Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

από το 2.0 και μετά πάντως το ΑΙ δεν είναι τόσο τραγικό. Προφανώς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά έχουν μια στοιχειώδη τακτική. Κρύβονται, κινούνται, σου έρχονται από άλλη κατεύθυνση κτλ. Στο amdfield μόλις σε βλέπουν γυρνάνε την πλάτη και τρέχουν ή κολλάνε σε ένα σημείο και κουνάνε τα πόδια χωρίς να κινούνται (λες και κάνουν διάδρομο στο γυμναστήριο :P)

Το είχα κατεβάσει να το δω overall τι λέει και πως τρέχει, στρώνω τα κακά γραφικά με mods και μπαίνω από ένα άκυρο save … περνάω με το αμάξι από κάτι αλήτες που αρχίζουν να με πυροβολαν, μπάτσοι από πίσω αρχίζουν να τις παίζουν με τους κακοποιούς … λέω ωραία μέχρι εδώ, κατεβαίνω απ το αμάξι κρύβομαι και ρίχνω στους τύπους… ε ρε φίλε με το που πατάω τη σκανδάλη εκεί που σκοτώνονται σε απόσταση 2 μέτρων μεταξύ τους , γυρνάνε και ρίχνουν σε εμένα … ξενερα .

περα από το σκηνικό γυρνώντας στην πόλη είναι σα να είσαι σε έναν πλαστικό κόσμο που δε συμβαίνει τίποτα, δεν έχει να εξερευνήσεις κάτι βλέπει μόνο ρομπότς να κινούνται , το ίδιο ακριβώς και το horizon που παίζω τώρα . Ωραία γραφικά θες να δεις τη γίνεται με ιστορία , αλλά ΑΙ για κλάματα και κόσμος κενός «γεμισμένος» με ρομποτς … 

γενικα τα παιχνίδια που έχω ευχαριστηθεί τα τελευταία χρόνια είναι πολύ λίγα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χωρίς να έχω παίξει κανένα απο τα 2, το movement στο cyberpunk πολύ καλύτερο μου φαίνεται απο το warzone.... που ότι βίντεο βλέπω χοροπηδούν σαν τα κατσίκια ή crouch και πατινάζ 1 χιλιόμετρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Χωρίς να έχω παίξει κανένα απο τα 2, το movement στο cyberpunk πολύ καλύτερο μου φαίνεται απο το warzone.... που ότι βίντεο βλέπω χοροπηδούν σαν τα κατσίκια ή crouch και πατινάζ 1 χιλιόμετρο 

αυτό γίνεται επειδή είναι online για να το κάνεις πιο δύσκολο για τον άλλον να σε πετύχει. της σχολής counter strike είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, εχω το pc με τα specs που φαινονται στην υπογραφη μου (13500,16gb ram, 7800xt)...επειδη ειμαι ασχετος τελειως με ρυθμισεις γραφικων στο pc θα μπορουσατε να μου πειτε σε τι ρυθμισεις θα μπορουσα να παρω το καλυτερο οπτικο αποτελεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, kjtzemis said:

Καλησπερα σε ολους, εχω το pc με τα specs που φαινονται στην υπογραφη μου (13500,16gb ram, 7800xt)...επειδη ειμαι ασχετος τελειως με ρυθμισεις γραφικων στο pc θα μπορουσατε να μου πειτε σε τι ρυθμισεις θα μπορουσα να παρω το καλυτερο οπτικο αποτελεσμα?

Σε 1440p ολα ultra χωρις ray tracing. Mε fsr στα balance μπορεις να ανοιξεις και καποια ray tracing effects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis Μπορείς να δοκιμάσεις τα optimized settings του hardware unboxed + rt reflections (γιατί τα screen space είναι αίσχος στο CP77 με άπειρο θόρυβο) και όσο FSR απαιτείται για 60αρι και πάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Σε 1440p ολα ultra χωρις ray tracing. Mε fsr στα balance μπορεις να ανοιξεις και καποια ray tracing effects

αν πατησω off ray tracing δεν με αφηνει να διαλεξω να ενεργοποιησω ray traycing effects.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

αν πατησω off ray tracing δεν με αφηνει να διαλεξω να ενεργοποιησω ray traycing effects.

