Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Untether Jailbreak του iOS 5.1.1 για iPhone, iPad και iPod Touch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν Iphone 3GS από 5.0.1 jailbroken σε 5.1.1 Jailbroken. Όλα πήγαν τέλεια! Κράτησε όλες τις ρυθμίσεις εκτός από εγκατεστημένα πακέτα από cydia. Τα εγκατέστησα πάλι και όλα μια χαρά. Στην αρχή μετά το σπάσιμο στο cydia την πρώτη φορά θα ξανακάνει επαναφόρτωση την εφαρμογή (Παίρνει λίγο μην κολλήσετε) Μετά σε περίπτωση που προσπαθήσετε να εγκαταστήσετε πακέτα από BIGBOSS μπορεί να σας βγάζει : POSIX - Connection refused. Περιμένετε λίγο (κάνα 15 λεπτό) και ξαναπροσπαθήστε. Αυτά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σύνδεσε το κινητό στο pc και άνοιξε το itunes...Θα σου πει για update...Επίλεξέ του να κάνει μόνο download και αφού κατέβει τσέκαρε ποια έκδοση firmware σου έχει κατεβάσει.

 

Για να τσεκάρεις πας στον παρακάτω φάκελο:

 

C:\Users\youruser\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

 

Αν δεις την παρακάτω έκδοση είσαι οκ:

 

iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw

 

Αν σου έχει κατεβάσει κάποια άλλη τότε μην κάνει αναβάθμιση...Πρέπει να βρεις να κατεβάσεις από αλλού την σωστή έκδοση που σου γράφω και μετά να την περάσεις στον ίδιο φάκελο και με πατημένο το Shift να πατήσεις στο itunes -> restore και σου ανοίγει να επιλέξεις εσύ το firmware που θα χρησιμοποιήσει για να κάνει το restore. Επιλέγεις το σωστό και ξεκινάς... :)

 

Ευχαριστώ πολύ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To link μου βγάζει το εξής μηνυμα οποτε κανε αν θες ενα update link!

 

greenpois0n.com

Search this site

Home

Sitemap

Page not found

We're sorry, but we were unable to locate the page you requested.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι έκανα το jailbreak στην 5.1.1 r1 την τελευταία έκδοση π έβγαλαν για το 4αρι όχι το 4ς. Όλα πήγαν κόμπλε μα όταν πάω να αφαιρεσω μια εφαρμογή απο το κινητο πατώντας το χ το κινητο κολλάει κ δεν κάνει τίποτα.μηπως έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα και έχει καμία λύση ; Να τονίσω ότι οι εφαρμογές απο το pc to iTunes σβήνουν κανονικα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαου..Κρίμα που έχω galaxy s2 και δε χαίρομαι πολυ τώρα με το jailbreak το καινούριο..Και ξανά ουαου:):)

 

ετσι Κωστα μου ... πες πες μηπως και το πιστεψεις ... οτι εκανες καλη αλλαγη ....

 

:devil: :devil: :devil: :devil:

 

 

οπως και να το κανεις ενα JB ειναι ενα πολυ μεγαλο γεγονος ακομη και για αυτους που εχουν αλλαξει "γουστα" ...

 

:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειμαι καινουργιος σε οτι αφορα το jailbreak το εκανα εγκατασταση αλλα εχω ενα προβλημα σε οτι αφορα τα sources βρηκα μεσω του cydia πατησα εκει που λεει "περισσοτερα sources πακετων" δεν ξερω ομως ειναι αρκετα ? θα με καλυπψουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβλημα καταρχας εχω τo iphone απο εποχες 4.2.1 του χω κανει jaibreak πολλες φορες το θεμα ειναι τωρα το εξης ειμαι στην 5.0.1 εκδοση με jailbreak και θελω να το ανεβασω και να το ξανα κανω αλλα οταν συνδεομαι στο itunes

και παταω restore η update μου βγαζει το ιδιο error (the iphone could not be restored.An unknown error occured (3194) τι ειναι αυτο ξερει κανεις πρωτη φορα το βλεπω και γω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβλημα καταρχας εχω τo iphone απο εποχες 4.2.1 του χω κανει jaibreak πολλες φορες το θεμα ειναι τωρα το εξης ειμαι στην 5.0.1 εκδοση με jailbreak και θελω να το ανεβασω και να το ξανα κανω αλλα οταν συνδεομαι στο itunes

και παταω restore η update μου βγαζει το ιδιο error (the iphone could not be restored.An unknown error occured (3194) τι ειναι αυτο ξερει κανεις πρωτη φορα το βλεπω και γω!!!

 

φιλε μου πρεπει να κανεις λιγο δουλεια με tiny umbrella ..

 

 

http://www.redmondpie.com/fix-itunes-error-3194-when-restoring-updating-to-stock-or-custom-4.3.3-firmware/

 

διαβασε εδω

 

Καλησπερα ειμαι καινουργιος σε οτι αφορα το jailbreak το εκανα εγκατασταση αλλα εχω ενα προβλημα σε οτι αφορα τα sources βρηκα μεσω του cydia πατησα εκει που λεει "περισσοτερα sources πακετων" δεν ξερω ομως ειναι αρκετα ? θα με καλυπψουν ?

 

 

νομιζω οτι καλυτερα ειναι να μην εχεις πολλα sources..

