Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισοδειοσπόιλερ

 

-Πήγαινε για ύπνο ρε μπούλη

-Μα δεν νυστάζω

-Ρε πήγαινε ρε πορδή δε σε ρώτησε κανείς

-Μα είμαι ο βασιλιάς!

-Αχαχαχα έτσι σου είπαν να λες;

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχω διαβασει τα βιβλια αλλα απο τα συμφραζομενα καταλαβαινω οτι εχουν μια απιστευτα ενδιαφερουσα ροη και ειναι κριμα να μην απολαμβανουμε ενα μεγαλυτερο ποσοστο απο τις δυνατοτητες που προσφερουν. Δηλαδη κοβουν μαχες και αλλες συγκλονιστικες εικονες αλλα οχι μακροσυρτους διαλογους. Προφανως και καταλαβαινω οτι πρεπει να ξετιλιχτει το κουβαρι των χαρακτηρων αλλα δεν νομιζω να δινεται λιγοτερη σημασια στη δραση στο βιβλιο. Δινεται;  :fear:

 

Έχω διαβάσει τα βιβλία και ούτε αυτά έχουν γεμάτη δράση ιστορία. Έχουν μακρόσυρτους διαλόγους σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι η σειρά, και πρέπει να γίνει κατανοητό ότι ναι μεν στο HBO αλλάζουν κάποια στοιχεία ώστε να χωρέσει η ιστορία στα περιθώρια χρόνου, χρημάτων και τηλεοπτικής ροής αλλά έτσι είναι το game of thrones. Είναι κατά βάση ανάπτυξη χαρακτήρων και πολιτικής και οι στιγμές δράσεις (μάχες κτλ) είναι πάρα πολύ μικρό ποσοστό της ιστορίας.

 

Είναι λίγο άτοπο να ζητάνε μερικοί περισσότερη δράση, ή να κατακρίνουν τη σειρά γιατί έχει πολύ μπλά-μπλά. Το σενάριο της τηλεοπτικής σειρά έχει ήδη "γραφτεί" από τον Martin εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά το Ματωμένο γάμο οτι και να δειχναν δεν θα μπορούσ ε να συγκριθεί. Ωραιο επεισόδιο και πάνω απ'ολα δειχνει τις βασικές κατευθύνσεις των χαρακτήρων για τη νέα σεζόν. Τι θα κάνει ο καθένας που θα παέι τι σκοπούς έχει ποιους θέλει να προστατέψει και να καταστρέψει κτλ. Η τελευταία σκηνή όποιος τη βρει σe photo please post i

Δεν θα διαβάσω σποιλερς και βιβλια και πηγές και wiki  και φορουμ και οτι θα μου χαλάσει την έκπληξη τη νέςσ σεζόν,. Φίλος φανατικός με τη σειρά βιβλία κτλ. (άσχετο μου έχει πει οτι υπάρχει και επιτραπέζιο στο εξωτερικό με τη σειρά) απλά μου είπε αν έπαθες πλάκα με το ματωμένο γάμο να δεις τι θα πάθεις στο γάμο του τζόφρυ..ΔΕν θα περιμένεις αυτά που θα δεις...Οπότε το κόβω εδώ μένω με την προσδοκία της νέας σεζόν και σε 10 μήνες εδώ είμαστε-ας ελπίσουμε όλοι γεροί και δυνατοί να τα λέμε και να τα γράφουμε!

 

 

Καλό καλοκαίρι σε όλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψιν οτι η 4η σεζόν θα ξεκινήσει πολύ δυναμικά. Ωστόσο:

 

 

Κι εγώ ήλπιζα οτι θα χωρέσουν ένα γεγονός στο 10ο αλλά δεν το έκαναν και προτίμησαν να βάλουν την Βαλυριανή Μενεγάκη να αποθεώνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει

 

τι σημαινει αυτο που πεταξε ο Τζοφερυ στον Τάιγουιν, τη μπηχτή οτι ενω ο πατερας του ( ο Μπαράθηον εννοώ) ηταν σε μάχη, αυτός κρυβονταν στο Κάστελι Ροκ;

 

 

Και επίσης (ακολυθεί σχόλιο επεισοδιου)

 

 

ετσι μπήχλας οπως ήταν ο άλλος σιχαθηκε και να τον πιάσει η Σέρσευ, μη τυχόν και βρωμίσει;;;;Πφφφ περίμενα πιο εγκάρδιο καλωσόρισμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει

 

τι σημαινει αυτο που πεταξε ο Τζοφερυ στον Τάιγουιν, τη μπηχτή οτι ενω ο πατερας του ( ο Μπαράθηον εννοώ) ηταν σε μάχη, αυτός κρυβονταν στο Κάστελι Ροκ;

 

 

Και επίσης (ακολυθεί σχόλιο επεισοδιου)

 

 

ετσι μπήχλας οπως ήταν ο άλλος σιχαθηκε και να τον πιάσει η Σέρσευ, μη τυχόν και βρωμίσει;;;;Πφφφ περίμενα πιο εγκάρδιο καλωσόρισμα

 

 

 Μιλουσε για τα γεγονοτα της επαναστασης εναντιον των Ταργκεριαν.

