Προς το περιεχόμενο

Το σύστημα με τα Χ στο Euro 2012


Mototechnic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Χ δεν είναι κάτι που συμβαίνει εύκολα. Παίζοντας τα παιχνίδια σειριακά εξασφαλίζεσαι κάπως περισσότερο, διότι ανά λίγα παιχνίδια έρχεται και ένα Χ. Με το να "βαράς" στην τύχη μπορεί και να μην το πιάσεις ποτέ σου όμως.

 

Και όχι, δεν είναι ανεξάρτητη. Δεν είναι ρουλέτα ή ζάρια το ποδόσφαιρο.

Για ποιό λόγο εξασφαλίζεσαι περισσότερο; Σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια, γιατί δεν είναι ανεξάρτητη η πιθανότητα για Χ; Το λέω με την εξής έννοια. Αν έχει να έρθει Χ 6-7 ματς, δεν αυξάνεται η πιθανότητα να έρθει το επόμενο ισοπαλία. Η πιθανότητα αυξάνεται μόνο αν συντρέχουν βαθμολογικοί ή αγωνιστικοί λόγοι, ας πούμε. Αν πχ βολεύονται και οι δύο ομάδες για να προκριθούν.

 

Αν η πιθανότητα να έρθει Χ το ματς Ελλάδα-Πολωνία είναι 20% για αγωνιστικούς λόγους, δε θα γίνει 21% αν είναι το όγδοο ματς του τουρνουα και δεν έχει έρθει ισοπαλία μέχρι τότε. Άρα, είτε παίζεις συνεχόμενα, είτε σποραδικά, οι πιθανότητες να κερδίσεις δεν αλλάζουν καθόλου! Το θέμα είναι ψυχολογικό. Λες δηλαδή "ολόκληρο τουρνουά και δε θα κάτσει ένα Χ;".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα από τους αγωνιστικούς λόγους που αναφέρεις εξασφαλίζεσαι. Δεν έγραψα κάπου ότι αυξάνει την πιθανότητα να έρθει Χ το ότι έχει να έρθει το Χ για 7-8 παιχνίδια, αυτό δεν ισχύει προφανώς.

 

Το θέμα όμως είναι ότι όταν τύχει να ισχύουν οι λόγοι που κάνουν το Χ πιθανό σενάριο, εσύ μπορεί να μην έχεις στοιχηματίσει. Παίζοντας σποραδικά χάνεις το "αβαντάζ" που έχει το ποδόσφαιρο σε σχέση με τα τυχερά παιχνίδια ας πούμε, διότι εκεί πράγματι παίζεις τυχαία.

 

Σκέψου το αλλιώς: ξέρεις ότι ανά διαστήματα, μια γκόμενα που σ' αρέσει εμφανίζεται στο τάδε μαγαζί. Πως είναι πιο εύκολο να την πετύχεις; Πηγαίνοντας κάθε μέρα στις ώρες που πάει αυτή, ή πηγαίνοντας μια στο τόσο, χωρίς μάλιστα κάποιο πλάνο για το πότε να πηγαίνεις; Στη δεύτερη περίπτωση αν είσαι και λίγο γκαντέμης μπορεί να μη τη δεις ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα από τους αγωνιστικούς λόγους που αναφέρεις εξασφαλίζεσαι. Δεν έγραψα κάπου ότι αυξάνει την πιθανότητα να έρθει Χ το ότι έχει να έρθει το Χ για 7-8 παιχνίδια, αυτό δεν ισχύει προφανώς.

 

Το θέμα όμως είναι ότι όταν τύχει να ισχύουν οι λόγοι που κάνουν το Χ πιθανό σενάριο, εσύ μπορεί να μην έχεις στοιχηματίσει. Παίζοντας σποραδικά χάνεις το "αβαντάζ" που έχει το ποδόσφαιρο σε σχέση με τα τυχερά παιχνίδια ας πούμε, διότι εκεί πράγματι παίζεις τυχαία.

