Προς το περιεχόμενο

LIDL//Τηλεχειριστήριο 10 σε 1//Πολύπριζο 10 θέσεων --8,99€


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πατάς το S για 3 δευτερόλεπτα

με τα πλήκτρα πάνω/κάτω βρίσκεις το Learn Setup και πατάς OK

εμφανίζεται το LEARN SET και πατάς πάλι το OK

τότε εμφανίζεται το LEARN KEY στην οθόνη.

Τότε πατάς το πλήκτρο(του SILVERCREST που θέλεις να αντιστοιχιστεί

και τότε εμφανίζεται η λέξη LEARNING.

Έπειτα στο original τηλεχειριστήριο πατάς το πλήκτρο που θέλεις να αντιστοιχιστεί.

Εμφανίζεται η λέξη SUCCESS για επιτυχή αποθήκευση ή ERROR αν αποτύχει, και μετά από λίγο

η λέξη LEARNING ξανά, οπού μπορείς να προχωρήσεις πατώντας το επόμενο πλήκτρο.

Τα λέει όλα στις οδηγίες χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω το all off, δηλαδή να κλείνει όλες τις συσκευές μαζί.

 

πιεσε και κρατα πατημενο το off για 4-5 δευτερολεπτα και μετα αστο και θα δεις οτι θα σβησει οτι συσκευη ειναι αναμμενη και περασμενη σε αυτο (αρκει βεβαια να ''κοιταει'' σε ολες τους εκεινη τη στιγμη ετσι; ). εγω ετσι το κανω παντα και σβηνω ταυτοχρονα lcd, δεκτη mpeg4/dvd/media player και ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς το S για 3 δευτερόλεπτα

με τα πλήκτρα πάνω/κάτω βρίσκεις το Learn Setup και πατάς OK

εμφανίζεται το LEARN SET και πατάς πάλι το OK

τότε εμφανίζεται το LEARN KEY στην οθόνη.

Τότε πατάς το πλήκτρο(του SILVERCREST που θέλεις να αντιστοιχιστεί

και τότε εμφανίζεται η λέξη LEARNING.

Έπειτα στο original τηλεχειριστήριο πατάς το πλήκτρο που θέλεις να αντιστοιχιστεί.

Εμφανίζεται η λέξη SUCCESS για επιτυχή αποθήκευση ή ERROR αν αποτύχει, και μετά από λίγο

η λέξη LEARNING ξανά, οπού μπορείς να προχωρήσεις πατώντας το επόμενο πλήκτρο.

Τα λέει όλα στις οδηγίες χρήσης.

Και εχοντας επιλεξει πρωτα ποια συσκευη θελουμε να ρυθμισουμε.

Επισης εχεις το αυθεντικο τηλεκοντρολ να κοιταει το καινουριο σε αποσταση 2-3 εκατοστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς το S για 3 δευτερόλεπτα

με τα πλήκτρα πάνω/κάτω βρίσκεις το Learn Setup και πατάς OK

εμφανίζεται το LEARN SET και πατάς πάλι το OK

τότε εμφανίζεται το LEARN KEY στην οθόνη.

Τότε πατάς το πλήκτρο(του SILVERCREST που θέλεις να αντιστοιχιστεί

και τότε εμφανίζεται η λέξη LEARNING.

Έπειτα στο original τηλεχειριστήριο πατάς το πλήκτρο που θέλεις να αντιστοιχιστεί.

Εμφανίζεται η λέξη SUCCESS για επιτυχή αποθήκευση ή ERROR αν αποτύχει, και μετά από λίγο

η λέξη LEARNING ξανά, οπού μπορείς να προχωρήσεις πατώντας το επόμενο πλήκτρο.

Τα λέει όλα στις οδηγίες χρήσης.

Αυτο που λες πως θα γινει σε αλλα τηλεχειριστηρια υπαρχουν κουμπια που το συγκεκριμενο δεν τα εχει ή αλλα κουμπια π.χ. οπως το play και το pause που ειναι σε ενα κουμπι.

 

Με προγραμματισμο σε αυτοματη αναζητηση δεν μπορεσα να το κανω με καμια συσκευη.

 

edit:Tωρα διαβασα οτι το πληκτρο exit δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για την διαδικασια προγραμματισμου.

