Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το Fallen Order και ισχύει αυτό που λες αλλα still, it's Star Wars. Σίγουρα όχι η πιο δυνατή χρονια αλλα πολύ καλύτερη από την προηγουμενη για PC. Το άλλο είναι το Total War: Three Kingdoms. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν αντιλέγω αλλα το game ήταν fully playable στην προηγουμενη Ε3, άμα ήταν η EA η κάποια παρόμοια θα το είχαν κάνει ήδη release με ένα μηνα polishing όχι ένα χρόνο :D Τώρα για το GTA μην το βάζεις γιατί τουλάχιστον για κάποια χρονια θα είναι exclusive στις κονσόλες όπως το RDR2. Τώρα για ES σιγά...το W3 πήρε το σκήπτρο του epic rpg και σοδόμισε την Bethesda, ειδικά μετά τα τελευταία fails τις εταιρίας θα πρέπει να προσπαθήσει τρελα για να βγάλει καλύτερο epic rpg και άμα το βγάλει θα έχει βγει το επόμενο Witcher οποτε και πάλι περαστικά. Έχει πεθάνει για μένα η Beth.

Το Skyrim είναι στην δεκάδα με τις περισσότερες πωλήσεις όλων των εποχών. Μπορεί τα Witcher για μένα να είναι μακράν καλύτερα παιχνίδια αλλά ένα νέο Single Player Elder Scroll πάντα είναι τεράστιο γεγονός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, kti23 είπε

όποτε και να βγει πάντως εγώ περιμένω λινκ για pre-order

Εγώ από τότε που ανακοινώθηκε έχω μαζέψει στην άκρη τα λεφτά για καινούργιο PC, για να το παίξω καρφωτό με High settings 4Κ/60fps.

Εκτός και αν το σύστημα [email protected] / 980Ti που έχω καταφέρνει 1080p/60fps, οπότε συμβιβάζομαι και γλιτώνουμε την επένδυση.

Υπόψην την 980Ti την αγόρασα τότε 700-φεύγα ευρώ αποκλειστικά για το Witcher 3.......

Preorder όμως με τίποτα.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Το Skyrim είναι στην δεκάδα με τις περισσότερες πωλήσεις όλων των εποχών. Μπορεί τα Witcher για μένα να είναι μακράν καλύτερα παιχνίδια αλλά ένα νέο Single Player Elder Scroll πάντα είναι τεράστιο γεγονός.

Εννοείτε απλά βάζω στην συνάρτηση το ιστορικό των εταιριών τα τελευταία χρονια και η Bethesda υστερεί. Προσωπικά προτιμώ ακόμα και το W2 σε σχέση με Skyrim vanilla. Προσωπικά σου παω στοίχημα ακόμα και πολύ καλο να είναι το επόμενο TES το καινούργιο Witcher θα πουλήσει περισσότερο λόγο εταιρίας και λόγο Netflix ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εννοείτε απλά βάζω στην συνάρτηση το ιστορικό των εταιριών τα τελευταία χρονια και η Bethesda υστερεί. Προσωπικά προτιμώ ακόμα και το W2 σε σχέση με Skyrim vanilla. Προσωπικά σου παω στοίχημα ακόμα και πολύ καλο να είναι το επόμενο TES το καινούργιο Witcher θα πουλήσει περισσότερο λόγο εταιρίας και λόγο Netflix ;)

Εγώ προτιμώ όλα τα Witcher σε σχέση με το Skyrim και γενικά τα Elder Scrolls ( δεν είναι του γούστου μου) τα θεωρώ walking simulator και χαοτικά. Από την άλλη στο δεύτερο που γράφεις αμφιβάλλω. Όλα μαζί τα Witcher έχουν πουλήσει όσο ένα Skyrim στο περίπου. Όσο για την σειρά του Netflix εκεί και αν έχω αμφιβολία για τον αντίκτυπο της. Για το Cyberpunk που το περιμένουμε με απίστευτη αγωνία επίσης δεν θεωρώ ότι θα έχει τις απίστευτες πωλήσεις που νομίζουμε. Δεν ακουμπάει πχ αρκετούς 13 15 18αρηδες όπως ένα Gta, ένα mmo κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Εγώ από τότε που ανακοινώθηκε έχω μαζέψει στην άκρη τα λεφτά για καινούργιο PC, για να το παίξω καρφωτό με High settings 4Κ/60fps.

Εκτός και αν το σύστημα [email protected] / 980Ti που έχω καταφέρνει 1080p/60fps, οπότε συμβιβάζομαι και γλιτώνουμε την επένδυση.

Υπόψην την 980Ti την αγόρασα τότε 700-φεύγα ευρώ αποκλειστικά για το Witcher 3.......

