Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για όλους η έκδοση των Windows 8 Release Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις πως να το χρησιμοποιησουμε το μετρο αφου ειναι unusable θελει ταμπλετα για να λειτουργησει και εχει τα ιδια πραματα με το desktop απλα με 1000 περιορισμους τι να το κανουμε τοτε!

 

Το desktop σου είναι στη θέση του όπως το ήξερες. Το metro UI αφού το συνδέσεις με όλα τα social account σου είναι αρκετά ενδιαφέρον αρκει να το δεις σαν κάτι νέο και μην ψάχνεις να βρεις κινήσεις που έκανες τόσα χρόνια.

 

Προφανώς είναι ρίσκο για την ms μια τέτοια κίνηση και μάλιστα σχετικά απότομα αλλά θα δείξει ο χρόνος αν πετύχει ή όχι. Πάντως τραγικό δεν το λες σε καμία περίπτωση.

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To περασα στο Πισι μου και το δουλευω απο εχθες μια χαρα μου φαινεται.

 

Αυτη η εκδοση εχει ημερομηνια ληξης? ή μπορω να συνεχισω να την χρησιμοποιω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To περασα στο Πισι μου και το δουλευω απο εχθες μια χαρα μου φαινεται.

 

Αυτη η εκδοση εχει ημερομηνια ληξης? ή μπορω να συνεχισω να την χρησιμοποιω?

Τρεξε ενα winver απο την εκτελεση (Run) και θα δεις την ημερομηνια ληξης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το desktop σου είναι στη θέση του όπως το ήξερες. Το metro UI αφού το συνδέσεις με όλα τα social account σου είναι αρκετά ενδιαφέρον αρκει να το δεις σαν κάτι νέο και μην ψάχνεις να βρεις κινήσεις που έκανες τόσα χρόνια.

 

Πολλοί όμως έχουμε το PC για δουλειά και όχι για να κάνουμε like σε fb/twitter. Για αυτή την μεριά χρηστών που θέλουν γρήγορες κινήσεις και όχι 14 κλίκ για να πάνε στο desktop ή 14 κλίκ για να βρούν μια εφαρμογή, τα 8 είναι εντελώς αντιλειτουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί όμως έχουμε το PC για δουλειά και όχι για να κάνουμε like σε fb/twitter. Για αυτή την μεριά χρηστών που θέλουν γρήγορες κινήσεις και όχι 14 κλίκ για να πάνε στο desktop ή 14 κλίκ για να βρούν μια εφαρμογή, τα 8 είναι εντελώς αντιλειτουργικά.

Γιατί είναι 14 τα κλικ; Ένα κλικ να μπεις σε desktop, και για να βρεις εφαρμογή, συμμαζεύσεις λίγο το start menu, και βγαίνουν όλες μπροστά σου.

Αν έχεις πάρα πολλές, βάζεις τις κυριότερες μπροστά κτλ. Υπάρχει και το εξαιρετικό search βέβαια, καθώς είσαι στο start πατάς 3 γράμματα ξεκάρφωτα και βγαίνουν ακαριαία οι εφαρμογές.

 

Εγώ το βόλεψα, μόνο το shutdown για να γίνει γρήγορα πρέπει να το κάνεις με alt+f4 αλλιώς μέσω charm bar είναι πιο αργός τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί όμως έχουμε το PC για δουλειά και όχι για να κάνουμε like σε fb/twitter. Για αυτή την μεριά χρηστών που θέλουν γρήγορες κινήσεις και όχι 14 κλίκ για να πάνε στο desktop ή 14 κλίκ για να βρούν μια εφαρμογή, τα 8 είναι εντελώς αντιλειτουργικά.

Για τους πολλους που θελουν το pc για δουλεια,να αφερεσουν ολους τους τιτλους απο το start menu και να αφησουν μονο το desktop!

Να κατεβασουν κ να εγκαταστησουν ενα κλασσικο start menu(5λεπτα διαδικασια) ειτε του xp,ειτε του vista,ειτε του 7,εξαρταται τι βολευει τον καθενα και τελος.

