Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση του iOS 6 από την Apple με Siri στο νέο iPad


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ipad, όχι ανταγωνισμός -> το ipad 1 δεν θα πάρει ios6

iphone, χαμός από ανταγωνισμό -> το αρχαίο 3gs θα πάρει ios6

 

jusy saying... :whistle:

 

το ios6 που θα πάρει το 3GS θα είναι χωρίς flyover, turn by turn navigation, facetime σε 3G, shared Photo Streams, VIP και flagged email features, και το offline reading list. Δηλαδή τι περίσσεψε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για μένα ήταν μεγάλη απογοήτευση, περίμενα το iPhone 5 εδώ και καιρό, βλέποντας όμως την κατά τη γνώμη μου την απογοητετική εξέλιξη του iPhone 4S, του new iPad και τελευταία του λειτουργικού, νομίζω πως δε θα περιμένω άλλο και θα κινηθώ προς ένα καλό android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για μένα ήταν μεγάλη απογοήτευση, περίμενα το iPhone 5 εδώ και καιρό, βλέποντας όμως την κατά τη γνώμη μου την απογοητετική εξέλιξη του iPhone 4S, του new iPad και τελευταία του λειτουργικού, νομίζω πως δε θα περιμένω άλλο και θα κινηθώ προς ένα καλό android

Αν όμως περίμενες iPhone από την χθεσινή παρουσίαση, μάλλον κακώς περίμενες. Παρουσίαση νέου μοντέλου από Σεπτέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει που οι περισσοτεροι περιμενουν καθε χρονο που αναβαθμιζουν λογισμικο,να τους προσθετουν ενα κατεβατο καινουρια πραγματα!

Σχεδων τα παντα σου τα παρεχουν μεσων των αππς!Τις χρονιεες αναβαθμησεις τις κανουν απλα για να προσθεσουν ή να βελτιοσουν καποια πραγματα κ ρυθμησεις, που δεν μπορουν να το κανουν τοσο καλα τα apps,ουτε να γινουν μεσων των απλων updates!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό απ' όλα στο iOS 6 είναι... το ότι θα το παίρνει μέχρι και το iPhone 3GS. Κινητό που σε μία εβδομάδα κλείνει ακριβώς 3 χρόνια κυκλοφορίας.

 

Αυτό δείχνει αρκετά πράγματα. Πρώτον, το ότι το iOS είναι λειτουργικό χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ας μην ξεχνάμε ότι το iPhone 3GS έχει μονοπύρηνo ARM-A8 600 MHz με μόνο 256 MBs RAM. Την ίδια στιγμή, οι αναταγωνιστές κυκλοφορούν συσκευές με 2 GBs RAM για να μπορούν να τρέξουν καλά... τι άλλο, το πιο πετυχημένο resource hog στις mobile πλατφόρμες, το troll των mobile λειτουργικών.

 

Φυσικά με περιορισμένες δυνατότηες (π.χ. για Siri δε μιλάμε) αλλά θα έχουν το τελευταίο iOS χρήστες κινητών 3 χρόνων. Αυτό σημαίνει κυρίως security enhancements, μιας και ΟΚ, από το iOS 5 δε διαφέρει καθόλου για τους χρήστες iPhone 3GS. Who cares, και πάλι; Εδώ υπάρχουν κακόμοιροι που κινητά-ναυαρχίδες των εταιρειών τους δε παίρνουν updates μετά από ένα χρόνο. Εδώ είμαστε καλά. Και χωρίς Siri.

 

:mrgreen:

Fanboy μεχρι θανατου ετσι? Απολυτως καμια σημασια δεν εχει το ποσο χρονια κλεινει το κινητο. Σημασια εχει το οτι κοστιζει 400 ευρω, συσκευη 3ΕΤΙΑΣ! Προφανως και θα ΕΠΡΕΠΕ να το υποστηριξει, αν δεν το υποστηριζε θα ηταν περιεργο. Και προφανως θα επρεπε να παρει πληρες το update, οχι πραγματα που κανω με ενα ΝΟΚΙΑ 8ετιας των 100ευρω.