Το σεγκεκριμενο πληκτρο που υπαρχει σε αλλα δυο τηλεχειριστηρια πως θα το χρησιμοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφει και στις οδηγίες, οι περιπτώσεις που το τηλεχειριστήριο να έχει πανομοιότυπη διάταξη με κάποιο original συσκευής είναι ελάχιστες.

Οπότε όποια πλήκτρα δεν έχουν αντίστοιχο μπορείς να τα αντιστοιχίσεις σε κάποιο άλλο διαθέσιμο. Για παράδειγμα το αυθεντικό τηλεχειριστήριο έχει το πλήκτρο GUIDE. Μπορείς π.χ να το αντιστοιχίσεις στο πλήκτρο MENU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που δοκίμασα να του μάθω από ένα home cinema kinyo (μη γελάσετε, έχουν πολύ ωραίο ήχο :mrgreen: ) και από ένα αρκουδίσιον toyotomi δεν τα κατάφερα.

 

Αντιθέτως από μία τηλεόραση lg τα έμαθε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον HERTHAN για το topic!!

 

Δεν είχα σκοπό να πάρω κάτι τέτοιο αλλά με το που διάβασα το topic και είδα οτι θα φέρει το LIDL είπα να το δώσω μια ευκαιρία!!

Προς το παρόν δουλέυει τέλεια με δυο LG οθόνες και με ένα DVD!

Λέτε να δουλέψει με PS3 (έχω χειρηστήριο που δούλευε με usb stick sto ps3 οποτε λογικά μπορεί να πιάνει με αυτό)

και με Creative ενισχυτή για surround???? (ρωτάω ενημερωτικά γιατί δεν τα έχω εδώ που βρίσκομαι να το δοκιμάσω)

Αν δουλέψουν με αυτά τότε θα έχω 5 χειριστήρια σε ένα!

 

Επίσης υπάρχει περίπτωση να δουλέψει με λάπτοπ???? (τι ζητάω τωρα :P :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα και εγώ και είμαι υπερευχαριστημένος. Ό,τι πλήκτρα δοκίμασα τα έμαθε αμέσως και λειτουργεί απροβλημάτιστα. Έτσι και αλλιώς σε τέτοια τιμή ούτε απλό χειρηστήριο δεν βρίσκεις, η προσφορά είναι super :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ ευχαριστημένος! Την τηλεόραση την βρήκε, και ότι κουμπιά δεν έβρισκε τα ρύθμισα με learning. Το hi-fi το ρύθμισα με learning. Άψογο και πολύ όμορφο για 9ευρώ. Ευχαριστώ για την πληροφορία HERTHAN!!Τώρα για να περαιτέρω θα θέλει ψάξιμο. Έχει αρκετά πράγματα απ ότι βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιμπισα και εγω.Μιλαμε απλα οτι σπερνει.

 

Μου βρηκε στο αυτοματο τρεις τηλεορασεις,ενα ενισχυτη ηχειων και ενα hi fi.

Εγω παλι του "εμαθα" δυο aircondition και τον ψηφιακο δεκτη για τα καναλια της digea,ο οποιος ειναι και ο βασικος λογος που το πηρα.Για ουτε 9 ευρω δεν το σηζηταμε καν.............

 

Επισης δεν ειχα κανενα προβλημα με την ενταση των υπερυθρων του.Δηλαδη πιανει και κατω απο σεντονια και σημαδευοντας στον γαμο του καραγκιοζη.

 

Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα και γω ενα να δοκιμασω. Αλλα εχω ενα προβλημα στο learning. Μιας και δεν μπορεσα να αντιστοιχισω τιβι με κωδικο, στο learn οδηγηθηκα να χρησιμοποιήσω. Αλλα προγραμματιζοντας καποια κουμπια με το τελος αυτου δεν λειτουργουν. Ξανα προγραμματιζω και μετα λειτουργουν αλλα αποπρογραμματιζονται αλλα. τι στο καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον, κάνει και για κλιματιστικά ???

(Γιατί το Harmony απ'όσο ξέρω κάνει με κάποια μόντα)

 

Eπειδη προσφατα πηρα το λοτζιτεκ... πως γινεται να ελενξω air conidition???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...