Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για όλους η έκδοση των Windows 8 Release Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθω να το εγκαταστησω σε vmware αλλα μετα την επιλογη γλωσσας μου λεει οτι δεν μπορει να βρει σκληρο για εγκατασταση...Το χει συναντησει κανενας κι το ελυσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Προσπαθω να το εγκαταστησω σε vmware αλλα μετα την επιλογη γλωσσας μου λεει οτι δεν μπορει να βρει σκληρο για εγκατασταση...Το χει συναντησει κανενας κι το ελυσε?

Δεν ειχα τετοιο προβλημα. Προφανως εχεις βαλει σκληρο στη VM σου ετσι? Ποσα GB? Δοκιμασε να κανεις allocate space now κατα τη δημιουργια της VM, ετσι ωστε να δημιουργηθει ο εικονικος σκληρος πριν την εγκατασταση των 8 (θα πιασει αυτοματα ολα τα gb που εχεις δηλωσει, αντι να μεγαλωνει σιγα σιγα με τη χρηση της vm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επηρεάζει 8α είναι μεγάλη χαζομάρα για όσους θέλουν dual boot

 

Μη μασάς ρε συ, δεν θα έχεις πρόβλημα με άλλο λειτουργικό αν απενεργοποιήσεις το NX bit support. Βασικά είναι μια τεχνολογία που υποτίθεται προστατεύει από συγκεκριμένα malware και δεν επηρρεάζει τις επιδόσεις του επεξεργαστή.

 

Η αποτελεσματικότητα της αλλά και το πόσο χρησιμοποιείται στην πράξη από τους προγραμματιστές αμφισβητείται.

 

Πάντως είναι μεγάλο fail που ξέφυγε κάτι τέτοιο από την MS, ειδικά σε Release Preview έκδοση. Bug στον installer μυρίζομαι, δεν πιστεύω να το έκαναν επίτηδες.

 

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ.

 

Αλήθεια, εσείς που αντιμετωπίσατε το πρόβλημα δοκιμάσατε με 64 bit ή 32 bit έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που περνούσα τα (καινούργια Windows) από τα Windows 98 --> Millenium ---> XP ----> 7.... Ήμουν ενθουσιασμένος. Τώρα είναι η πρώτη φορά που ξενέρωσα περνώντας από τα 7 στα 8. Η Microsoft νομίζω ότι πήρε το concept των Windows Phone το συνδύασε με τα 7 και έβγαλαν τα 8. Πήγανε και "ξεσκίσανε" το σημαντικότερο στοιχείο αμεσότητας των χρηστών με το λειτουργικό... Το Windows Desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα τετοιο προβλημα. Προφανως εχεις βαλει σκληρο στη VM σου ετσι? Ποσα GB? Δοκιμασε να κανεις allocate space now κατα τη δημιουργια της VM, ετσι ωστε να δημιουργηθει ο εικονικος σκληρος πριν την εγκατασταση των 8 (θα πιασει αυτοματα ολα τα gb που εχεις δηλωσει, αντι να μεγαλωνει σιγα σιγα με τη χρηση της vm).

 

 

60 GB σκληρο εχω βαλει.Εχω εγκαταστησει κι τα windows 7 32bit επιτυχως αλλα εδω τιποτα.Εκανα κι allocate space αλλα κι ππαλι το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που περνούσα τα (καινούργια Windows) από τα Windows 98 --> Millenium ---> XP ----> 7.... Ήμουν ενθουσιασμένος. Τώρα είναι η πρώτη φορά που ξενέρωσα περνώντας από τα 7 στα 8. Η Microsoft νομίζω ότι πήρε το concept των Windows Phone το συνδύασε με τα 7 και έβγαλαν τα 8. Πήγανε και "ξεσκίσανε" το σημαντικότερο στοιχείο αμεσότητας των χρηστών με το λειτουργικό... Το Windows Desktop.

 

επειδη πηδηξες τα vista :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι. Με τον τυπικο τροπο που κανεις εγκατασταση τα 7.

Με το vmware λεει πως δεν μπορει να βαλει το product key των windows 8 και σταματαει το set up.Το εκανε κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πω την αληθεια με τρωει να τα περασω στο laptop μου lenovo ideapad αλλα σκεφτομαι τους drivers γτ πχ η καρτα γραφικων ειναι on the fly intel hd graphics/nvidia 520 m gt ειναι το μονο που με κραταει

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...