πάτα ray tracing on και βάλε reflections σίγουρα, και αν σε παίρνει από fps βάλε και ray tracing lighting στο medium. Τα ray tracing shadows δεν είναι και τόσο σημαντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ τόσα μοντ που έχω δεν ξέρω αν δούλεψε σωστά και αυτό.

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/11622?tab=files

Έβαλα το ENV του PT αλλά δουλεύω νορμάλ RT

image.jpeg.0839985a36c3a7a46e10f7d0546aa095.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aris-leme είπε

ΜΕ τόσα μοντ που έχω δεν ξέρω αν δούλεψε σωστά και αυτό.

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/11622?tab=files

Έβαλα το ENV του PT αλλά δουλεύω νορμάλ RT

image.jpeg.0839985a36c3a7a46e10f7d0546aa095.jpeg

αυτό το έχεις δοκιμάσει? φαίνεται unreal...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tambas91 έβαλα το Nova LUT - Pure 2.2 με Nova LUT - Pure 2.0 - ENV (PT) και το Nova LUT Ultimate Graphics Reshade το πέρασα τώρα που το έστειλες.

image.jpeg.8fb51d3adeaeca75a7665de21e2561f6.jpeg

image.jpeg.1c4c0610a41b5b0d98e80e2c6b394090.jpeg

Τώρα νομίζω φαίνονται ποιο έντονα και τα 2κ texture. Βέβαια, με την εικόνα είμαι λίγο αχάμπαρος. Όλα ωραία μου φαίνονται

 

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

@Tambas91 έβαλα το Nova LUT - Pure 2.2 με Nova LUT - Pure 2.0 - ENV (PT) και το Nova LUT Ultimate Graphics Reshade το πέρασα τώρα που το έστειλες.

image.jpeg.8fb51d3adeaeca75a7665de21e2561f6.jpeg

image.jpeg.1c4c0610a41b5b0d98e80e2c6b394090.jpeg

Τώρα νομίζω φαίνονται ποιο έντονα και τα 2κ texture. Βέβαια, με την εικόνα είμαι λίγο αχάμπαρος. Όλα ωραία μου φαίνονται

 

έτσι όπως το βλέπω στο video τουλάχιστον γιατί δε το έχω δοκιμάσει, βγάζει μια ωραία φυσικότητα, αυτός βεβαια πρέπει να τα έχει όλα δεξιά με pt... στις δικες σου ίσως φταίει και η ποιότητα τις εικόνας φαίνεται να υστερεί κάπου..

γενικά το παιχνίδι έχει πολύ potential στο θέμα των γραφικών λόγο του pt που κάνει παπάδες, αλλα πάλι πρέπει οι mods να βγάλουν το φίδι απ την τρυπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά PT έχει με 4090 είπαμε εμείς απλό RT psycho είμαστε. Τώρα το έβαλα σωστά ένα πρόχειρο βίντεο. Δε βλέπεις μακριά καθόλου όμως

Χάνει πάρα πολύ η εικόνα στο βίντεο

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Καλά PT έχει με 4090 είπαμε εμείς απλό RT psycho είμαστε. Τώρα το έβαλα σωστά ένα πρόχειρο βίντεο. Δε βλέπεις μακριά καθόλου όμως

Χάνει πάρα πολύ η εικόνα στο βίντεο

εδώ δείχνει άψογο μπορείς να βγάλεις και ένα μέσα στην πόλη αν δε βαριέσαι? έτσι όπως το βλέπω το λιγουρεύτηκα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.jpeg.91f78f2b48905e9fdefbd23d61b5b42a.jpeg

Πρέπει λίγο να ψάξω πως να ανοίξει λίγο η θολούρα στο βάθος(Το βίντεο είναι με PT απλά με τους ντραιβρες που κάνει κάτι λαγκ σπαικς όταν κάνω εγγραφή)

 

@Tambas91 Πρέπει να το ψάξω έχει πάρα πολλααααααααα

 

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...