Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καντε λιγο υπομονη,ερχονται " Τα μικρα 2πυρηνα" ΣΥΝΤΟΜΑ !! Στις 3,7' 2πυρηνο λεει πολλα!!!

Τωρα για το GS 3...Λογικα αν ερθει Ελλαδα συντομα θα το παρω-δεν το χανω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Το σχόλιο του φίλου (στο οποίο απάντησες όπως απάντησες) μπορεί να αφορά το s3 αλλά θεωρώ ότι είναι γενικότερο και απηχεί τις απόψεις όλων μας (σχεδόν όλων). Πού θα φτάσουν οι διαστάσεις των smartphones και ποιά είναι η ανάγκη για οθόνες 4.8 ιντσών σε ένα smartphone (που δεν παύει να είναι κινητό) τις οποίες δε μπορούν να καλύψουν οι 4,3 ίντσες πχ; Και να λεγα πως κατάφεραν και διατήρησαν τις εξωτερικές διαστάσεις ίδιες ελαχιστοποιώντας το bezel, πάει στα κομμάτια. Αλλά 137 χιλιοστά μήκος; Μας δουλεύουν; Και τα μοντέλα με μικρότερη οθόνη έχουν συνήθως χαμηλότερα specs, άρα αν θέλεις το ισχυρότερο μοντέλο, πρέπει να βολευτείς με μια γκουμούτσα. :mad:

 

Απάντησα όπως απάντησα γιατί ήταν τίγκα στην υπερβολή..

 

Ακόμα πιο άνετο browsing, στο στρατόπεδο μου είχε βγει η πίστη με το iphone 4, στο GS2 ήταν πιο ξεκούραστο και πιο άνετο με διαφορά...

 

HTC One S, HTX One X για αυτό που είπες με τα χαμηλότερα specs, υπήρχαν άτομα που γκρίνιαζαν για τις ίντσες του One X, χρειάζεται να διευκρινήσω τι κάνει ο Krait που διαθέτει το One S?

 

Απλά τα θέλουμε όλα χωρίς να τα χρειαζόμαστε στην τελική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ κολλάει ότι όποιος θέλει αυτονομία' date='πέρνει 2η μπαταρία και ένα κινητό που να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις την μπαταρία. *cough*[/quote']

 

Πάντως και στο SGSII δεν είναι και το καλύτερο να αλλάζεις συνέχεια μπαταρία. Το πίσω κάλυμμα είναι επικίνδυνο να λυγίσει στη μέση και να φαίνεται. Έτσι έχω διαβάσει...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησα όπως απάντησα γιατί ήταν τίγκα στην υπερβολή..

1μιση φράση ποστ ήταν, πόσο τίγκα στην υπερβολή θα μπορούσε να είναι; "Παντόφλα" το χαρακτήρισε που είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1μιση φράση ποστ ήταν, πόσο τίγκα στην υπερβολή θα μπορούσε να είναι; "Παντόφλα" το χαρακτήρισε που είναι.

caps make the difference :P

 

επίσης το ότι το χαρακτήρισε δεν σημαίνει ότι είναι, υπάρχει κάποια παγκόσμια σταθερά για το πόσες ίντσες κάνουν ένα κινητό "παντόφλα"? όχι βέβαια, είναι καθαρά υποκειμενικό...

 

 

 

να υποθέσω ότι με τα υπόλοιπα δεν διαφωνείς? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1μιση φράση ποστ ήταν, πόσο τίγκα στην υπερβολή θα μπορούσε να είναι; "Παντόφλα" το χαρακτήρισε που είναι.

Μην ξεχνάς να βάζεις και την φράση ''κατά την δική μου άποψη''. Για εμένα δεν είναι παντόφλα και το ''είναι'' που χρησιμοποιείς το βρίσκω πολύ απόλυτο.

 

Αν δεν κάνω λάθος εσύ δεν ήσουν που στην πρώτη σελίδα είπες οτί δεν αξίζει να κάνεις ούτε σχόλιο? Χρησιμοποίησες και το φανταχτερό fail!! Δεν σε ειδα όμως να έχεις σταματήσει να σχολιάζεις. Μάλλον σου αρέσει και δεν θες να το παραδεχτείς. Αμα κάτσω και σου βάλω όλα τα σχόλια σου εσύ δεν έχεις βρέι ούτε ένα θετικό για τό κινητό. Χειρότερο και από το 3310 ένα πράγμα το έβγαλες.