 

Οι ανταγωνιστες κυκλοφορυν συσκευες με 2gb ram για να κανουν multitasking, πραγμα που στο IOS δεν υφισταται. Επισης, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν κυκλοφορουν και με 256gb, αφου στο δινουν πιο φτηνα!!! Ειναι γελοιο να παραπονιεσε που σου πουλανε 30 φορες καλυτερα specs στη μιση τιμη!!! Btw, συσκευη των 130 ευρω με 512 mb το τρεχει μαμιωντας το android. Το ΝΕΟV των 200 ευρω θα παρει FULL ICS. Οχι πετσοκομενο. Ετσι για να βαλουμε ορισμενα πραματα στη θεση τους. Παμε παλι? 200 ευρω! Οχι 400 που κανει το 3gs, ειναι 8 φορες χειροτερο και θα παρει και πετσοκομενο update. Ελεος με τα fanboys, τοση τυφλα πια. Btw, δεν ειμαι καν fan του android, αλλα οτι ειναι 2 σκαλες πιο πανω απτο IOS ειναι γεγονος. Αν σαρεσει να εθελοτυφλεις, be my guest.

 

Κατά τα άλλα, όσα γράφεις για το Android δεν ισχύουν. Για δείξε μου σε παρακαλώ ένα μοντέλο τριετίας της Samsung που να πήρε ICS. Μιλάμε πάντα για official όμως, όχι τι έκανε η θείτσα που το rootαρε και τσι και τσα. Ακόμα και τα πιο καινούρια που το πήραν (όσα το πήραν, ύστερα από κράξιμο φυσικά, μιας και ακόμα και για το SGS II δεν ήθελαν να το δώσουν!) δε το πήραν "ολόκληρο" όπως λες.

Για δειξε μου σε παρακαλω ενα μοντελο της Samsung 3ετιας που να κανει 400 ευρω και να μη πηρε ΟΛΟ το update. Οποιοδηποτε android που κοστιζει 400 ευρω θα παρει ICS. ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Και τωρα να κατσω να σου συγκρινω το τι εχει πανω και το τι μπορει να κανει ενα android των 400 ευρω σε σχεση με το 3gs....νταξει. Θα κλαινε και οι πετρες.

 

Δεν το κανω επιτηδες, αλλα βλεποντας αυτο εδω δακρυσα.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=2826

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου να μην ήσουν και fanboy δηλαδή :-) Για το "αληθινό" multitasking του Android αν θέλεις το συζητάμε για να δούμε κατά πόσο είναι αληθινό ή "αληθινό". Το Galaxy S γιατί δεν πήρε ICS; Δεν ήταν πάνω από 400€ η τιμή του; :-)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Fanboy μεχρι θανατου ετσι? Απολυτως καμια σημασια δεν εχει το ποσο χρονια κλεινει το κινητο. Σημασια εχει το οτι κοστιζει 400 ευρω, συσκευη 3ΕΤΙΑΣ! Προφανως και θα ΕΠΡΕΠΕ να το υποστηριξει, αν δεν το υποστηριζε θα ηταν περιεργο. Και προφανως θα επρεπε να παρει πληρες το update, οχι πραγματα που κανω με ενα ΝΟΚΙΑ 8ετιας των 100ευρω.

Ακόμη και κάποιος άσχετος θα αναρωτιόταν γιατί μία συσκευή τριετίας κοστίζει τόσο ακριβά και γιατί πουλάει - μήπως γιατί έχει ακόμη αξία;

 

Οι ανταγωνιστες κυκλοφορυν συσκευες με 2gb ram για να κανουν multitasking, πραγμα που στο IOS δεν υφισταται. Επισης, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν κυκλοφορουν και με 256gb, αφου στο δινουν πιο φτηνα!!! Ειναι γελοιο να παραπονιεσε που σου πουλανε 30 φορες καλυτερα specs στη μιση τιμη!!! Btw, συσκευη των 130 ευρω με 512 mb το τρεχει μαμιωντας το android. Το ΝΕΟV των 200 ευρω θα παρει FULL ICS. Οχι πετσοκομενο. Ετσι για να βαλουμε ορισμενα πραματα στη θεση τους. Παμε παλι? 200 ευρω! Οχι 400 που κανει το 3gs, ειναι 8 φορες χειροτερο και θα παρει και πετσοκομενο update. Ελεος με τα fanboys, τοση τυφλα πια. Btw, δεν ειμαι καν fan του android, αλλα οτι ειναι 2 σκαλες πιο πανω απτο IOS ειναι γεγονος. Αν σαρεσει να εθελοτυφλεις, be my guest.

