Προς το περιεχόμενο

Spartacus: War of the Damned


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντάς το για 3η φορά από το πρωί, παρατηρώ ολο και περισσότερες λεπτομέρειες...

Μια απο αυτή ηταν οτι ο good Cossutius εμφανίζεται στο τέλος μαζί με όλους τους πρωταγωνιστές...ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΊΣΤΗΣΕ λέμε!!!!!!!!!

 

Θα εχουμε πολλά ακομα να πουμε για το τέλος της σειράς. Σιγουρα δε θα ξεχαστεί από όσους την είδαν.

 

"I’ve always felt it would be great to follow the Caesar/Crassus/Pompey storyline. Or, if not that, I always have this little dream in the back of my head of those missing Gannicus years -- Gannicus, the wandering adventurer. Very much a Kane and Kung Fu kind of deal would be awesome."

 

Nαι ρε μάγκα. Δείξε μας τα χρόνια που δεν είδαμε από το Γαννικο. Κάνε ένα prequel ακόμα και τιμησε περισσότερο αυτόν τον τεράστιο χαρακτήρα.

Η τουλάχιστον, δείξε μας μια συνέχεια. Βέβαια δε ξέρω κατά πόσο θα πετύχει μια τέτοια συνέχεια, αφήνοντας εκτός τους μεγαλυτερους χαρακτήρες της σειράς. Ισως αν έβαζε τον Γάννικο στο παιχνίδι και πάλι αλλα...αυτά δε γίνονται :) όσο και να το θέλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΟΣ ΕΠΟΣ ΕΠΟΣ.

 

 

 

 

Έκλαψα στο τέλος με τον Andy .

Καλύτερο δεν θα μπορούσε να είναι.

 

Oι τίτλοι τέλους τα λένε όλα,για όλες τις υπέροχες σεζόν που είδαμε.

Απίστευτη σειρά.Μας αφήνει ένα μεγάλο κενό :cry:

 

Gannicus είσαι είδωλο :devil:

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

He was a pervert among perverts!!!

 

Ότι και να πεις είναι λίγο :devil:

δεν θέλω να φανταστώ πόσο πρήξιμο θα τρώγαμε αν ήταν αυτός πρωταγωνιστής...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

seriously όμως, το κουράζεις με τον Cossutius...

 Σε καταλαβαινω αλλα ειναι κατι που δε γνωριζεις. Ο συγκεκριμενος χαρακτηρας ενωσε εναν αριθμο μελων σαν παρεα(υπηρξε η αφορμη).Ασχετα αν δε πολυγραφουν ολοι πλεον, δε μπορω να μη τον μνημονεύσω.Αλλωστε ο τυπος ειναι καρτουν.Πολυ γελιο κατα την εμφανιση του και αιτια να διαγραψω τον παλιο μου λογαριασμο.

 

Κατα τα αλλα μη δινεις σημασια. Υπαρχουν πολλα που πρεπει να πουμε για τη σειρα.

 

Οπως τα τελευταια λογια του Αργκον που αποτελουν μια τεραστια αληθεια. Το ονομα Σπαρτακος παρεμεινε στην αιωνιότητα σαν συμβολο ελευθεριας.Ποσο τεραστια νικη μπορει να ειναι κατι τετοιο.VICTORY.

 

Ακομα ενα σημειο ηταν τα λογια του Κρασου."Μακαρι να σουν Ρωμαιος να στεκόσουν διπλα μου", δειγμα του απολυτου σεβασμου προς εναν αξιο και ανωτερο αντιπαλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να καταλάβω κάτι μιας και βλέπω διθυραμβους ... Να δω και τις 3 σαιζόν η να μπω κατευθείαν στην 3ή; Γιατί βλέπω ξεχωριστό όνομα κάθε σαιζόν ...

Εχουν λογική συνέχεια η ειναι στυλ αμερικαν χορορ ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να καταλάβω κάτι μιας και βλέπω διθυραμβους ... Να δω και τις 3 σαιζόν η να μπω κατευθείαν στην 3ή; Γιατί βλέπω ξεχωριστό όνομα κάθε σαιζόν ...

Εχουν λογική συνέχεια η ειναι στυλ αμερικαν χορορ ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Oπως σου ειπε και ο Chrissxxx. Θα τις δεις με τη σειρά που παίχτηκαν.

Πρώτα το Blood and Sand, μετά το Gods of the Arena (παρόλλο που ειναι prequel, επιβαλλεται για πολλους λόγους να το δεις δευτερο) και μετά τις άλλες 2 σεζόν. Σε καμία περίπτωση δε πρέπει να πας απευθείας στη τρίτη. Χάνεις όλη τη μαγεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε καταλαβαινω αλλα ειναι κατι που δε γνωριζεις. Ο συγκεκριμενος χαρακτηρας ενωσε εναν αριθμο μελων σαν παρεα(υπηρξε η αφορμη).Ασχετα αν δε πολυγραφουν ολοι πλεον, δε μπορω να μη τον μνημονεύσω.Αλλωστε ο τυπος ειναι καρτουν.Πολυ γελιο κατα την εμφανιση του και αιτια να διαγραψω τον παλιο μου λογαριασμο.

το πολύ το κυρ ελέησον το βαριέται κι ο παπάς όμως...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και εσύ έχεις αρχίσει και το κουράζεις τώρα...Ο μόνος που έχεις παράπονο είσαι. Σου εξήγησα τον λόγο, τέλος. Γράφουμε για άλλα πράγματα πλέον. Αν σε ενοχλεί μια παράγραφος για τον Cossutio ανάμεσα σε άλλες 10, τι να σου πω ρε bro. Tη πλάκα μας κάνουμε.

 

Πάρε κάτι που μας λείπει περισσότερο  και πάμε για άλλα..

 

 

07.jpg

 

 

 

Eπίσης, έχει αρχίσει να κυκλοφορεί αρκετά η ιδέα για συνέχεια της σειράς. Ειτε για τα χαμένα χρόνια του Γάννικου, είτε για συνεχεια μόνο με Κράσσο και Ιούλιο. Το δευτερο πιστεύω οτι θα ηταν πολυ καλυτερο αν πρωταγωνιστούσε και ο Γάννικος.



Και ακόμα ένας διάλογος που διάβασα κάπου και μας δείχνει πόσο γαμάτα ένωσαν τα πράγματα.

 

1ος κύκλος , 1ο επεισόδιο.

 

Σούρα- Οι Θεοί με επισκέφτηκαν
χτες το βράδυ...ήρθαν στον ύπνο μου.

Σπαρτακος- Τι σου έδειξαν;
Σουρα -Το σύζυγό μου γονατιστό...να υποκλίνεται μπροστά σε ένα μεγάλο κόκκινο φίδι.
Η ζωή να στραγγίζει από τις φλέβες του.

Σπάρτακος- Τι νόημα έβγαλες από αυτό;
Σουρα - Ότι είναι προειδοποίηση. Αν πας στον πόλεμο, προορίζεσαι
για μεγάλα και θλιβερά πράγματα.

 

Θυμηθείτε τη τελευταία σκηνή του τελευταιου επεισοδίου :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...