 

Σκέψου το αλλιώς: ξέρεις ότι ανά διαστήματα, μια γκόμενα που σ' αρέσει εμφανίζεται στο τάδε μαγαζί. Πως είναι πιο εύκολο να την πετύχεις; Πηγαίνοντας κάθε μέρα στις ώρες που πάει αυτή, ή πηγαίνοντας μια στο τόσο, χωρίς μάλιστα κάποιο πλάνο για το πότε να πηγαίνεις; Στη δεύτερη περίπτωση αν είσαι και λίγο γκαντέμης μπορεί να μη τη δεις ποτέ.

 

χαχαχα φοβερό παράδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο εξασφαλίζεσαι περισσότερο; Σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια, γιατί δεν είναι ανεξάρτητη η πιθανότητα για Χ; Το λέω με την εξής έννοια. Αν έχει να έρθει Χ 6-7 ματς, δεν αυξάνεται η πιθανότητα να έρθει το επόμενο ισοπαλία. Η πιθανότητα αυξάνεται μόνο αν συντρέχουν βαθμολογικοί ή αγωνιστικοί λόγοι, ας πούμε. Αν πχ βολεύονται και οι δύο ομάδες για να προκριθούν.

 

Αν η πιθανότητα να έρθει Χ το ματς Ελλάδα-Πολωνία είναι 20% για αγωνιστικούς λόγους, δε θα γίνει 21% αν είναι το όγδοο ματς του τουρνουα και δεν έχει έρθει ισοπαλία μέχρι τότε. Άρα, είτε παίζεις συνεχόμενα, είτε σποραδικά, οι πιθανότητες να κερδίσεις δεν αλλάζουν καθόλου! Το θέμα είναι ψυχολογικό. Λες δηλαδή "ολόκληρο τουρνουά και δε θα κάτσει ένα Χ;".

 

Βασικά σωστό μου φαίνεται αυτό που λες αλλά λογικά το ότι παίζουν όλα τα παιχνίδια το κάνουν γιατί μπορεί να μη γίνει 21% η πιθανότητα του Χ επειδή δεν βγήκαν 6-7 πιο πριν αλλά σε αυτά που επιλεκτικά παίζεις μπορεί να έρχεται πάντα το 80% που είναι και το πιο πιθανό και αυτό το Χ που κυνηγάν να έρθει σε ένα παιχνίδι που οι πιθανότητες να έρθει Χ ήταν πολύ μικρές. Πάντως και εγώ το πιστεύω ότι παιχνίδια με πολύ μα πάρα πολύ ξεκάθαρο φαβορί ειδικά στους ομίλους είναι τσάμπα ποντάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα με betfair στο Ελλάδα-Πολωνία και 2 ευρώ αρχικό ποντάρισμα γιατί λιγότερο δεν επιτρέπει! Η απόδοση είναι στο 3.35 αλλά αν βγάλεις και την προμήθεια στα κέρδη, είναι περίπου 3.10.

 

Εδώ θα'μαστε να δούμε αν το σύστημα θα πιάσει και πόσα θα κερδίσουμε, αν κερδίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ευρώ? στην bwin επιτρέπει από 0,5 ευρώ... Εγώ θα το ξεκινησω από 1 για να μην πάθω κανα καρδιακό... Και 50 ευρώ να βγάλω δεν με χαλάει, ίσα ίσα τα τσιγάρα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλέπονται πάντως, αρκετά Χ.άμα δείτε το πρόγραμμα σχεδόν όλα τα ματς είναι φωτιά.

και εννοείται το κόλπο αυτό το κάνεις 1η άντε 2η αγωνιστική.3η ποτέ, για ευνόητους λόγους.