 

Για δειξε μου σε παρακαλω ενα μοντελο της Samsung 3ετιας που να κανει 400 ευρω και να μη πηρε ΟΛΟ το update. Οποιοδηποτε android που κοστιζει 400 ευρω θα παρει ICS. ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Και τωρα να κατσω να σου συγκρινω το τι εχει πανω και το τι μπορει να κανει ενα android των 400 ευρω σε σχεση με το 3gs....νταξει. Θα κλαινε και οι πετρες.

 

 

Αλήθεια, τι σχέση έχει το ICS ή το Android; Μήπως δεν διαβάζεις καλά; Μήπως δεν αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό το thread αναφέρεται στο iOS 6;

Ας μην αναφερθούμε στο ICS και στα κινητά που ΘΑ το πάρουν (γιατί δεν το παίρνουν ακόμη άραγε;...) γιατί τότε είναι που θα γελάσει κι ο κάθε πικραμμένος. Αλλά αυτά στα threads για το Android, όχι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου να μην ήσουν και fanboy δηλαδή :-) Για το "αληθινό" multitasking του Android αν θέλεις το συζητάμε για να δούμε κατά πόσο είναι αληθινό ή "αληθινό". Το Galaxy S γιατί δεν πήρε ICS; Δεν ήταν πάνω από 400€ η τιμή του; :-)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Btw, δεν εχω Samsung. Οσοι λετε οσα λετε ομως εχετε iphone. Βλεπεις καμια διαφορα? :)

N900 εχω και ψηνομαι για Ν9. Επισης, ευχαριστημενος δεν ειμαι με κανενα λειτουργικο απτα 5. Ολα πιστευω ειναι μετρια εις την καλυτερη.

Και btw, οχι το galaxy, οταν ανακοινωθηκε η ICS ΔΕΝ εκανε 400, 200 ευρω εκανε. Πως σου φανηκε? :)

 

Ακόμη και κάποιος άσχετος θα αναρωτιόταν γιατί μία συσκευή τριετίας κοστίζει τόσο ακριβά και γιατί πουλάει - μήπως γιατί έχει ακόμη αξία;

Αξια εννοωντας? Οτι το αγοραζει καποιος, ναι προφανως. Αν πιστευεις οτι ΑΞΙΖΕΙ να το αγοραζει καποιος 400 ευρω, την ωρα που το SGS2 κοστιζει τα ιδια, ε τι να σου πω! ΟΚ! Εν πασε περιπτωση, δεν κολλησα στο αν αξιζει, κολλησα στο οτι λετε BRAVO WOW αναβαθμιση σε 3 ετων συσκευη. Ε δεν ειναι να λες και bravo, γιατι οπως ξαναειπα, δεν εχει να κανει με το ποσον ετων ειναι, εχει να κανει με το οτι ακομα πουλιετε ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ και πανακριβη. Εδω το android δινει full update (FULL) σε συσκευη 200 ευρω, που ολοι ξερουμε ποσο σκατα ειναι το android με τις αναβαθμισεις του. Εκει δηλαδη τι να πουμε? OMG ANDROID N1 και τετοια?

 

 

Αλήθεια, τι σχέση έχει το ICS ή το Android; Μήπως δεν διαβάζεις καλά; Μήπως δεν αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό το thread αναφέρεται στο iOS 6;

Μηπως δεν βλεπεις οτι ενας fanboy που εχει apple το ανεφερε πρωτος? Αλλα ναι, αφου ο αλλος εχει apple δεν του τη λεμε :)

 

Ας μην αναφερθούμε στο ICS και στα κινητά που ΘΑ το πάρουν (γιατί δεν το παίρνουν ακόμη άραγε;...) γιατί τότε είναι που θα γελάσει κι ο κάθε πικραμμένος. Αλλά αυτά στα threads για το Android, όχι εδώ.