 

Οποιος θελει διαβάζει για τη σταση των Λανιστερ κατα την περιοδο της επαναστασης (καλό είναι να ξέρει τι εγινε για να παρακολουθησει καλύτερα την επόμενη σεζόν)

 

 

 Ο Ταιγουιν ήταν χερι του βασιλια για πολλά χρόνια και στην ουσία αυτός διοικουσε το βασίλειο, καποια στιγμη χαλασαν οι σχεσεις του με τον βασιλια και αποσύρθηκε στο Καστερλι Ροκ (ο βασιλιάς αρνηθηκε να παντρέψει τον Ραεγκαρ με την Σερσι) ενώ αργότερα έκανε τον Jaime kingsnight αφαιρώντας του στην ουσία το δικαιωμα να κανει παιδιά ή κληρονομήσει το Καστερλι Ροκ, το οποιο θα πήγαινε στον Τυριον αν πάθαινε κατι ο Tywin..

 Αφου χαθηκε η μαχη στη Trident και πέθανε ο Rhaegar και ενώ πλησιαζε ο στρατος των Σταρκ - Αρρυν - Μπαραθιον στο Κινγκς Λαντινγκ εμφανίστηκε ο στρατος των Λανιστερ έξω από την πόλη, ο mad king ανοιξε τις πυλες (μετα απο διαβεβαιώσεις που πήρε από τον Μειστερ Παισελ) πιστεύοντας ότι ήρθαν για βοηθεια αλλά έκανε λάθος... Συνέχεια της ιστορίας και αλλα γεγονότα θα δοθεί στην 4η σεζόν.

 

 Καποια βιντεάκια απο τα εξτρας της 1ης σεζον ομως δειχνουν τι εγινε εκεινη την περιοδο.

 

 H αποψη των Σταρκ

http://www.youtube.com/watch?v=DbqUp_mDE4c

 

Η αποψη των Baratheon

http://www.youtube.com/watch?v=iefvWRdSX5c

 

των Λανιστερ 

http://www.youtube.com/watch?v=TtqdUYbMChY

 

των Targaryan 

http://www.youtube.com/watch?v=FK7ES-YsINs

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδενικο 10ο επεισόδιο.

Περίμενα να λάβω μια ικανοποίηση, την οποια ομως προτίμησαν να μας τη δειξουν 1 χρόνο μετά.

Μου κάνει εντυπωση.

Πολυς κόσμος θα αφήσει τη σειρά πάντως...10 επισοδεια ανα έτος, ειναι ελάχιστα, ειδικά όταν οι ανατροπες ειναι επισης λιγες, καθοριστικής φυσικά σημασίας και όλοι γνωριζουν πως τις δειχνει στο 9ο επεισοδίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολυς κόσμος θα αφήσει τη σειρά πάντως...

στην Αμερική? δύσκολα...

 

http://www.vulture.com/2013/06/game-of-thrones-huge-ratings-chart.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Αμερική? δύσκολα...

 

http://www.vulture.com/2013/06/game-of-thrones-huge-ratings-chart.html

6/6....ο κόσμος ομως μη ξεχνάς οτι περιμενε να λάβει μια ικανοποιηση μετά τα τραγικά συμβάντα του 9ου επεισοδίου. Θεωρεις οτι θα συνεχισουν αυτά τα ποσοστά???

Πολυ λίγα επεισοδια για τέτοια σειρά, μεγάλος χρόνος αναμονής. Μέχρι του χρόνου εμεις δε ξέρουμε αν θα εχουμε ιντερνετ :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cossutius.

εισαι λαθος

εγω πιστευω οτι ολο και περισσοτερος κοσμος θα διαβασει τα βιβλια και σιγα σιγα θα κανουμε μεγαλυτερη κουβεντα ποσο πιστη ειναι η μεταφορα των βιβλιων

 

βλεπω οτι σιγα σιγα ταβανιαζει η σειρα 

θεωρω παντως κρισιμη την επομενη αν την παει καλα θα ξαναανεβει γιατι υπαρχουν γεγονοτα και εξελιξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

6/6....ο κόσμος ομως μη ξεχνάς οτι περιμενε να λάβει μια ικανοποιηση μετά τα τραγικά συμβάντα του 9ου επεισοδίου. Θεωρεις οτι θα συνεχισουν αυτά τα ποσοστά???

Πολυ λίγα επεισοδια για τέτοια σειρά, μεγάλος χρόνος αναμονής. Μέχρι του χρόνου εμεις δε ξέρουμε αν θα εχουμε ιντερνετ :P :P

hype>all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...