Προς το περιεχόμενο

Το σύστημα με τα Χ στο Euro 2012


Mototechnic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, δεν έχω διάθεση να πιάσω την κουβέντα για το τζόγο με κάποιον που προφανώς δεν καταλαβαίνει τι θα πει γεωμετρική πρόοδος.

 

Το ποσό που θα κερδίσεις εξαρτάται από το πόσοι αγώνες έγιναν χωρίς Χ και από την απόδοση του Χ όταν κερδίσεις οπότε μπορούμε να βγάλουμε οτι νούμερο μας αρέσει επιλέγοντας κατάλληλα παραμέτρους, όπως κάναμε και οι 2.

 

Εσύ αν θες παίζε σύστημα και καλά κέρδη.

 

PS: Υποθέτω μπορείς να καταλάβεις μέχρι το σημείο ότι αν δεν ήταν σίγουρο πως κάποια στιγμή θα χρεοκωπήσεις τότε όλος ο πλανήτης θα έκανε αυτό το πράγμα και δε θα υπήρχε στοίχημα επειδή οι μπουκ θα έμπαιναν μέσα;

 

Φοβερή απάντηση. Πέταξες ένα LOL, σου έδωσα ένα απλό παράδειγμα στην μπαρούφα που πέταξες για το 1 ευρώ κερδός, γιατί δεν έχεις ιδέα πως η απόδοση στο x είναι πάντα ανω του 3 (αλλά δεν το γνώριζες), και γράφεις τώρα μία γενικολογία παριστάνοντας τον ειδήμονα στα μαθηματικά. Ξέρω πολύ καλά τι είναι γεωμετρική πρόοδος. Όταν μάθεις αφαίρεση (240 - 159.5 = 1 σύμφωνα με εσένα), έλα να μιλήσουμε.

 

Στους υπόλοιπους που απλά ειρωνεύοντε, να μου δώσουν μία χρονολογία διοργάνωσης Π.Κ ή Euro, στην οποία ο παίχτης που θα έπαιζε το σύστημα με τα 30 cents αρχικό bet και μπάτζετ 1000 θα βγει στο τέλος χαμένος. Αλλιώς απλά να συνεχίσουν τις ειρωνίες, μέχρι εκεί τους παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Στους υπόλοιπους που απλά ειρωνεύοντε, να μου δώσουν μία χρονολογία διοργάνωσης Π.Κ ή Euro, στην οποία ο παίχτης που θα έπαιζε το σύστημα με τα 30 cents αρχικό bet και μπάτζετ 1000 θα βγει στο τέλος χαμένος. Αλλιώς απλά να συνεχίσουν τις ειρωνίες, μέχρι εκεί τους παίρνει.

 

Θα σου δειξω κατι καλυτερο , ετσι για το χαβαλε

 

http://www.antikouvas.gr/news/911-mickey-appleman-bio

 

κριμα που δεν ηξερε το σιγουρο χρυσοφορο αυτο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το μόνο σίγουρο "σύστημα" είναι τα λεγόμενα sure bets, να παίζεις όλα τα πιθανά σημεία και να έχεις 100% κέρδος. Βέβαια αυτό προϋποθέτει πολύ ψάξιμο και μεγάλο κεφάλαιο γιατί τα κέρδη είναι μικρά. Όλα τα άλλα έχουν τις τρύπες τους. Οπότε παίζουμε ανάλογα με την έμπνευσή μας και τη "γνώση" μας, τόσα όσα δε μας πειράζει αν τα χάσουμε και όλα οκ! Γι΄ αυτό λέγονται και τυχερά παιχνίδια άλλωστε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου δειξω κατι καλυτερο , ετσι για το χαβαλε

 

http://www.antikouvas.gr/news/911-mickey-appleman-bio

 

κριμα που δεν ηξερε το σιγουρο χρυσοφορο αυτο συστημα.

 

Επί της ουσίας μάγκα, απάντηση μηδέν, ούτε από εσένα ούτε από κανένα. Θα μου πεις μία διοργάνωση που θα έβγαινες χαμένος? Μία χρονιά δώσε μου και θα κάτσω να με φτύσει όλο το forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σύστημα Μαρτινγκάλε είναι επικίνδυνο γιατί:

α) εξοικειώνει τον παίχτη στο να ποντάρει μεγάλα ποσά, που υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα το έκανε.

β) το ρίσκο είναι πολύ μεγάλο (τι θα γινόταν αν το Χ αργούσε άλλα 2-3 παιχνίδια). Είναι πολύ πιθανό αυτός

που έπαιζε το σύστημα, να μην το συνέχιζε και να έχανε πολύ μεγάλο μέρος των χρημάτων του.