Γιατι πολυ απλα υπαρχουν 3000 συσκευες και η καθε μια θελει τα δικα της για να το τρεξει. Απτην αλλη, αν ολοκληρη apple με 3 συσκευες το δινει στις μισες πετσοκομενο, και στις αλλες μισες θελει πρωτα 30 update για να τρεξει σωστα, BRAVO, το περνετε γρηγορα :D . Να θυμηθω τι εγινε περσυ με το 5? Εκει ο πικραμενος θα παει για αυτοκτονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα, δηλαδή αν πάρω τη συσκευή μου τώρα 500€ δεν δικαιούμαι την αναβάθμιση σε 2 χρόνια γιατί τότε θα κοστίζει 200€. Άσχετα αν την σηκώνει ή όχι... Ωραία λογική. Σκέφτηκες ίσως την περίπτωση το 3GS να κοστίζει ακόμα 400€ γιατί παίρνει την τελευταία έκδοση λογισμικού;

 

Δεν παίρνει όλα τα features; Οκ, είναι βέβαιο όμως ότι θα τρέχει μια εφαρμογή που είναι γραμμένη για το 6 ενώ το κινητό με Android που πήρα 500€ πριν 1,5 χρόνο και δεν θα πάρει την ICS;

 

Μέχρι πριν 5 μέρες είχα στην κατοχή μου το Note με official ICS και τα σκαλώματα και force close ήταν τόσα όσα δεν ήταν σε όλα τα iPhone που είχα από το '07. Οποίος πιστεύει ότι χρειάζεται 2GB RAM και τετραπύρηνη CPU για να είναι smooth ένα λειτουργικό, με 'γεια του με χαρά του.

 

Και επειδή όντως είμαστε offtopic, ας σχολιάσουμε και το iOS 6 λίγο:

 

Οποίος περιμένει ξαφνικά από την Apple να αλλάξει εντελώς τη φιλοσοφία της και να κάνει το iOS... Android, δυστυχώς θα περιμένει πολύ... Παρά πολύ... Σε κάθε έκδοση, προστίθενται features στο ήδη κορυφαίο mobile λειτουργικό τα οποία κάνουν ολοένα και πιο κοντινό το integration των mobile και desktop συσκευών της. Την σταθερότητα την έχει, την ταχύτητα την έχει, δεν είναι και πολλά που μπορείς να προσθέσεις σε ένα καλό λειτουργικό. Οποίος θέλει να κάνει επιπλέον πράγματα με το κινητό του και δεν τον καλύπτει το iOS, απλά δεν το επιλέγει. Κάποιους 350εκ χρήστες τους βολεύει, άλλους όχι, that's life.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Fanboy μεχρι θανατου ετσι?

Αυτογνωσία.

 

Απολυτως καμια σημασια δεν εχει το ποσο χρονια κλεινει το κινητο. Σημασια εχει το οτι κοστιζει 400 ευρω, συσκευη 3ΕΤΙΑΣ! Προφανως και θα ΕΠΡΕΠΕ να το υποστηριξει, αν δεν το υποστηριζε θα ηταν περιεργο. Και προφανως θα επρεπε να παρει πληρες το update, οχι πραγματα που κανω με ενα ΝΟΚΙΑ 8ετιας των 100ευρω.

 

Οι ανταγωνιστες κυκλοφορυν συσκευες με 2gb ram για να κανουν multitasking, πραγμα που στο IOS δεν υφισταται.

Ενώ στο android υφίσταται... όταν δεν κλείνει τυχαία εφαρμογές στο παρασκήνιο χωρίς κανένα λόγο. Σε ότι αφορά την αυτονομία... (έμεινα από μπαταρία).

 

Επισης, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν κυκλοφορουν και με 256gb, αφου στο δινουν πιο φτηνα!!! Ειναι γελοιο να παραπονιεσε που σου πουλανε 30 φορες καλυτερα specs στη μιση τιμη!!! Btw, συσκευη των 130 ευρω με 512 mb το τρεχει μαμιωντας το android.

