Προς το περιεχόμενο

Dropbox: 23!!!gb για 2 χρόνια + 3gb για 1 χρόνο, χρειάζεται android τηλέφωνο


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Τα 23GB είναι για τα HTC που έχουν το Sense 4.0 (είτε επίσημα, είτε με custom ROM).

 

www.google.gr/search?q=dropbox+htc+sense+4.0+25gb

 

B)

 

Αρα ειναι 25 και οχι 23 που ειπες, γι αυτο δεν υπηρχε τιποτα για 23GB παρα μονο hacked, ok!

 

ΥΓ. Και για sence3.5 ειναι 5GB και οχι 3GB απο οτι βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 32 SD στο Galaxy. Aξίζει να μπώ σε διαδικασία ? Δηλ. στην ουσία είναι μια online αποθήκη για το κινητό που μπορούμε μόνο να ανεβοκατεβάζουμε δικά μας data ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω 32 SD στο Galaxy. Aξίζει να μπώ σε διαδικασία ? Δηλ. στην ουσία είναι μια online αποθήκη για το κινητό που μπορούμε μόνο να ανεβοκατεβάζουμε δικά μας data ?

Δεν ειναι μονο για το κινητο. Μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σε pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα μια φόρα και δεν μου έδωσε τα 23..Αν δοκιμάσω ξανά με άλλο apk. (το πρώτο που δοκίμασα ειναι απο το λινκ του dropbox) υπάρχει πιθανότητα να δουλέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω 32 SD στο Galaxy. Aξίζει να μπώ σε διαδικασία ? Δηλ. στην ουσία είναι μια online αποθήκη για το κινητό που μπορούμε μόνο να ανεβοκατεβάζουμε δικά μας data ?

 

Χθες μπηκα και εγω στο dropbox και παρακολουθησα το video για το τι ειναι αυτο, ειναι απλα ενας χωρος cloud διαθεσιμος ωστε να ανεβαζεις αρχεια και να εχεις προσβαση σε αυτα απο οπουδηποτε αλλου (κινητο, pc, laptop, "3o" pc). Δεν εχω βρει ακομα τον λογο που υπαρχει τετοια χαρα για τα 23GB, οπου να ναι αποκτω το πρωτο μου smartphone  (HTC), ισως "δω" κατι που δεν βλεπω χωρις αυτο τωρα, κατι που καν δεν μπορω να φανταστω (παροτι νομιζω οτι εχω ανεπτυγμενη φαντασια :-D ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μπηκα και εγω στο dropbox και παρακολουθησα το video για το τι ειναι αυτο, ειναι απλα ενας χωρος cloud διαθεσιμος ωστε να ανεβαζεις αρχεια και να εχεις προσβαση σε αυτα απο οπουδηποτε αλλου (κινητο, pc, laptop, "3o" pc). Δεν εχω βρει ακομα τον λογο που υπαρχει τετοια χαρα για τα 23GB, οπου να ναι αποκτω το πρωτο μου smartphone (HTC), ισως "δω" κατι που δεν βλεπω χωρις αυτο τωρα, κατι που καν δεν μπορω να φανταστω (παροτι νομιζω οτι εχω ανεπτυγμενη φαντασια :-D ).

 

η ιδια χαρα που μια μπαταρια 3 ετων στα 2000mAh σου δινει 1300mAh (μετα απο refresh):mrgreen:

 

απλα θα δεις οτι θα μπορεις να εχεις σε ενα χωρο συγκεντρωμενα φωτος-video-αρχεια και να τα βλεπεις απο ολα τα pc σου και κινητα..

και χωρις να ασχολεισαι ιδιαιτερα...τα βαζεις σε ενα φακελο και ολα ενημερωνονται αυτοματα..

 

και αν σου φαινονται πολλα τα 23gb θα τα πουμε οταν παρεις το κινητο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η ιδια χαρα που μια μπαταρια 3 ετων στα 2000mAh σου δινει 1300mAh (μετα απο refresh):mrgreen:

 

απλα θα δεις οτι θα μπορεις να εχεις σε ενα χωρο συγκεντρωμενα φωτος-video-αρχεια και να τα βλεπεις απο ολα τα pc σου και κινητα..

και χωρις να ασχολεισαι ιδιαιτερα...τα βαζεις σε ενα φακελο και ολα ενημερωνονται αυτοματα..

 

και αν σου φαινονται πολλα τα 23gb θα τα πουμε οταν παρεις το κινητο..