γ) κάνει κακό στην υγεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας μάγκα, απάντηση μηδέν, ούτε από εσένα ούτε από κανένα. Θα μου πεις μία διοργάνωση που θα έβγαινες χαμένος? Μία χρονιά δώσε μου και θα κάτσω να με φτύσει όλο το forum.

 

Φετος.Τωρα τι εχεις να πεις ? 

Θεωρητικα φυσικα ποτε δεν βγαινεις χαμενος.Βγαινεις στην αυλη,κοβεις ενα ματσο απο το ευρωδεντρο και συνεχιζεις. Μην τα ξαναλεμε.

To σύστημα Μαρτινγκάλε είναι επικίνδυνο γιατί:

α) εξοικειώνει τον παίχτη στο να ποντάρει μεγάλα ποσά, που υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα το έκανε.

 

 

Μπορει και να τα επαιζε,σε ενα αγωνα η με ενα πατημα.Απλα ειναι εθιστικο γιατι νιωθεις οτι κρατας εσυ την τυχη στα χερια σου αρκει να περιμενεις.

Και ας πουμε οτι σου εχει βγει η πιστη , εχει παει η ψυχη σου στην κουλουρη και με τα αρχικα 30 σεντ εβγαλες ενα χιλιαρικο κερδος.Θα σταματησεις ? Οχι γιατι εισαι τζογαδορος.Θα ξαναρχισεις με 30 σεντ ? Παπαρια , θα ξεκινησεις με τριψηφιο.Αρα αν δεν σου κατσει μεσα σε 2,3 φορες ξανα τελειωσεις,αν εισαι αρρωστος μπορεις να βουλιαξεις για τα καλα.Μπορει βεβαια να εισαι τυχερος και να φυγεις με αλλο ενα χιλιαρικο και παραπανω.Να κερδισεις κανα 10χιλιαρο και για τα επομενα 10 χρονια ναπαιζεις απο τα κερδη, και να λες στο φορουμ οτι εισαι κερδισμενος χρονια , αν εχεις την ψυχραιμια να ''αποσυρθεις''. Βεβαια αν εχεις τυχη παιζεις και ενα πενηνταλεπτο και πιανεις κανα τζοκερ,κινο και τελειωνει η υποθεση για ολη σου την ζωη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φετος.Τωρα τι εχεις να πεις ? 

Θεωρητικα φυσικα ποτε δεν βγαινεις χαμενος.Βγαινεις στην αυλη,κοβεις ενα ματσο απο το ευρωδεντρο και συνεχιζεις. Μην τα ξαναλεμε.

 

Φέτος η διοργάνωση δεν έχει τελειώσει, αλλά ήδη το x ήρθε στο 13ο παιχνίδι, το οποίο αποτέλεσε και ρεκόρ (γαργάρα όμως αυτό, και κάθεστε και πετάτε ατάκες για 20ο και 500ο παιχνίδι)

 

Από την πρόταση " να έχεις ένα απαιτούμενο μπάτζετ" για να παίξεις 10-12 παιχνίδια, υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις? Τα Ελληνικά σου είναι ok? Γιατί ο ντιφάτσας μόλις απέδειξε σε προηγούμενο post πως δεν γνωρίζει βασική αριθμητική, αλλά μας το παίζει και μαθηματικός (ζήτημα αν έχει τελειώσει δημοτικό ο τύπος).

 

Έχουμε λοιπόν 19 διοργανώσεις παγκοσμίου κυπέλλου, και 14 διοργανώσεις euro που το σύστημα σε βγάζει κερδισμένο χωρίς ιδιαίτερο ρίσκο, και φέτος έκατσε η μία και μοναδική διοργάνωση που οι παίχτες τα χρειάστηκαν λίγο, αλλά τελικά πάλι κερδισμένοι βγήκαν. Κι εξακολουθείς να ειρωνεύεσαι? Ρε μεγάλε έχεις δίκιο, το σύστημα δεν δουλεύει. Μου άνοιξες τα μάτια με τα επιχειρηματά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος η διοργάνωση δεν έχει τελειώσει, αλλά ήδη το x ήρθε στο 13ο παιχνίδι, το οποίο αποτέλεσε και ρεκόρ (γαργάρα όμως αυτό, και κάθεστε και πετάτε ατάκες για 20ο και 500ο παιχνίδι)

 

 

 

Αν ειναι το συστημα να κλαιγεται για την ''ατυχη΄'' διοργανωση να το βρασω.Η ειναι μαθηματικα η ειναι χαρτομαντεια

 

 

Από την πρόταση " να έχεις ένα απαιτούμενο μπάτζετ" για να παίξεις 10-12 παιχνίδια, υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις? 

