Προς το περιεχόμενο

Το Facebook ξεπερνά τα 901 εκατομμύρια εγγεγραμμένα μέλη


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το φβ μια χαρά σου δίνει την δυνατότητα να το σβήσεις αν θες. απλά είναι λίγο (εως πααααρα πολυ)κρυμένη η συγκεκριμένη επιλογή...

 

Ακριβώς αυτό, πόσοι ξέρουν πως να βρουν αυτή την επιλογή; πολύ λίγοι, ουσιαστικά είναι σαν να μην υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μισα απο αυτα ειναι διαφημησεις και οχι ανθρωποι, παραδειγμα η Opel εχει λογαριασμο για καθε μοντελο που εχει βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δουλεύει!

Διαγράφεις τελείως το λογαριασμό σου..Πρέπει να κάνεις αυτη τη διαδικασία και μετά να μην κάνεις login για 14 ημέρες και τέρμα...

Κουφάλες του facebook που την είχατε κρυμμένη την εντολή?? Ως τώρα έκανα deactivate και αν έβαζα ξανα username/password εμφανιζόταν ξανά ο λογαριασμός λες και δεν έτρεχε τίποτα...

 

Κύριοι admins νομίζω αυτό πρέπει να βάλετε ως είδηση-πληροφόρηση...

Πως να διαγράψεις εντελώς(!!) το λογαριασμό σου στο facebook...

 

Ευχαριστούμε kallair!

 

Στην ουσία όμως τίποτα δεν διαγράφεται από τους servers του fb! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μισα απο αυτα ειναι διαφημησεις και οχι ανθρωποι, παραδειγμα η Opel εχει λογαριασμο για καθε μοντελο που εχει βγαλει.

 

 

Σωστό. Το ίδιο ισχύει και για τους κατασκευαστές κινητών, για τους κατασκευαστές υπολογιστών και πάει λέγοντας. Πρέπει να είναι μεγάλος ο αριθμός των επαγγελματικών σελίδων στο fb. Παρόλα αυτά είναι και πάλι μεγάλο το νούμερο των 901 εκατομμυρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία όμως τίποτα δεν διαγράφεται από τους servers του fb! :mad:

 

Αν διαγράψω το account μου από το insomnia, είμαι σίγουρος πως δεν μένει τίποτα στους servers του; Σημασία έχει ότι δεν είναι διαθέσιμα στο web. Αν δεν θέλουμε να δώσουμε κάποια συγκεκριμένα προσωπικά μας στοιχεία απλά δεν τα δίνουμε εξ'αρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νομίζω τα λέει όλα, από την στιγμή που δεν σου δείνει το facebook την δυνατότητα να διαγράψεις τον λογαριασμό σου, φυσικό είναι οι μισοί από αυτούς να είναι ανενεργοί, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι κάποιοι έχουν διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς.

 

 

μπορεις να το διαγραψεις και οριστικα μαλιστα αμα γραψεις ''delete facebook account'' σου βγαζει οδηγιες...προσωπικα το εχω κανει και εχει δουλεψει με απολυτη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαγραψτε το φβ οσο ειναι καιρος! Το φβ ειναι ενα ενα οργανο της cia και των μασονων που κυβερνανε τον κοσμο και θελουν να μας εχουν υπο παρακολουθηση και να ξερουν μεχρι και ποτε παμε για χεσιμο... Αμα δεν πιστευετε εμενα διαβαστε τους ορους χρησης και θα καταλαβετε... Εγω εκανα το λαθος πριν ενα χρονο και εκανα λογαριασμο, εμπαινα και καθημερινα. Οταν ομως διαβασα εντελως πληροφοριακα τους ορους χρησης σιχαθηκα την στιγμη που εκανα εγγραφη. Τωρα ευτυχως μετα απο τρομερο ψαξιμο βρηκα την ρυθμιση και διεγραψα τον λογαριασμο μου. Καντε το ιδιο. Μπορει να μην το βρειτε γρηγορα αλλα θα εχετς βγαλει απο την ζωη σας εναν σωστο διαολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπορεις να το διαγραψεις και οριστικα μαλιστα αμα γραψεις ''delete facebook account'' σου βγαζει οδηγιες...προσωπικα το εχω κανει και εχει δουλεψει με απολυτη επιτυχια

 

Ναι στο Facebook μπορει όντως να διαγραφεί το account αν και αμφιβάλλω, οι εταιρείες που κρατάνε αρχείο ; Δε νομίζω ότι μπορείς να διαγράψεις απο το αρχείο τους, μάλιστα υπάρχουν και Ελληνική εταιρεία που κάνει αυτη τη δουλεια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,ειπα και εγω..δεν θα πεταχτει καποιος για συνομοσιες/μασωνους/cia/ και μπλα μπλα μπλα...!