Όχι, δεν τρέχει μαμιώντας το android. Σου μαμάει τη ψυχολογία και την ημέρα αλλά μαμιώντας δεν τρέχει, ειδικά αν κάνεις το λάθος να του βάλεις καμιά ics (δε συνίσταται, όπως προειδοποιούν πολλές εταιρείες)

 

Το ΝΕΟV των 200 ευρω θα παρει FULL ICS. Οχι πετσοκομενο. Ετσι για να βαλουμε ορισμενα πραματα στη θεση τους. Παμε παλι? 200 ευρω! Οχι 400 που κανει το 3gs, ειναι 8 φορες χειροτερο και θα παρει και πετσοκομενο update. Ελεος με τα fanboys, τοση τυφλα πια. Btw, δεν ειμαι καν fan του android, αλλα οτι ειναι 2 σκαλες πιο πανω απτο IOS ειναι γεγονος. Αν σαρεσει να εθελοτυφλεις, be my guest.

Δυο σκάλες πάνω, δυο πατώματα κάτω, θα σε γελάσω. Πάντως γεγονός δεν είναι.

 

Για δειξε μου σε παρακαλω ενα μοντελο της Samsung 3ετιας που να κανει 400 ευρω και να μη πηρε ΟΛΟ το update. Οποιοδηποτε android που κοστιζει 400 ευρω θα παρει ICS. ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Και τωρα να κατσω να σου συγκρινω το τι εχει πανω και το τι μπορει να κανει ενα android των 400 ευρω σε σχεση με το 3gs....νταξει. Θα κλαινε και οι πετρες.

Τί μπορεί να κάνω παραπάνω; Να σκρολάρει smooth; Να μην έχει lag η touch screen; Oh, wait... Όσο για το "ολόκληρο το update", βλέπε παραπάνω.

 

Δεν το κανω επιτηδες, αλλα βλεποντας αυτο εδω δακρυσα.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=2826

Το τελειωτικό χτύπημα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα, δηλαδή αν πάρω τη συσκευή μου τώρα 500€ δεν δικαιούμαι την αναβάθμιση σε 2 χρόνια γιατί τότε θα κοστίζει 200€. Άσχετα αν την σηκώνει ή όχι... Ωραία λογική. Σκέφτηκες ίσως την περίπτωση το 3GS να κοστίζει ακόμα 400€ γιατί παίρνει την τελευταία έκδοση λογισμικού;

Δεν τα μιλας τα ελληνικα? Δεν ειπα αυτο, και 5 ευρω να κανει η συσκευση, "ισως" να το δικαιουσαι. Το θεμα ειναι οτι μου συγκρινεται συσκευες που οταν βγαινει το Χ update εχουν 200ευρω με συσκευες που εχουν 400 / 500 και 700. Το βλεπεις...σωστο?

 

Δεν παίρνει όλα τα features; Οκ, είναι βέβαιο όμως ότι θα τρέχει μια εφαρμογή που είναι γραμμένη για το 6 ενώ το κινητό με Android που πήρα 500€ πριν 1,5 χρόνο και δεν θα πάρει την ICS;

Και παρολαυτα δεν θα του λειπει τιποτα που εχει το iphone :) Απλα, πηγαινε σε αλλη εταιρια που δινει το update, Sony δλδ που το δινει και στο NEO V των 200 ευρω ( ολοκληρο, οχι πετσοκομμενο).

 

Μέχρι πριν 5 μέρες είχα στην κατοχή μου το Note με official ICS και τα σκαλώματα και force close ήταν τόσα όσα δεν ήταν σε όλα τα iPhone που είχα από το '07. Οποίος πιστεύει ότι χρειάζεται 2GB RAM και τετραπύρηνη CPU για να είναι smooth ένα λειτουργικό, με 'γεια του με χαρά του.

2 πραματα συμβαινουν. Η εχει προβλημα η συσκευη η λες ψεμματα. Εχω το OT890 των 130 ευρω. Πες μου τι ακριβως θες να σου τρεξω να στο κανω upload σε video στο youtube να δουμε τα "σκαλωματα". Οσο για τα 2gb ram, 1ον) το οτι βγαινουν συσκευες με 2gb ram δεν σημαινει οτι τοσο χρειαζονται. Επιπλεον, απτη στιγμη που ΔΕΝ σου κοστιζουν παραπανω απο οσο το iphone με τα παρωχημενα specs, και 4 terrabyte ram να θελει, τι ακριβως σε πειραζει?

