Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για όλους η έκδοση των Windows 8 Release Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πέσετε να με φάτε μερικοί... αλλά δουλεύοντας λίγο με την τελευταία έκδοση των 8, νομίζω πως δεν είναι και τόσο κακά τελικά! Και το metro ui αν και στην αρχή με ξένισε λίγο, όταν κατάλαβα τη λογική του άλλαξα άποψη (για την ώρα). Το μόνο σημείο που διαφωνώ είναι το "κόψιμο" του aero μιας και δίνει μια σύγχρονη πινελιά στα παράθυρα κλπ. Το θέλω δηλαδή όπως είναι τώρα (το aero και τα διάφανα παράθυρα είναι στη θέση τους στην τελευταία έκδοση) και όχι με την άσπρη βλακεία λες και έχεις κάρτα s3 με 2mb μνήμη!

 

Σε εμενα παντως ακομα και με vmware , παιζει κανονικα το aero. Εκανες να σου βγαλει το rating?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα πέσετε να με φάτε μερικοί... αλλά δουλεύοντας λίγο με την τελευταία έκδοση των 8, νομίζω πως δεν είναι και τόσο κακά τελικά! Και το metro ui αν και στην αρχή με ξένισε λίγο, όταν κατάλαβα τη λογική του άλλαξα άποψη (για την ώρα). Το μόνο σημείο που διαφωνώ είναι το "κόψιμο" του aero μιας και δίνει μια σύγχρονη πινελιά στα παράθυρα κλπ. Το θέλω δηλαδή όπως είναι τώρα (το aero και τα διάφανα παράθυρα είναι στη θέση τους στην τελευταία έκδοση) και όχι με την άσπρη βλακεία λες και έχεις κάρτα s3 με 2mb μνήμη!

 

:P

 

 

traitor :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση:

 

μπορει το Kinect for PC,να δουλεψει ως εναλλακτική touch screen συσκευη για τo Windows 8,ωστε να χρησιμοποιουμε το Metro touch screen interface του χωρις να εχουμε touch screen οθονη;

ειναι κατι τετοιο εφικτο; και αν ναι,πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορώ να κρατήσω τα 7αρια που έχω και να βάλω αυτή την έκδοση σαν δεύτερη για να επιλέγω λειτουργικό κατά την έναρξη;

ναι απλά τα 8 θα πρέπει να τα εγκαταστήσεις σε άλλο δίσκο από αυτό που έχεις τα 7, ή γενικότερα σε άλλο διαμέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορεί το μικρό ταπεινό μυαλό μου να συλλάβει με ποιου είδους λογική,θρησκεία ή ηθική αποφάσισε κάποιος να μην υπάρχει επιλογή να αφαιρέσεις το Metro UI και να έχεις το καθιερωμένο κλασικό Desktop... :shock:

Μιλάμε όποιος εκεί μέσα πήρε αυτή την απόφαση,θέλει λιθοβολισμό ενώ είναι ήδη σταυρωμένος στο Silicon Valey... :blink:

Εάν απλά υπήρχε αυτή η επιλογή όλα θα ήταν οκ,κατά τα άλλα το λειτουργικό δείχνει να έχει αρκετές βελτιώσεις και κυρίως στο θέμα των αποδόσεων που ενδιαφέρει ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι των πελατών...

 

Ακόμα πιο κουλό μου φαίνεται δε,που μετά από τόσα previews τα τζιβάνια της M$ δεν έχουν καταλάβει ότι στον κόσμο που χρησιμοποιεί Desktop δεν αρέσει καθόλου!Δηλαδή οκ εκεί στην Microsoft δεν μπορούν να κάνουν ένα Google Search(έστω Bing Search!) γράφοντας Windows 8 Reviews?Να δουν τι λέει ο κόσμος που πρόκειται να το αγοράσει(Πειρατέψει) έστω!

 

Πάντως τώρα μένω με την ελπίδα πως κάποιος καλός άνθρωπος(Ιδιώτης) θα βγάλει κάποια εφαρμογή ή κάποιο τρόπο τέλος πάντων να εξαφανίζεις οτιδήποτε Metro υπάρχει εκεί μέσα...Εάν δεν γίνει αυτό,τότε θα μείνω με τα Windows 7 ανά χείρας για καιρό ακόμα!

 

Κατά τα άλλα,για tablet φαίνεται καλό...

 

Υγ. Μου αρέσει που είχε γίνει χαμός με Gnome 3 και Unity(και όχι άδικα),φανταστείτε εδώ τι έχει να γίνει!

 

Υγ2.Δεν θέλω καν να φαντάζομαι πως ακριβώς θα εξηγήσει κάποιος τον τρόπο πουλειτουργεί του Metro UI σε κάποιον ο οποίος δεν είναι εξοικειωμένος με την τεχνολογία όταν ο δεύτερος θα έχει αγοράσει καινούργιο laptop με Win8 preinstalled... Μανάδες,Πατεράδες,Αδερφές και κοπέλες θα μας βγάλουν την παναγία.

