Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, σοκαριστικό θα ήταν επίσης να βλέπαμε τον Walking Spoiler να κουβαλάει στα χέρια το κεφάλι του και να το "φοράει" κάθε φορά που θέλει να μιλήσει, αλλά και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όταν περιμένει να το ξαναδεί, στον επόμενο "κόκκινο γάμο" θα μείνει παγερά αδιάφορος.

 

Αν το γεγονός που σε χάλασε εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, σε αυτό που λές έχει 100% δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι το είδα με το που βγήκε περιμένα τον καταιγισμό των comments για να γράψω και εγώ

 

Episode 9 Spoiler:

 

 

 

 

Αυτό που έκανε ο Rob ήταν άνανδρο και επιπόλαιο, ειδικά με τα standards του κόσμου του Westeros. Έσπασε τον όρκο του για την μορφονιά και περίμενε τον θείο του να αναλάβει τις ευθύνες του. Αυτό δείχνει πόσο κακός στρατηγός ήταν. Λες και δεν θα μπορούσε να απατά την γυναίκα του αν παντρευόταν μία από τις άσχημες κόρες/εγγονές του Frey. Το σπάσιμο του όρκου πέρα από εξαπάτηση των συμμάχων είναι και εξαπάτηση των old and new gods, δεν περνάει έτσι απλά, έβαλε και Κοκκινομάλα το χέρι της, δεν ήθελε και πολύ.

 

Χάρηκα που ξεκληρίστικαν οι Starks, το άξιζαν γιατί ήταν χαζοβιόληδες. Η πιο χαζοβιόλα (Sansa) την έχει γλυτώσει άπειρες φορές και με εκπλήσει.

 

 

 

 

Περιμένω κράξιμο του post μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικές απορίες η οποίες ειναι πιστευω απ τη σειρά και όχι απ τα βιβλία. Αν κάτι δεν έχει φανεί στη σειρά ακόμα, παρακαλώ μην απαντηθεί.

 

1.Τα άτομα που δικαιωματικά μπορουν να κάτσουν αυτη τη στιγμη στο θρόνο ειναι ο Στάνης και η Νταινέρις?

 

Για την Ντάνυ που όλοι (όσοι έχετε απαντήσει) λέτε ναι προκύπτει από κάπου ότι οι γυναίκες(χωρίς σύζυγο ή αρσενικά παιδιά) στα 7 βασίλεια έχουν γενικά δικαιώματα καί πόσο μάλλον να κάτσει κάποια μόνη της στο θρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι το είδα με το που βγήκε περιμένα τον καταιγισμό των comments για να γράψω και εγώ

 

Episode 9 Spoiler:

 

 

 

 

Αυτό που έκανε ο Rob ήταν άνανδρο και επιπόλαιο, ειδικά με τα standards του κόσμου του Westeros. Έσπασε τον όρκο του για την μορφονιά και περίμενε τον θείο του να αναλάβει τις ευθύνες του. Αυτό δείχνει πόσο κακός στρατηγός ήταν. Λες και δεν θα μπορούσε να απατά την γυναίκα του αν παντρευόταν μία από τις άσχημες κόρες/εγγονές του Frey. Το σπάσιμο του όρκου πέρα από εξαπάτηση των συμμάχων είναι και εξαπάτηση των old and new gods, δεν περνάει έτσι απλά, έβαλε και Κοκκινομάλα το χέρι της, δεν ήθελε και πολύ.

 

Χάρηκα που ξεκληρίστικαν οι Starks, το άξιζαν γιατί ήταν χαζοβιόληδες. Η πιο χαζοβιόλα (Sansa) την έχει γλυτώσει άπειρες φορές και με εκπλήσει.

 

 

 

 

Περιμένω κράξιμο του post μου :P

 

ε, μα όλο μλκς κάνουν ο ένας μετά τον άλλον αλλά αυτό είναι μάλλον για να δώσει έμφαση στο γεγονός οτι σαν οικογένεια δεν είναι καθόλου υποψιασμένοι απο συνομωσίες και τακτικές ενώ είναι πολύ καλοί σαν πολεμιστές.