σκέφτομαι και γω να ξεκινήσω με 1 ή 2 ευρώ αλλά δε ξέρω, λίγα τα κέρδη και φοβάμαι μη μπω σε περιπέτειες και μπλέξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Χ της Εθνικής

 

Bwin 3.3

bet365 3.2

hill 3.1

 

μικρές διαφορές στο 1Ε αλλά πάντα πρέπει να προτιμάμε τις καλύτερες αποδόσεις

 

αν θέλετε τη γνώμη μου μην αρχίσετε με 1Ε, δεν θα υπάρχει σοβαρό κέρδος.

αν υπάρχουν πχ 35Ε για στοίχημα αφήστε να περάσουν 3-4 αγώνες χωρίς Χ και μετά παίξτε τους επόμενους τρεις με 5-10-20Ε

προσαρμόστε με κάποιο τρόπο το σύστημα στα μέτρα σας αλλά να υπάρχει και ένα αξιόλογο κέρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Χ της Εθνικής

 

Bwin 3.3

bet365 3.2

hill 3.1

 

μικρές διαφορές στο 1Ε αλλά πάντα πρέπει να προτιμάμε τις καλύτερες αποδόσεις

 

αν θέλετε τη γνώμη μου μην αρχίσετε με 1Ε, δεν θα υπάρχει σοβαρό κέρδος.

αν υπάρχουν πχ 35Ε για στοίχημα αφήστε να περάσουν 3-4 αγώνες χωρίς Χ και μετά παίξτε τους επόμενους τρεις με 5-10-20Ε

προσαρμόστε με κάποιο τρόπο το σύστημα στα μέτρα σας αλλά να υπάρχει και ένα αξιόλογο κέρδος

 

 

μα δεν ειναι δυνατόν να ξέρεις που θα "κάτσουν" τα χι!!! Μακάρι να ξέραμε που θα καθονταν να ποντάραμε ξερά!!! Εαν έχει κάποιος τόσο χαμηλό μπάτζετ (εγώ έχω μπάτζετ τα 100 πχ)καλύτερα να παίξει ειδικά στοιχήματα πχ πρώτο σκόρερ, ομάδα τελικού ή ομάδα που θα αποκλειστεί... Το συστημα του χι είναι ψιλοτοκογλυφία γιατί εαν ξεκινλησεις χαμηλά θα βγάλεις μάλλον μικρό κέρδος, αλλά δεν θα χάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα υπαρχει ενα πραγμα που δεν ειπε ο γεωργιου σε αυτη τη φορμουλα..καθε βραδυ πριν ριξεις το χαρτι να ανεβαινεις στην ταρατσα και να χορευεις γυμνος κατω απο το φως του φεγγαριου..και αν δεν πετυχει 5 φορες συνεχομενα τοτε να πιεις αιμα νυχτεριδας(αυτο πιανει σιγουρα)..

σοβαρευτητε..

 

 

να προτεινω και κατι σοβαρο τωρα το οποιο θα το κανω και εγω,υπαρχουν εταιριες που δινουν 100% μπονους σε 100 ευρω..γραφτητε σε μια τετοια και θα ξεκινησετε με 200 ευρω αρα αυτοματος εχετε κερδος..το εξυπνο εδω θα ηταν να τα βγαλεις αμεσως και να εχεις 100 ευρω κερδος ομως η εταιρια δεν ειναι χαζη εχει προυποθεση τζηρου..το οποιο σημαινει οτι πρεπει να παιξεις(αυτο αλλαζει απο εταιρια σε εταιρια)3 ή 4 φορες τα 200 ευρω για να μπορεις να κανεις αναληψη..δηλαδη να εχεις παιξει συνολικα 600 ευρω..λοιπον το euro εχει 31 αγωνες, παιξτε καθε αγωνα με 20 ευρω οτι νομιζεται(προτεινω να μεταβαλετε το ποσο που πονταρετε δηλαδη να παιζεται σε καποιον αγωνα με μεγαλη αποδοση 10 ευρω ας πουμε και σεναν πιο ευκολο περισσοτερα ωστε να μειωσετε την διακυμανση)και στο τελος του euro υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες να ειστε κερδισμενοι..

