Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο Chrome 19 με δυνατότητα συγχρονισμού ανοιχτών καρτελών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Google κυκλοφόρησε πριν από λίγο τη νέα σταθερή έκδοση του δημοφιλούς της browser, τον Chrome 19. Είναι διαθέσιμος για τις πλατφόρμες των Windows, Linux και Mac και πέρα από τις συνηθισμένες βελτιώσεις ευστάθειας και επιδόσεων, ξεχωρίζει η νέα δυνατότητα συγχρονισμού ανοιχτών καρτελών με άλλες συσκευές. Με αυτή τη δυνατότητα οι χρήστες του Chrome browser μπορούν αυτόματα να μεταφέρουν σε όλες τους τις συσκευές τις ανοιχτές καρτέλες τους. Οι συμβατές συσκευές δεν περιορίζονται μόνο στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές που τρέχουν τον Chrome 19, αλλά και σε συσκευές tablets και smartphones που τρέχουν την έκδοση Chrome for Android μέσα από το περιβάλλον του Ice Cream Sandwich.Η νέα αυτή δυνατότητα εκτός από τις ανοιχτές καρτέλες θα συγχρονίζει επίσης και το ιστορικό, ενώ υποστηρίζεται εδώ και αρκετές εκδόσεις ο συγχρονισμός και άλλων δεδομένων όπως οι σελιδοδείκτες, οι εφαρμογές, οι εγκατεστημένες προεκτάσεις και θέματα.

 

 

Να σημειωθεί ότι η λειτουργία συγχρονισμού των ανοιχτών tabs δεν είναι άμεσα διαθέσιμη για όλους, με την Google να διευκρινίζει ότι θα ενεργοποιηθεί σταδιακά για όλους τις επόμενες εβδομάδες. Για να ελένξει κανείς εάν έχει τη δυνατότητα αυτή ενεργοποιημένη, αρκεί να ανοίξει μια νέα καρτέλα και να δει εάν στο κάτω μέρος της υπάρχει η επιλογή “other devices”. Εννοείται βέβαια ότι θα πρέπει πρώτα ο χρήστης να έχει συνδεθεί στον Chrome browser με τον Google λογαριασμό του.

 

Link.png Site: Chrome Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντι να προσθέτουν αμφιβόλου χρησιμότητας νέες λειτουργίες καλό θα ήταν να ασχοληθούν λίγο και με την κατανάλωση μνήμης. Στα όρια είμαι να επιστρέψω σε firefox παρότι με έχει βολέψει πολύ ο chrome τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα προσπαθησει πρίν λίγο καιρό να κάνω sign in στο chrome για να έχω τα αγαπημένα σε όλους τους υπολογιστές μου αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ απο το σπίτι μου πέφτει το internet :/

Έχω το ρουτερ Thomson TG585 v8 της forthnet, το ίδιο μου είχε κάνει και όταν προσπαθούσα να κάνω login στο oovoo... ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κοιταξουν να φτιαξουν τα απαραδεκτα φρηζαρισματα που τρωει

Αστα να πανε .. Κολλαει ο chrome μετα κολλαει και ο υπολογιστης..ΚΑΙ ΜΕΤΑ BLUESCREEN:@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL. Εγώ δεν έχω ποτέ τέτοιο θέμα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείται. Βέβαια δεν δουλεύω και σε windows. Σε linux πάει μια χαρά ο browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα προσπαθησει πρίν λίγο καιρό να κάνω sign in στο chrome για να έχω τα αγαπημένα σε όλους τους υπολογιστές μου αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ απο το σπίτι μου πέφτει το internet :/

Έχω το ρουτερ Thomson TG585 v8 της forthnet, το ίδιο μου είχε κάνει και όταν προσπαθούσα να κάνω login στο oovoo... ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Και γω είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, εντελώς κουλό! Και μάλιστα νόμιζα ότι έφταιγε η γραμμή της forthnet.

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με αναβάθμιση του firmware του router, αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποιο ακριβώς είχα βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονό εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα???? είμαι υπέρ ευχαριστημένος από όλα.... Ταχύτατος χωρίς κωλύματα τίποτα απολύτως χαίρομαι για τι νέα αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, εδώ και μερικές εβδομάδες, ξαναγύρισα σε firefox. Τα τελευταία 3 χρόνια που χρησιμοποιούσα Chrome ήμουν γενικά ευχαριστημένος με κυριότερα πλεονεκτήματα το συγχρονισμό των bookmarks-addons σε όλους τους υπολογιστές και την ταχύτητά του. Το τελευταίο 6/μηνο όμως με έχει προβληματίσει: βαρύς και δυσκίνητος, καθυστερεί υπερβολικά το πρώτο άνοιγμα... Πλέον δε έβρισκα λόγο να μην ξαναγυρίσω στην παλιά μου αγάπη, την αλεπουδίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...