις και κανένα παιχνίδι που να θες εκεί καθάρισες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και πάλι...τελικά δεν νομίζω οτί μπορώ να κρατηθώ και αυτο το σαββατοκύριακο λέω να αγοράσω αυτό...

http://www.plaisio.gr/games/xbox/xbox-360-konsola/Microsoft-XBOX-360-250GB-Batman-Arkham-City-Darksiders-II-R9G-00206.htm#tabCharacteristics

 

Είναι πολύ καλή προσφορά πιστεύω με 2ο χειριστήριο,2 παιχνίδια και 1 μηνα xbox live gold membership....Ο λόγος που παίρνω την κονσόλα είναι γιατί το pc μου είναι λίγο παλιό και γουστάρω τα sports games με φίλους....Ειδικά το NBA 2k13 που θα είναι το πρώτο που θα αγοράσω....απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι τελευταίο όσον αφορά το live, τους λογαριασμούς και τα ms points....π.χ. συγκεκριμενα αγοράζω το NBA 2k13 και θέλω να κατεβάσω ένα συγκεκριμένο add-on το οποίο όμως μπορεί να μην το έχει στο ελληνικο marktplace και εμένα ο λογαριασμός μου θα είναι στο ελληνικό live...Εκεί τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο χειριστήριο πού το είδες; 

 

Δε γνωρίζω περίπτωση DLC να μην έχει κυκλοφορήσει παντού, ειδικά για τέτοιο παιχνίδι. Παλιότερα, όταν δεν υπήρχε ακόμα επίσημη υποστήριξη της Ελλάδας στο Live ίσχυαν περιπτώσεις όπου κάποια DLC με Mature content δεν ήταν διαθέσιμα, καθώς ίσχυαν οι κανόνες της αυστηρότερης χώρας του region σου (Γερμανία, στην περίπτωσή μας), αλλά πλέον, απ' όσο ξέρω, δεν παίζει αυτό αν έχεις ελληνικό λογαριαμό. Εκτός αν έχεις τσεκάρει κι όντως κάτι λείπει, οπότε κάνω εγώ λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι...τελικά δεν νομίζω οτί μπορώ να κρατηθώ και αυτο το σαββατοκύριακο λέω να αγοράσω αυτό...

http://www.plaisio.gr/games/xbox/xbox-360-konsola/Microsoft-XBOX-360-250GB-Batman-Arkham-City-Darksiders-II-R9G-00206.htm#tabCharacteristics

 

 

 

Το πακέτο αυτό το έβγαλε το Πλαίσιο προχθές Κυριακή στα 159€ μόνο για μια μέρα και για ηλεκτρονική αγορά. Επίσης το ίδιο πακέτο παίζει και στο Electroworld στα 189 (και σε 12 άτοκες). Εκτιμώ ότι θα ξαναβγεί προσφορά στην ίδια τιμή, απλά πρέπει να περιμένεις, να εγγραφείς στα newsletters των αλυσίδων και να τσεκάρεις γενικώς τις προσφορές τους(ειδικά των Πλαίσιο, Mediamarkt, Public, You, Κωτσόβολος/Electro).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε παιδιά.....έδινε σίγουρα και 2ο χειριστήριο και τώρα το βγάλανε....ειμαι 99% σίγουρος....και ήμουν τόσο ψημένος...την κυριακή δεν το είδα...κοίταξα κιόλας στο πλαίσιο θυμάμαι...λέτε να παίξει καμια προσφορά το σκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν προσφορά που στάλθηκε ηλεκτρονικά σε όσους είναι γραμμένοι στο newsletter του Πλαισίου. Αυτό είχε link που σε πήγαινε στην τιμή της προσφοράς. Αν κάποιος έμπαινε κανονικά από το site, έβλεπε την κανονική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

1. Tα πολύ πιο παλια είχαν θέματα υπερθέρμανσης με πολλές δυσσάρεστες συνέπειες όπως Red ring of death και πέταμα αν είχε λήξει η εγγύηση. Ολες, παλιές και νέες παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

 

2. Οχι δεν φοράνε όλα την ίδια, υπήρξαν αρκετές εκδόσεις μητρικών όχι μόνο στο παλιό και μεγαλύτερο Xbox360 αλλά και στο νέο Slim.

 

3. Σχεδόν όλα χακάρονται. Μόνο το τελευταίας μητρικής (Corona) Slim και κάποια μητρική απο τις χοντρές xbox360 δεν χακάρονται αλλά λίαν συντόμως απ'ότι διάβαζα ακομα και αυτές οι δύο θα χακάρονται κανονικά (αναφέρομαι σε χακάρισμα RGH (reset glitch hack) που μπορείς να παίζεις παιχνίδια απο εξωτερικό δίσκο USB, αυτό αξίζει).

Εγγύηση εννοείται ότι τη χάνεις αν ισχύει ακόμη.

Firmware updates μπορείς να κάνεις αλλά με λίγο διαφορετικό τροπο. Δεν βάζεις κανονικά σαν να μην ήταν πειραγμένη η κονσόλα αυτό που δίνει η microsoft γιατί θα μπλκάρει η κονσόλα εντελλώς. Είναι απλή διαδικασία σχετικά όμως. Χρειάζεσαι κάποια αρχεία, ένα PC και ένα USB stick.

 

4. To Live είναι το δίκτιο τηε microsoft για το xbox. Η κονσόλα συνδέεται online και μπορείς να παίζεις δικτυακά παιχνίδια αλλά και να αγοράζεις (παιχνίδια, expansions για παιχνίδια κλπ).

Αν χακάρεις την κονσόλα σου το Live το ξεχνάς δια παντώς.

 

 

Αν θέλεις να πάρεις μεταχειρισμένη χβοχ και να την χακάρεις, η καλύτερη επιλογή είναι η χοντρή xbox360 με μητρική Jasper 512MB που είναι και το τελευταίο μοντέλο απο τις "χοντρές".

Φιλος μου ειπε οτι υπαρχει Xbox 360 που το χακαρεις και μπαινει κανονικα στο Xbox LIVE !! Δεν ισχυει κατι τετοιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...