Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, kikiras2 said:

γνωριζει να μου πει κανεις τι προμηθεια ειναι αυτη? τηλ/σεων viber??δεν εχω καν δηλωσει την καρτα μου στο viber

Που ειδες τετοια προμηθεια? σε viber πληρωνεις ειτε τα stickers ειτε πληρωνεις το να μπορεις να κανεις κλησεις viber out. επισης πλεον υπαρχει και το viber pay. τι ειδες και που το ειδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να κάνω μεταφορά των συνομιλιών του viber από το ένα κινητό στο άλλο και δοκίμασα μέσω του smartswitch και μου λέει οτι πρέπει να κάνω τη διαδικασία μέσα από την εφαρμογή του viber.Όταν όμως πάω στην εφαρμογή του viber για backup , με ενημερώνει οτι "Τα δεδομένα που αποθηκεύονται στο cloud δεν προστατεύονται πλεον από την κρυπτογράφηση του viber και υπόκεινται στους ορισμούς και στις πρακτικές απορρήτου της google." πράγμα το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου.Όχι οτι έχω κρατικά μυστικά να κρύψω αλλά για το γ@μώτο της υπόθεσης δεν θα τους κάνω τη χάρη.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω τη μεταφορά από κινητό σε κινητό χωρίς να χρειάζεται ενδιάμεση αποθήκευση σε cloud ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, tarantules said:

Θέλω να κάνω μεταφορά των συνομιλιών του viber από το ένα κινητό στο άλλο και δοκίμασα μέσω του smartswitch και μου λέει οτι πρέπει να κάνω τη διαδικασία μέσα από την εφαρμογή του viber.Όταν όμως πάω στην εφαρμογή του viber για backup , με ενημερώνει οτι "Τα δεδομένα που αποθηκεύονται στο cloud δεν προστατεύονται πλεον από την κρυπτογράφηση του viber και υπόκεινται στους ορισμούς και στις πρακτικές απορρήτου της google." πράγμα το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου.Όχι οτι έχω κρατικά μυστικά να κρύψω αλλά για το γ@μώτο της υπόθεσης δεν θα τους κάνω τη χάρη.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω τη μεταφορά από κινητό σε κινητό χωρίς να χρειάζεται ενδιάμεση αποθήκευση σε cloud ;

Δηλαδη, το smartswitch, δεν μεταφερει στο νεο κινητο samsung, και ολα τα δεδομενα και τις συνομιλιες του viber; Δεν καταλαβαινω γιατι να μην το κανει, αφου ειναι ηδη μες τη συσκευη! Γιατι ανοιγεις το viber με κλειστο τοο wifi/data, και κανονικα δειχνει ολες τις συνομιλιες, αρα, ειναι εντος κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, mindreader said:

Δηλαδη, το smartswitch, δεν μεταφερει στο νεο κινητο samsung, και ολα τα δεδομενα και τις συνομιλιες του viber; Δεν καταλαβαινω γιατι να μην το κανει, αφου ειναι ηδη μες τη συσκευη! Γιατι ανοιγεις το viber με κλειστο τοο wifi/data, και κανονικα δειχνει ολες τις συνομιλιες, αρα, ειναι εντος κινητου.

Έλα ντε.Το smartswitch όταν επιλέγω από τις εφαρμογές να τραβήξει backup στο viber μου βγάζει το εξής μήνυμα :

"Δεν είναι δυνατή η μεταφορά δεδομένων από αυτές τις εφαρμογές.Αντί αυτού, πατήστε κάθε εφαρμογή για να την ανοίξετε στο παλιό τηλέφωνο και δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας για τα δεδομένα σε αυτό.Όταν συνδεθείτε στην εφαρμογή στο νέο σας τηλέφωνο, θα μπορέσετε να επαναφέρετε τα δεδομένα."

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tarantules said:

Έλα ντε.Το smartswitch όταν επιλέγω από τις εφαρμογές να τραβήξει backup στο viber μου βγάζει το εξής μήνυμα :

"Δεν είναι δυνατή η μεταφορά δεδομένων από αυτές τις εφαρμογές.Αντί αυτού, πατήτσε κάθε εφαρμογή για να την ανοίξετε στο παλιό τηλέφωνο και δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας για τα δεδομένα σε αυτό.Όταν συνδεθείτε στην εφαρμογή στο νέο σας τηλέφωνο, θα μπορέσετε να επαναφέρετε τα δεδομένα."

Το viber, ειτε στο κινητο ή στον υπολογιστη ως εφαρμογη υπολογιστη, μηπως δινει export σε καποιο/καποια αρχεια, να μπορουν επειτα να γινουν import σε αλλη συσκευη με viber;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, mindreader said:

Το viber, ειτε στο κινητο ή στον υπολογιστη ως εφαρμογη υπολογιστη, μηπως δινει export σε καποιο/καποια αρχεια, να μπορουν επειτα να γινουν import σε αλλη συσκευη με viber;

Απόσο γνωρίζω , τουλάχιστον για τις συνομιλίες που με ενδιαφέρουν , όχι δεν έχει τέτοια επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, tarantules said:

Απόσο γνωρίζω , τουλάχιστον για τις συνομιλίες που με ενδιαφέρουν , όχι δεν έχει τέτοια επιλογή.

Επειδη το υποψιαζομουν, εγω προσωπικα, για αυτο το λογο προτιμω πιο σοβαρες συνομιλιες/επικοινωνιες, να τις κανω με email.

Εχω emails απο μηνυματα που ανταλλασαμε με τον αδερφο μου οταν αυτος ηταν στην Αγγλια το 2000....25 χρονια μετα, μπορω ακομη να τα δω....

