Προς το περιεχόμενο

NBA 2K13


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έπαιξα ένα ματσάκι σε allstar με τα sliders του fearwhatnow

NYN @ LAL

στην πρώτη περίοδο δεν ξεκίνησα καλά και έχανα με 19-11

από την 2η και μετά όσο περνούσε η ώρα ροκάνιζα την διαφορά μέχρι που από φτάσαμε στην 3η όπου και πέρασα μπροστά

από την στιγμή που πήρα το προβάδισμα η διαφορά ανέβηκε μέχρι τους 12 πόντους για να κερδίσω τελικά στο τέλος με 6 πόντους (30 πόντους στην τελευταία περίοδο με πολλές βολές φυσικά μιας και οι Λιμνάνθρωποι κυνηγούσαν το σκορ με τον Κόμπε να κάνει όργια)

Μεγάλο ματς από JR Smith με 26 πόντους και 6/10 3ποντα

ακολούθησαν Αμάρε Φέλτον και Μέλο με +-15 πόντους ο καθένας αν και ο Μέλο είχε τραγικά ποσοστά 6/19 αν θυμάμαι καλά.

Ο Χάουρντ btw έμεινε στους 2 πόντους με 1/6 σουτ :-D

Απόλαυση τα ριμπάουντ όχι μόνο δεν έχανα αμυντικά αλλά κατέβασα και αρκετά επιθετικά όπως και το ότι έβγαλα πολλά ελεύθερα 3ποντα

 

Μετά το ματς ξαναγύρισα στα στάνταρ μου έπαιξα σε HOF με sim sliders για να φάω την γνωστή μου 20άρα :X

 

To update αργεί υπερβολικά να βγει

πέρσυ πρέπει να βγήκε Φλεβάρη και πρόπερσυ ακόμα πιο αργά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 610
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημέρα παιδια δεν ξερω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..

εβαλα χθες το 2κ13 στο ιμακ μου το εχω βοοτ σε windows μονο για nba. ξεκιναω να παιξω ολα καλα στο μενου στα γραφικα παντου.

ελα ομως που βλεπω πως ο δεξις μοχλος δεν κανει σουτ (το αλλαξαν παλι) αλλα δ μπορω να σουταρω ουτε με το χ το απλο σουτ. γενικα δεν σουταρει το ιδιο κουμπι δουλευει κανονικα στην αμυνα κλεβει παω στα σετ του joystic ολα καλα μεχρι που εστεισα ξανα το παιχνιδι απο την αρχη και παλί τα ιδια... βαζω να παιξω το νβα2κ12 και παιζει κανονικα ..γυριζω παλι στο 2κ13 αλλα τιποτα εχω σκαασει τι να κανω εκτος το οτι παρατηρησα κ αλλες διαφορες σε ρυθμισεις αλλα να μην κανει το απλό σουτ? καμια βοηθεια?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδια δεν ξερω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..

εβαλα χθες το 2κ13 στο ιμακ μου το εχω βοοτ σε windows μονο για nba. ξεκιναω να παιξω ολα καλα στο μενου στα γραφικα παντου.

ελα ομως που βλεπω πως ο δεξις μοχλος δεν κανει σουτ (το αλλαξαν παλι) αλλα δ μπορω να σουταρω ουτε με το χ το απλο σουτ. γενικα δεν σουταρει το ιδιο κουμπι δουλευει κανονικα στην αμυνα κλεβει παω στα σετ του joystic ολα καλα μεχρι που εστεισα ξανα το παιχνιδι απο την αρχη και παλί τα ιδια... βαζω να παιξω το νβα2κ12 και παιζει κανονικα ..γυριζω παλι στο 2κ13 αλλα τιποτα εχω σκαασει τι να κανω εκτος το οτι παρατηρησα κ αλλες διαφορες σε ρυθμισεις αλλα να μην κανει το απλό σουτ? καμια βοηθεια?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

 

Για να σουταρει με τον δεξιο μοχλο πρεπει να εχεις πατημενο και το L2.

Γενικα παντως τα μπερδεψανε λιγο φετος με τα κουμπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σουταρει με τον δεξιο μοχλο πρεπει να εχεις πατημενο και το L2.

Γενικα παντως τα μπερδεψανε λιγο φετος με τα κουμπια

 

αρχικα ευχαριστω για το αμεσο της απαντησης ξερω οτι σουταρει με δεξι μοχλο και L2 αλλα δ ειναι αυτο το κανονικο σουτ το απλό.. γενικα το μπερδεψαν.. το απλο σουτ που πηγε? ξαναλεω πως εχω κοιταξει πολλες φορες τις ρυθμισεις στο controller setup και ειναι ολα ετσι οπως πρεπει κ οπως τα θελω γιατι ομως δεν ακουει το κουμπι απο τη στιγμη που εχει δηλωθει σωστα? στην αμυνα ακουει.. στην επιθεση τιποτα μιλαω για το απλο σουτ το x . Η πασα δουλευει κανω τραμπα τα κουμπια βαζω στο χ την πασα παλι δουλευει καλα αλλα το σουτ παλι τιποτα ρε γαμωτο.. τι μπορει να γινει? ασε που οι αλλαγες καθε χρονο στα κουμπια δ μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετει . . :(

 

Λογικά πρέπει να πας στο control setup και να ρυθμίσεις τα κουμπιά. Στο 12 τουλάχιστον αυτό ήθελε.

