Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ο ταιγουιν ξερει οτι σερσει και τζειμι πηδιουνται συνουσιαζονται (μπορει να διαβαζουν και μικρα παιδια); η απλα το εχει ακουσει να του το λενε διαφοροι (πχ ολενα κλπ); παιζει και να τους κανει τσακωτους καμμια φαση;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ο ταιγουιν ξερει οτι σερσει και τζειμι πηδιουνται συνουσιαζονται (μπορει να διαβαζουν και μικρα παιδια); η απλα το εχει ακουσει να του το λενε διαφοροι (πχ ολενα κλπ); παιζει και να τους κανει τσακωτους καμμια φαση;;

 

 

Δεν τους έχει κάνει τσακωτούς αλλά ειναι πανέξυπνος, δεν του ξεφεύγουν αυτά. Το ξέρει σίγουρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για πανω απο εναν χρόνο δεν έμπαινα σε αυτο το νήμα γιατι επέλεξα να κρατήσω ολα τα επεισόδια και να τα δω μαζεμένα.
Μεσα σε ενα διήμερο που ειχα ρεπό, χάθηκα απο την οικογένειά μου, ή κοπέλα μου μάλλον με παράτησε γιατι δεν είχε νέα μου, εξαφανίστηκα απο φίλους και κάθισα να δω τον τρίτο κύκλο.
 
Ωραία σεζον μου αρεσε αρκετά, δεν κουράστηκα, ίσως γιατι  την ειδα μαζεμένη. ΑΛΛΑ ρε φιλε
 

 

 

 

Το προτελευταίο επεισόδιο τα γάμησε ολα, ημουν ανυποψίαστος εντελώς! Συνειδητά δεν έμπαινα εδω, οπου έβλεπα meme της σειράς εκανα γρήγορο σκρόλ κλπ.
Γι αυτο και μου ηρθαν τα χαστούκια απανωτά!

Στην αρχη οταν ξεκοιλιάζουν τη γυναίκα του Ρομπ, λεω οκ θα του χαρίσουν τη ζωη για να παρει εκδίκηση.

Μετα το παρακαλετό της μανας, ξαναμανα λεω θα τον αφήσει τον πούστη να φυγει για να σώσει (εδω γελάμε) τη γυναικά του...
Τίποτα! Παπαρια τα γάμησε όλα! 

 

 

Και κατι τελευταίο: Ρε γαμημένε το λυκο τι το σκότωσες;

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wizzy

 

 

προσοχη για το spoiler, ειναι απλα εικασια μου

εικαζω οτι καποιος θα φαει τον τζοφρυ απλα δε θα ξερουμε ποιος ειναι. ο τυριον, η σερσει, ο ταιγουιν... προφανως ολοι τον εχουν αχτι, αλλα ισως βαλουν και καποιον αλλο να το κανει

 

 

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βάζω και εδώ =p [finale spoiler]

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα ελάχιστα κανάλια στα οποία έχω κάνει subscribe. Όσοι έχετε όρεξη μη μείνετε μόνο στα κομμάτια από το GOT, έχει κάνει απίστευτη δουλειά.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε ποσο γουσταρετε τον Tywin. Ρισπεκτ. 

 

Αυτή η υποβόσκουσα συμπάθεια που υπάρχει στη σειρά για τους Βόρειους-ντόμπρους-λεβέντες Σταρκ και την Βασιλάκη Καϊλα-ορφανή και καταφρονεμένη-άτυχη χήρα Νταινέρυς πρέπει κάποτε να εξαλειφθεί.

Ρε, ο Tywin παλεύει χωρίς μαγεία, χωρίς δράκους, για τί; Για το καλό όνομα και την ευημερία της οικογένειάς του άσχετα που αυτή είναι του σχοινιού και του παλουκιού-αυτός παλεύει. Και πληρώνει, ως Lannister, πάντα τα χρέη του.

Και εγώ στην αρχή παραμυθιάστηκα με την λεβεντομαλακία των Σταρκ, αλλά τελικά σαν τον Tywin δεν έχει, τέλος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα ελάχιστα κανάλια στα οποία έχω κάνει subscribe. Όσοι έχετε όρεξη μη μείνετε μόνο στα κομμάτια από το GOT, έχει κάνει απίστευτη δουλειά.

 

 

 

Αμερική πλευρά μένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η υποβόσκουσα συμπάθεια που υπάρχει στη σειρά για τους Βόρειους-ντόμπρους-λεβέντες Σταρκ και την Βασιλάκη Καϊλα-ορφανή και καταφρονεμένη-άτυχη χήρα Νταινέρυς πρέπει κάποτε να εξαλειφθεί.