 

 

Οποίος περιμένει ξαφνικά από την Apple να αλλάξει εντελώς τη φιλοσοφία της και να κάνει το iOS... Android, δυστυχώς θα περιμένει πολύ... Παρά πολύ... Σε κάθε έκδοση, προστίθενται features στο ήδη κορυφαίο mobile λειτουργικό τα οποία κάνουν ολοένα και πιο κοντινό το integration των mobile και desktop συσκευών της. Την σταθερότητα την έχει, την ταχύτητα την έχει, δεν είναι και πολλά που μπορείς να προσθέσεις σε ένα καλό λειτουργικό. Οποίος θέλει να κάνει επιπλέον πράγματα με το κινητό του και δεν τον καλύπτει το iOS, απλά δεν το επιλέγει. Κάποιους 350εκ χρήστες τους βολεύει, άλλους όχι, that's life.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εδω θα συμφωνησω (περα απτο καλυτερο λειτουργικο προφανως :D). Και μαλλον τους περισσοτερους δεν τους βολευει

 

Ενώ στο android υφίσταται... όταν δεν κλείνει τυχαία εφαρμογές στο παρασκήνιο χωρίς κανένα λόγο. Σε ότι αφορά την αυτονομία... (έμεινα από μπαταρία).

Οκ προφανως δεν εχεις ιδεα πως δουλευει το λειτουργικο, λογικο ειναι, δεν χρειαζεται να ξερεις (δεν το λεω ειρωνικα). Αλλα ρε γαμωτο....γιατι σχολιαζεις και λες οτι ναναι? ΟΤΑΝ γεμισει η ram (που σημαινει εχεις ανοιξει 20-30 εφαρμογες) αυτη που εχει μεινει ανενεργη για την περισσοτερη ωρα κλεινει. Με λιγα λογια, εφαρμογες που ΔΕΝ χρησιμοποιεις εδω και κανα 5ωρο. Ουαου

 

Btw, ποιο κινητο εχεις και εμεινες απο μπαταρια? ΝΑ θυμηθω τη τρομερη μπαταρια του 4s στο ios5, που πηραν 5 μηνες να φτιαξουν? Ελα σε εκλιπαρω δλδ, μη μου μιλας για αυτονομια και bugs οταν εχεις ios. Ειναι αστειο! Σημα πιανει? Αφου οποιαδηποτε high end συσκευη εχει μεγαλυτερη αυτονομια απτο iphone. Δες τα tests του gsm. Και επιπλεον, επειδη φαινετε οτι δεν το κατεχεις (και παροτι δεν ειναι κακο να μη το κατεχουμε, ειναι κακο να εκφερουμε αποψη ομως, και μαλιστα λανθασμενη), η ram δεν τρωει μπαταρια.

 

Όχι, δεν τρέχει μαμιώντας το android. Σου μαμάει τη ψυχολογία και την ημέρα αλλά μαμιώντας δεν τρέχει, ειδικά αν κάνεις το λάθος να του βάλεις καμιά ics (δε συνίσταται, όπως προειδοποιούν πολλές εταιρείες)

Ενταξει, δεν εχω android και δεν ξερω. Με συγχωρεις

 

Τί μπορεί να κάνω παραπάνω; Να σκρολάρει smooth; Να μην έχει lag η touch screen; Oh, wait... Όσο για το "ολόκληρο το update", βλέπε παραπάνω.

Καταρχας, χωρις ιχνος ειρωνειας, το smartphone σου αυτο θες να κανει? Να scrollari ομαλα η touchscreen? Οκ, αν αυτο ειναι το βασικο σου κριτηριο αγορας smartphone, εκτος του οτι εισαι σε λαθος λειτουργικο (wp ειναι 1ο με διαφορα σε smoothness), εισαι και σε τελειως λαθος συσκευες. Δεν χρειαζεσαι καν smartphone. Τωρα οσο για το τι μπορει να κανει παραπανω, ελπιζω ειλικρινα να μη το εννοεις. Τι θες να σου συγκρινω, το 3gs με το SGS2 η το 4 με το SGS3 ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας, χωρις ιχνος ειρωνειας, το smartphone σου αυτο θες να κανει? Να scrollari ομαλα η touchscreen?

 

Επίσης χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας, για πάρα πολύ κόσμο είναι πολύ πιο σημαντικό το smartphone του να λειτουργεί "φυσικά", χωρίς lag και αηδίες, παρά να έχει 178052654 άχρηστα και κακογραμμένα features.

