Προς το περιεχόμενο

Αιμοροϊδες


arianos16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την επεμβαση(κοστος' date='διαρκεια, αποτελεσμα κλπ) που εκανες οπως και για το ιστορικο σου με την παθηση? Θα το εκτιμουσα...[/quote']

 

Αυριο λεπτομερειες απο το pc, τωρα αναρρωνω ξαπλα. Η "δευτερη τρυπα" ειναι απο το αποστημα που μου ανοιξαν, αν δεν υπηρχε θα ηταν ακομα πιο ευκολα τα πραγματα. Μεχρι να κλεισει θα με παιδεψει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ραγαδα απο τι δημιουργειτε;

απο καμια μεγαλη κουρ@δ@ η απο τιποτις αλλο;

 

τις περισσότερες φορές απο μια σκληρή κουραδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την επεμβαση(κοστος,διαρκεια, αποτελεσμα κλπ) που εκανες οπως και για το ιστορικο σου με την παθηση? Θα το εκτιμουσα...

Λοιπόν, είχα χρόνια την πάθηση, λίγο αίμα τα πρώτα χρόνια, περισσότερο και πιο συχνά όσο περνούσε ο καιρός. Επίσης μεγάλη δυσκοιλιότητα, βέβαια δεν είχα και μέτρο σύγκρισης, απλά ξέρω ότι μου έλεγαν ότι κάθομαι πολλή ώρα στην τουαλέτα.

Την επέμβαση την έκανε ο Γρηγοριάδης (όλοι μου είπαν πως είναι κορυφή και έχω και γνωστούς που πήγαν σε αυτόν και έκτοτε πρόβλημα τέλος), 1520 ευρώ κόστισε, μέθοδος Peter Lord διότι το πρόβλημα ήταν ο πολύ σφιχτός σφιγκτήρας (νομίζω ότι είναι ο συνηθέστερος λόγος). Αποφάσισα να πάω γιατί όπως είπα, είχα ανεβάσει πυρετό και ανακάλυψα και το απόστημα για το οποίο πληροφορίες βρήκα στο δίκτυο, αρχικά δεν ήμουν σίγουρος αν σχετίζεται με το πρόβλημα ή/και με τον πυρετό. Πέμπτη με είδε, μου λέει ότι το επόμενο πρωί πρέπει να εγχειριστώ γιατί "δε βγάζω το ΣΚ".

Παρασκευή εισήχθη στην κλινική, πρώτα έκανα εξετάσεις αίματος, ούρων, καρδιογράφημα και ακτινογραφία θώρακος. Την προηγούμενη ημέρα μπορούσα να φάω/πιω ό,τι θέλω, απολύτως τίποτα, όμως, τις τελευταίες 4 ώρες πριν την εισαγωγή. Κολονοσκόπηση δεν έκανα, είχα κάνει πριν από 3 1/2 χρόνια και ήταν καθαρή (έχει 5 χρόνια ισχύ, νομίζω). 20 λεπτά κράτησε η επέμβαση όλη διαδικασία (η επέμβαση είναι πολύ πιο σύντομη), όταν βρέθηκα στο δωμάτιο πονούσα αρκετά αλλά υποφερτά για 10 λεπτά μόνο (ίσως και λιγότερο) επειδή είχα ένα ταμπόν μέσα. Όταν βγήκε αυτή η μαλακία, πόνος τέλος. Αν δεν είχα το απόστημα, το μεσημεράκι θα πήγαινα σπίτι μου (αφού πρώτα είχα ουρήσει αλλιώς δε φεύγεις), λόγω του αποστήματος, όμως, έμεινα μέσα μια μέρα.

Βγήκα την επόμενη. Το περπάτημα είναι εύκολο, το να κάθεσαι είναι λίγο ζόρι, δεν πονάω αλλά νιώθω άβολα και αισθάνομαι ότι μουδιάζω. Καθαριότητα πολύ καλή, εμποτισμένες γάζες μέσα στην τρύπα του αποστήματος, άλλη γάζα από πάνω και σερβιέτα ειδική για αυτές τις περιπτώσεις.

