Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Untether Jailbreak του iOS 5.1.1 για iPhone, iPad και iPod Touch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Προσπαθούσα να το κάνω σε ένα ipad 2 16gb (όχι το καινούριο μοντέλο) και δεν γινόταν με επιτυχία.

 

Αρχικά έδείχνε να ξεκινάει κανονικά το πρόγραμμα αλλά μετά από λίγη ώρα εμφάνιζε το εξής μήνυμα:

 

Hmmm something seems to have gone wrong... trying to recover και μετά Recovery completed .

If you want to retry jailbreaking, unplug you device and plug it back in.

 

Όσες φορές και αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα μέχρι που κατέβασα την έκδοση 2.0.1 του Absinthe και έγινε με επιτυχία με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ipad 3 και iphone 3gs. Στο ipad έγινε αμέσως χωρίς καν να το επαναφέρω στα εργοστσιακά. Στο iphone μου έβγαζε hmm something went wrong όσες φορές και να το δοκίμασα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενου και τίποτα. Τελικά του έκανα ένα restore από το itunes και το πήρε αμέσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ρε παιδιά, μου βγάζει κόλλημα στην εφαρμογή του absinte κατά τη διαδικασία με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνεχίσω.

Όταν, δε, πήγα να το κάνω σε άλλον υπολογιστή, αυτός δεν μπορούσε να δει το iphone μου!

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξη είναι το πιο γέλιο Jailbreak που έχω κάνει ποτε σε iOS μέχρις στιγμής μετά το κλασικό www.Jailbreakme.com

όλα μια χαρά το συνιστώ και εγώ με την σειρά μου ανεπιφύλακτα και στους πιο ΜΗ τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έβαλα κι εγώ στο δικό μου 4s και σε ενός φίλου μου κι δεν έχω κανένα πρόβλημα πολύ εύκολη εγκατάσταση.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε είπα να το κάνω και γω... Έλα μου ντε που έκανα restore και πέρασα αυτόματα την τελευταία έκδοση 5.1.1 ( 9B208 ) μη συμβατή!!!Μπράβο μου!

Προσέξτε μη τη πατήστε...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε είπα να το κάνω και γω... Έλα μου ντε που έκανα restore και πέρασα αυτόματα την τελευταία έκδοση 5.1.1 ( 9B208 ) μη συμβατή!!!Μπράβο μου!

Προσέξτε μη τη πατήστε...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αν έχεις κρατήσει τα SHSH Blobs για την προηγούμενη έκδοση που ήσουν μπορείς να κάνεις downgrade και μετά να ξαναπεράσεις την σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κρατήσει τα SHSH Blobs για την προηγούμενη έκδοση που ήσουν μπορείς να κάνεις downgrade και μετά να ξαναπεράσεις την σωστή.

 

Εγώ είμαι στην 4.3.3 (περίμενα το unthetherd για να ανέβω)

 

Πως πρέπει να προχωρήσω? Κάνω Upgrade στην 5.1.1 κανονικά απο iTunes και μετά τρέχω το προγραμματάκι (αυτό ήμουν τοιμος να κάνω αλλά με πονήρεψε ο φίλος BALABANIS)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στην 4.3.3 (περίμενα το unthetherd για να ανέβω)

 

Πως πρέπει να προχωρήσω? Κάνω Upgrade στην 5.1.1 κανονικά απο iTunes και μετά τρέχω το προγραμματάκι (αυτό ήμουν τοιμος να κάνω αλλά με πονήρεψε ο φίλος BALABANIS)?

 

Σύνδεσε το κινητό στο pc και άνοιξε το itunes...Θα σου πει για update...Επίλεξέ του να κάνει μόνο download και αφού κατέβει τσέκαρε ποια έκδοση firmware σου έχει κατεβάσει.

 

Για να τσεκάρεις πας στον παρακάτω φάκελο:

 

C:\Users\youruser\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

 

Αν δεις την παρακάτω έκδοση είσαι οκ:

 

iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw

 

Αν σου έχει κατεβάσει κάποια άλλη τότε μην κάνει αναβάθμιση...Πρέπει να βρεις να κατεβάσεις από αλλού την σωστή έκδοση που σου γράφω και μετά να την περάσεις στον ίδιο φάκελο και με πατημένο το Shift να πατήσεις στο itunes -> restore και σου ανοίγει να επιλέξεις εσύ το firmware που θα χρησιμοποιήσει για να κάνει το restore. Επιλέγεις το σωστό και ξεκινάς... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...