 

αυτος ο τροπος ειναι και πιο ευχαριστος και πιο αποτελεσματικος αφου στην ουσια ξεκινας με πλεονεκτημα..

 

λοιπον για οποιον βαριεται να χορευει γυμνος αυτος ο τροπος που ειπα ειναι πολυ καλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βγάζετε από το "κόλπο" τους αγώνες της 3ης φάσης; ΟΚ, ξεκινούν όλοι μαζί αλλά μπορείς να διαλέξεις αυτούς που "μυρίζουν" Χ -επειδή οι ομάδες βολεύονται.

 

Ενδιαφέρον σύστημα, λέω να το δοκιμάσω με 5€. Αρκεί να μην το μάθει η γυναίκα μου για θα πέσει παντόφλα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βγάζετε από το "κόλπο" τους αγώνες της 3ης φάσης; ΟΚ, ξεκινούν όλοι μαζί αλλά μπορείς να διαλέξεις αυτούς που "μυρίζουν" Χ -επειδή οι ομάδες βολεύονται.

 

Ενδιαφέρον σύστημα, λέω να το δοκιμάσω με 5€. Αρκεί να μην το μάθει η γυναίκα μου για θα πέσει παντόφλα :mrgreen:

 

Με 5 ευρώ; Σκέψου καλά τι πας να κάνεις και δες την κάβα σου! Εδώ εγώ που ξεκινάω με 2 ευρώ είμαι προβληματισμένος!

 

Αν είσαι κάτω από 500άρικο ούτε για πλάκα μην το κάνεις, θα κλαις τα λεφτά σου και θα βρίζεις εμένα μετά!

 

βασικα υπαρχει ενα πραγμα που δεν ειπε ο γεωργιου σε αυτη τη φορμουλα..καθε βραδυ πριν ριξεις το χαρτι να ανεβαινεις στην ταρατσα και να χορευεις γυμνος κατω απο το φως του φεγγαριου..και αν δεν πετυχει 5 φορες συνεχομενα τοτε να πιεις αιμα νυχτεριδας(αυτο πιανει σιγουρα)..

σοβαρευτητε..

 

 

να προτεινω και κατι σοβαρο τωρα το οποιο θα το κανω και εγω,υπαρχουν εταιριες που δινουν 100% μπονους σε 100 ευρω..γραφτητε σε μια τετοια και θα ξεκινησετε με 200 ευρω αρα αυτοματος εχετε κερδος..το εξυπνο εδω θα ηταν να τα βγαλεις αμεσως και να εχεις 100 ευρω κερδος ομως η εταιρια δεν ειναι χαζη εχει προυποθεση τζηρου..το οποιο σημαινει οτι πρεπει να παιξεις(αυτο αλλαζει απο εταιρια σε εταιρια)3 ή 4 φορες τα 200 ευρω για να μπορεις να κανεις αναληψη..δηλαδη να εχεις παιξει συνολικα 600 ευρω..λοιπον το euro εχει 31 αγωνες, παιξτε καθε αγωνα με 20 ευρω οτι νομιζεται(προτεινω να μεταβαλετε το ποσο που πονταρετε δηλαδη να παιζεται σε καποιον αγωνα με μεγαλη αποδοση 10 ευρω ας πουμε και σεναν πιο ευκολο περισσοτερα ωστε να μειωσετε την διακυμανση)και στο τελος του euro υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες να ειστε κερδισμενοι..

 

αυτος ο τροπος ειναι και πιο ευχαριστος και πιο αποτελεσματικος αφου στην ουσια ξεκινας με πλεονεκτημα..

 

λοιπον για οποιον βαριεται να χορευει γυμνος αυτος ο τροπος που ειπα ειναι πολυ καλος..