Αυτά σε γενικές γραμμές, αν δεν είχα το απόστημα θα το είχα ξεχάσει κιόλας, δεν έχω πια κανένα πρόβλημα στην τουαλέτα. Από την άλλη, αν δεν είχε βγει αυτή η μαλακία, δεν θα είχα πάρει την απόφαση να πάω γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς, δεν πονούσα όλο αυτό το διάστημα. Ουσιαστικά, μόνο ο φόβος με κρατούσε, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος. Ο μετεγχειρητικός πόνος είναι ελάχιστος, πας και την ίδια μέρα βγαίνεις κύριος (well, sort of). :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σε εργασία του κ. Γρηγοριάδη αναφέρεται μεταξύ άλλων ότι: "Η μη αναμενόμενη αλλά στατιστικώς προκύπτουσα σχεδόν πλήρης απουσία πρωκτικών παθήσεων σε άτομα και των δύο φύλων με ερωτικές ιδιαιτερότητες, που ενεργούν ως επαναλαμβανόμενη ήπια διαστολή και έτσι αποτρέπουν την υπερτονία του σφιγκτηρικού συστήματος, αποτελεί ένα ακόμη επιχείρημα υπέρ της αιτιολογίας που προτείνουμε". [πηγή]

 

Έχεις και συ το πρόβλημα Midi ή όχι; :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σε εργασία του κ. Γρηγοριάδη αναφέρεται μεταξύ άλλων ότι: "Η μη αναμενόμενη αλλά στατιστικώς προκύπτουσα σχεδόν πλήρης απουσία πρωκτικών παθήσεων σε άτομα και των δύο φύλων με ερωτικές ιδιαιτερότητες, που ενεργούν ως επαναλαμβανόμενη ήπια διαστολή και έτσι αποτρέπουν την υπερτονία του σφιγκτηρικού συστήματος, αποτελεί ένα ακόμη επιχείρημα υπέρ της αιτιολογίας που προτείνουμε". [πηγή]

 

Έχεις και συ το πρόβλημα Midi ή όχι; :mrgreen:

να μπει το [sOLVED] στον τιτλο του θεματος παρακαλω :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση με τη νάρκωση-μέθη ήταν όλα τα λεφτά. Στο αριστερό χέρι μου έγινε η ένεση και μετά από λίγο ένιωσα μια περίεργη γεύση στο στόμα, στην αναπνοή, και ταυτόχρονα ένα έντονο μούδιασμα-μυρμήγκιασμα να ανεβαίνει από αριστερά στο λαιμό, στο μάγουλο, προς το στόμα... και τέζα ο καμπούρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να διαβασω τα σεντονια , σορρυ, λεω τη δικια μου εμπειρια

 

Ο διακοπτης της δυσκοιλιότητας , ω ναι, ειναι στον εγκεφαλο,,,

Αλλαξε ψυχολογια σταση ζωης κ μετα θα αλλαξεις διατροφη,περπατημα κλπ

Κ ενα γιατροσοφι για απλες αραιες χρονικα κ ποσοτικα αιμορραιδες , ειναι το βραδυ βαμβακι, λαδι επανω κ κυμινο.. Βαλτο στην περιοχη κ κοιμησου θα ξεραθει σε μια βραδυα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σε εργασία του κ. Γρηγοριάδη αναφέρεται μεταξύ άλλων ότι: "Η μη αναμενόμενη αλλά στατιστικώς προκύπτουσα σχεδόν πλήρης απουσία πρωκτικών παθήσεων σε άτομα και των δύο φύλων με ερωτικές ιδιαιτερότητες, που ενεργούν ως επαναλαμβανόμενη ήπια διαστολή και έτσι αποτρέπουν την υπερτονία του σφιγκτηρικού συστήματος, αποτελεί ένα ακόμη επιχείρημα υπέρ της αιτιολογίας που προτείνουμε". [πηγή]

 

Έχεις και συ το πρόβλημα Midi ή όχι; :mrgreen:

 

πρωτον τι ενοεις δεν εβγαζες το ΣΚ;

 

δευτερον μας λεει να τον παιρνουμε απο τον κωλο η οχι; :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον τι ενοεις δεν εβγαζες το ΣΚ;

 

δευτερον μας λεει να τον παιρνουμε απο τον κωλο η οχι; :mrgreen:

1) Θα ψηνόμουν στον πυρετό, φαντάζομαι εννοούσε. Δεν έδωσα συνέχεια, απλά του είπα πως αύριο το πρωί, δε ξέρω τι θα κάνεις αλλά θέλω να εγχειριστώ.

2) Μας λέει ότι αν τον παίρνεις από πίσω, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχεις πρόβλημα. Εναλλακτικά, θα πρέπει να ξεχάσεις τους κανόνες καλής συμπεριφοράς, να αερίζεσαι όποτε σου έρχεται και να έχεις πρόσβαση σε τουαλέτα ανά πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...