 

Btw, τα "σκαλώματα" αυτά δε φαίνονται από video. Εάν όμως δώσεις ένα "μέτριο" smartphone με Android σε κάποιον που έχει συνηθίσει σε WP7 / iOS, πολύ απλά θα τον τσαντίσεις. Σε χρήστες Android προφανώς και δε θα χτυπάει άσχημα, μιας και αυτό χρησιμοποιούν, αυτό έχουν συνηθίσει!

 

Και όντως έχει περισσότερες δυνατότητες το Android από το iOS (κυρίως σε θέματα customization), δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό. Αλλά όταν η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών δεν εκμεταλλεύεται ούτε το 20% των δυνατοτήτων του iOS, λες να τους ενδιαφέρει ένα λειτουργικό με... ακόμα περισσότερα features που δε θα χρησιμοποιήσουν ποτέ; Όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οκ προφανως δεν εχεις ιδεα πως δουλευει το λειτουργικο, λογικο ειναι, δεν χρειαζεται να ξερεις (δεν το λεω ειρωνικα). Αλλα ρε γαμωτο....γιατι σχολιαζεις και λες οτι ναναι? ΟΤΑΝ γεμισει η ram (που σημαινει εχεις ανοιξει 20-30 εφαρμογες) αυτη που εχει μεινει ανενεργη για την περισσοτερη ωρα κλεινει. Με λιγα λογια, εφαρμογες που ΔΕΝ χρησιμοποιεις εδω και κανα 5ωρο. Ουαου

 

Btw, ποιο κινητο εχεις και εμεινες απο μπαταρια? ΝΑ θυμηθω τη τρομερη μπαταρια του 4s στο ios5, που πηραν 5 μηνες να φτιαξουν? Ελα σε εκλιπαρω δλδ, μη μου μιλας για αυτονομια και bugs οταν εχεις ios. Ειναι αστειο! Σημα πιανει? Αφου οποιαδηποτε high end συσκευη εχει μεγαλυτερη αυτονομια απτο iphone. Δες τα tests του gsm. Και επιπλεον, επειδη φαινετε οτι δεν το κατεχεις (και παροτι δεν ειναι κακο να μη το κατεχουμε, ειναι κακο να εκφερουμε αποψη ομως, και μαλιστα λανθασμενη), η ram δεν τρωει μπαταρια.

 

 

Ενταξει, δεν εχω android και δεν ξερω. Με συγχωρεις

 

Καταρχας, χωρις ιχνος ειρωνειας, το smartphone σου αυτο θες να κανει? Να scrollari ομαλα η touchscreen? Οκ, αν αυτο ειναι το βασικο σου κριτηριο αγορας smartphone, εκτος του οτι εισαι σε λαθος λειτουργικο (wp ειναι 1ο με διαφορα σε smoothness), εισαι και σε τελειως λαθος συσκευες. Δεν χρειαζεσαι καν smartphone. Τωρα οσο για το τι μπορει να κανει παραπανω, ελπιζω ειλικρινα να μη το εννοεις. Τι θες να σου συγκρινω, το 3gs με το SGS2 η το 4 με το SGS3 ?

Περιληπτικά θα στα πω. Εκτός του ότι τρολάρεις και μιλάς με βάση αυτά που έχεις διαβάσει ή σου είπανε, φαίνεται πως ούτε τις συζητήσεις εδώ έχεις παρακολουθήσει, ούτε τις εξελίξεις παρακολουθείς, ούτε έχεις ασχοληθεί ιδαίτερα με το άθλημα. Κάνε μια βόλτα στο φόρουμ ή όπου αλλού θες και ψάξε να μάθεις πως και γιατί κλείνει τυχαία εφαρμογές στο παρασκήνιο ενώ το λειτουργικό έχει άπειρη ελεύθερη ram, γιατί και πως όταν σκαλώσει εφαρμογή σου ρουφάει την μπαταρία με το μπουρί, γιατί δεν πρόκειται ποτέ να γίνει smooth και τέλος, ρίχνε μια ματιά και στις υπογραφές των άλλων. Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά αφού δεν έχεις ιδέα για τα παραπάνω (που δεν είναι κακό), μη σχολιάζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...