Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμαμαι οταν το ειδα το πρωι σε ενα σημειο λεω οπα αυτο ειναι σποιλερ-σημαδι για το τι θα γινει στην συνεχεια..και ηταν προς το πρωτο μισο του επεισοδιου..και τωρα ξεχασα ποιο ηταν!!ξερω οτι ακουγεται χαζο αλλα εχω τρελαθει που δεν μπορω να το βρω!

 

ακυρο!το θυμηθηκα!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να μας πει κανείς που έχει διαβάσει τα βιβλία αν η Καλίσι έχει κανει πάνω από 10 χλμ εδω και 3 σεζόν όμως?

 

 

Πολλά παραπάνω

Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μας πει κανείς που έχει διαβάσει τα βιβλία αν η Καλίσι έχει κανει πάνω από 10 χλμ εδω και 3 σεζόν όμως?

 

Δεν τα έχω διαβάσει αλλά υπάρχει interactive map ανάλογα με τα βιβλία.

 

Έχει κάνει την μεγαλύτερη απόσταση απ'όλους βασικά.

 

 

Άσχετο αλλά κάτι μου λέει ότι για hint μας έδωσε ένα στην σειρά (μόλις είδα το επεισόδιο για 3η φορά πάλι)

 

επεισοδιοσπόιλερ + σπέκουλα για το μέλλον

 

 

εκεί που λέει ο Stannis "What is a bastard's life against a realm" και απαντάει ο Sir Davos "Everything" ότι αυτό είναι ένα hint όχι για τον Γιωτά τον Gendry αλλά για τον Jon Snow και ότι μάλλον έχουμε να δούμε πολλά απ'αυτόν. Hint όχι από τον χαρακτήρα που το λέει αλλά από τον writter

 

 

post-155453-0-83986000-1370898361_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν περιμενα τιποτα παραπανω. Απλα επρεπε να κλεισει

 

Με εχει ξενερωσει το γεγονος οτι στο τελος της 1ης σεζον ειδαμε την καλισι με τους δρακους και μεχρι τωρα οι δρακοι μεγαλωνουν σταδιακα και κατεστρεψαν και τους πρωην αφεντες των ασπιλων. Στο τελος της 2ης βλεπουμε χιλιαδες ζομπι. Στην 3η σεζον ειδαμε μονο 1 ζομπι και αυτο με το ζορι. Αργησαν πολυ να μαθουν για αυτα

Τελικα πως οι βδελες σκοτωσαν τον ρομπ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εικαζω οτι οι βδελλες ηταν το βουντου.. αμα πιστευεις στο βουντου, πιστευεις οτι αυτο εφαγε τον Robb και οχι οτι πραγματικα συνεβη

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδενικο 10ο επεισόδιο.

Περίμενα να λάβω μια ικανοποίηση, την οποια ομως προτίμησαν να μας τη δειξουν 1 χρόνο μετά.

Μου κάνει εντυπωση.

Πολυς κόσμος θα αφήσει τη σειρά πάντως...10 επισοδεια ανα έτος, ειναι ελάχιστα, ειδικά όταν οι ανατροπες ειναι επισης λιγες, καθοριστικής φυσικά σημασίας και όλοι γνωριζουν πως τις δειχνει στο 9ο επεισοδίο...

 

Αναμενόμενο, οτιδήποτε ακολουθούσε 1 εβδομάδα μετα το Red Wedding νομίζω θα ήταν λίγο. Ήθελε να μας αφήσει με αυτή τη πικρή γεύση στο στόμα.

 

Γενικότερα εντύπωση μου έκανε το εξής. Όλες μα όλες οι σκηνές που είδαμε, έθεταν τις βάσεις για αυτά που θα συμβούν μελλοντικά...

 

 

εκτός απο τη κόντρα Tywin/Joffrey. Αυτή η σκηνή τη σημασία θα μπορούσε να έχει σε ένα τελευταίο επεισόδιο το οποίο υποτίθεται κάνει wrap up τα πάντα; Δεν έχω καταλάβει το λόγο γιατί μπήκε αυτή η σκηνή στο συγκεκριμένο επεισόδιο. Για να δείξουν ποιος κάνει πραγματικά κουμάντο; Χαίρω πολύ το γνωρίζουμε αυτό. Η για να δείξουν ότι ακόμα και οι "κακοί" Λάνιστερ δεν θα έκαναν ένα τόσο μακάβριο "δώρο" στη Σάνσα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zakkwylde: συμφωνώ με την άποψή σου για το επεισόδιο. Όσον αφορά στο spoiler, μας "προετοιμάζει" για ένα γεγονός το οποίο θα μας προβληματίσει την επόμενη season. Το γεγονός θα είναι ξεκάθαρο, για τον υπαίτιο θα προβληματιστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wizzy

 

 

προσοχη για το spoiler, ειναι απλα εικασια μου

εικαζω οτι καποιος θα φαει τον τζοφρυ απλα δε θα ξερουμε ποιος ειναι. ο τυριον, η σερσει, ο ταιγουιν... προφανως ολοι τον εχουν αχτι, αλλα ισως βαλουν και καποιον αλλο να το κανει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://quartermaester.info/

 
πολυ καλος χαρτης

προσοχη 

εχει επιλογη να δειτε τις διαδρομες των χαρακτηρων ανα επεισοδιο της σειρας 

μην βαλετε ανα κεφαλαιο βιβλιου 

γιατι θα φατε σποιλερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως γράφω και στο τοπικ των βιβλίων είναι ξεκάθαρη επιλογή της παραγωγής το φαντασμαγορικό τέλος.

Εμένα δεν μου άρεσε και τόσο από την άλλη υπήρχαν πολύ δυνατές σκηνές στο επεισόδιο

Ραντεβού του χρόνου πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγήστε μου κάτι γιατί το έχασα κάπου στο τρέξιμο της καθημερινότητας και δεν παίζει να ξαναδώ τον 3ο κύκλο. Ο μικρός Stark

-professor Xavier γιατί πρέπει να πάει πέρα από το τοίχος;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγήστε μου κάτι γιατί το έχασα κάπου στο τρέξιμο της καθημερινότητας και δεν παίζει να ξαναδώ τον 3ο κύκλο. Ο μικρός Stark

-professor Xavier γιατί πρέπει να πάει πέρα από το τοίχος;

 

 

 

Για να συναντήσει το three-eyed raven που βλέπει στα οράματα του. Ετσι δηλαδη του ειπαν οτι πρέπει να κανει τα 2 αδερφια που συναντησαν όταν εφυγαν απο το winderfell. Εικαζω ότι θα προσπαθησει να μαθει σχετικά με τις δυναμεις του και να εκπαιδευτεί πανω σε αυτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...