 

το εχω κανει ρε φιλε και αυτο αλλα τιποτα !!!

με τις ιδιες ρυθμισεις στο 12 εχω προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σε οποιο κουμπι και να βαλεις το σουτ δεν δουλευει?Κουλο

 

Ετσι ακριβως . εκανα ροτατιον τα κουμπια κ τιποτα... σαν να ειναι νεκρο.. αλλα μονο το σουτ στην αμυνα ολα καλα κλεβει κ πηδαει τι να πω.. οτι σκεφτει κανεις δεκτο..

 

αρχικα ευχαριστω για το αμεσο της απαντησης ξερω οτι σουταρει με δεξι μοχλο και L2 αλλα δ ειναι αυτο το κανονικο σουτ το απλό.. γενικα το μπερδεψαν.. το απλο σουτ που πηγε? ξαναλεω πως εχω κοιταξει πολλες φορες τις ρυθμισεις στο controller setup και ειναι ολα ετσι οπως πρεπει κ οπως τα θελω γιατι ομως δεν ακουει το κουμπι απο τη στιγμη που εχει δηλωθει σωστα? στην αμυνα ακουει.. στην επιθεση τιποτα μιλαω για το απλο σουτ το x . Η πασα δουλευει κανω τραμπα τα κουμπια βαζω στο χ την πασα παλι δουλευει καλα αλλα το σουτ παλι τιποτα ρε γαμωτο.. τι μπορει να γινει? ασε που οι αλλαγες καθε χρονο στα κουμπια δ μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετει . . :(

 

 

 

το εχω κανει ρε φιλε και αυτο αλλα τιποτα !!!

με τις ιδιες ρυθμισεις στο 12 ΔΕΝ εχω προβλημα...

αρχικα ευχαριστω για το αμεσο της απαντησης ξερω οτι σουταρει με δεξι μοχλο και L2 αλλα δ ειναι αυτο το κανονικο σουτ το απλό.. γενικα το μπερδεψαν.. το απλο σουτ που πηγε? ξαναλεω πως εχω κοιταξει πολλες φορες τις ρυθμισεις στο controller setup και ειναι ολα ετσι οπως πρεπει κ οπως τα θελω γιατι ομως δεν ακουει το κουμπι απο τη στιγμη που εχει δηλωθει σωστα? στην αμυνα ακουει.. στην επιθεση τιποτα μιλαω για το απλο σουτ το x . Η πασα δουλευει κανω τραμπα τα κουμπια βαζω στο χ την πασα παλι δουλευει καλα αλλα το σουτ παλι τιποτα ρε γαμωτο.. τι μπορει να γινει? ασε που οι αλλαγες καθε χρονο στα κουμπια δ μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετει . . :(

 

 

 

το εχω κανει ρε φιλε και αυτο αλλα τιποτα !!!

με τις ιδιες ρυθμισεις στο 12 εχω προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε κανει το ιδιο και με το πληκτρολογιο?Για δοκιμασε λιγο

 

δεν το χω ρυθμισει το πληκτορλογιο κ δεν εχω παιξει ποτε... το θεμα ειναι να λύθει απο το joystic

ασε που στα γρηγορα που τα πατησα ολα δ σουταρε... μηπως με καποιο τροπο εχει απενεργοποιηθει ?

μηπως υπαρχουν τετοιες ρυθμισεις? οπως στο coach settings που κλεινεις-ανοιγεις πραγματα πχ τα συστηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε να κανεις ενα reset τα κουμπια.Δεν μου ρχεται κατι αλλο αυτη τη στιγμη :mellow:

 

υπαρχει καποιος τροπος που να μπορεις να το κανεις αυτο αυτοματα?

μετα φανταζομαι θα πρεπει να τα δηλωσω παλι απο την αρχη ολα? κ τους συνδυασμους?

η με το reset επιστρεφουν στις αρχικες ρυθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το reset επιστρεφουν στις αρχικες ρυθμισεις.

 

οκ να εισαι καλα φιλε θα το δω και θα επανελθω

αν θυμασαι και απο που κανει reset πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ να εισαι καλα φιλε θα το δω και θα επανελθω

αν θυμασαι και απο που κανει reset πες μου

 

sorry again , alla αν θυμασαι και απο που κανει reset πες μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry again , alla αν θυμασαι και απο που κανει reset πες μου :)

 

Σορρυ που αργησα.Εχεις ενα δικιο γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο, ενω θυμομουν πως υπηρχε τετοια επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...