 

Για την Ντάνυ που όλοι (όσοι έχετε απαντήσει) λέτε ναι προκύπτει από κάπου ότι οι γυναίκες(χωρίς σύζυγο ή αρσενικά παιδιά) στα 7 βασίλεια έχουν γενικά δικαιώματα καί πόσο μάλλον να κάτσει κάποια μόνη της στο θρόνο?

 νομίζω οτι όταν έρθει η ώρα θα τον πάρει μόνη της τον θρόνο αν θέλει... :P   θα χουν μεγαλώσει και οι δράκοι...  :fear: 

(δεν το ξέρω δεν έχω διαβάσει μέχρι εκεί, έτσι λέω.. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ντάνυ που όλοι (όσοι έχετε απαντήσει) λέτε ναι προκύπτει από κάπου ότι οι γυναίκες(χωρίς σύζυγο ή αρσενικά παιδιά) στα 7 βασίλεια έχουν γενικά δικαιώματα καί πόσο μάλλον να κάτσει κάποια μόνη της στο θρόνο?

 

Αν δεν υπάρχει αδερφός ή καποιο άλλο αρσενικό μέλος της οικογένειας τότε οι γυναίκες είναι οι διάδοχοι.Νομίζω όμως οτι υπάρχουν αρκετοί νόμοι για τη διαδοχή.Μη το ψάξεις γιατί είναι πολύ πιθανό να δεις spoiler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν έχει γραφτεί στα βιβλία και κανείς δεν γνωρίζει πέρα μόνο από υποθέσεις είναι η πραγματική ταυτότητα της μητέρας του Jon Snow. Για μένα ο Jon Snow προηγείται της Dainerys στη σειρά διαδοχής. Ξεκαθαρίζω οτι είναι απλή υπόθεση και δεν έχει γραφτεί τπτ από τον Martins.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε DKNI πας και την πατας με το SPOILER στο αλλο θρεντ και το μεταφερεις εδω; Εγω ανοιγα ολα τα Spoilers εδω που δε λενε βιβλιο γιατι θελω να διαβασω σχολια για το επ. 9 και ανοιξα και το δικο σου;

 

Δηλαδη I went down you're going down with me φαση;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν έχει γραφτεί στα βιβλία και κανείς δεν γνωρίζει πέρα μόνο από υποθέσεις είναι η πραγματική ταυτότητα της μητέρας του Jon Snow. Για μένα ο Jon Snow προηγείται της Dainerys στη σειρά διαδοχής. Ξεκαθαρίζω οτι είναι απλή υπόθεση και δεν έχει γραφτεί τπτ από τον Martins.

 

 

Από που και ως που όμως; Αν είχε Royal Blood ο Snow δεν θα ήταν Snow αλλά Stark/Targaryen. Νομίζω τα βιβλία λένε ξεκάθαρα ότι είναι νόθος, η μητέρα του μας είναι αδιάφορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kellerman φάση δηλαδή; Είναι σεναριακή αδυναμία, κατά τη γνώμη μου. Οκ, έχουμε μαγεία, δράκους, ζόμπια, αλλά όταν μου εισάγεις και αυτό, τα γ@μάς όλα, αφού οι προοπτικές που ανοίγονται είναι άπειρες και ο τηλεθεατής δικαιούται να περιμένει να το ξαναδεί. Και όταν περιμένει να το ξαναδεί, στον επόμενο "κόκκινο γάμο" θα μείνει παγερά αδιάφορος.

 

Ε όχι ακιβώς. Δεν είναι πολύ συχνό φαινόμενο... Ακόμα

 

 

και η κόκκινη μάγισσα έπαθε μια πλάκα φέτος περι του θέματος εαν θυμάστε

 

https://www.youtube.com/watch?v=yHM8zTyyFsw

 

 

Κάτι που δεν έχει γραφτεί στα βιβλία και κανείς δεν γνωρίζει πέρα μόνο από υποθέσεις είναι η πραγματική ταυτότητα της μητέρας του Jon Snow. Για μένα ο Jon Snow προηγείται της Dainerys στη σειρά διαδοχής. Ξεκαθαρίζω οτι είναι απλή υπόθεση και δεν έχει γραφτεί τπτ από τον Martins.

 

Από που και ως που όμως; Αν είχε Royal Blood ο Snow δεν θα ήταν Snow αλλά Stark/Targaryen. Νομίζω τα βιβλία λένε ξεκάθαρα ότι είναι νόθος, η μητέρα του μας είναι αδιάφορη.