 

Φιλικά πάντα χωρίς καθόλου ειρωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην ξενάς να βάζεις και την φράση ''κατά την δική μου άποψη'. Για ε΄μενα δεν είναι παντόφλα και το ''είναι που χρησιμοποιείς το βρίσκω πολύ απόλυτο.

 

πολλά ζητάς, το "κατά την άποψή μου" ή η επιλογή της φράσης "μου αρέσει/δεν μου αρέσει" αντί του "είναι καλό/μάπα", είναι τρελή πολυτέλεια...

 

αυτό που πιστεύω είναι το σωστό, fuck the rest!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς να βάζεις και την φράση ''κατά την δική μου άποψη''. Για εμένα δεν είναι παντόφλα και το ''είναι'' που χρησιμοποιείς το βρίσκω πολύ απόλυτο.

 

Αν δεν κάνω λάθος εσύ δεν ήσουν που στην πρώτη σελίδα είπες οτί δεν αξίζει να κάνεις ούτε σχόλιο? Χρησιμοποίησες και το φανταχτερό fail!! Δεν σε ειδα όμως να έχεις σταματήσει να σχολιάζεις. Μάλλον σου αρέσει και δεν θες να το παραδεχτείς. Αμα κάτσω και σου βάλω όλα τα σχόλια σου εσύ δεν έχεις βρέι ούτε ένα θετικό για τό κινητό. Χειρότερο και από το 3310 ένα πράγμα το έβγαλες.

 

Φιλικά πάντα χωρίς καθόλου ειρωνία.

Δεν κάνεις λάθος, αλλά το πρώτο σχόλιο ήταν καλαμπούρι, όπως αντιλαμβάνεσαι, γιατί θυμήθηκα το απίστευτο τρολάρισμα που βιώσαμε μερικούς μήνες πριν, στην παρουσίαση του 4s. Και όχι, δε μου αρέσει.

 

Για τα υπόλοιπα που λες, είναι αλήθεια ότι δεν έχω κάνει κάποιο θετικό σχόλιο, χειρότερο από το 3310 δεν το έβγαλα, πάντως, διότι συνήθως συγκρίνω όμοια πράγματα.

 

να υποθέσω ότι με τα υπόλοιπα δεν διαφωνείς? :P

Όχι, το μόνο που σχολίασα ήταν τα περί μεγέθους και παντόφλας και το γεγονός ότι αντέδρασες σε σχετικό σχόλιο.

 

πολλά ζητάς, το "κατά την άποψή μου" ή η επιλογή της φράσης "μου αρέσει/δεν μου αρέσει" αντί του "είναι καλό/μάπα", είναι τρελή πολυτέλεια...

Show me your posts (που γράφεις έτσι), i will show you mine :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Show me your posts (που γράφεις έτσι), i will show you mine :-D .

 

γενικά μιλάω, δεν το έγραψα για σένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινεται να χουν αδικο που λεν οτι σχεδιαστηκε ωστε να αποφυγει ολες τις αγωγες κατα της σχεδιασης στο μελλον. Αλλα αφου διαλεξαν αυτο τον σχεδιασμο γιατι τουλαχιστον δεν το καναν οθονη απο πανω ως κατω αφαιροντας τελειως και το κουμπι?? Και φυσικα τα menu, previous page κτλ σαν soft button πανω στην οθονη που θα μπορουσαν ν αλλαζουν κι αναλογα με τις εφαρμογες οταν η google αποφασισει να ξυπνησει και να φερει το android στο 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι, το μόνο που σχολίασα ήταν τα περί μεγέθους και παντόφλας και το γεγονός ότι αντέδρασες σε σχετικό σχόλιο.

 

:-D .

 

Για να τελειωνει το θεμα. Περσυ τετοια εποχη παλι σφαζομασταν για το sgs2 και τα αλλα android κινητα και παλι ησουν εδω και το ελεγες παντοφλα και ελεγες παλι τα κλασσικα για τα υλικα και την ανωτερωτητα της Apple κτλ κτλ. Λιγους μηνες μετα βρεθηκες με το S2 σαν βασικο τηλεφωνο. Δηλαδη ΕΛΕΟΣ. Καλως ή κακως μαζι μου εχεις διαφωνησει παμπολες φορες και εχουμε κανει τοσα threads flamed σχετικα με τη apple vs the world. Μας λες για ποιοτητα κατασκευης και για αλουμινιο και εσυ ο ιδιος με τα ιδια χρηματα δεν πηρες το aluminum apple αλλα το SGS2 το οποιο ειναι full πλαστικο οσο κανενα αλλο κινητο (ανθεκτικο μεν αλλα τοσα χρονια εκραζες το πλαστικο). Αν κρινουμε απο το παρελθον δηλαδη, μα περιμενουμε review για το sgs3 απο εσενα; :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , οπου υπάρχει καπνος υπάρχει και φωτιά. (Σύμφωνοι μεχρι εδώ).