Preorder όμως με τίποτα.

Ώρα για RTX ON και για σένα πάνθηρα.😍

dfaH06CVL1QFsKYMaDjSI2JH1FMKTIPeeMRzx_lr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

RΕ2, DMC5, Metro, Sekiro, Doom, Rage 2, SW: FO, TW: TK, Wolfenstein, The Outer Worlds, etc. Να μου πεις για 2018 ναι σχεδόν τίποτα ιδιαίτερο αλλα όχι για 2019. ;)

Τώρα για το release το ξανά λέω φαίνεται για 2019 γιατί έχουν και το Witcher μετά από αυτό. Πρέπει να γίνουν release για να move on στις νέες κονσόλες. Εννοείτε υποθέσεις είναι όλα απλά συζήτηση να γίνετε. :D

Μέχρι το sekiro συμφωνώ αλλά αυτά έχουν βγει ήδη. Αναφερόμουν σε αυτά που περιμένουμε να έρθουν. Doom και rage οκ, TW, Wolfenstein έχουν συγκεκριμένο κοινό και το the outer worlds το ψιλό φοβάμαι. Καμία κυκλοφορια δεν κάνει κάνα τρομερό μπαμ ωστόσο. Πέρσι είχαμε και ένα rdr2 στον ορίζοντα (ασχετα που ακόμα δεν το έχουμε δει σε pcs). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/4/2019 στις 2:41 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι το Fallen Order και ισχύει αυτό που λες αλλα still, it's Star Wars. Σίγουρα όχι η πιο δυνατή χρονια αλλα πολύ καλύτερη από την προηγουμενη για PC. Το άλλο είναι το Total War: Three Kingdoms. ;)

Διαφωνώ σε όλα.

Το star wars είναι ΕΑ, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα σημαίνει άγριο άρμεγμα με το ελάχιστο δυνατό περιεχόμενό.

Επίσης στο τρέηλερ είχε μια μαύρη που ήταν λες και βγήκε από το wallace and gromit. Έτσι και από αισθητικό τομέα, προσωπικά δεν με καλύπτει.

|

Το δεύτερο είναι ότι το three kindoms total war, από όσο έχει αποκαλυφτεί, είναι σχεδόν σούπα φάντασι (γιαπωνέζικο στυλ με νίντζα στρατηγούς που όλα τα σφάζουν, όλα τα μαχαιρώνουν) με ολίγη από στρατηγική.

Μικροσκοπικές μάχες που διαρκούν στην κυριολεξία δευτερόλεπτα, δίχως καμία βελτίωση σε βασικά σημεία (πολιορκίες/ναυμαχίες κ.ο.κ.) και μερικές βασικές βελτιώσεις στην διπλωματία (που πολύ αμφιβάλω ότι θα είναι σημαντικές λόγω της άθλιας ΑΙ που δεν βελτιώθηκε από το πρώτο Medieval).

Εάν είναι να πάρω ένα strategy έχει δώσει βάση στην διπλωματία/grand strategy και έχει χάλια μάχες, πάω στα παιχνίδια της paradox που τουλάχιστον ξέρουν τι κάνουν.

|

Έτσι δεν θα έλεγα απαραίτητα ότι θα είναι καλή χρονιά εφέτο, με βάση πάντα αυτά τα παιχνίδια που αναφέρεις. Μέχρι να αποδειχτεί ότι κάμω λάθος, κάτι που ειλικρινά δεν το πιστεύω, θα κρατήσω μικρό καλάθι για τα παραπάνω.

|

|

|

Γενικότερα θα έλεγα ότι έρχονται/ήρθαν καλά παιχνίδια/επεκτάσεις εφέτο, όπως το Imperator, anno 1800,  και φυσικά το Cyberpunk.

Από την άλλη προσωπικά ξενέρωσα ιδιαίτερα και μάλλον δεν πρόκειται να αγοράσω το outer worlds. Παρά τις ελπίδες που είχα για αυτό, όταν είδα ότι θα είναι exclusive στυλ παιχνίδια κονσόλας είπα ότι δεν πρόκειται να το αγοράσω. Το ίδιο με το dying light. Δεν γουστάρω τέτοιες παπαριές.

Επεξ/σία από LongTom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω και όπως προανέφερα είναι μια μέτρια χρονιά στα Mulitplatform και ιδιαίτερα στο PC. 

Έχει καλό timing αν κυκλοφορήσει φέτος, σε RPG παίζει μόνο του μπάλα , όχι ότι θα φοβόταν κάτι άλλο δηλαδή αλλά θα παίζουν και εκ του ασφαλούς

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...