Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είναι μόνο αυτά τα τρία παιχνίδια, αλλά τέλος πάντων. Ούτε είπε τίποτα για PS4.

 

Bilisios, καλό θα ήταν να τσεκάρεις μια λίστα με exclusives, να τσεκάρεις κι ένα topic που είχε κάνει πρόσφατα ο Naruto όπου ρωτούσε ποια είναι must play exclusives του 360, να δεις πόσα από αυτά σε ψήνουν και να αξιολογήσεις έτσι αν αξίζει ή όχι. Μια καλή ερώτηση, επίσης, είναι το αν έχεις ένα mid-range gaming PC. Αν δεν έχεις, είναι και μερικά παιχνίδια στο 360, που, ενώ υπάρχουν σε PC, δεν υπάρχουν στο PS3, όπως το Witcher 2, το Trials, το Metro 2033 και μερικά άλλα. Αν όμως έχεις PC που να μπορεί να τα τρέξει σε medium settings δεν τα μετράς στους λόγους για τους οποίους θα έπαιρνες ένα 360. (Καλά, αν έχεις PC που να σηκώνει το Witcher 2 αξιοπρεπώς κομπλέ είσαι, γενικότερα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω ένα ps3 αλλά...αλλά! και σκέφτομαι να πάρω το 360 ποια είναι η γνώμη σας,είναι αργά πλέον να το πάρω?

μήπως με την κυκλοφορία του one η MS το παρατήσει?

επίσης με λίγο ψάξιμο μπορώ να το βρω καινούργιο μέχρι βαριά βαριά 175-180Ε?

η έκδοση με τα 12 gb φτάνει?(κάθως δεν θα κατεβάζω παιχνίδια από το ίντερνετ)

τέλος αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι,τα xbox έχουν πρόβλημα υπερθέρμανσης και YLOD?χαλάνε εύκολα?πόσα χρόνια ζωής έχουν?

Η Ms το εχει παρατησει εδω και καιρο το 360 αρα και εγω θα πω να μεινεις με το ps3 και τα λεφτα αυτα να τα βαλεις αν θελεις σε επομενη γενια κονσολα οπως ps4 κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ λάθος εποχή για αγορά PS360 πιστεύω. Αν υπάρχουν 4-5-6 X360 exclusives που θες πάσει θυσία να παίξεις, θα σου έλεγα να περιμένεις. Με την έλευση των επόμενων twins οι τιμές των μεταχειρισμένων PS360 θα γονατίσουν κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malth για καποιον που δεν ειχε κανενα απο αυτα και δεν ειχε παιζξει και τα μουλτιπλατφορμ ειναι η καλυτερη εποχη για αγορα καποιου εκ των 2 εαν και εφοσον δε θελει να παει σε 4-1. Το παιρνει τωρα και για 2 χρονακια ειναι καλυμενος με παιχνιδια που τα βρισκεις πλεον παμφθηνα. Και μετα περνει και πιο φθηνα ενα εκ των 4-1 οταν πλεον θα ξερουμε και πιο εχει καλυτερους τιτλους.

Απ τη στιγμη ομως που εχει ΠΣ3 εγω προσωπικα το θεωρω ακυρη κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτηκες τον λογο για τον οποιο θες να το αγορασεις;

Εαν καποιος εχει ΠΣ3 η 360 ο λογος για να αγορασει την αλλη κονσολα ειναι καθαρα και μονο τα exclusives της.

Ολα τα υπολοιπα παιζουν κανονικα και στις 2 ισως στο 360 ορισμενοι multiplatform τιτλοι απο αυτους που εχουν ηδη βγει 5% καλυτερα κατι το οποιο τα τελευταια χρονια εχει εξαλειφθει.

Αξιζει λοιπον τον κοπο; Αν θεωρεις οτι για τα exclusives θα δωσεις 150-180 ευρω τοτε παρτο.

Αν δεν ειχες καμια κονσολα θα σου λεγα παρτο αβλεπι τωρα, αλλα για τα exclusives μονο; Καινουρια exclusives το θεωρω χλωμο να βγουνε. Η MS οχι απλα θα το παρατησει αλλα το εχει ηδη παρατησει. Μονο 3rd parties βγαινουν εδω και καιρο τα οποια βγαινουν και στο ΠΣ3 ως γνωστον. Αρα;

Περιπτωση βλαβης δεν υπαρχει οπως στα πρωτα 360. οπως ειπε ο βολε.

Αν αποφασισεις παντως την αγορα του παρε το 250αρι μοντελο (συχνα βγαινει σε προσφορα στα 150 με παιχνιδι). Τα 4GB και τα στικακια που θα χρησιμοποιεις δεν ειναι καθολου value for money. .

ο λόγος είναι ότι το ps3 μου κάνει κάτι παιχνιδάκια και αργοπεθαίνει και από όσα διάβασα δεν μπορώ να το σώσω γιαυτό σκέφτομαι για 360!

 

Δεν είναι μόνο αυτά τα τρία παιχνίδια, αλλά τέλος πάντων. Ούτε είπε τίποτα για PS4.