 

Να σοβαρευτούμε, αλλά αυτό που προτείνεις το θεωρείς σοβαρότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν υπόθεση ότι ξεκιναω με 2€ οι παρακάτω υπολογισμοι για 10 παιχνίδια σωστοί δεν είναι;

1) 2

2) 4

3) 8

4) 16

5) 32

6) 64

7) 128

8. 256

9) 512

10) 1024

 

Βρήκα στην bet770 μπόνους 100%, το θέμα είναι αν πχ είμαι στο 9ο παιχνίδι και πρέπει να βάλω 512€ στο Χ θα μου το αποδεχτεί;

Γίαυτο και μόνο το λόγο λέω να ξεκινήσω με την betfair που παίζω και χρονια εκει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 5 ευρώ; Σκέψου καλά τι πας να κάνεις και δες την κάβα σου! Εδώ εγώ που ξεκινάω με 2 ευρώ είμαι προβληματισμένος!

 

Αν είσαι κάτω από 500άρικο ούτε για πλάκα μην το κάνεις, θα κλαις τα λεφτά σου και θα βρίζεις εμένα μετά!

 

 

 

Να σοβαρευτούμε, αλλά αυτό που προτείνεις το θεωρείς σοβαρότερο;

 

στην στατιστικη για να μπορεις να βγαλεις συμπερασμα πρεπεινα εχεις μεγαλο δειγμα..σε μεγαλο δειγμα λοιπον στο δικο σου τροπο με τον διπλασιασμο ξερεις πιο θα ηταν το αποτελεσμα??

θα ηταν 0..και θα ηταν 0 αν υποθεταμε οτι δεν υπαρχει rake απο τις εταιριες επειδη ομως υπαρχει rake θα ηταν μειον..αρα λες στον κοσμο να κανει ενα τροπο που θεωρητικα σε μεγαλο δειγμα ειναι μειον..

 

τι τους λεω εγω τωρα..λεω γαμηστε διπλασιασμους και μαλακιες και εκμεταλευτητε το μπονους μιας εταιριας..για να δουμε σε μεγαλο δειγμα τι θα συμβει αν παιζω σημεια στην τυχη εχοντας 200 ευρο αντι για 100 που εβαλα??..θα ειμαι 100 ευρο+ κατα μεσο ορο σε καθε euro..ομως επειδη υπαρχει rake λογικα θα μειωθει το κερδος μου σε 80 ευρο μαλλον καπου εκει..ενας τροπος που ειναι συν.

 

τωρα οποιος εχει μυαλο καταλαβαινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα δεν ειναι δυνατόν να ξέρεις που θα "κάτσουν" τα χι!!!

 

Δεν είπα πως ξέρεις που θα κάτσουν, αφήνεις να περάσουν 3-4 αγώνες χωρίς ισοπαλία και στοιχηματίζεις μετά.

έτσι κυνηγάς ένα Χ σε 7-8 αγώνες ,3-4 που πέρασαν χωρίς Χ και άλλους τόσους που ποντάρεις.

αυτός ο τρόπος θέλει μικρότερο κεφάλαιο (ξεκινάς με 5-10Ε)

 

@yannis27gr η λογική του συστήματος είναι να παίζεις τους αγώνες με τη σειρά μέχρι να πιάσεις το Χ, θα χτυπάς το κεφάλι σου αν χάσεις το Χ και ταυτόχρονα στο άλλο ματς δεν κουνιέται φύλλο ;)

αν θες τη γνώμη μου αν πιάσεις Χ 5-6 αγώνες πριν τη 3ή φάση σταματάς αυτό το σύστημα.Στη 3ή φάση παίξε ότι θέλεις και μετά πάλι συνεχίζεις τον διπλασιασμό με Χ

 

@greekparot στις άλλες εταιρίες είσαι γραμμένος; (bet365, hill κτλ; )

 

 

Καλή φάση για διπλασιασμό είναι και το σύνολο κόρνερ και γκολ

(πχ στα πρώτα 5-6 ματς αν δεν έχουν έρθει 2 γκολ συνολικά αρχίζεις να κυνηγάς αυτό με διπλασιασμό)

Επεξ/σία από Porg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...