Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Ξέρεις τι εννοούν με το recommended; Εγώ όχι.

Φαντάζομαι 1080p 60

 

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

GTX 1060 ή R9 Fury...Optimized φαίνεται. Για να δούμε...

Τα γραφικά πολύ meh μου φάνηκαν...

Τα γραφικά είναι υπερβολικά καλά σε σχέση με τις απαιτήσεις που ανακοίνωσαν . 
Και σήμερα πρέπει να έπεισε και τους τελευταίους καμένους με το third person . Όποτε έδειχνε εικόνας από first person έμενες με το στόμα ανοιχτό 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Φαντάζομαι 1080p 60

Τα γραφικά είναι υπερβολικά καλά σε σχέση με τις απαιτήσεις που ανακοίνωσαν . 
Και σήμερα πρέπει να έπεισε και τους τελευταίους καμένους με το third person . Όποτε έδειχνε εικόνας από first person έμενες με το στόμα ανοιχτό 

Ο κόσμος του παιχνιδιού δείχνει εκπληκτικός σε ζωή και λεπτομέρειες. Συμφωνούμε όλοι σε αυτό.

Τα recommended αν αναφέρονται σε medium settings τότε δεν είναι κάτι σπουδαίο από πλευράς optimization. Ό,τι έδειξαν φαίνεται να είναι ultra sky high settings. 

Σήμερα η GTX 1060 δεν μαξάρει σχεδόν τίποτα. Ακόμα και σε high 1080p ζορίζεται για τα 60fps. Λες να ξεπέρασαν ολόκληρο το industry και σε βελτιστοποίηση; Χλωμό. 

Γενικά, πολύ διπλωματικός ο τρόπος που ανακοίνωσαν απαιτήσεις. Μου θυμίζει την recommended GTX 770 του Witcher 3 που χωρίς hairworks και χωρίς GTX 980(500€) δεν υπήρχε περίπτωση να μαξάρεις σε 1080p για τα 60 fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Ο κόσμος του παιχνιδιού δείχνει εκπληκτικός σε ζωή και λεπτομέρειες. Συμφωνούμε όλοι σε αυτό.

Τα recommended αν αναφέρονται σε medium settings τότε δεν είναι κάτι σπουδαίο από πλευράς optimization. Ό,τι έδειξαν φαίνεται να είναι ultra sky high settings. 

Σήμερα η GTX 1060 δεν μαξάρει σχεδόν τίποτα. Ακόμα και σε high 1080p ζορίζεται για τα 60fps. Λες να ξεπέρασαν ολόκληρο το industry και σε βελτιστοποίηση; Χλωμό. 

Γενικά, πολύ διπλωματικός ο τρόπος που ανακοίνωσαν απαιτήσεις. Μου θυμίζει την recommended GTX 770 του Witcher 3 που χωρίς hairworks και χωρίς GTX 980(500€) δεν υπήρχε περίπτωση να μαξάρεις σε 1080p για τα 60 fps.

Ε αυτό θελουμε να έχει proper scaling , να μπορούν να παίξουν όλοι από τα πιο σάπια σύστημα μέχρι να πιο καλά με ανεβασμένα settings . 
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση 1060 6 Gb να παίζει το παιχνίδι 1080p 60 fps με όλα max χωρίς έστω Rtx. 

Το παιχνίδι φαίνεται απλά outstanding. Μετά από αυτήν την ατμόσφαιρα που είδα να έχει τα γραφικά απλά δεν με ενδιαφέρουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Cyberpunk-2077-Official-PC-System-Requir

Καλά τα requirements. Το Serious Sam περίμενα να έχει παρόμοια, αλλά το Cyberpunk τα χει τελικά. Ενώ το CP δείχνει ωραιότερο από το SS4. Ό,τι να 'ναι! Και υποστήριξη Win7!

Υ.Γ.1 Η 1660ti που έχω είναι καλύτερη ή χειρότερη της 1060 ?

Υ.Γ.2 Πως γίνεται Win7 και Dx12 ?

Επεξ/σία από Stavros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stavros Delta είπε

Καλά τα requirements. Το Serious Sam περίμενα να έχει παρόμοια, αλλά το Cyberpunk τα χει τελικά. Και υποστήριξη Win7!

Υ.Γ.1 Η 1660ti που έχω είναι καλύτερη ή χειρότερη της 1060 ?

Υ.Γ.2 Πως γίνεται Win7 και Dx12 ?

Όπως αναφέρουν και αλλού τα recommended είναι μάλλον ψεύτικά. Αφού και το RDR2 είχε την GTX 1060 ως recommended, αλλά στην πράξη γινόταν μακελειό.

https://support.rockstargames.com/articles/360037044893/Red-Dead-Redemption-2-PC-System-Requirements

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Stavros Delta είπε

Υ.Γ.1 Η 1660ti που έχω είναι καλύτερη ή χειρότερη της 1060 ?

 

 

Και εγώ αυτή έχω, ναι είναι αρκετά καλύτερη της GTX 1060 6 GB. Να υπολογίζεις +20 καρέ παντού. Δηλαδή π.χ. αν έχεις 40 καρέ στο CP 2077 με την GTX 1060, με την GTX 1660 Ti θα έχεις 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Και εγώ αυτή έχω, ναι είναι αρκετά καλύτερη της GTX 1060 6 GB. Να υπολογίζεις +20 καρέ παντού. Δηλαδή π.χ. αν έχεις 40 καρέ στο CP 2077 με την GTX 1060, με την GTX 1660 Ti θα έχεις 60.

Αυτό που γράφεις είναι 50% διαφορά ενώ στην πραγματικότητα η διαφορά τους είναι στο 35%.

Spoiler

relative-performance_1920-1080.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτό που γράφεις είναι 50% διαφορά ενώ στην πραγματικότητα η διαφορά τους είναι στο 35%.

  Απόκρυψη περιεχομένων

relative-performance_1920-1080.png

 

Σωστά έκανα λάθος. Πάντως κατά Μ.Ο. είναι 20+ καρέ πάνω

https://www.anandtech.com/bench/product/2541?vs=2545

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...