Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει τρόπος να έρχεται ειδοποίηση εάν ο άλλος κάνει edit τα μηνύματα; Με καμιά 3rd party εφαρμογή ενδεχομένως; Γιατί μου κάνει εντύπωση με το που πάω να αλλάξω κάτι που είχα γράψει μέρες πριν και αμέσως η γκόμενα μπαίνει και μου απαντάει στο διορθωμένο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ναι; Γιατί έχω φάει το internet να δω τι στο καλό γίνεται και απάντηση δεν βρήκα.
Πρέπει να βρουμε ποια έκδοση είναι αυτή γιατί είναι καλό feature!

Το άλλο που βρήκα και φαίνεται να δουλεύει πολύ καλά, αν και είναι πανάκριβο μετά το 3ήμερο trial, είναι ένα Viber "Last Seen" app. Του βάζεις το νούμερο που σε ενδιαφέρει και κρατάει log πότε μπήκε online και για πόσο χρόνο. Ειδικά το δεύτερο βοηθάει να καταλάβεις αν ήταν σε (βίντεο)κλήση ή απλά έστειλε μηνυματάκι, αν ήταν σύντομο ή μη κλπ. Κάθε επαγγελματίας stalker το χρειάζεται 😁

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να βάλω το Viber σε 2ο κινητό με τον ίδιο αριθμό-λογαριασμό και να λειτουργεί και στα 2 κινητά, η χρειάζεται και 2η sim με τον ίδιο αριθμό στο 2ο κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χαθηκαν ολες οι συνομηλιες δυστυχως...

Μετά το αρχικό σοκ του απολυτου κενου, έχουμε και λεμε:

-ξαφνικα χαθηκαν ολα

-τελευταιο backup που βλεπω εντος viber, δυστυχως αρχες 2023

-τελευταιο icloud viber χθες

-το viber app πιανει καπου 6gb (καπου δλδ εχουν κρατηθει ολα), αλλα δεν εχω καμια συνομιλια μεσα.

Καμια ιδεα τι να κανω;

-Αν επαναφερω viber backup (το πιο ευκολο) θα χασω μνμ τελευταιου χρονου

-Αν επαναφερω icloud backup (το εχω χωρις φωτο) θα πρεπει να σωσω φωτογραφιες και μετα να τις επαναφερω στο αλμπουμ καπως αφου θα τις σωσω στο pc?

Για πειτε καμια γνωμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgebek2 είπε

Χαθηκαν ολες οι συνομηλιες δυστυχως...

 

Μετά το αρχικό σοκ του απολυτου κενου, έχουμε και λεμε:

-ξαφνικα χαθηκαν ολα

-τελευταιο backup που βλεπω εντος viber, δυστυχως αρχες 2023

-τελευταιο icloud viber χθες

-το viber app πιανει καπου 6gb (καπου δλδ εχουν κρατηθει ολα), αλλα δεν εχω καμια συνομιλια μεσα.

Καμια ιδεα τι να κανω;

-Αν επαναφερω viber backup (το πιο ευκολο) θα χασω μνμ τελευταιου χρονου

-Αν επαναφερω icloud backup (το εχω χωρις φωτο) θα πρεπει να σωσω φωτογραφιες και μετα να τις επαναφερω στο αλμπουμ καπως αφου θα τις σωσω στο pc?

Για πειτε καμια γνωμη...

Έπαθα ακριβώς το ίδιο. Εστειλα email στο support τους αλλα προφανώς η απάντηση ήταν αν έχω κρατήσει backup. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου έκανε επαναφορά το backup. Οπότε απλά σβήστηκαν όλα! Ευτυχώς φώτο και βίντεο τα είχα πάρει παλιότερα backup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, stef157 said:

Έπαθα ακριβώς το ίδιο. Εστειλα email στο support τους αλλα προφανώς η απάντηση ήταν αν έχω κρατήσει backup. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου έκανε επαναφορά το backup. Οπότε απλά σβήστηκαν όλα! Ευτυχώς φώτο και βίντεο τα είχα πάρει παλιότερα backup.

Και γω ευτυχως τα ειχα κρατησει βιντεο/φωτο.

