Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο Chrome 19 με δυνατότητα συγχρονισμού ανοιχτών καρτελών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα προσπαθησει πρίν λίγο καιρό να κάνω sign in στο chrome για να έχω τα αγαπημένα σε όλους τους υπολογιστές μου αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ απο το σπίτι μου πέφτει το internet :/

Έχω το ρουτερ Thomson TG585 v8 της forthnet, το ίδιο μου είχε κάνει και όταν προσπαθούσα να κάνω login στο oovoo... ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Εγώ έχω το THOMSON ST780 με παρόμοιο πρόβλημα. Όταν απενεργοποίησα το parental control του router, που ήταν ενεργοποιημένο by default, λύθηκε το πρόβλημα (+ έμπαινε πλεον γρηγορότερα σε όλες τις σελίδες). Δοκιμασέ το, αν δε θες να κάνεις update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Internet Explorer 9 και ξερό ψωμί!Για απόλυτη σταθερότητα . Ούτε FF, ούτε Chrome τα καταφέρνουν καλύτερα σε αυτόν το τομέα. Για τα add ons και άλλα μπιμπλίκια πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πάντα είχα ανοιχτά τις καρτέλα που παρακολουθώ και προχθές μου χάθηκαν και γύρισα στον όπερα. Λέτε να έχει και ιστορικό στις καρτέλες;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κοιταξουν να φτιαξουν τα απαραδεκτα φρηζαρισματα που τρωει

Αστα να πανε .. Κολλαει ο chrome μετα κολλαει και ο υπολογιστης..ΚΑΙ ΜΕΤΑ BLUESCREEN:@

Και γω πρόσφατα το γύρισα σε firefox...Δεν άντεξα άλλο τα απαράδεκτα κολλήματα του chrome...

Εμένα κόλλαγε ο chrome λόγω του Flash, μέχρι σε σημείο που όταν είχε flash η σελίδα crashare πάντα.

Ακολούθησα αυτό:

How To Fix Shockwave Flash Crashes in Google Chrome

 

Από τότε δεν είχα κανένα κόλλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βέβαια αλλά εξακολουθώ να μην θέλω να αποδεχτώ οτι ένας browser με 5-6 tabs ανοιχτά και χωρίς flash ή άλλο περίεργο περιεχόμενο καταλαμβάνει 400-500 mb (το οποίο σιγά-σιγά αυξάνεται με τον χρόνο χωρίς να κάνεις τίποτα και χωρίς να τρέχει κανα banner ή τίποτα αντίστοιχο). Απλά παρατηρώντας τον task manager καθώς ανοίγεις/ κλείνεις tabs καταλαβαίνεις οτι κάτι δεν πάει καλά με την διαχείριση πόρων.

 

 

 

Πιο laptop είναι αυτό; Το ανταλλάσσω με το pc της υπογραφής μου ΑΜΕΣΑ...

Θα το χασεις...

fujitsu siemens amilo pi 2550 με c2d t7300 στα 2.0 4gb ram και win8 x64

Και οι τοσες καρτελες μαζευοντε μιας και χαζολογαω αρκετα forum(pc\bikes) + ψαχνω για δουλεια οποτε η καρτελα παει συνεφο(1 instant για pc/1 για μηχανοαποτετοι και 1 με careerαποτετοια).

 

Kαι για του λογου το αληθες:

screenshot

35i2frk.jpg

 

Να πουμε πλατεια ελευθεριας αυριο το απογευμα για την ανταλλαγη? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι μνήμη καταναλώνει αλλά ο chrome είναι ο πιο γρήγορος στο δικό μου laptop.

ο i.e αρχίζει και πεθαίνει και ο mozilla τα κάνει κολληματάκια (όχι πολλά αλλά σπαστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο chrome είναι βαρύς και καταναλώνει πόρους όπως ο Ι.Ε;

 

 

ναι.

αναμενομενο,αφου δημιουργει ξεχωριστο process για καθε tab και addon με αποτελεσμα το συνολικο overhead να γεμιζει την μνημη.

απο την αλλη γιαυτο και απελευθερωνει πιο γρηγορα την μνημη οταν κλεινεις ενα tab,γιατι σκοτωνει αμεσως το ξεχωριστο process.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι μνήμη καταναλώνει αλλά ο chrome είναι ο πιο γρήγορος στο δικό μου laptop.

ο i.e αρχίζει και πεθαίνει και ο mozilla τα κάνει κολληματάκια (όχι πολλά αλλά σπαστικά)

 

Όταν δουλεύεις με περισσότερα από 1 tabs αρχίζει και τα ψιλοπαίζει ο chrome όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιούσα firefox για χρόνια αλλά εδώ και 4 μηνες χρησιμοποιώ μόνο Chrome και είμαι υπερευχαριστημένος. Σφαιράτος, δεν έχει κολλήσει ποτέ και με 4gb ram με 10 καρτέλες αντε να πάει στο 55%.

Σου φτάνει 55% χρήση μνήμης με 4gb ram και 10 καρτέλες;;; :confused:

 

Εγώ έχω μόλις 2gb ram και για να δω αυτό το ποσοστό, πρέπει να έχω ανοιχτές τουλάχιστον 20.

 

Εκτός κι αν παίζει ρόλο το ότι χρησιμοποιώ xp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι αλλο παιζει σε εσας...Κοιταξετε 5-6 posts παραπανω..

Μπας και δεν σβηνετε τον υπολογιστη και τον βαζετε σε sleep?

 

Υ.Γ Χαθηκε ο EyeofOne...?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...