 

αντε αλλαξτε καραμελα ρε πια ..!

δεν βαρεθηκατε ..?!

το κραζατε/κοροιδευεται αλλα ολοι εχετε λογαριασμο ...!

μενει δεν μενει τιποτα στους σερβερ τους..δεν με νοιαζει ... γιατι σε ολα τα φορουμ/chat/social network που εχετε λογαριασμο απο κει ειναι ολα ενταξει ..?! το insomnia.gr ειναι ενταξει ..?!

 

το φβ ειναι ισχυρο/διασημο και αξιζει πολλα ... οποτε λογικο ειναι να το κατακρινουν και να λενε φημες γιαυτο ... !!

 

Τα παραπανω ειναι σε φιλικο τονο ...!

:)

 

και στο θεμα μας .. αντε και συντομα 1 δις ....!

αν και τα 901εκατ. δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αν εξαιρεσουμε τους 2-3πλους λογαρισμους ....!

:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω εχω 6 :-D λογαριασμους! Οποτε καταλαβαινετε ποσο αντικειμενικο ειναι το 901 εκατομμυρια. Αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Και 100.000.000 εχει αναπτυξει μια τετοια δυναμικη που ειναι συνωνυμο με την κοινωνικη δικτυωση. Οπως το γκουγκλ για την αναζητηση... Τωρα για τα CIA FBI κλτ η αποψη μου ειναι παγια γενικα για το ιντερνετ, τιποτα δεν ειναι δαιμονικο, οτι θελεις μοιραζεσαι, οτι θελεις ανεβαζεις, απαξ και ανεβασεις κατι, πρεπει να θεωρεις αυτοματα οτι το ανεβαζεις για ολους... Αν τα κοριτσακια ανεβαζουν φωτο με μπικινι και πικαντικες στο fb, μην διαμαρτυρονται αν εμφανιστουν δημοσια και στο hotgirls.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνο και καλό μάρκετινγκ έχουν κάνει αυτοί από το ΦΒ. Έχω και εγώ λογαριασμό, αλά δεν ασχολούμαι καθόλου. Τώρα για τους χρήστες (μήπως να έλεγα θύματα; ) που η ζωή τους έχει περιοριστή στο να διαφημίζονται στο ΦΒ, δηλαδή να δείχνουν πόσο όμορφη, σέξι είναι, πόσο τέλεια και τρελά περνάνε, πιστεύω δεν φταίει το ΦΒ. Είναι όπως με το Αλκοόλ κλπ. Υπάρχει - και πρέπει να βάλεις όριο εσύ στον εαυτό σου.

 

Αυτό δυστυχώς φταίει οι κοινωνία μας, η τηλεόραση και το internet (και αναφέρομαι σε όλα τα ασήμαντα που περνούνε αξία). Κάνουν τους ανθρώπους να ντρέπονται για αυτό που είναι και νιώθουν, και τους βάζουν να αντιγράφουν κάποια ψεφτοπρότυπα. Απλά στο ΦΒ έχουν την δυνατότητα, να κρύψουν τι είναι και τί νιώθουν, και να δώσουν στο κόσμο την εικόνα που ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εσείς τον διαγράψατε τον λογαριασμό, το Facebook όμως διέγραψε τα στοιχεία σας;!; Όπως αναφέρθηκε, υπάρχουν σοβαρές υπόνοιες πως τα στοιχεία δεν διαγράφονται ποτέ, παρά τη φαινομενική διαγραφή των λογαριασμών.

 

Πιστεύω πως είναι πολύ λιγότεροι οι μοναδικοί χρήστες του Facebook. Γιατί με τα χαζά παιχνίδια του Facebook, αρκετοί έχουν 4 και 5 λογαριασμούς τους οποίους χρησιμοποιούν καθημερινά για να παίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...