Εχω icloud backup κ ψαχνω αν υπαρχει τροπος να επαναφερω κ συνομιλιες αλλα σκουρα τα πραγματα. Δε πολυψηνομαι να επαναφερω icloud backup γιατι δε ξερω σιγουρα αν θα υπαρχουν εκει, και με αυτο τον τροπο θα χασω τις φωτο του αλμπουμ καμερας που και αυτες θα πρεπει να τις επαναφερω καπως χερατα...γτπ viber αλλα ειναι αναγκαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Και γω ευτυχως τα ειχα κρατησει βιντεο/φωτο.

Εχω icloud backup κ ψαχνω αν υπαρχει τροπος να επαναφερω κ συνομιλιες αλλα σκουρα τα πραγματα. Δε πολυψηνομαι να επαναφερω icloud backup γιατι δε ξερω σιγουρα αν θα υπαρχουν εκει, και με αυτο τον τροπο θα χασω τις φωτο του αλμπουμ καμερας που και αυτες θα πρεπει να τις επαναφερω καπως χερατα...γτπ viber αλλα ειναι αναγκαιο...

Και εγώ σε iPhone το έπαθα. Είναι όντως το χειρότερο. Πολλές φορές σε μένα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ότι μου στείλανε. Πρέπει να μπω στο Viber για να τα δω. Και το κάνει σε άσχετες φάσεις. Δεν ξέρω αν είναι μετά από silent update που δεν το παίρνω πρέφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stef157 είπε

Και εγώ σε iPhone το έπαθα. Είναι όντως το χειρότερο. Πολλές φορές σε μένα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ότι μου στείλανε. Πρέπει να μπω στο Viber για να τα δω. Και το κάνει σε άσχετες φάσεις. Δεν ξέρω αν είναι μετά από silent update που δεν το παίρνω πρέφα.

Ομοίως με iPhone και νομίζω ότι ευθύνεται η άθλια αυτή εφαρμογή, ενώ το πρόβλημα που άλλος στέλνει και σου λέει ότι δεν απαντάς (ειδικά όταν είναι επαγγελματικό) είναι ...κάπως! Αλλά όταν κάνουμε όλοι τις εκάστοτε εφαρμογές τρίτου developer ως primary απαραίτητες, αυτά παθαίνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πλεον το χρησιμοποιουν ακομη και οι τραπεζες μας στελνουν κωδικους εκει κτλ, παροχοι ενεργειας και απειροι αλλοι. Αλλα τα μνμ χανονται, χαος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Έχω μια απορία παρακαλώ...

Αν βάλω την κάρτα sim μου σε νέα συσκευή (που θα τη χρησιμοποιώ ως κύρια) στην οποία όμως δεν εγκαταστήσω το viber, τα μηνύματα θα έρχονται στην παλιά μου συσκευή όταν είναι συνδεδεμένη σε wifi δίκτυο;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, px111 said:

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Έχω μια απορία παρακαλώ...

Αν βάλω την κάρτα sim μου σε νέα συσκευή (που θα τη χρησιμοποιώ ως κύρια) στην οποία όμως δεν εγκαταστήσω το viber, τα μηνύματα θα έρχονται στην παλιά μου συσκευή όταν είναι συνδεδεμένη σε wifi δίκτυο;

Ευχαριστώ

στην παλια ασχετα αν εχει μεσα sim ή οχι. την sim την θες για την αρχικη επιβεβαιωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησα ότι στο desktop Viber με windows εδω και κανα μήνα δεν αναγνωρίζει τα ονόματα στις συνομιλίες που έχω από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο αλλά γράφει το ονομα όπως το έχει δηλώσει ο κάθε χρήστης!!! Έχει 2-3 μέρες μου συμβαίνει και στα δυο κινητα μου iPhone!!!! Έχει συμβεί και σε σας; Δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επεξ/σία από fotisman78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 20/01/2024 at 21:11, fotisman78 said:

Παρατήρησα ότι στο desktop Viber με windows εδω και κανα μήνα δεν αναγνωρίζει τα ονόματα στις συνομιλίες που έχω από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο αλλά γράφει το ονομα όπως το έχει δηλώσει ο κάθε χρήστης!!! Έχει 2-3 μέρες μου συμβαίνει και στα δυο κινητα μου iPhone!!!! Έχει συμβεί και σε σας; Δεν ξέρω τι να κάνω! 

σε android δεν εχω τετοιο θεμα. μηπως εχεις μπλοκαρει να μην εχει προσβαση στο phonebook σου οποτε τα φερνει με το τι εχουν δωσει οι αλλοι? just an idea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...