Προς το περιεχόμενο

Kickstarter, Indiegogo, Fig και άλλα crowd funding projects


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 924
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Όντως είναι κάπως φιλόδοξος (-άπιαστος) ο στόχος. Επίσης, κατά τη γνώμη μου χρειάζονται περισσότερα tiers από αυτά που δίνουν (έχουν μόνο δύο που είναι κάτω από 75€ και παίρνουν παιχνίδι), και περισσότερη έμφαση στο νέο παιχνίδι και το gameplay του. (O Rand στο video προς το τέλος αφήνει να εννοηθεί πως δεν θέλουν να μιλήσουν πολύ για το παιχνίδι, αλλά θέλω να πιστεύω ότι αναφέρεται σε συγκεκριμένες πτυχές του σεναρίου. Γιατί αλλιώς έλεος, δεν είναι κάθε kickstarter Double Fine περίπτωση).

Γενικά πρέπει να την τρέξουν καλύτερα την καμπάνια τους.

 

Edit: Στα θετικά, προφανώς ότι δεν αρμέγουν άλλο το σύμπαν του Myst. Πραγματικά, ενώ θα μπορούσαν να έχουν κάνει παραπάνω πράγματα με εκείνη την μυθολογία, εκεί που την έφτασαν δεν επιδέχεται άλλο συμπλήρωμα/μπάλωμα κατά τη γνώμη μου. Δεν ξέρω πόσο μακριά θα κινηθούν στο νέο παιχνίδι - προφανώς selling point είναι να τονίσουν πόσο παρόμοια λογική θα έχει με το Myst- αλλά μια καινούργια ιστορία με clean slate είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει η Cyan σε αυτή τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Baron

 

Στόχος $250.000

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=e6B7vK3MW1w

 

Red Baron is back! The best dogfighting game of all time returns from Damon Slye, the original creator of the Red Baron franchise.

Briefly, Red Baron is:
  • Dogfighting: Aerial combat at its best. Take to the skies in fighter aircraft like the Sopwith Camel and Fokker Triplane.
  • Persistent Multiplayer Game World: Jump in anytime for a challenging mission with or against your friends. There will be both historical and MOBA-style maps. 
  • Single Player: Enlist for the full tour in campaign play with more than 30 missions played back to back from 1915 to 1918. Single player will be offline and DRM-free.
  • Easy to Learn: Red Baron will have a simple learning curve, allowing you to jump in and play within minutes and feel the rush of aerial combat.
  • Constant Progression: Advance your pilot to gain new and better aircraft, customize with new paint and decals, and earn upgrades.
  • No Subscriptions
  • No Pay to Win
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Night in the woods από Infinite Fall

 

Νέο project από τον Alec Holowka, δημιουργό του Aquaria, σε συνεργασία με τον animator Scott Benson.

 

Ενδιαφέρον στυλ γραφικών, και γενικά πολύ καλοφτιαγμένο teaser. Απορώ γιατί δεν το συμπλήρωσαν με κάποιο video των δημιουργών να μιλούν για τους στόχους τους στο kickstarter, όπως συνηθίζεται. Ίσως σε κάποιο update παρακάτω.

 

 


Night In The Woods is a 2D story-focused adventure/exploration game with many extracurricular activities to enjoy, characters to meet, and secrets to discover. Run, jump and use astral projection to explore the many sides of town of Possum Springs and the surrounding environs. Waste time around town with your crew of loser friends. Gain abilities that grant passage to new areas. Discover the secrets of a large cast of characters and the town itself. Experience a big crazy world and the remarkable events unfolding there. Play bass. Break stuff.  

vesa.png

 

Πολύ χαμηλός στόχος τα $50,000. Στα $15 είναι το πρώτο tier που παίρνει το παιχνίδι (digital, drm free)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kαταπληκτική αισθητική, αλλά τι είδους παιχνίδι είναι; Το εξηγούν κάπου και δεν το είδα;

 

Εκεί που τους βγάζω το καπέλο (που δεν φοράω) σε πρώτη φάση είναι στο ότι, παρότι τα πήγαιν εξαιρετικά και ήδη βρίσκονται στο 131% και τις 65.000) είναι ότι εμφανίζονται συγκρατημένοι και δεν τάζουν λαγούς με πετραχείλια.

 

Νομίζω όμως ότι θέλει λίγο περισσότερη εξήγηση το παιχνίδι αυτό καθαυτό, σαν platform adventure είναι; Ένα δυσδιάστατο Psychonauts ας πούμε;


edit: Λάθος έκανα, το περιγράφουν στο συνοδευτικό κείμενο της αρχικής σελίδας ως εξής:

 

"Night In The Woods is a 2D story-focused adventure/exploration game..." 

 

Eχμ, βασικά το έγραφε και ο Praetorian στο μήνυμα νωρίτερα, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω την απορία, το Kickstarter στέλνει στους project managers ειδοποίηση αν έχουν καιρό να κάνουν update; Από κάποια projects πέφτει σιγή ασυρμάτου, και ξαφνικά την ίδια μέρα έρχονται μαζί όλα τα updates.

 

Παρενθετικά, μόνο ένα project (των 4 δολαρίων) έχω όπου παρατηρώ "ύποπτη" συμπεριφορά (πριν από ενάμιση μήνα ήταν να πάει για submission στο AppStore, έκτοτε αγνοείται...) Γενικά, έχω σταθεί τυχερός με τις επιλογές μου, αρκετά έχουν κυκλοφορήσει, άλλα είναι σε beta/early access αλλά οι καθυστερήσεις είναι γενικευμένο φαινόμενο. Πλέον, σε ό,τι λένε, προσθέτω το λιγότερο ένα εξάμηνο για να έχω εικόνα του πότε θα δω ολοκληρωμένο κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To battle worlds το παίζω αυτές τις μέρες. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα multiplayer αλλα στο campaign που έχω προχωρήσει έχει αρκετά θεματάκια με κυριότερο απο όλα το άπειρα steep learning curve. Γενικά έχω να παίξω TBS απο εποχές heroes και απο τα πρώτα missions ακόμα αφήνει άπειρα πράγματα στον αέρα. Όσο το νιώθεις τόσο ενθουσιάζεσαι βέβαια αλλα σε αφήνει να βρείς τα πάντα μόνος σου. Αν εξαιρέσεις το move/joker action που εξηγεί στην αρχή, τα υπόλοιπα όπως range/level up/units τα αφήνει εντελώς στην τύχη..

 

Υπάρχει βέβαια πάντα η επιλογή να διαβάσω το 40σέλιδο manual αλλα thanks but no thanks.

 

Πιστεύω πάντως οτι θα είναι ιδανικό για λάτρεις του είδους. 4 Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά έχει κυκλοφορία.

 

edit: Στα + του οτι έχει μουσικάρα στα menu :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...