 

 

Με κατι τετοιους κανουν παρτυ τα καρακολια εξω απο τα καζινο.Απο αυτους που ειχαν το απαιτουμενο μπατζετ και την δυναμη να σταματησουν αν χρειαστει.

 

 

Χασούρα: 0.3 + 0.6 + 1.2 + 2.4 + 5 + 10 + 20 + 40 + 80 = 159.5

Κέρδος : 3 (μέσος όρος απόδοσης του x) x 80 = 240

 

 

 

Και τελωσπαντων εχω 159 ε.Θα κατσω να ασχοληθω για 80 ε κερδος ? Η βενζινη απο και προς το πρακτορειο ποιο πολυ θα ειναι.

 

Βεβαια δεν μας ειπες και το αλλο.

 

Η φορολογια επι των κερδων , δεν μας ειπες πως επηρεαζει το συστημα .Ενταξει θα τα σπασεις τα δελτια.Θα παιξει ο ο αλλος 2, 3 χιλιαρικα σε δελτια των 100 ξερω γω (σιγουρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι το συστημα να κλαιγεται για την ''ατυχη΄'' διοργανωση να το βρασω.Η ειναι μαθηματικα η ειναι χαρτομαντεια

 

Κλάφτηκε κανείς για φέτος? Ένα επιχείρημα θα μου δώσεις γιατί το σύστημα δεν δουλεύει? Μήπως συμφωνείς κι εσύ με τον "επιστήμονα" ντιφάτσα πως έχεις 1 ευρώ κέρδος ανά τρεις ημέρες (πρέπει να σπατάλησε πολύ φαιά ουσία για να το βγάλει αυτό το συμπέρασμα). Εγώ δεν μίλησα για σπίτια. Έχει βαλθεί όλοι και γράφετε πως θα έρθει ισοπαλία μέτα από 15-20 παιχνίδια ΛΕΣ ΚΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!!!! 

 

Ρε φίλε δεν λέω ότι έχεις 100% επιτυχία, υπάρχει η περίπτωση να χάσεις τα χρηματά σου, αν γυρίσει το σύμπαν ανάποδα. Αλλά όταν έχω ιστορικό 43 διοργανώσεων που το σύστημα δουλεύει με απόλυτη επιτυχία και χωρίς ρίσκο, κι έρχεται φέτος η χρονιά που για πρώτη φορά θα πρέπει να ρισκάρεις λιγάκι παραπάνω, αν εσένα δεν σου κάθεται καλά, πρόβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άνθρωποι που κερδίζουν με το σύστημα. Πρακτική απόδειξη, πάρε όλες τις διοργανώσεις από το 1930 έως σήμερα, είτε Παγκόσμιο Κύπελλο είτε Euro, και πες μου ΜΙΑ στην οποία αν ξεκινήσεις με 30 cents και διαθέσιμο μπάτζετ 500-1000 ευρω, θα βγεις χαμένος. 

Βρες μου μία διοργάνωση ρε μάγκα, που μου γράφεις και LOL.

 

1930: Κερδη 320 δραχμες.

1934: Κερδη 520 δραχμες.

.........................

.........................

1994: Κερδη 31020 δραχμες.

1998: Κερδη 56320 δραχμες.

2002: Κερδη 190 ευρω.

2006: Κερδη 75 ευρω.

2010: Κερδη 478 ευρω.

2014: Χασουρα ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ!

 

[foreclosed-homes.jpg

 

 

Γιατι αυτο ειναι το Martingale. Αυτο ειναι το παρον συστημα. Κερδιζεις, κερδιζεις, κερδιζεις ΩΣΠΟΥ:

Ωσπου τα χανεις ολα σε πολλαπλασιο βαθμο!

 

 

Οποτε μην λετε κουβεντα. Τσιμουδια. Δεν σας συμφερει. Δεν σας παιρνει που λενε.

Σε ολες τις διοργανωσεις εαν εφαρμοζες το συστημα(που βασικα δεν ειναι σε ολες ειχε ξαναερθει περιπτωση με 9 αγωνες χωρις Χ νομιζω) παιζοντας ολους τους αγωνες απο την αρχη, θα κερδιζες γιατι καπου αναμεσα ερχοταν το Χ μετα απο 7-8 αγωνες το πολυ, αλλά τωρα ΔΕΝ ηρθε! Εκανε 13 αγωνες να ερθει.

