Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παμε παλι...ειναι 3η σερι φορα που το ΠΡΟτελευταιο επεισοδιο ειναι κλασσικα πιο γαματο και εχει ενα huge event και το τελευταιο ειναι απλα προετοιμασια για του χρονου και aftermath του προτελευταιου

Προφανως με τις πρωτες 2 δεν εγινε αντιληπτο

Του χρονου που θα ξαναγινει (το 9ο να ειναι πιο σημαντικο απο το 10ο) λογικα θα ειστε προετοιμασμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, τι να λέμε τωρα. Η σειρά είναι μακράν οτι καλύτερο έχει βγει παγκοσμίως στην τηλεόραση σε fantasy topic.

 

Έχει φτάσει όμως να είναι τόσο epic και τόσο δημοφιλής πλέον που είσαι περισσότερο "cool" αν λες οτι δεν την βλέπεις παρά αν την παρακολουθεις.

Θα ακούσουμε αρκετούς να λένε ότι την παρατανε και άλλα τέτοια ωραία. Ενοειτε βεβαια πως αυτοί θα είναι απο τους πρώτους που θα δουν την επόμενη σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιμάει που όταν άκουσα "Μίσα"

 

σκέφτηκα

 

τον Μίσα Τζάτζαρ Μπίνκς;

 

Jar-Jar-Binks.jpeg

 

Too many universes για να μην τα μπλέξεις στο τέλος.......στην επόμενη σεζόν έρχονται και οι κλώνοι :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε παλι...ειναι 3η σερι φορα που το ΠΡΟτελευταιο επεισοδιο ειναι κλασσικα πιο γαματο και εχει ενα huge event και το τελευταιο ειναι απλα προετοιμασια για του χρονου και aftermath του προτελευταιου

Προφανως με τις πρωτες 2 δεν εγινε αντιληπτο

Του χρονου που θα ξαναγινει (το 9ο να ειναι πιο σημαντικο απο το 10ο) λογικα θα ειστε προετοιμασμενοι

ρε συ...

 

στην τελευταια σκηνη του 1ου κυκλου εδειξε δρακους..

 

στην τελευταια σκηνη του 2ου κυκλου εδειξε white walkers

 

στην τελευταια σκηνη του 3ου κυκλου εδειξε.... 

 

αυτη ειναι η ενσταση μου, οχι οτι το 9ο επεισοδιο ειναι το "δυνατο" του κυκλου.. αυτο το ηξερα εξαρχης. περιμενα ενα αντιστοιχο cliffhanger η κατι τελωσπαντων να αναζητας την 4η σεζον!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιμάει που όταν άκουσα "Μίσα"

 

σκέφτηκα

 

τον Μίσα Τζάτζαρ Μπίνκς;

 

Jar-Jar-Binks.jpeg

 

Too many universes για να μην τα μπλέξεις στο τέλος.......στην επόμενη σεζόν έρχονται και οι κλώνοι :lol:

 

Misa_Amane_DNTV.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αναρωτιέμαι τι σκατά γράφουν στις 700 ή 800 σελίδες που έχουν (ή πόσες έχουν τελοσπάντων). Γιατί αν η σειρά είναι πιστή μεταφορά τότε οι 650 ή 750 σελίδες πρέπει να είναι οι συζητήσεις στην αυλή του king's landind και οι βόλτες των λοιπών πέρα δώθε στην ύπαιθρο και στα χιόνια. Πραγματικά σε όλη τη σεζόν δεν έγινε απολύτως τίποτα πέρα από τα γεγονότα του 9ου επεισοδίου. Εδώ και 3 σεζόν η Καλίσι δε πρέπει να έχει κάνει πάνω από 10 χιλιόμετρα κι αυτά με το ζόρι. Εντάξει καλογυρισμένη είναι δε λέω αλλά άνετα ότι έχουμε δει μέχρι τώρα χωράει σε μια τρίωρη ταινία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αναρωτιέμαι τι σκατά γράφουν στις 700 ή 800 σελίδες που έχουν (ή πόσες έχουν τελοσπάντων). Γιατί αν η σειρά είναι πιστή μεταφορά τότε οι 650 ή 750 σελίδες πρέπει να είναι οι συζητήσεις στην αυλή του king's landind και οι βόλτες των λοιπών πέρα δώθε στην ύπαιθρο και στα χιόνια. Πραγματικά σε όλη τη σεζόν δεν έγινε απολύτως τίποτα πέρα από τα γεγονότα του 9ου επεισοδίου. Εδώ και 3 σεζόν η Καλίσι δε πρέπει να έχει κάνει πάνω από 10 χιλιόμετρα κι αυτά με το ζόρι. Εντάξει καλογυρισμένη είναι δε λέω αλλά άνετα ότι έχουμε δει μέχρι τώρα χωράει σε μια τρίωρη ταινία.

 

απο οτι ξερω διχως να εχω διαβασει τα βιβλια. Η 3 σεζον ειναι το μισο του 3ου βιβλιου το αλλο μισο στη σεζον 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βιβλια υπαρχουν και αλλοι πολλοι δευτερευοντες χαρακτηρες που δεν υπαρχουν στη σειρα, γινονται αρκετες αναφορες στην

ιστορια του Westeros, και επισης σκιαγραφουνται καλυτερα οι χαρακτηρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδενικο 10ο επεισόδιο.

Περίμενα να λάβω μια ικανοποίηση

 

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

 

Γίνανε πολλά πράγματα στο επεισόδιο (εαν εξαιρέσεις τα τελευταία 5 λεπτά, που και αυτά έδωσαν ανατριχίλες σε πολλούς θεατές, το ξέρω γτ το έβλεπα με παρέα χθες).