Ενω με τις καθε λογης 'προγραμματα' και 'πλατφορμες' (fb, insta κλπ), σε λιγα χρονια 'που σε ειδα που σε ξερω'....

Email, η κλασικη αξια για παντα. (βασικη υπηρεσια, δομικη υπηρεσια του internet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, mindreader said:

Δηλαδη, το smartswitch, δεν μεταφερει στο νεο κινητο samsung, και ολα τα δεδομενα και τις συνομιλιες του viber; Δεν καταλαβαινω γιατι να μην το κανει, αφου ειναι ηδη μες τη συσκευη! Γιατι ανοιγεις το viber με κλειστο τοο wifi/data, και κανονικα δειχνει ολες τις συνομιλιες, αρα, ειναι εντος κινητου.

oxi.oti υπαρχει κατι μεσα στην συσκευη δεν σημαινει οτι πρεπει να τα μεταφερει το smartswitch για απειρους λογους.

10 hours ago, tarantules said:

Θέλω να κάνω μεταφορά των συνομιλιών του viber από το ένα κινητό στο άλλο και δοκίμασα μέσω του smartswitch και μου λέει οτι πρέπει να κάνω τη διαδικασία μέσα από την εφαρμογή του viber.Όταν όμως πάω στην εφαρμογή του viber για backup , με ενημερώνει οτι "Τα δεδομένα που αποθηκεύονται στο cloud δεν προστατεύονται πλεον από την κρυπτογράφηση του viber και υπόκεινται στους ορισμούς και στις πρακτικές απορρήτου της google." πράγμα το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου.Όχι οτι έχω κρατικά μυστικά να κρύψω αλλά για το γ@μώτο της υπόθεσης δεν θα τους κάνω τη χάρη.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω τη μεταφορά από κινητό σε κινητό χωρίς να χρειάζεται ενδιάμεση αποθήκευση σε cloud ;

εγω θα το πω διαφορετικα.ας πουμε ειναι πραγματι χυμα στο κυμα τα Data. τι σε κανει να πιστευεις οτι θα κατσει να τα διαβασει καποιος αναμεσα σε τοσα εκατομμυρια χρηστες. επισης ας πουμε αποθηκευονται στην χ cloud υπηρεσια. αυτο δεν σημαινει οτι ολοι οι υπαλληλοι μπορουν να κανουν ανευ λογου και αιτιας login σε οποιοδηποτε cloud. αυτα που ηταν εν ετος 2004 τα ξεχναμε. δεν λεω παραπανω.

10 hours ago, mindreader said:

Το viber, ειτε στο κινητο ή στον υπολογιστη ως εφαρμογη υπολογιστη, μηπως δινει export σε καποιο/καποια αρχεια, να μπορουν επειτα να γινουν import σε αλλη συσκευη με viber;

οσο θυμαμαι εχει μονο σε google drive

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, poulinos said:

εγω θα το πω διαφορετικα.ας πουμε ειναι πραγματι χυμα στο κυμα τα Data. τι σε κανει να πιστευεις οτι θα κατσει να τα διαβασει καποιος αναμεσα σε τοσα εκατομμυρια χρηστες. επισης ας πουμε αποθηκευονται στην χ cloud υπηρεσια. αυτο δεν σημαινει οτι ολοι οι υπαλληλοι μπορουν να κανουν ανευ λογου και αιτιας login σε οποιοδηποτε cloud. αυτα που ηταν εν ετος 2004 τα ξεχναμε. δεν λεω παραπανω.

Το δικαίωμα στην ιδιωτικότητα του καθενός είναι δικαίωμα αναφαίρετο.Το οτι δεν θα καθήσει κάποιος υπάλληλος όπως λες να διαβάσει τι γράφει ο καθένας μας δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ως σοβαρό επιχείρημα για να πατήσει κάθε έννοια ιδιωτικότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, tarantules said:

Το δικαίωμα στην ιδιωτικότητα του καθενός είναι δικαίωμα αναφαίρετο.Το οτι δεν θα καθήσει κάποιος υπάλληλος όπως λες να διαβάσει τι γράφει ο καθένας μας δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ως σοβαρό επιχείρημα για να πατήσει κάθε έννοια ιδιωτικότητας.

δεν διαφωνω καθολου σε αυτο που λες. αν καποιος δεν θελει να τα ανεβασει σε cloud δεν θα τα ανεβασει. οπως και εγω πχ τα αρχεια με φωτογραφιες κτλ δεν τα εχω σε cloud. οχι οτι αμα τα δει καποιος θα με νοιαξει.απλα δεν βρισκω λογο. ουτε σημαινει οπως σωστα ειπες οτι πρεπει να χρησιμοποιηθει ως επιχειρημα για να πατηθει κατω το θεμα της ιδιωτικοτητας.εγω απλα ανεφερα καποια πραγματα.οτι α.δεν εχουν ολοι δικαιωματα να δουν πραγματα και οσο περναει ο καιρος γινεται ολο και πιο strict και β.οτι καλως ή κακως δεν ειμαστε special snowflakes οποτε ειμαστε ο χ χρηστης αναμεσα σε αλλα τοσα δις.

απο εκει και περα ΛΟΓΙΚΑ παντα μπορουν να ανεβουν στο google drive μετα να μεταφερθουν στην συσκευη και μετα να σβηστουν απο το Google drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gousias είπε

Να υποθέσω ότι παραμένει το ζήτημα της μη δυνατότητας χρήσης ταυτόχρονα 2 αριθμών σε Viber από iOS; Δεν έχει προκύψει κάποια πρόταση σε αυτό;

Όχι, τίποτα ακόμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...