Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, just getting started είπε

Αυτό εννοώ, δεν είναι μόνο τα expansions που κάνουν το Witcher να φαίνεται μεγαλύτερο, είναι και το ίδιο το main story που είναι αισθητά μεγαλύτερο.

Το θέμα για μένα με το gunplay από όσο το δοκίμασα είναι ότι δεν γίνεται να τους κάνεις τους άλλους 3 headshot για να πέσουν. Μου χαλάει εντελώς το immersion.

για τα headshots είχα βρει ένα πιστόλι που πατάς μια και ρίχνει 2 σφαίρες (έχει κάτι σαν ability) και έχει και υψηλό damage. Δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά και σε υψηλό difficulty τους κάνεις headshot kill με τη μια. Έβαλα και σιγαστήρα για stealth killίδια.

Πάντως ναι το gunplay δεν είναι ρεαλιστικό αλλά είναι καλό αν θες να βγάλεις γούστα λες και είσαι σε ταινία. Βάζεις και τις λεπίδες στα χέρια ή τους εκτοξευτήρες, χοροπηδάς και κάνεις jump kils με κατάνες και άλλα τέτοια. Εμένα αυτό μου άρεσε.

Αν θέλω τέρμα ρεαλιστικό gunplay πάω και για κυνήγι :P

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πως γινεται ρε σεις , αν το κανεις ρεαλιστικο δηλαδη να πεθαινουν με ενα headshot κτλπ χανεται καθε ειδος progression και stats . 

Πειτε μου ενα rpg που να εχει ρεαλιστκο shooting

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το θέμα αν θα πέφτουν με ένα headshot ή όχι, όταν λέμε gunplay εννοούμε όλο το feeling του movement, shooting κλπ..Και στο CP 2077 είναι εντελώς generic και clunky..Παίξε Warzone και τράβα παίξε CP 2077 και θα καταλάβεις αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το movement θα το ελεγα πολυ καλο στο cyberpunk αλλα φυσικα γουστα ειναι αυτα. 

Παντως η συγκριση ειναι ψιλο ακυρη γιατι το αλλο ειναι shooter , ενα πραγμα που πρπεει να εχει καλο ειναι αυτο ειδαλλως εχει αποτυχει τελειως. 

Η συγκριση θα επρεπε να γινεται με αλλο παιχνιδι του ειδους , ποιο rpg εχει καλυτερο shooting απο το cyberpunk ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, noFEARgr said:

 

Η συγκριση θα επρεπε να γινεται με αλλο παιχνιδι του ειδους , ποιο rpg εχει καλυτερο shooting απο το cyberpunk ; 

Το... Starfield...; 

https://media.tenor.com/fP8tlr2kTzQAAAAM/forrest-gump-running.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλάκα πλάκα στο Starfield τα όπλα παίζει να έχουν λίγο καλύτερο feeling, έχουν πιο πολύ punch, να το πω έτσι. Αλλά είναι κατά 90% μόνο ballistic και γίνεται λίγο βαρετό μετά από ένα σημείο το

1. Shoot

2. Reload

3. Shoot

4. Loot

5. Goto 1

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το  movement παντως το βρισκω υπερβολικα καλο για το ειδος ...

Ισως εχετε να παιξετε απο το launch γιαυτο , υπαρχουν μεγαλες διαφορες με τωρα

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

o @Tambas91 ειναι ειδικος στο θεμα να μας απαντησει 🤣

Τι να απαντήσω ρε συ το μόνο που δε με χαλάει εμένα στο παιχνίδι είναι το shooting… το παιχνίδι θέλει mods για να γίνει παιχνίδι αλλιώς είναι τρισαθλιο …ναι dlss pt fg και τα στολίδια μου κουνιούνται… 

Όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν πάσχουν από κακό ΑΙ εκεί πονάνε πολύ άμα δεν ασχοληθούν με αυτό τον τομέα όλο μετριότητες θα βγαίνουν 

και το starfield εγώ πρώτος το κατέκρινα σε αυτό τον τομέα που είναι χειρότερο του cyber

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Τι να απαντήσω ρε συ το μόνο που δε με χαλάει εμένα στο παιχνίδι είναι το shooting… το παιχνίδι θέλει mods για να γίνει παιχνίδι αλλιώς είναι τρισαθλιο …ναι dlss pt fg και τα στολίδια μου κουνιούνται… 

Όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν πάσχουν από κακό ΑΙ εκεί πονάνε πολύ άμα δεν ασχοληθούν με αυτό τον τομέα όλο μετριότητες θα βγαίνουν 

και το starfield εγώ πρώτος το κατέκρινα σε αυτό τον τομέα που είναι χειρότερο του cyber

από το 2.0 και μετά πάντως το ΑΙ δεν είναι τόσο τραγικό. Προφανώς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά έχουν μια στοιχειώδη τακτική. Κρύβονται, κινούνται, σου έρχονται από άλλη κατεύθυνση κτλ. Στο amdfield μόλις σε βλέπουν γυρνάνε την πλάτη και τρέχουν ή κολλάνε σε ένα σημείο και κουνάνε τα πόδια χωρίς να κινούνται (λες και κάνουν διάδρομο στο γυμναστήριο :P)

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το shooting στο cyberpunk έχει να κάνει και πολυ με το τι skill τους έχεις βάλει. Mην περιμένει δηλαδή κάποιος να μην έχει βάλει κανένα skill στα όπλα που χρησιμοποιεί και να έχει και αξιoπρεπή shooting.

Ενας βασικός οδηγός που βρήκα με λίγο ψάξιμο μια και δεν παίζω shooting 

https://www.cyberpunk.net/en/news/48958/build-planner-craft-your-cyberpunk-2077-and-phantom-liberty-builds

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...