 

[Geeky Παραλογισμός]

Γιατί;ΓΙΑΤΊ;ΓΙΑΤΊ να μην υποστηρίζουν οι μεγάλες εταιρίες το Gaming σε Gnu/Linux,γιατί να μας το κάνουν αυτό;

ΔΙΑ,Βούδα,Θεέ,Αλλάχ,Διάολε,Σύμπαν,Επιστήμη,ότι υπάρχει εκεί πάνω,τι κάναμε για να το αξίζουμε αυτό;

[/Geeky Παραλογισμός]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να μπεις σε desktop mode κατευθείαν, χωρίς να περάσεις από το (σιχαμένο) Metro UI. Αλλά τα τζιμάνια της MS το κάναν υπερβολικά εύκολο. Πρέπει να γράψεις scriptάκι το οποίο θα το βάλεις να εκτελείται αυτόματα με το που συνδέεσαι στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε εμενα παντως ακομα και με vmware , παιζει κανονικα το aero. Εκανες να σου βγαλει το rating?

 

Χρησιμοποιώ μόνο την ενσωματωμένη του AMD (A6 x4 3650) για τα γραφικά στο desktop pc.

 

Και σε μένα μια χαρά παίζει το aero. Απλά στην τελική έκδοση δεν θα υπάρχει...

post-40751-0-42259400-1338718903_thumb.jpg

post-40751-0-21031500-1338719024_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα βρήκα τα νέα παράθυρα, βέβαια αν και ο εγκέφαλός μου είχε πάθει εξάρτηση με το start menu (που τελευταία μου έσπαγε τα νεύρα) το Unity Like μενουδάκι (εκείνο στα δεξιά) είναι κλάσης ανώτερο. Σε γενικές γραμμές η μαμά έκανε καλή δουλίτσα.

 

Βέβαια υπάρχει πάντα και αυτή η μειοψηφία των μεσαιωνιστών και μπουμπούνιδων pseudoχρηστών που εκφράζει μια παράλογη αρνητικότητα.

 

Το Metro UI αν το παραμετροποιήσετε σύμφωνα με τις ανάγκες σας θα σας βολέψει πολύ.

 

ΚΑΙ επιτέλους μεγάλωσε το ΡΟΛΟΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα βρήκα τα νέα παράθυρα, βέβαια αν και ο εγκέφαλός μου είχε πάθει εξάρτηση με το start menu (που τελευταία μου έσπαγε τα νεύρα) το Unity Like μενουδάκι (εκείνο στα δεξιά) είναι κλάσης ανώτερο. Σε γενικές γραμμές η μαμά έκανε καλή δουλίτσα.

 

Βέβαια υπάρχει πάντα και αυτή η μειοψηφία των μεσαιωνιστών και μπουμπούνιδων pseudoχρηστών που εκφράζει μια παράλογη αρνητικότητα.

 

Το Metro UI αν το παραμετροποιήσετε σύμφωνα με τις ανάγκες σας θα σας βολέψει πολύ.

 

ΚΑΙ επιτέλους μεγάλωσε το ΡΟΛΟΙ!

Αποκαλώντας την M$ "μαμά" :confused: έρχεσαι και λες πως όσοι θεωρούν το Metro UI άθλιο για Desktop pc είναι μεσαιωνιστές και μπουμπούνες pseudoχρήστες;

Troll is obvious. :-(

Βαριέμαι ακόμα και να απαντήσω :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα βρήκα τα νέα παράθυρα, βέβαια αν και ο εγκέφαλός μου είχε πάθει εξάρτηση με το start menu (που τελευταία μου έσπαγε τα νεύρα) το Unity Like μενουδάκι (εκείνο στα δεξιά) είναι κλάσης ανώτερο. Σε γενικές γραμμές η μαμά έκανε καλή δουλίτσα.

 

Βέβαια υπάρχει πάντα και αυτή η μειοψηφία των μεσαιωνιστών και μπουμπούνιδων pseudoχρηστών που εκφράζει μια παράλογη αρνητικότητα.

 

Το Metro UI αν το παραμετροποιήσετε σύμφωνα με τις ανάγκες σας θα σας βολέψει πολύ.

 

ΚΑΙ επιτέλους μεγάλωσε το ΡΟΛΟΙ!

Καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις πως να το χρησιμοποιησουμε το μετρο αφου ειναι unusable θελει ταμπλετα για να λειτουργησει και εχει τα ιδια πραματα με το desktop απλα με 1000 περιορισμους τι να το κανουμε τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις πως να το χρησιμοποιησουμε το μετρο αφου ειναι unusable θελει ταμπλετα για να λειτουργησει και εχει τα ιδια πραματα με το desktop απλα με 1000 περιορισμους τι να το κανουμε τοτε!

 

Αγαπητέ φίλε μπορείς να μας αναφέρεις τους 1000 περιορισμούς; ή μήπως εσύ μας κάνεις πλάκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...