Προς το περιεχόμενο

Αιμοροϊδες


arianos16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/3/2018 στις 1:00 ΜΜ, Agony είπε

Τωρα για την ωρα προσεχω την διατροφή μου , και τις εξωτερικες καποια στιγμη θα παω να κανω  LHPΒ® - Laser Haemorrhoido Plasty) η οποια είναι μονο για εξωτερικες .

 

Ο Γιατρός που έκανα την επέμβαση μου LHP μου είπε οτι φτιάχνει και της εσωτερικές και εξωτερικές αιμορροιδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, smarag είπε

Ο Γιατρός που έκανα την επέμβαση μου LHP μου είπε οτι φτιάχνει και της εσωτερικές και εξωτερικές αιμορροιδές.

LHP ειναι για εξωτερικες. HELP ειναι για τις εσωτερικες. 

Επεξ/σία από Agony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Agony είπε

LHP ειναι για εξωτερικες. HELP ειναι για τις εσωτερικες. 

Οπως το αναφέρω είναι απο αναφορά γιατρού

το laser LHP εφαρμόζεται για όλες τις μορφές (εσωτερικές και εξωτερικές αιμορροΐδες) και για όλους τους βαθμούς αιμορροϊδοπάθειας (και κυρίως 3ου και 4ου βαθμού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, smarag είπε

Οπως το αναφέρω είναι απο αναφορά γιατρού

το laser LHP εφαρμόζεται για όλες τις μορφές (εσωτερικές και εξωτερικές αιμορροΐδες) και για όλους τους βαθμούς αιμορροϊδοπάθειας (και κυρίως 3ου και 4ου βαθμού).

Τοτε η Biolitec που το ανακαλυψε ξερει λιγοτερα απο το συγκεκριμενο γιατρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agony είπε

Τοτε η Biolitec που το ανακαλυψε ξερει λιγοτερα απο το συγκεκριμενο γιατρό.

Γιατρός δεν είμαι.

Το αποτέλεσμα της επέμβασης απο το γιατρό όμως ειναι αυτό που ισχύει. Τώρα σχετικά με τι ξέρει και ποιος πιστεύω οτι αυτός που το εξασκεί το εξελίσει σε σχέση με αυτόν που του ανακαλύπτει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smarag είπε

Γιατρός δεν είμαι.

Το αποτέλεσμα της επέμβασης απο το γιατρό όμως ειναι αυτό που ισχύει. Τώρα σχετικά με τι ξέρει και ποιος πιστεύω οτι αυτός που το εξασκεί το εξελίσει σε σχέση με αυτόν που του ανακαλύπτει.

Σε αυτο εχεις απολυτο δίκιο. Οποτε παω πάσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2019 στις 2:07 ΜΜ, smarag είπε

Τελικά μετα απο αρκετή ταλαιπωρια πήρα την απόφαση και έκανα και εγώ την LHP αιμοροιδοπλαστικη το αποτέλεσμα ειναι οτι καλύτερο θα μπορούσα να κάνω και πολύ περισσότερο απο το 1ο 24ωρο δεν έχω κανέναν πόνο και ενόχληση. Στο χειρουργείο έκατσα 15 λεπτα με ελαφρυα μέθη δεν κατάλαβα τίποτα.

Η γνωμη μου και ελπιζω να το δουν αρκετα ατομα αυτό ώστε να σωθουν από  πονους και τσαμπα επεμβάσεις  υποτροπές και επιπλοκές.

Μην ταλαιπωρίστε άλλο να πάτε να το κάνετε όποιος χρειαστεί κάτι ή το γιατρό που με βοηθήσε να πάρετε την γνώμη του και να σωθείτε.

 LHP και αιμορροΐδες τέλος. Νόμιζα ότι χρησιμοποιούν μερική αναισθησία αλλά με ελαφριά μέθη είναι ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, likor είπε

 LHP και αιμορροΐδες τέλος. Νόμιζα ότι χρησιμοποιούν μερική αναισθησία αλλά με ελαφριά μέθη είναι ακόμη καλύτερα.

Ειμαι 10 μέρες μετά την επέμβαση και ειναι αρκέτα καλύτερα απο πριν. Βεβαια μαζεύει ακομα αλλά ειναι καμια σχέση με πριν την επεμβαση ήδη εχει αλλάξει η ποιότητα ζωής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...