Ελα ρε φιλε, καμια σχεση. :mrgreen:

 

 

Τα 23GB (25GB) μου φαινονται παααρα πολυ λιγα, οχι πολλα που υποθετεις, αφου ειμαι παλιος κομπιουτερας απο τη μια (σχεδον 30 χρονια - απο εποχη ZX spectrum), και απο την αλλη, ο αποθηκευτικος χωρος που εχω σε δισκους ειναι καμια 25ρια ΤΒ! Ειμαι και τυπος που δεν με πειραζει να ασχοληθω λιγο ωστε να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Φωτογραφιες και βιντεο που να θελω να τα εχω διαθεσιμα σε κινητο-pc-laptop δεν νομιζω οτι υπαρχουν, ποσο μαλλον που θα πρεπει να ανεβουν και να περιμενεις "μια ωρα" να κατεβει στο οποιοδηποτε μηχανημα ενα video 2 λεπτων των 500ΜΒ πχ. Επισης το να ανεβαζω αρχεια καπου τα οποια να ειναι στη διαθεση του "οποιουδηποτε" μπορει να θελησει να τα δει δεν με εξιταρει σαν ιδεα. :mrgreen:

 

Σου λεω προσπαθουσα ωρες/μερες να βρω λογους που θα χρειαζομαι χωρο cloud και δεν σκεφτηκα κατι. Ισως 4-5 αρχειακια βασικα που θα θελω να τα επεξεργαζομαι και να ενημερονονται αυτοματα αν τα χρησιμοποιω απο 2-3 διαφορετικα σημεια. Κανενα κειμενακι word δλδ, η δεν ξερω τι αλλο μπορει την πραξη να χρησιμοποιω στο κινητο. (Οτι δεν ενημερωνεται αυτοματα και ειναι μονιμο γιατι να μην ειναι μεσα στους δισκους με ενα γρηγορο copy/paste; ) Και αυτα σε θεωρητικο επιπεδο ειναι, ακομα συγκεκριμενα δεν εχω βρει τιποτα, ισως το βρω μετα απο καιρο παρεα με το smartphone μου, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθε ενας κανει και αλλη χρηση..εσυ μπορει να μην χρειαστεις κάτι ..

 

και επειδη την ψάχνεις δες και αυτο..

 

http://lifehacker.com/5527055/the-cleverest-ways-to-use-dropbox-that-youre-not-using

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ο καθε ενας κανει και αλλη χρηση..εσυ μπορει να μην χρειαστεις κάτι ..

 

και επειδη την ψάχνεις δες και αυτο..

 

http://lifehacker.co...youre-not-using

Σωστο αυτο που λες.

 

Ευχαριστω για το λινκ, θα το διαβασω ολοκληρο το αρθρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λεω προσπαθουσα ωρες/μερες να βρω λογους που θα χρειαζομαι χωρο cloud και δεν σκεφτηκα κατι.

 

Δεν εισαι ο μονος. :P Τα ιδια ειχα γραψει και εγω σε αλλο thread εδω μεσα παρολο που εχω φτιαξει λογαριασμο στο dropbox και το χρησιμοποιω εδω και αρκετους μηνες. Για μενα ενα ιντερνετικο στικακι ειναι που δεν ειναι και τοσο χρησιμη η μεγαλη χωρητικοτητα. Το να δωσω προσβαση σε ξενους (τους υπαλληλους της εταιριας) τα προσωπικα μου βιντεο και φωτογραφιες θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα εκανα. Ειναι χρησιμη σαν υπηρεσια για διαμοιρασμο μικρων αρχειων με φιλους σου αλλα για τα μεγαλα μπορεις να εχεις ενα φυσιολογικο στικακι και να μην χανεις χρονο σε ανεβασματα/κατεβασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπώ στο τρυπάκι του γιατί κάποιος θα ήθελε κάποια αρχεία σε ένα σύννεφο ή όχι.

 

Θα προσθέσω μόνο άλλα 500Mb εάν κάνεις upload ένα αρχείο απο το κινητό σου (πχ φωτογραφία απο την κάμερα). Τουλάχιστον έτσι γράφει στο πρώτο tour που κάνεις αν ανοίξεις την εφαρμογή στο κινητό σου.

Αμελητέο...σαν νούμερο...αλλά...

Να προσθέσω κι αυτό...

https://www.dropbox.com/help/287

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...