 

Bilisios, καλό θα ήταν να τσεκάρεις μια λίστα με exclusives, να τσεκάρεις κι ένα topic που είχε κάνει πρόσφατα ο Naruto όπου ρωτούσε ποια είναι must play exclusives του 360, να δεις πόσα από αυτά σε ψήνουν και να αξιολογήσεις έτσι αν αξίζει ή όχι. Μια καλή ερώτηση, επίσης, είναι το αν έχεις ένα mid-range gaming PC. Αν δεν έχεις, είναι και μερικά παιχνίδια στο 360, που, ενώ υπάρχουν σε PC, δεν υπάρχουν στο PS3, όπως το Witcher 2, το Trials, το Metro 2033 και μερικά άλλα. Αν όμως έχεις PC που να μπορεί να τα τρέξει σε medium settings δεν τα μετράς στους λόγους για τους οποίους θα έπαιρνες ένα 360. (Καλά, αν έχεις PC που να σηκώνει το Witcher 2 αξιοπρεπώς κομπλέ είσαι, γενικότερα).

όχι δεν έχω,γενικά δεν είμαι πολύ του pc gaming!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λόγος είναι ότι το ps3 μου κάνει κάτι παιχνιδάκια και αργοπεθαίνει και από όσα διάβασα δεν μπορώ να το σώσω γιαυτό σκέφτομαι για 360!

Οσο λειτουργει σωζεται. Αλλαξε του παστα, χακαρε το αν δεν ειναι με NAND μνημη, περνα του και το fan control και θα κρατησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεθαίνει το PS3 σου τίθεται κι ένα άλλο ζήτημα. Πόσα multiplatform παιχνίδια έχεις παίξει από αυτή τη γενιά; Πόσα έχεις αγορασμένα στο PS3 που δεν έχεις παίξει ακόμα; Αν υπάρχουν αρκετά multiplatform που δεν έχεις παίξει και δεν έχεις και backlog στο PS3 μιλάς για "μετανάστευση" στο 360. Σε τέτοια περίπτωση η ζυγαριά αλλάζει λίγο, καθώς παίζει ρόλο κι αυτό που λέει ο mtzs πιο πάνω. Αν υπάρχει προοπτική να βγάλεις 2 χρόνια με το 360 τώρα λόγω backlog, αποκλειστικών και μη, ίσως όντως να αξίζει. Συν ότι μετράς και Microsoft exclusives, αφού δεν έχεις gaming PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο λειτουργει σωζεται. Αλλαξε του παστα, χακαρε το αν δεν ειναι με NAND μνημη, περνα του και το fan control και θα κρατησει

έχει κάποιο πρόβλημα με την κάρτα γραφικών βγάζει σε όλα τα παιχνίδια τέτοιες γραμές και παιχνίδια με πολύ καλά γραφικά όπως battlefield εκεί που παίζεις ξαφνικά κολλάνε και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,πως σώζεται αυτό!?xIgEN.jpg

image.axd?picture=2011%2F4%2FFalloutNewV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στο κανει απο την αρχη μολις ξεκινησεις το παιχνιδι η αφου παιζεις κανα 20λεπτο και μετα;

αν ρωτάς για να δεις αν έχει θέμα υπερθέρμανσης όχι,μου το κάνει από την στιγμή που το ανοίγω και επίσης άρχησε να το παθένει λίγο καιρό αφότου πέρασε η εγγύηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hardware fault εντελως. ατυχια. Οποτε λογικη η σκεψη σου για να πας σε Χ360 να παιξεις και τα exclusives απο εκει. Αν εχεις σκοπο να μεινεις στην υπαρχουσα γενια για 2-3 χρονια καλο ειναι να πας σε XBOX 250GB. Ουτως η αλλως δε νομιζω πως θα ξαναβγει αλλο PS3 exclusive περαν του Οκτ-Νοε 2013. Τα 3rd parties θα συντηρουνε πλεον τα ΠΣ360.

Επισης κατι αλλο μιας και ανεφερες εγγυηση. Εαν και εφοσον δεν εχουν περασει τα 2 ετη να το πας στη Σονυ και να τους πεις να παρατησουν τις παπαριες με τον 1 χρονο εγγυηση γιατι ο νομος αναφερει για 2 ετη πανευρωπαικως παντου . Και φυσικα αν σου πουνε μα και μου πιεσε τους λιγο να βαλουν την ουρα στα σκελια περι αναφορων στα ινστιτουτα καταναλωτη κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα το ps3 super slim και το πουλισα και πηρα xbox φυσικα και ήταν πιο καλο το xbox. ps3 οποίος θελει να παρει να παει μονο στο σλιμ το super slim ειναι οτι νανε.... Προτιμω σονυ αλλα πηστευω απο ps3-xbox 360 το καλύτερο ειναι το xbox 360 . Παντος οταν βγει το ps4 θα το αγορασω εκει νομιζω η sony εχει ηδει νικήσει το xbox one απο τορα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα xbox 360

 

 

Καλημέρα σας....Έχω στην κατοχή μου ενα ps3 slim εδώ και τεσσερα χρονιά και είπα να το πουλησω και να πάρω xbox 360...να το κρατήσω για τα επομενα 2 με 3 χρονια .Τι λέτε αξίζει η αγορά?

 

αμα εχεις παιξει ολες τις αποκλειστικοτητες του ps3 τοτε αξιζει να το πουλησεις ,αλλα να το κρατησειε αλλα 3χρονια μου φενεται υπερβολικο. καλυτερα πουλα την κονσολα σου και αγορασε το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...