 

Το 'πρόβλημα' βρίσκεται στο ότι περιμένετε έντονα σκηνικά, και ενώ 3 χρόνια τώρα ακολουθεί κάποια συνταγή η σειρά, εσείς εκεί. Ναι, τα τελευταία λεπτά δεν άγγιξαν τα φινάλε των δράκων η των White Walkers, αλλα γενικότερα το επεισόδιο είχε πολλά καλά σκηνικά.

 

 

Arya's first kill

Robbwind

Jaime επιστρέφει σε King's Landing σαν ένας άγνωστος αγρότης

Tywin/Tyrion/Joff

Bran και παρέα συναντάν τον Sam (!)

Jon + Ygritte, επιστροφή τραυματία Jon στο Castle Black

Davos + Gendry

και άλλα σίγουρα που δν μούρχονται.

α, Theon, Asha/Yara πως την λένε

 

 

Είναι πολλά δηλαδή που κλείσανε, όπως αρμόζει σε ένα σεζον φινάλε. Απλώς δεν γινόταν με τίποτα να ξεπεραστεί το 309, ότι και να καναν (ξέρω μερικοί περιμένατε κάτι συγκεκριμένο, αλλα ποτέ δεν πίστευα πως θα το βάζανε φέτος) και έτσι απογοητευτίκατε. Άκου μηδενικό το επ! Πικραμένος απο το μπάσκετ ήταν ο Coss και νόμιζε πως το επεισόδιο ήταν μηδενικό :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'πρόβλημα' βρίσκεται στο ότι περιμένετε έντονα σκηνικά, και ενώ 3 χρόνια τώρα ακολουθεί κάποια συνταγή η σειρά, εσείς εκεί.

Το έγραψες μονος σου ρε συ.

Σειρά που στο 1ο κυκλο σε αφηνει μλκ με δράκους.

Στο 2ο, επιτέλους βλέπουμε τον χειμωνα...στο 3ο???

Την Νταινέρης να γινεται μεγάλη βασίλισσα και μερικές ακομα λεπτομέρειες??

 

Το προβλημα ειναι οτι μας δειχνει μια εξαιρετικά δυνατή σκηνή που ανατρέπει τα πάντα, στο 9ο και εκει που περιμένεις να δεις την ανατροπή της ανατροπής (διότι όλοι ξέρουμε οτι θα υπάρξει, έχοντας μπει ακριβως στη φιλοσοφια της σειράς), μας αφήνει σύξυλους για του χρόνου... Δεν ειναι 3 μηνες...δεν ειναι 6...είναι ένας χρόνος!!! Αμα θες να κάνεις διαφήμιση βιβλίου φιλαράκι, δεν ειναι ανάγκη να κάνεις σειρά :P

 

Δεν ειπε κανεις οτι θα την παρατησω τη σειρά. Είπα οτι ισως κάποιοι την παρατήσουν λογο μεγάλης αναμονης. Ειναι απόλυτα λογικό. Τωρα έχω τον χρόνο να δω μια σειρά. Του χρόνου μπορει να με έχει πέσει πάνω μου παγόβουνο και να βουλιάξω σαν Τιτανικος...

Πολυς ο καιρός της αναμονης.

 

 

Προσοχη, περιέχει συνέχεια της σειράς από βιβλίο

προσοχη ειπα

εγω περιμενα ως τελευταια σκηνη για να με ταράξει, την μάνα σταρκ, να ανοιγει τα μάτια της. Μόνο με κάτι τέτοιο θα ημουν ικανοποιημένος υστερα από τέτοια σφαγή. Μπορουσαν να το κάνουν. Το άφησαν ομως, χωρις καν να το υπονοοήσουν. Σιγουρα βέβαια, άφησαν το υποννοουμενο του θανάτου του επικείμενου Τζοφρυ

 

 

 

 

στα + της ανατριχίλας ο εξευτελισμός του Ρομπ...Πολύ δυνατή σκηνή επίσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψες μονος σου ρε συ.

Σειρά που στο 1ο κυκλο σε αφηνει μλκ με δράκους.

Στο 2ο, επιτέλους βλέπουμε τον χειμωνα...στο 3ο???

Την Νταινέρης να γινεται μεγάλη βασίλισσα και μερικές ακομα λεπτομέρειες??

 

 

Προσοχη, περιέχει συνέχεια της σειράς από βιβλίο

προσοχη ειπα

εγω περιμενα ως τελευταια σκηνη για να με ταράξει, την μάνα σταρκ, να ανοιγει τα μάτια της. Μόνο με κάτι τέτοιο θα ημουν ικανοποιημένος υστερα από τέτοια σφαγή. Μπορουσαν να το κάνουν. Το άφησαν ομως, χωρις καν να το υπονοοήσουν. Σιγουρα βέβαια, άφησαν το υποννοουμενο του θανάτου του επικείμενου Τζοφρυ

 

 

 

 

Συμφωνώ πως η τελευταία σκηνή δεν ήταν αντάξια των άλλων φινάλε, αλλα λεω πως δεν περιμένει κανείς (η τουλάχιστον δεν θαπρεπε!) τα τελευταία 5 λεπτά ενος επεισοδίου μιας ώρας για να ικανοποιηθεί το επεισόδιο σαν σύνολο! Γενικότερα ήταν πολύ καλό το επ, απλός το τέλος ήταν αδύναμο (κα αυτό μόνο σε σύγκριση με τα προηγούμενα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...