Τωρα αν δεν μπορει καποιος να τα κανει αυτα τα 2 απλα βηματα,ειναι αποριας αξιον που μπορει και χηριζεται γενικα pc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολλοί όμως έχουμε το PC για δουλειά και όχι για να κάνουμε like σε fb/twitter. Για αυτή την μεριά χρηστών που θέλουν γρήγορες κινήσεις και όχι 14 κλίκ για να πάνε στο desktop ή 14 κλίκ για να βρούν μια εφαρμογή, τα 8 είναι εντελώς αντιλειτουργικά.

 

Απλά ...υπερβολές! Just try it first.

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που βρηκα λιγο χρονο, τα εβαλα σε VM.

Ειναι στανταρακι οτι θα λειπει το start menu στην RTM?

Να το παρω αποφαση?

Μου φαινεται οτι τα desktops θα γεμισουν με shortcuts... :-D

 

Βεβαια δεν αγχωνομαι, ΑΝ τα βαλω θα τα βαλω με το SP1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά κατέβασα την καινούργια και δεν βλέπω πουθενά το κλειδί ούτε στο email μου όπως την προηγούμενη φορά

και θέλει κλειδί η lipssealed.png

υπάρχει λύση

 

 

ok βρέθηκε ήταν κάτω στη σελίδα καλά που δεν την είχα κλείσει

τι να το κανεις το κλειδι? αφου σε λιγο καιρο θα τα απενγκαταστησεις

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα δοκίμασα τελικά σήμερα! Είναι γρήγορα, το ομολογώ αλλά... thy name shall be Vista Returns

Η MS είχε καταλάβει ότι έπρεπε να αλλάξει τα Windows αλλά ρε παιδιά έχασε την μπάλα, και όταν λέμε την έχασε εννοούμε: "ποια μπάλα;"

 

Παραθέτω εικόνα για το πώς ένοιωσα μετά από χρήση των Win8:

 

fat-chick-puking-vomit-2148.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά... thy name shall be Vista Returns

Καμια σχεση με Vista. Τα Vista ειχαν κολληματα και αργη αποκριση. Εδω ολα πετανε.

Τιποτα, εγω τα εβαλα και θα τα εχω ως main λειτουργικο μεχρι τις 16/1/2013 που ληγουν.

 

Ολα δουλεουν ρολοι ακομα και στην Release Preview. Και απο θεμα drivers, δεν παιζονται, εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα wireless usb adapters που εχω και δουλευουν out of the box. Το ιδιο και η ενσωματωμενη wifi mini-pci καρτα δικτου του laptop.

 

Συνδεω ενα usb stick και βλεπω ακομα και την πραγματικη του εικονα...

 

adata.png

 

Συνδεω τα ακουστικα μου και βλεπω την πραγματικη τους εικονα...

 

logitech.png

 

Τι να λεμε, εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.

Το μονο που χρειαζεται ειναι να συνηθισει κανεις το νεο περιβαλλον, τιποτε αλλο.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εγώ χρησιμοποιώ WIndows 7 σκέφτηκα να κάνω εγκατάσταση τα 8 consumer preveiw δοκίμασα να τα βάλω στο Vware αλλά λέει ότι ο κωδικός δεν είναι έγκυρος!

Αν κάνω κανονική εγκατάσταση θα πατήσει πάνω απο τα 7 ή όχι;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εγώ χρησιμοποιώ WIndows 7 σκέφτηκα να κάνω εγκατάσταση τα 8 consumer preveiw δοκίμασα να τα βάλω στο Vware αλλά λέει ότι ο κωδικός δεν είναι έγκυρος!

Αν κάνω κανονική εγκατάσταση θα πατήσει πάνω απο τα 7 ή όχι;

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις ενα partition και να τα κανεις εγκατασταση εκει? Τουλαχιστον μεχρι να βγει η final και απο τη στιγμη που οπως καταλαβα για δοκιμες τα θελεις, προτεινω να κρατησεις τα 7 και να "παιξεις" χωρις προβλημα με τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...