Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

smartphone είναι, όχι κινητό...

 

αν δεν σου κάνει πηγαίνεις σε φτηνότερο-μικρότερο μοντέλο, αλλά δεν θα είναι το top για να πουλάμε μούρη γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε δεν το πιστεύω , δύο εβδομάδες πουλάω στις αγγελίες του insomnia ένα One S και τιποτα , άλλα σήμερα έχω πήξει στα PM.

Τυχαίο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν το πιστεύω , δύο εβδομάδες πουλάω στις αγγελίες του insomnia ένα One S και τιποτα , άλλα σήμερα έχω πήξει στα PM.

Τυχαίο ;

 

Λογικό , γιατί παρόλο που ειναι το μεσαίο στην κατηγορία ΟΝΕ , απ'οτι φαίνεται ειναι το πιο σταθερό και χωρίς προβλήματα ;)

 

Στον νέο γαλαξία πάντως σημαντική αλλαγή στην οθόνη τα 306 ppi pixel density

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν το πιστεύω , δύο εβδομάδες πουλάω στις αγγελίες του insomnia ένα One S και τιποτα , άλλα σήμερα έχω πήξει στα PM.

Τυχαίο ;

 

Φυσικα τυχαιο, Αν περιμεναν το SGS3 και δεν τους αρεσε θα πηγαιναν στο ΟΝΕ Χ που τωρα το εκθειαζουν ολοι. Κοιτας σε 2 διαφορετικες κατηγοριες κινητων, Mid range VS high end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τοσες σελιδες και τοσα σχολια εχω καιρο να δω για ενα θεμα. Ουτε nvidia vs ati δεν εχει τοσες απαντησεις πλεον. Μονο απο αυτο καταλαβαινω οτι η σαμσουγκ καταφερε να δημιουργησει ντορο. Ποια εταιρια μου θυμιζει? Καταφερε να γινει η apple του 12

 

Το μεγεθος και εγω το βρισκω μεγαλο, αλλα απο τη μια μοιαζει με το nexus galaxy που το βρισκω λογικο και απο την αλλη πλεον αναγκαστικα ολα τα σουπερ ντουπερ σμαρτφονς θελουν περισσοτερο οθονη αφου δεν προοριζονται τοσο για συσκευες ομιλιας. Ειναι η φυσικη εξελιξη. Καποιος που εχει αναγκη σμαρτφον δε τον νοιαζει το μεγεθος αντιθετως βλεπει σαν καραμελα τη χρηση μιας τετοιας οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

smartphone είναι, όχι κινητό...

 

αν δεν σου κάνει πηγαίνεις σε φτηνότερο-μικρότερο μοντέλο, αλλά δεν θα είναι το top για να πουλάμε μούρη γμτ...

Έτσι, βάλτον σε τάξη, που τολμάει να έχει και άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα τυχαιο, Αν περιμεναν το SGS3 και δεν τους αρεσε θα πηγαιναν στο ΟΝΕ Χ που τωρα το εκθειαζουν ολοι. Κοιτας σε 2 διαφορετικες κατηγοριες κινητων, Mid range VS high end.

 

 

Midrange το μόνο κινητό στην αγορά με S4 Krait που ρίχνει στα αυτιά στο One X ;

Δεν νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έτσι, βάλτον σε τάξη, που τολμάει να έχει και άποψη...

 

γιατί άδικο έχω? λογικό δεν είναι το τούμπανο με τις περισσότερες ίντσες να είναι και πιο ακριβό? θα βγουν και φτηνότερα πιο αδύναμα με λιγότερες ίντσες, γιατί να μην πάνε σε αυτά οι χρήστες που θέλουν λιγότερες ίντσες? χαλάει το e-penis? don't be mad bro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένα κινητό πρέπει να είναι τόσο λεπτό ώστε να μην μπορείς να το κρατάς καλά στο χέρι...Και λίγο υπερβολικό το μέγεθός του πιστεύω.Νομίζω μέχρι 4ίντσες είναι υπεραρκετές για κινητό τηλέφωνο και οχι tablet. Όμορφο βέβαια, με εξαιρετικές δυνατότητες αλλά ελπίζω η μπαταρία όντως να κρατάει κι όχι μόνο για 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένα κινητό πρέπει να είναι τόσο λεπτό ώστε να μην μπορείς να το κρατάς καλά στο χέρι...Και λίγο υπερβολικό το μέγεθός του πιστεύω.Νομίζω μέχρι 4ίντσες είναι υπεραρκετές για κινητό τηλέφωνο και οχι tablet. Όμορφο βέβαια, με εξαιρετικές δυνατότητες αλλά ελπίζω η μπαταρία όντως να κρατάει κι όχι μόνο για 2 μέρες.

Χαχαχαχα εδώ εμείς σκεφτόμαστε για το αν θα βγάζει 24 ώρες και εσύ θες >3 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ κολλάει ότι όποιος θέλει αυτονομία,πέρνει 2η μπαταρία και ένα κινητό που να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις την μπαταρία. *cough*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί άδικο έχω? λογικό δεν είναι το τούμπανο με τις περισσότερες ίντσες να είναι και πιο ακριβό? θα βγουν και φτηνότερα πιο αδύναμα με λιγότερες ίντσες, γιατί να μην πάνε σε αυτά οι χρήστες που θέλουν λιγότερες ίντσες? χαλάει το e-penis? don't be mad bro...

Μόλις καταλάβω πως σχετίζεται αυτό που γράφεις τώρα με το πολύ λογικό σχόλιο του φίλου για το ολοένα και αυξανόμενο μέγεθος των κινητών τηλεφώνων (smartphones, έστω), θα σου απαντήσω.

ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...κινητο είναι όχι ταμπλετ

Dimensions 136.6 x 70.6 x 8.6 mm :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πρέπει να σχετίζεται? δικιά μου απορία είναι...

 

εφόσον υπάρχουν smartphones διαφόρων μεγεθών για να επιλέξει κάποιος, γιατί να χαλιέται που η ναυαρχίδα μιας εταιρείας είναι "πολλών" ιντσών? ας πάρει μικρότερο μοντέλο που θα έχει λιγότερες ίντσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να σχετίζεται? δικιά μου απορία είναι, εφόσον υπάρχουν smartphones διαφόρων μεγεθών για να επιλέξει κάποιος, γιατί να χαλιέται που η ναυαρχίδα μιας εταιρείας είναι πολλών ιντσών? ας πάρει μικρότερο μοντέλο...

Το σχόλιο του φίλου (στο οποίο απάντησες όπως απάντησες) μπορεί να αφορά το s3 αλλά θεωρώ ότι είναι γενικότερο και απηχεί τις απόψεις όλων μας (σχεδόν όλων). Πού θα φτάσουν οι διαστάσεις των smartphones και ποιά είναι η ανάγκη για οθόνες 4.8 ιντσών σε ένα smartphone (που δεν παύει να είναι κινητό) τις οποίες δε μπορούν να καλύψουν οι 4,3 ίντσες πχ; Και να λεγα πως κατάφεραν και διατήρησαν τις εξωτερικές διαστάσεις ίδιες ελαχιστοποιώντας το bezel, πάει στα κομμάτια. Αλλά 137 χιλιοστά μήκος; Μας δουλεύουν; Και τα μοντέλα με μικρότερη οθόνη έχουν συνήθως χαμηλότερα specs, άρα αν θέλεις το ισχυρότερο μοντέλο, πρέπει να βολευτείς με μια γκουμούτσα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...