Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε το Commodore Amiga Mini PC


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταξύ μας, ψηλομαλακία ήταν, άργησε πολύ να βγει και ήδη το Quake etc, είχαν κατακλείσει τον κόζμο ;ρ

 

Ναι αλλα εμεις σνομπαραμε τοτενες τα πισια, που δυστυχως ειχαν αρχισει να παιρνουν τα πολυ πανω τους, και βλεπαμε την amigoyla μας να μενει στασιμη :(

 

(Εγω κρατησα την amiga μεχρι περιπου το 2000 σε κανονικη λειτουργια. Τοτε ηταν που μου εμειναν καποια χρηματα, κι ειπα να παρω πισι. Πηρα τοτε ενα πεντιουμ στα 350, με μια ati 9000, με καρτες τηλεορασης με χυστα μεσα, κλπ κλπ, και σαν πρωτο game εβαλα το quake 2. Μου ειχε πεσει το σαγονι :rolleyes: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα εμεις σνομπαραμε τοτενες τα πισια, που δυστυχως ειχαν αρχισει να παιρνουν τα πολυ πανω τους, και βλεπαμε την amigoyla μας να μενει στασιμη :(

 

(Εγω κρατησα την amiga μεχρι περιπου το 2000 σε κανονικη λειτουργια. Τοτε ηταν που μου εμειναν καποια χρηματα, κι ειπα να παρω πισι. Πηρα τοτε ενα πεντιουμ στα 350, με μια ati 9000, με καρτες τηλεορασης με χυστα μεσα, κλπ κλπ, και σαν πρωτο game εβαλα το quake 2. Μου ειχε πεσει το σαγονι :rolleyes: )

 

Προδότη, εγώ ακόμη την έχω..;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε εχειθ ssd ειτε εχει πυρηνικο αντιδραστηρα, ειτε κοστιζει 1600 ευρα, ειτε κοστιζει 100, ειτε ενα δισεκατομμυριο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ A M I G A

 

Κριμα για την ιστορια αυτων που περασαμε και ζησαμε πανω σε εκεινα τα μηχανηματα...

Μα δεν έγραψα ότι είναι Amiga, αλλά ένα όμορφο κουτί. Δηλαδή αν δεν θέλω αυτό (www.apple.com/macmini/specs.html) να έχω μία επιλογή.

 

Amiga θα ήταν αν έτρεχε σε PowerPC ή arm με λειτουργικό 5 χρόνια μπροστά από την εποχή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η amiga, στα γραφικά ήταν πολυ μπροστά απο την εποχη της.. Ακόμα και σημερα τα δισδιαστατα παιχνίδια της είναι μια χαρά απο κάθε άποψη..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πάντως που ένα θέμα για την Amiga είχε τόση ανταπόκριση. Υπάρχουν αρκετοί που θυμούνται και αγαπούν ακόμη αυτά τα φοβερά μηχανήματα και αναγνωρίζουν την απάτη της C-USA.

 

Remember when computing was fun?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα χρονια και αν περασουν δεν θα ξεχασω το καψιμο που μου προσφερε η Amiga 500 μου με παιχνιδια οπως super frog,dick dangerous, brian the lion και φυσικα Sensible World of Soccer :-D.

 

Aυτο που θελω λοιπον εγω ειναι να βγουν ξανα αυτοι οι τιτλοι με νεα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που θελω λοιπον εγω ειναι να βγουν ξανα αυτοι οι τιτλοι με νεα γραφικα.

Emulator λέγεται.. :) Ειδικά αν έχεις όλα τα mame, έχεις πολλα απο οσα παίζαμε τοτε.. Πολλά ειναι ίδια με τα game της amiga, πολλές φορές εκδόσεις με καλύτερα γραφικά.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emulator λέγεται.. :) Ειδικά αν έχεις όλα τα mame, έχεις πολλα απο οσα παίζαμε τοτε.. Πολλά ειναι ίδια με τα game της amiga, πολλές φορές εκδόσεις με καλύτερα γραφικά.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Το ξερω ρε οτι υπαρχουν emulators :P

Αυτο που λεω εγω ειναι να βγουν με HD γραφικα οπως εχουν τα 2D παιχνιδια στο XBLA και στο PSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πάντως που ένα θέμα για την Amiga είχε τόση ανταπόκριση. Υπάρχουν αρκετοί που θυμούνται και αγαπούν ακόμη αυτά τα φοβερά μηχανήματα και αναγνωρίζουν την απάτη της C-USA.

 

Remember when computing was fun?

 

μετά ο τόσα χρόνια σιωπής περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο απ αυτό.

 

θα γελάνε και τα apple fanboys μαζί μας ;ρ

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πριν μερικες μερες κατεβασα το cannon fodder 3 που ειχα παλια στην amigara.

Να θυμομαστε τα παλαια.

Θα κοιταξω πως να βρω να βαλω στην εξωμοιωση και τα καταπληκτικα φλιπερακια που ειχε τα pinball dreams και Pinball Fantasies.

Οσο για αυτο το κουτι ;

Καμμια σχεση με amiga ψαρευουν κοροιδα να τους παρουν τα λεφτα.

Και στην μιση τιμη να το εδιναν πολλα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...