Προς το περιεχόμενο

LIDL//Τηλεχειριστήριο 10 σε 1//Πολύπριζο 10 θέσεων --8,99€


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο κουτί του τηλεχειριστηρίου υπάρχει manual. Εγώ το αγόρασα την προηγούμενη φορά που το ξαναέβγαλε σε προσφορά και είναι το SFB 10.1 B2

 

Είσαι ευχαριστημένος με το προϊόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι ευχαριστημένος με το προϊόν?

Είμαι. Το έχω για την TV, το DVD και το WD TV LIVE και έχω όλες τις λειτουργίες αντί για 3 σε 1 τηλεχειριστήριο. Τα άλλα τα έβαλα στην άκρη και δουλεύω μόνο με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηρα και τα δυο σημερα το πρωι.

Παντως για 17,98 αξιζει καποιος να τα παρει αν χρειαζεται τηλεχειριστηριο και πολυπριζο(ειδικα 10 θεσεων).

 

Αντε να δουμε τωρα πως θα ρυθμισω το τηλεχειριστηριο γιατι δεν εχω ιδεα.....!

Οι οποιες συμβουλες απο καποιον που το εχει δεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα και εγώ σήμερα. Έχω μια απορία όμως. Ένας δέκτης Mpeg4 που έχω είναι άγνωστης μάρκας. Πως μπορώ να βρω τον κωδικό για να τον συνδέσω με το silvercrest? Έψαξα για κωδικό στο internet αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω προσπαθω να βρω κωδικους για ενα δεκτη Mpeg4 της Edision(Edision Argus Μini-T) για ενα dvd Turbo-X DV-HD100 που εχω και δεν υπαρχει πουθενα τιποτα.

 

Εχω κι ενα hdmi switch.Αυτο γινεται να μπει στο τηλεχειριστηριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τον δικο μου τον crypto τον εβρισκε αλλα του εκανα learn key και τα αντιστοιχισα σχεδον ολα!

 

Μεχρι στιγμης βρηκε τηλεορασεις samsung, και του εκανα learn για ενα hifi sony, τα logitech z906 και τον δεκτη της crypto. Μενει μονο το aircondition τωρα!!!

 

Τωρα το θεμα ειναι κατα ποσο θα πιανει υπο γωνια κλπ...θα μαθουμε σιγα σιγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συσκευές που δεν υπάρχει κωδικός, χρησιμοποιείς τη λειτουργία learning.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Βέβαια το ήθελα κυρίως για δέκτες που είναι συνδεδεμένοι με το pc, οπότε δεν το έχω δοκιμάσει με άλλες συσκευές. Πάντως η αναγνώριση σήματος και στους 4 δέκτες που δοκίμασα είναι από κάτω του μετρίου ως απαράδεκτη(τα αντίστοιχα original τηλεχειριστήρια δουλεύουν άψογα). Προφανώς ο δέκτης υπερύθρων που έχει είναι πολύ κακής ποιότητας. Το λέω αυτό γιατί έχω δοκιμάσει και άλλα τηλεχειριστήρια στο παρελθόν Philips, και no name, και ποτέ δεν αντιμετώπισα παρόμοια συμπεριφορά.

Ο τρόπος ρύθμισης του τηλεχειριστηρίου, και η εκμάθηση λειτουργιών λειτουργεί πολύ καλά, αλλά τι να το κάνεις αφού έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα στην αναγνώριση του σήματος.

Το πήρα για να αντικάταστήσω ένα παρόμοιο της Philips, το οποίο έχει χαλάσει και δεν είναι πλέον δυνατή η εκμάθηση από άλλες συσκευές, αλλά αποδεικνύεται τελικά άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 9€ εγω ειμαι ικανοποιημενος. Αν διεθετα περισσοτερα θα επαιρνα logitech.

 

Καθομουν να δω τηλεοραση κ ειχα 3 τηλεκοντρολ, τωρα μονο 1. Οσο αντεξει.

 

Στο πρωτο τεστ μονο η τηλεοραση η μια ψιλοζοριζετα, αλλα σ αυτη το θελω μονο για on/off και αλλαγη εισοδου, οποτε μικρο το κακο. Στην αλλη δουλευει μια χαρα, πολυ καλυτερα απο το οριτζιναλ που επρεπε να σημαδευεις με ακριβεια χιλιοστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dancer_69, παίζει να έπεσες σε κάποιο ελαττωματικό. Του έχω περάσει τρεις συσκευές και είναι όλα οκ.

Αν πιστεύεις ότι ίσως οφείλεται στον δέκτη του, δοκίμασε να του εισάγεις τα σήματα σε ημισκοτεινό περιβάλλον.

 

Εγώ δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω το all off, δηλαδή να κλείνει όλες τις συσκευές μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τον δικο μου τον crypto τον εβρισκε αλλα του εκανα learn key και τα αντιστοιχισα σχεδον ολα!

Αυτο πως γινεται ακριβως?

Εκανα καποιες προσπαθειες αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κι εγώ πριν 1 ώρα 2 τεμάχια από το κατάστημα της Πέτρου Ράλλη (είχε αρκετά για όποιον θέλει)! Θα δοκιμάσω το 1 και βλέπουμε!

 

Ήταν να πάρω και το πολύμπριζο αλλά μου φάνηκε τεράστιο από κοντά και δεν το πήρα τελικά. Πήρα όμως το καλώδιο HDMI (λέει τίποτε ή έκανα βλακεία; Άμα είναι να το γυρίσω πίσω...)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν να πάρω και το πολύμπριζο αλλά μου φάνηκε τεράστιο από κοντά και δεν το πήρα τελικά.

Εγω το πηρα τελικα γιατι οσο τεραστιο κι αν ειναι με 8,99 δεν βρισκεις ευκολα κατι αντιστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα όμως το καλώδιο HDMI (λέει τίποτε ή έκανα βλακεία; Άμα είναι να το γυρίσω πίσω...)!

 

Δεν έκανες μεγάλη βλακεία, αλλά εδώ σε άλλο topic συζητούσαμε για την προσφορά από το amazon.de. Με 9 ευρώ πήρα 6 καλώδια τα οποία έφτασαν εντός εβδομάδας. Οπότε σίγουρα συμφέρει εκείνο καλύτερα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανες μεγάλη βλακεία, αλλά εδώ σε άλλο topic συζητούσαμε για την προσφορά από το amazon.de. Με 9 ευρώ πήρα 6 καλώδια τα οποία έφτασαν εντός εβδομάδας. Οπότε σίγουρα συμφέρει εκείνο καλύτερα... ;)

 

Α οκ, σ'ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...