Ρε, ο Tywin παλεύει χωρίς μαγεία, χωρίς δράκους, για τί; Για το καλό όνομα και την ευημερία της οικογένειάς του άσχετα που αυτή είναι του σχοινιού και του παλουκιού-αυτός παλεύει. Και πληρώνει, ως Lannister, πάντα τα χρέη του.

Και εγώ στην αρχή παραμυθιάστηκα με την λεβεντομαλακία των Σταρκ, αλλά τελικά σαν τον Tywin δεν έχει, τέλος.

 

Ναι, αλλά πόσες πλευρές τις πραγματικής του ζωής έχεις δει?Και οι Rayns τι ακριβώς κάνανε? Το ότι είναι μούρη και έξυπνος , ναι. Αλλά όχι ηθικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά πόσες πλευρές τις πραγματικής του ζωής έχεις δει?Και οι Rayns τι ακριβώς κάνανε? Το ότι είναι μούρη και έξυπνος , ναι. Αλλά όχι ηθικός.

 

Ενώ το να αποκεφαλίζεις τους λιποτάκτες επειδή δραπέτευσαν από την Night's watch στην οποία βρέθηκαν χωρίς να το θέλουν είναι ηθικό. Ή το να μην τηρείς τους όρκους και τις συμφωνίες σου. Οι Raynes επαναστάτησαν και ηττήθηκαν, συμβαίνουν αυτά στον πόλεμο. Αλλά βέβαια, οι Stark κάνουν τις βρωμοδουλειές τους με πόνο ψυχής, ενώ οι άλλοι το απολαμβάνουν! :-)

Το ήθος (με την έννοια της αρετής) δεν έχει καμία σχέση με την σειρά-ευτυχώς. Κανείς δεν είναι ηθικός, όλοι κάτι θέλουν να πετύχουν και χρησιμοποιούν ό,τι μέσα διαθέτουν, αυτό είναι και η γοητεία της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αποκεφαλίζεις λιποτάκτες της Night Watch είναι πολύ διαφορετικό από το να εξοντώνεις ολόκληρο κάστρο. Και ότι είχε αυτό μέσα. Εμένα προσωπικά δε με νοιάζει κανείς αν είναι συμπαθής, είναι όλα θέμα οπτικής γωνίας. Αλλά εδώ που τα λέμε κανένας δεν αγαπάει τον Tywin. Τον φοβούνται, ναι, αλλά πλέον είναι απλά ένα κομμάτι πάγου που σέρνεται στον κόσμο με μηδέν αξία για όλους τους υπόλοιπους. Ακόμα και από την οικογένειά του. Ο Roose Bolton δεν διαφέρει πχ, καθόλου από τον Tywin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να ειμαι απαραιτητα stark-fan, νομιζω οτι αυτοι της nightswatch εχουν δωσει εναν ορκο (εξαναγκασμενοι η οχι), και τον αθετουν. τουλαχιστον ο ned stark, σε αντιθεση με κατι αλλους, εκτελει ο ιδιος την ποινη που επιβαλλει ο "νομος".. σε σχεση με κατι αλλους που ζουν μεσα απο τις μηχανορραφιες, ο ned stark ηταν πιο καθαρος, πιο δικαιος, πιο ντομπρος. αυτο βεβαια του κοστισε το κεφαλι του, κατι που αποτελει μηνυμα που πιστευω θελει να περασει ο martin: σε τετοια παιχνιδια εξουσιας, οσοι ειναι ντομπροι και ευθεις, θα βγουν χαμενοι. θελει λιγη πουτ@νια, λιγο πισωμαχαιρωμα κι ετς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτή η υποβόσκουσα συμπάθεια που υπάρχει στη σειρά για τους Βόρειους-ντόμπρους-λεβέντες Σταρκ και την Βασιλάκη Καϊλα-ορφανή και καταφρονεμένη-άτυχη χήρα Νταινέρυς πρέπει κάποτε να εξαλειφθεί.

Ρε, ο Tywin παλεύει χωρίς μαγεία, χωρίς δράκους, για τί; Για το καλό όνομα και την ευημερία της οικογένειάς του άσχετα που αυτή είναι του σχοινιού και του παλουκιού-αυτός παλεύει. Και πληρώνει, ως Lannister, πάντα τα χρέη του.

Και εγώ στην αρχή παραμυθιάστηκα με την λεβεντομαλακία των Σταρκ, αλλά τελικά σαν τον Tywin δεν έχει, τέλος.

 @@ βροντοσαυρου

για την παρτη του παλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...