 

Οποτε μην ακουσω και το αλλο ανεκδοτο περι ΕΠΙΛΟΓΗΣ αγωνων και να μην τους παιζουμε ολους, γιατι το επιχειρημα σας για το συστημα αυτο ειναι οτι αμα παιξεις ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ τους αγωνες ενος Μουντιαλ/Euro τοτε καπου θα ερθει καποιο Χ και επισης οτι σε καθε Μουντιαλ δεν ηρθαν ποτέ συνεχομενοι αγωνες χωρις Χ μιλωντας για ολους τους αγωνες! Οχι εκει να μιλαμε για ολους τους αγωνες και τωρα επειδη εδω δεν βγηκαν, να λεμε αααααα επρεπε να διαλεξεις αγωνες! Οποία υποκρισια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάφτηκε κανείς για φέτος? Ένα επιχείρημα θα μου δώσεις γιατί το σύστημα δεν δουλεύει? Μήπως συμφωνείς κι εσύ με τον "επιστήμονα" ντιφάτσα πως έχεις 1 ευρώ κέρδος ανά τρεις ημέρες (πρέπει να σπατάλησε πολύ φαιά ουσία για να το βγάλει αυτό το συμπέρασμα). Εγώ δεν μίλησα για σπίτια. Έχει βαλθεί όλοι και γράφετε πως θα έρθει ισοπαλία μέτα από 15-20 παιχνίδια ΛΕΣ ΚΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!!!! 

 

Ρε φίλε δεν λέω ότι έχεις 100% επιτυχία, υπάρχει η περίπτωση να χάσεις τα χρηματά σου, αν γυρίσει το σύμπαν ανάποδα. Αλλά όταν έχω ιστορικό 43 διοργανώσεων που το σύστημα δουλεύει με απόλυτη επιτυχία και χωρίς ρίσκο, κι έρχεται φέτος η χρονιά που για πρώτη φορά θα πρέπει να ρισκάρεις λιγάκι παραπάνω, αν εσένα δεν σου κάθεται καλά, πρόβλημα σου.

 

Μην  το κουραζουμε πολυ.Η διαρκεια και η απληστια τρωει τον παικτη ακομα και αν το συστημα δειχνει θεωρητικα ''αλανθαστο''.Εκτος αν εισαι επαγγελματιας παικτης, παιζεις κατα προτιμηση καποιο τεχνικο παιχνιδι, εχεις ατσαλενια ψυχραιμια , ωστε να βγαλεις ενα σεβαστο μεροκαματο (η κερδιζεις κανα ΤΟΠ τουρνουα οπου εκει τα σκανε χοντρα και για διαφημιστικους λογους) σε βαθος χρονου.Και αφου φυσικα αφιερωσεις απιστευτες εργατωρες για να τελειοπηθεις, στα συστηματα, τις πιθανοτητες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο pathetic να ασχολείσαι με τον τρόπο που κερδίζουν, αν κερδίζουν, κάποιοι σε κάτι που εσένα δεν σε αφορά προφανώς


1930: Κερδη 320 δραχμες.

1934: Κερδη 520 δραχμες.

.........................

.........................

1994: Κερδη 31020 δραχμες.

1998: Κερδη 56320 δραχμες.

2002: Κερδη 190 ευρω.

2006: Κερδη 75 ευρω.

2010: Κερδη 478 ευρω.

2014: Χασουρα ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ!

 

[foreclosed-homes.jpg

 

 

Γιατι αυτο ειναι το Martingale. Αυτο ειναι το παρον συστημα. Κερδιζεις, κερδιζεις, κερδιζεις ΩΣΠΟΥ:

Ωσπου τα χανεις ολα σε πολλαπλασιο βαθμο!

 

ναι είμαι σίγουρος ότι αυτός που έπαιζε το 1930 (που δεν υπήρχε το στοίχημα), ζει και έπαιξε και φέτος...fuck logic λέμε χαχα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην  το κουραζουμε πολυ.... επιχειρήματα δεν έχω, έχω αρχίσει να παίρνω πρέφα ότι έχεις δίκιο, αλλά τι να κάνουμε, να παραδεχτώ ότι εδώ και τόσες σελίδες γράφω ανοησίες...

 

Fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα.Πηγαινετε να γινετε πλουσιοι, καλοκαιρακι ηρθε,παρτε και τιποτα μοντελες μαζι σας, και μην κουραζοσαστε να μας ανοιξετε τα ματια.Εξαλλου αν κερδιζουν ολοι  δεν σας συμφερει στοιχηματικα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους υπόλοιπους που απλά ειρωνεύοντε, να μου δώσουν μία χρονολογία διοργάνωσης Π.Κ ή Euro, στην οποία ο παίχτης που θα έπαιζε το σύστημα με τα 30 cents αρχικό bet και μπάτζετ 1000 θα βγει στο τέλος χαμένος.

 

2014.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...