 

Αυτήν την κουβέντα πάντε την καλύτερα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/411395-books-game-of-thrones-full-spoilers-books-series/page-17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βιβλία η μάνα του Jon snow ειναι ενα απο τα μεγάλα μυστήρια.Μια θεωρία είναι:

 

(το βάζω σε spoiler γιατι αν και οι περισσότεροι το πιάσαμε απο το πρώτο βιβλίο και πιθανών κάποιοι ακόμα και απο το πρώτο κύκλο, δεν αποκλείεται να είναι η μεγάλη αποκάληψη σε κάποιο μελοντικό επεισόδειο οπότε open at your own risk)

 

ο Snow είναι το παιδί της Lyanna (της αδερφής του Ned) και του Rhaegar.Υπάρχουν αρκετά στοιχεία που δείχνουν κάτι τέτοιο αλλά δε το ξέρουμε ακόμα σίγουρα.Τώρα κάποιοι το πήραν αυτό και άρχισαν να λένε οτι ο Rhaegar παντρεύτηκε στα κρυφά τη Lyana οπότε ο Snow ειναι επίσημα Targaryen.@@ αν με ρωτάς αλλά ποτε δε ξέρεις :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βιβλία η μάνα του Jon snow ειναι ενα απο τα μεγάλα μυστήρια.Μια θεωρία είναι:

 

(το βάζω σε spoiler γιατι αν και οι περισσότεροι το πιάσαμε απο το πρώτο βιβλίο και πιθανών κάποιοι ακόμα και απο το πρώτο κύκλο, δεν αποκλείεται να είναι η μεγάλη αποκάληψη σε κάποιο μελοντικό επεισόδειο οπότε open at your own risk)

 

ο Snow είναι το παιδί της Lyanna (της αδερφής του Ned) και του Rhaegar.Υπάρχουν αρκετά στοιχεία που δείχνουν κάτι τέτοιο αλλά δε το ξέρουμε ακόμα σίγουρα.Τώρα κάποιοι το πήραν αυτό και άρχισαν να λένε οτι ο Rhaegar παντρεύτηκε στα κρυφά τη Lyana οπότε ο Snow ειναι επίσημα Targaryen.@@ αν με ρωτάς αλλά ποτε δε ξέρεις :P

 

 

Ας μεταφερθούμε στο άλλο τοπικ. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε DKNI πας και την πατας με το SPOILER στο αλλο θρεντ και το μεταφερεις εδω; Εγω ανοιγα ολα τα Spoilers εδω που δε λενε βιβλιο γιατι θελω να διαβασω σχολια για το επ. 9 και ανοιξα και το δικο σου;

 

Δηλαδη I went down you're going down with me φαση;

Ρε μαν, κανω ολοκληρο ποστ πριν το γραψω που λεω οτι σποιλεριαστικα στο τοπικ των βιβλιων, το βαζω και σε σποιλερ και πας και το πατας?

 

Δηλαδη αν γραψω "πωπω μαλακες εφαγα σποιλερ για το τελος απο τον Μαρτιν, στο τελος

η Αρυα ειναι ο Καλ-Ελ

" και θα πας να το πατησεις επειδη δεν εγραψα ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕΤΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Episode 10 spoiler (δεν είναι το preview οπότε μη το ανοίξετε όσοι δεν έχετε διαβάσει τα βιβλία):

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν, κανω ολοκληρο ποστ πριν το γραψω που λεω οτι σποιλεριαστικα στο τοπικ των βιβλιων, το βαζω και σε σποιλερ και πας και το πατας?

 

Δηλαδη αν γραψω "πωπω μαλακες εφαγα σποιλερ για το τελος απο τον Μαρτιν, στο τελος

η Αρυα ειναι ο Καλ-Ελ

" και θα πας να το πατησεις επειδη δεν εγραψα ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕΤΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?

Γράφω κείμενο - ουδέτερο προς λεπτομέριες επεισοδίου αλλα με γενικά συναισθήματα

Θέλω να γράψω λεπτομερός θέματα επεισοδίου - βάζω σποιλερ

Θέλω να γράψω κάτι περι του βιβλίου - βάζω και άλλο σποιλερ με τίτλο σποιλερ βιβλίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...