 

εγω βαζω μονο 2

 

1) cydia.hackulo.us για το installous

2) repo.biteyourapple.net για ολα τα αλλα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δεν γινεται ετσι οπω μου λες μπαινω μου βγαζει αυτο το μνμ (Cannot Start TSS Service DO NOT TRY RESTORING YOUR DEVICE!!! Skype.exe(PID:3096) must be killed!!) και δεν μπορω να κανω κατι!!

 

λοιπον βασικα μολις ανοιγω το προγραμα το tiny umbrella μου βγαζει αρχικα αυτο το μνμ

 

(request shsh from cydia is currently set. this can cause issues if you are tryning to save current shsh as cydia no longer able to reliably proxy shsh requests. please change you setting in the "advanced" tab an clik the "apply changes" button or use "edit" menu to apply changes.)

 

και παταω οκ μετα μου πεταει επομενο μνμ

 

(cannot start tss service do not try restoring your device!! skype.exe (pid:3096)must be killed)

 

αυτα και δεν ξερω τι παιζει τι εχω κανει?? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δεν γινεται ετσι οπω μου λες μπαινω μου βγαζει αυτο το μνμ (Cannot Start TSS Service DO NOT TRY RESTORING YOUR DEVICE!!! Skype.exe(PID:3096) must be killed!!) και δεν μπορω να κανω κατι!!

 

λοιπον βασικα μολις ανοιγω το προγραμα το tiny umbrella μου βγαζει αρχικα αυτο το μνμ

 

(request shsh from cydia is currently set. this can cause issues if you are tryning to save current shsh as cydia no longer able to reliably proxy shsh requests. please change you setting in the "advanced" tab an clik the "apply changes" button or use "edit" menu to apply changes.)

 

και παταω οκ μετα μου πεταει επομενο μνμ

 

(cannot start tss service do not try restoring your device!! skype.exe (pid:3096)must be killed)

 

αυτα και δεν ξερω τι παιζει τι εχω κανει?? :D

 

πρεπει να κλεισεις το skype στον υπολογιστη σου καθως εαν υπαρχει και teamiewer πρεπει και αυτο κλεισει ...

 

μετα οταν ανοιξεις tiny ξετικαρε την επιλογη "set Hosts to cydia on exit "

 

μετα κανε save τα shsh και προχωρα σε restore ...

 

εαν και αυτο δεν γινει ετσι μαλλον πρεπει να κανεις ενα ποστ σε καποιο πιο εξειδικευμένο site ... εαν ειναι στειλε μου και pm για να μην κουραζουμε εδω τον κοσμο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είναι το τρίτο iphone που κάνω το συγκεκριμένο Jailbreak και συνάντησα και εγώ το πρόβλημα που αναφέρει ένα παλικάρι πιο πάνω όλα ok με το Jailbreak αλλα όταν είναι να σβήσει εφαρμογή και την κρατάει πατημένη και μετά πατάει το X κολλάει το κινητό όλο μέχρι να κάνει επανεκκίνηση... τι μπορώ να κάνω εδώ?

 

Edit:

διορθώθηκε με ένα Shift + restor iOS 5.1.1 και ξανά από την αρχή Jailbreak και το πρόβλημα χωρίς λόγο και αιτια εξαφανίστηκε :-(

Επεξ/σία από lousifer2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τρεις ημέρες έκανα και εγώ jailbreak. Δεν είχα κάνει ποτέ, πέρα από το πρώτο iPhone που είχε βγει (2G).

Σήμερα το έβγαλα.

 

Καμία σχέση η αίσθηση της συσκευής. Δεν δουλεύει τόσο Smooth και μάλιστα τρώει σκαλώματα κάποιες φορές. Έχει και κάποιες άλλες λεπτομερειούλες. Ξέρω ότι κάποιοι θα πουν πως δεν έχουν προβλήματα κλπ. Ok.

 

Στην αρχή ενθουσιάστηκα είναι η αλήθεια, αλλά στην πορεία δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα για να δείξω μερικούς από τους λόγους που το Jailbreak το κράτησα μόνο 3 ημέρες. Πέρα ότι το κινητό δεν ήταν όσο γρήγορο είναι κανονικά, παρακάτω οι φωτογραφίες.

 

Εδώ βλέπουμε ότι στο εικονίδιο του Find My friends, υπάρχει μία άσπρη γραμμή:

IMG_1869.png

 

Εδώ είναι η οθόνη με την εύρεση. Δεν υπάρχει η Εύρεση και για να εμφανσιστεί, πρέπει να κάνω restart το springboard. Επίσης κάποιες φορές εμφανιζόταν, αλλά πολύ μικρό το πεδίο του search.

IMG_1870.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια! θα ηθελα τα φωτα σας για το jailbreak! ενω το εχω ενα χρονο το iphone αποφασισα και εγω να το κανω με το absinthe... το μετανιωσα σε δευτερολεπτα αφου με το που μου εγινε το ¨σπασιμο" χαθηκαν τα εικονιδια των επαφων χωρισ να εχουν χαθει οι επαφες... το εικονιδιο των κλησεων, δεν μπορω να καλεσω , μονο με καλουν, το google maps, το app store το ημερολογιο και τα μειλ και το εικονιδιο του cydia.!!!!!! Προσπαθω να κανω restore και δεν με αφηνει το itunes κατεβασα το tiny umbrella και ειναι ηδη μη τικαρισμενο το set host to cydia on exit

τσεκαρα το update iphone 4 baseband αλλα δεν υπαρχει κουμπι apply changes! τιποτα!

εχω απελπιστει!

p.s αν υπαρχει παρομοιο thread παρακαλω παραπεμψτε με...

οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι στο τελος θα το πεταξω απο το παραθυρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...