Σε πάρα πολύ κόσμο δεν του άρεσε αυτο που είδε (και δεν νομιζω να διαφωνήσει

κανεις στο ότι) αυτο και μονο είναι καθαρή αποτυχία της Samsung.

 

Αν είχε βγάλει κατι πιο μικρό σε διαστασεις (δηλαδή πιο πρακτικό) και όχι αυτη

την (κατα την γνώμη μου) κακασχημη παντοφλάρα , θα ήταν σημαντικά πιο μειωμένες

οι αρνητικές αντιδράσεις.

 

Υ.Σ. Ναι και στο 4S υπήρχαν οι ίδιες αντιδράσεις απο όλους , αλλα iOS συσκευή είναι μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung έτσι κι αλλιώς κερδισμένη θα βγει. Ακόμα κι αν δεν κάνει τρελές πωλήσεις στο SGSIII, θα κάνει στο SGSII του οποίου η τιμή, λογικά, θα πέσει αρκετά καθιστώντας το δελεαστική αγορά. Πολλοί περιμένουν πώς και πώς τη νέα του τιμή.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωνει το θεμα. Περσυ τετοια εποχη παλι σφαζομασταν για το sgs2 και τα αλλα android κινητα και παλι ησουν εδω και το ελεγες παντοφλα και ελεγες παλι τα κλασσικα για τα υλικα και την ανωτερωτητα της Apple κτλ κτλ. Λιγους μηνες μετα βρεθηκες με το S2 σαν βασικο τηλεφωνο. Δηλαδη ΕΛΕΟΣ. Καλως ή κακως μαζι μου εχεις διαφωνησει παμπολες φορες και εχουμε κανει τοσα threads flamed σχετικα με τη apple vs the world. Μας λες για ποιοτητα κατασκευης και για αλουμινιο και εσυ ο ιδιος με τα ιδια χρηματα δεν πηρες το aluminum apple αλλα το SGS2 το οποιο ειναι full πλαστικο οσο κανενα αλλο κινητο (ανθεκτικο μεν αλλα τοσα χρονια εκραζες το πλαστικο). Αν κρινουμε απο το παρελθον δηλαδη, μα περιμενουμε review για το sgs3 απο εσενα; :P :P :P :P

Δεν καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Δε θυμάμαι τι είχα γράψει για το S2, δε θα κάτσω να ψάξω τα ποστς. Θυμάμαι ότι αναγνώριζα πάρα πολλά θετικά στο S2 πολύ πριν το πάρω, θυμάμαι ότι έχω γράψει για προβλήματα που έχω ανακαλύψει στο λειτουργικό που άλλοι κάνουν τουμπεκί :whistle: , θυμάμαι επίσης ότι, όπως όλοι, είχα απογοητευτεί από το γεγονός ότι το 4s δεν είχε 4άρα οθόνη. Για υλικά και ποιότητα κατασκευής ναι, φυσικά, τα ίδια λέω και τώρα που μου τρίζει το πίσω καπάκι.

 

Άκου, λοιπόν, τι έγινε. Πούλησα το 4άρι, είδα ότι το 4s ήταν μια από τα ίδια και όχι αυτό που περίμενα και αποφάσισα αντί να σκάσω τόσα λεφτά για μια συσκευή που είχα βαρεθεί, να πάρω το καλύτερο android της συσκευής γιατί χωρίς smartphone δεν την παλεύω, πού το παράξενο;

 

Στο σήμερα, τα δεδομένα έχουν αλλάξει, το νέο galaxy έγινε πιο παντόφλα από τις παντόφλες, έγινε πιο άσχημο, πιο μακρύ, με απαίσιες καμπύλες, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Να είσαι, λοιπόν, βέβαιος ότι χιλιάδες χρηστών που απογοητεύτηκαν από το S3, θα περιμένουν το iPhone 5, ρίξε μια ματιά στο διαδίκτυο και θα το διαπιστώσεις. Αν βγει μάπα και έχω ξεμείνει από κινητό, κάτι πρέπει να πάρω, έτσι δεν είναι; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...